Ova tema sadrži 78 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  njamiii 8 godine ranije.

Gledanje 61 članaka - 61 do 75 (od 79 ukupno)

Izmlazanje mleka

• ivaivana
    Član
    ivaivana

hvala na savetima , nadam se bice od koristi

Leptir
    Član
    Leptir

Ja dojim na svaka 3-4 sata ali moram posle da se izmlazam,ostane dosta mleka,mene probadaju grudi i mokre majice su kao dobar dan iako nosim uloscice u grudnjaku 😕

T3
    Član
    T3

a sam ninu dojila do 20.meseci,cak i ako sam bila trudna.sisala je do dva meseca pred porodjaj sa nikolom.

nikola je sisao jedva 7. meseci posto je mleko postalo vodenasto i nije mogao da se najede,pa sam presla na drugo,jer je sisanje samo bilo mucenje,on sisa ,vuce,a ono skoro voda i desi se nekad tako i po sat vremena a on jos gladan.

prvi put sam imala mleka i za izvoz izmuzavala sam se redovno sto pumopicom sto rucno ,ali mleka nikad dosta non stop je nadolazilo,kapljalo i curilo na sve strane,nije mogla toliko ni da posisa kolko sam mleka imala.
    posle dve nedelje grudi su mi se upalile,zgrudvale,bile bolne i na najmanji dodir,sisala je a ja stiskala zube i skoro plakala od bolova.
    jednostavno nisam mogla da postignem da sve to izmuzem koliko je mleka bilo.
    bila sam u bolnici,dobila inekciju i grudi su omeksale,ali sam se onda izmuzavala maltene svakih pola sata samo da se ne upale.
    imala sam i ranice koje mi je napravila tako da mi je to pri sisanju takodje zadavalo poteskoce.

drugi put sam redovno masirala grudi i izmuzavala se ,a i bilo je i manje mleka tako da tih problema nisam imala.

savetujem svim buducim majkama da se redovno izmuzavaju ma koliko im to tesko padalo,da ih nikad ne mrzi i da posle svakog podoja izmuzaju ostatak mleka,da u protivnom ne bi doslo do komplikacija,koje mogu da budu jako bolne za majku i otezaju joj dojenje deteta koje ipak pre svega treba da bude uzivanje.

srna
    Član
    srna

kod mene mleka na izvoz je bilo, zaista! ja sam od prvog dana sledila i vodila se savetima o dojenju iz skolice i nikakvih problema nije bilo. izmlazala sam se bukvalno posle svakog podoja. uglavnom je uvek samo iz jedne jela i to joj je bilo dosta, pa sam iz druge morala da pumpam. cak sam u sestom mesecu kada smo sa bebom isli na more nosila pumpicu na plazu i izmlazala se koliko ga je bilo. da se kojim slucajem nisam izmlazala sva bi mokra od mleka bila. i jos samo nesto, SVE POHVALE ZA AVENT PUMPICU i ko ju je izmislio, meni je zlata bila vredna!!!

milamila
    Član
    milamila

Cao svima, u prvoj trudnoci sam se izmazala sa Aventovom pumpicom i stvarno je super,sada sam trudna 30 ned. i konstantno razmisljam i plasim se dojenja…Sta cu ako mi i ova beba ne bude htela sisati. Tako da moje pitanje je: Da li je neko koristio Avent elektricnu pumpicu??Kakva je da li je jednako dobra kao rucna. Hvala vam u napred.. Mila

GaGaT
    Član
    GaGaT

I meni je Avent rucna pumpica mnogo pomogla i i jos uvek pomaze. Naime ja bebu samo dojim ( ne dajem nista drugo niti planiram) ali ona se najede od jedne dojke. Ja pokusam da joj bar malo dam i drugu ali ona nekad hoce nekad nece.
    Najgore mi je kad mleko pocne da prska i toliko curi da ona nekad ne moze da postigne, pa se zagrcne…
    U pocetku sam se svako vece morala izmlazati, a sad cini mi se manje i samo kad osetim da moram. Izmlazanje nije nimalo „fun“ ali dosta pomogne i omeksa grudi 🙂

