Ova tema sadrži 78 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  njamiii 8 godine ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 79 ukupno)

Izmlazanje mleka

• bubica021
    Član
    bubica021

moraš se prvo masirati

cica-maca
    Član
    cica-maca

Pumpica je zakon, i ja imam avent-ovu i prezadovoljna sam s njom. Ne izmlazavam se sto nemam mleka, vec imam i dobar visak. A sto se tice masaze grudi ja to radim u toku izmlazavanja. Podrzavam sve sto maja kaze. Ja sa pumpicom mogu da do kapi ispraznim dojku.
    Moja pumpica, je elektricna , a moze i na baterije, a i moze da bude i manualna, ja rucno sama da izmlazavam. evo par slika kako ona izgleda.
    Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

mayya
    Član
    mayya

Moja je ista kao cica macina.
    A sto se tice masaze grudi, ako dobro izvuces mleko pumpicom, nece ti se ni stvarati nikakvi cvorici na dojci, pa nece ni biti potrebe za masazom.

bubica021
    Član
    bubica021

pa to je ta pumpica za kojom žudim

cica-maca
    Član
    cica-maca

Najbolja je, i preskupa, ali da znate nisu bacene pare ;]

maja22
    Član
    maja22

Ja nisam koristila pumpicu,ali moja kuma jeste i to bas Aventinu i prezadovoljna je.

Jade
    Član
    Jade

I ja sam imala Avent-ovu i jako sam zadovoljna.
    Koristi je vec treca mama:)

Sanjalica
    Član
    Sanjalica

Ja imam aventovu, nije na baterije i super je, ali i skupa, platila sam je 4500

Masha&Tasha

Ja sam isto planirala da uzmem aventovu, ali u porodilistu dobih u paketu neku drugu marku, uh sad zaboravih ime, nesto na m i zuta je, moze da bude i elektrica i manuelna,ali sam ja to koristila jako malo, u porodilistu su me prikljucili na njihvou elektricnu, jao ono je bilo strasno za mene, osecala sam se kao krava na farmi jer je uredjaj bio ogroman i na tockovima pa se gura od kreveta do kreveta, kad sam izasla onda sam to radila rucno, ali sam se mnogo ograla pa kad sam uvece videla ruku 😥 😥 skorz na skroz plava od pumpanja, onda ajde uzmem elktricni dodatak da se ne igram, e onda sam imala akcije s bradavicama pa su mi bile …jao i sad mi je smesno kad pomislim na to, ali ko ping pong loptice, Tasha onda ni u ludilu nije mogla da siki direktno, e kad se sve vratilo u normalu onda smo samo sikili, a visak sam ja skroz na skroz rucno izmlazala, mada je to trajalo samo nekih 20ak dana, posle se sve sredilo i zaista retko imam visak, al sta da radim kad imam klopalicu pored mene! Tako da ja bas nisam prosla bajno sa pumpicom, ali bitno je da je ravnoteza uspostavljena.

mayya
    Član
    mayya

Masha&Tasha – 15/8/2007
    kad sam izasla onda sam to radila rucno, ali sam se mnogo ograla pa kad sam uvece videla ruku 😥 😥 skorz na skroz plava od pumpanja, onda ajde uzmem elktricni dodatak da se ne igram, e onda sam imala akcije s bradavicama pa su mi bile …jao i sad mi je smesno kad pomislim na to, ali ko ping pong loptice, Tasha onda ni u ludilu nije mogla da siki direktno,

E da ne bi doslo do toga, najbolje je kupiti provereno dobru AVENTOVU pumpicu.

Ja, pravo da vam kazem ni ne znam da se izmlazavam rucno.

Masha&Tasha

Mayyo, tacno to, ali ova je uradjena potpuno na istu foru, nego znas kad detetu das igracku, a ono se igra i igra dok ne izgustira, e to sam ja uradila pa mi preselo. Inace ova marka je isto jako dobra, koriste je u svim bolnicama- ma pise na njoj izbor lekara #1, znaci nije bas do pumpice, nego i da mene! Bilo kako bilo sad mi vise ne treba, imamo dobar cug! 😉

MissGak
    Član
    MissGak

Mene je pumpica spasavala!!!
    Prvo sam u bolnici dobila Evenflo i nije mi se pokazala bas najbolje,mleko je znalo da se podvuce pod silikon,pa ne bi se stvarao vakum,a onda sam tu zamenila AVENT-ovom i nije vise bilo problema!!I nije bilo pravila da li su mi grudi bile prepune ili ne,pumpica je uvek radila radnju!

daka
    Član
    daka

U pocetku sam imala mnogo mleka, ali se nisam izmuzavala, babica koja je jedno vreme bila sa nama kuci, savetovala me je da to ne radim, vec da beba sisajuci regulise nadolazenje. Kaze, sto se vise izmuzavas imas i vise mleka, a beba kad je mala malo i jede i stalno onda treba to izmuzavanje. Posle dva mes. odjednom mi se smanjila kolicina mleka, pa sam koristila Aventinu pumpicu, kako bih “ skupila“ mleka do sledeceg podoja. Vidim da su s Aventinom pumpicom mnogi zadovoljni. Inace dok sam ga dojila, koristila sam silikonske bradavice, jer bez njih beba nije htela da sisa. Mnogo sam se iscimala po tom pitanju, ali ipak najbitnije je da beba pije majcino mleko. A za upalu grudi najvise mi je pomogla oblog od listova kupusa.

vojnovici
    Član
    vojnovici

Cica-Maco
    Da li moze informacija gde moze da se kupi ta pumpica koja je na slici?

Ja sam iz Sombora, kod nas nijedna apoteka nema takvu, svi imaju onu rucnu, obicnu.
    I otprilike koliko kosta, iako pare nisu problem (para nema, hahaha)?

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

Ja imam NUK elektricnu pumpicu, prvih par dana me je spasla lako j rukovati sa njom, nem aonog besomucnog pumanja samo proslonis, pritisnes dugme i ide.
    Laka je i za odrzavanje , bas sam zadovoljna bila sa njom!

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 79 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.