Ova tema sadrži 78 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  njamiii 8 godine ranije.

Gledanje 46 članaka - 46 do 60 (od 79 ukupno)

Izmlazanje mleka

• beby
    Član
    beby

Dali se izmlazete poslje svakog podoja,
    Ja sam jutros imala problem sa mljekom obicno curi na sve strane a jutros slabo nadoslo,(juce sam se nervirala pa sam i jelo zabooravila mislim da je to.)
    Babica mi kaze da poslje svakog podoja moram da izmlazam inace ce mljeko stati. ja nisam do sad ni neznam sta bi kad Nadja ih bas iscjedi,a meni na pumpicu slabo ide,
    Recite mi sta vi radite

Brandza
    Član
    Brandza

ja izmlazam,uglavnom posle svakog podoja…poshto mi grudi budu bash natecene i ostane puno mleka…ukoliko tvoja Nadja sve posisa,nema potrebe da se izmlazash…

Lelejn
    Član
    Lelejn

beby, ako ti na pumpicu slabo izadje znaci da ni nemas visak,i meni je tako bilo uvek sam imala tacno koliko on navuce, e sad ako joj to nije dosta onda treba da se izmlazas jos koliko mozes da bi ti vise nadoslo,i moras jesti dovoljno i piti puno tecnosti, menis e nesto slicno desilo sto i tebi,ustvari zaboravila sam da jedem isto tako negde dok je david bio jako mali i pozlilo mi je, ‘mleko vuce svoje a tebi sta ostane’,pogotovo dok bena samo sisa,treba da pijes i sto vise mleka i/ili jogurta,vode, caja ne
    i meni je bio problem na pumpicu, jer nisam imala puno mleka

taogica
    Član
    taogica

Nemojte da pravite grešku pa da se ne izmlazavate posle podoja.Uvek ostane malo mleka ,a malo je dovoljno da se bakterije namnože brzinom svetlosti.Ogi je imao jedno tri do četiri meseca kada sam ja pomislila da bi možda trebala da prestanem da se izmlazam u potpunosti.A onda sam dobila temperaturu.Odmah sam zvala sos tel „Halo beba“ i tamo su me posavetovali da nastavim da dojim bebu uprkos temperaturi(dok ne pređe gornju granicu od npr 38,5 ili 39 zaboravila sam već) i obavezno da se izmlazam.Sva sreća temperatura je brzo prošla i sve je bilo u najboljem redu.

Cvetic
    Član
    Cvetic

Taogice, mastitis se javlja usled invazije bakterija kroz bradavicu. Ako su bradavice bez ragada i ranica, a ponekad se te ranice i ne vide, bakterije ne mogu tako lako da udju u kanale.
    Nije potrebno pumpati do kompletnog praznjenja dojki uvek, cak sto vise ovo je stetno na duge staze jer ce uzrokovati previse mleka koje opet sedi u grudima i na kraju dovede ili do mastitisa ili do smanjivanja kolicine mleka.A ne mozemo mi svi imati toliko vremena da uvek ispumpamo sve iz dojki, narocito kad zena ima vise od jednog deteta.
    Bitno je spreciti da se dojke prepune i tako stoje pune bez da beba sisa ili da majka ispumpa.
    Higijena bradavica, sprecavanje ragada pravilnim sisanjem bebe ,a kad beba lepo sisa sama isprazni dovoljno, i velika paznja da se majka uvek naspava i odmori, sprecice mastitis.On se najcesce javlja usled smanjenog imuniteta majke i najcesci je u prvih 6 nedelja ali moze se javiti bilo kada.
    Hmm….nije lose da napisem pricicu o mastitisu…..mislim topik…. :hmm:

JOgi
    Član
    JOgi

Cvetic bile bismo ti neizmerno zahvalne.
    :bravo: :bravo: :bravo: za ideju.

Vanja.
    Član
    Vanja.

Da li mogu da spojim izmlazano mleko od juče i danas u jedan obrok, jer ga skupljam i držim u frižideru od subote i nedelje kad u ponedeljak odem na posao da mogu da ga nahrane.

Cvetic
    Član
    Cvetic

Jeste Vanja, ima tema o tome.Cuvanje i skladiranje majcinog mleka.
    Mozes slobodno skupljati mleko nekoliko dana u frizideru ali postoje neka pravila pa procitaj temu. :caos:

Vanja.
    Član
    Vanja.

hvala ti pogledaću cvetiću.

lillyblue
    Član
    lillyblue

Interesuje me da li moram da se izmlazam posle svakog podoja?
    Naime, nemam bas nesto preterano puno mleka, nije mi majica jos ni jednom bila mokra od mleka, tachnije, par puta u toku dana osetim ono bickanje u grudima i tad primetim par kapi mleka na majici i to je sve. Izmlazavala sam se par dana, ali izgleda da onda moja beba nije imala dovoljno mleka da posisa iz grudi , pa joj dam to sto sam izvukla.
    Nije mi jasno, volela bih da dojim sto duze, a plasim se da ce mi mleko brzo nestati. I tako sam stalno u nekom strahu.
    Beba relativno dobro vuche(osim kad hoce samo da spava na siki), i posle podoja on uvek i bljucne (sto ja shvatim kao da se najeo i da je izbacio vishak). da li ce mi prestati mleko ako prestanem da izmuzavam? :neznam:

Cvetic
    Član
    Cvetic

NE.
    Sve dok beba redovno sisa, znaci i danju i nocu i ne preskace vise od 3-4 sata danju , neces morati da praznis grudi nakon podoja.
    Kada on pocne da zabusava, onda moras da malo pomognes grudima jer oni rade po sistemu ponuda -potraznja. Ali imate do tada vremena, to obicno biva kad pocnu kasice.
    Ako si resena da dojis i nemas problema, moj savet ti je da ne uobrocavas bebu ako prvo a kao drugo da sacekas sa bilo cim ,ali bas bilo cim(caj, voda,sok) do punih 4.5-5 meseci.
    Samo tako je moguce odrzati mleko.Cak i vodu koju beba popije moze smanjiti potraznju za mlekom jer svako moguce sisanje smanjuje toliko nagon za sledeci podoj.Pozdrav za vojvodu!

мирка

Lilly,

да ли си пробала са неким чајем за дојиље? Мени је неких 2 дана било слабије млеко, па ми је патронажна сестра препоручила HIPP-ов чај и сада немам проблема са количином млека, а видим да у њему има и кима и коморача што је добро против грчева.

lillyblue
    Član
    lillyblue

Cvetic, hvala ti, divna si:P
    takav odgovor sam i prizeljkivala.:P
    Mirka, pijem od pochetka chaj Humana, i chini mi se da ima efekta.
    Vuk je prilichno dobro napredovao, prosli put za 6 dana 300gr. , sto je valjda dovoljan pokazatelj da on posiki sve sto ima u dojkama i da nije gladan.
    Sutra idemo na kontrolu pa cu videti kako je sad stanje na frontu.
    Pozdrav 😛

Brandza
    Član
    Brandza

Ja sam poslusala savet da ne praznim grudi nakon podoja,pa sam sama sebi napravila papazjaniju…mleko mi se strasno smanjilo,posle svakog podoja,moram joj dodati josh malo na flashicu jer u grudima nema dosta…danas se ceo dan izmuzam na svakih sat-dva,u nadi da cu povratiti mleko…pa tachno dnevno morala da se izmuzam 20 puta posle podoja,ne zanima me,bolje da imam mleka na pretek nago da kubirim sa njim…iz mog iskustva dajem savet svim mamama,da ipak posle svakog podoja ostatak mleka izmuzu!!!

Brandza
    Član
    Brandza

Ja sam poslusala savet da ne praznim grudi nakon podoja,pa sam sama sebi napravila papazjaniju…mleko mi se strasno smanjilo,posle svakog podoja,moram joj dodati josh malo na flashicu jer u grudima nema dosta…danas se ceo dan izmuzam na svakih sat-dva,u nadi da cu povratiti mleko…pa tachno dnevno morala da se izmuzam 20 puta posle podoja,ne zanima me,bolje da imam mleka na pretek nago da kuburim sa njim…iz mog iskustva dajem savet svim mamama,da ipak posle svakog podoja ostatak mleka izmuzu!!!

Gledanje 46 članaka - 46 do 60 (od 79 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.