T3
    Član
    T3

ja jesam koristila pumpicu za izmuzavanje,ali ne da bi to mleko presula u flasicu pa da bi im to isto mleko davala da piju iz iste vec iz razloga sto sam imala mleka i za izvoz,bilo je nemoguce da sve to posisa,a dojke su mi bile ko dva balona samo sto ne puknu,i ako se ne bih muzla postajale bi cvrste i tvrde,bolne na dodir,a mleko je kapljalo na sve strane.
    onda sam obicno kad oni spavaju sa ninom vise tj prvi put imala sam daleko vise mleka i izmuzavala se svaki put kad ona spava,i posle sisanja,ali koliko god da sam izmuzla stvaralo bi se jos,i taman mislim super,malo mi je lakse,ono vraga za nekih pola sata opet lumbaloni.
    morala sam nekad i da je budim i nutkam sto cesce da sisa,jer sta cu sa tolikim mlekom.
    kasnije su mi se stvorile grudve i rane oko bradavica jer bi zaspala na sisi i povukla malo bukvalno ju je ogulila,pa je sisanje i izmuzavanje samim tim bilo otezano,onda sam zavrsila sa temperaturom u bolnici sto se na kraju ispostavilo da nije zbog grudi vec zbog savim druge stvari ostataka posteljice o cemu sam vec pisala.
    naime tamo su mi razbili cvorove,malo onako strucno masirali grudi,pomagali mi pri izmuzavanju i vec posle nekoliko dana sve je bilo ok.
    sisanje,muzenje,sisanje,bez onih lumbalona koji samo sto ne eksplodiraju.
    secam se da sam pre toga znala usred noci da ustanem i cedim se i po sat vremena,jer nije bilo sanse da docekam da se probudi i posisa.
    ince svoje mleko iz flasice joj nikada nisam davala,ako bi ostala sa nekim uglavnom bi spavala i vracala bi se kad je vreme sisanju,a gde god smo isli sa njom ja bi vadila sisu i to je to.
    valjda sam se bojala da se ne odvikne od sise ili ne navikne na faicu,neznam,ali o toj soluciji davanja mog mleka iz flasice nisam nikada nesto preterano razmisljala.
    uvek sam se opredeljivala za direktno sisanje sto zbog osecaja,sto zbog higijene.

superhelena

ja imam, takodje mleka na pretek, mada ne moram da se izmlazam posle svakog podoja jer bebac super jede, medjutim problem nastaje nocu. Polako pocinje duze da spava i par dana se budio tek u 6 ujutru, a jede uvece u 9. Tada se ja probudim sa 2 kamena, grudi su mi prepune,. Opet, sinoc se probudio u 4. Pojma nemam kako to da organizujem, kada da se izmuzem, da li da navijam sat nocu da se budim da se izmuzem, sta ako se on probudi samo sto se ja izmuzem, bas ne znam sta da radim!! Ima li neko neki savet! hvala

mima80
    Član
    mima80

superhelena – 28/10/2009 21:06

ja imam, takodje mleka na pretek, mada ne moram da se izmlazam posle svakog podoja jer bebac super jede, medjutim problem nastaje nocu. Polako pocinje duze da spava i par dana se budio tek u 6 ujutru, a jede uvece u 9. Tada se ja probudim sa 2 kamena, grudi su mi prepune,. Opet, sinoc se probudio u 4. Pojma nemam kako to da organizujem, kada da se izmuzem, da li da navijam sat nocu da se budim da se izmuzem, sta ako se on probudi samo sto se ja izmuzem, bas ne znam sta da radim!! Ima li neko neki savet! hvala

Mislim da nema potrebe da navijas sat nocu, ako te bas bol u grudima probudi izmuzi se malo cisto da osetis olaksanje. Svi smo kroz to prosli, stvarno je jako neprijatno, ali se sve to regulise samo od sebe, vremenom. Ne znam koliki ti je bebac, ne znam kad se tacno meni to sredilo, zaboravila sam, ali je trajalo jedno vreme a posle se mleko smanjilo i onda mi je bilo ok

macaraca
    Član
    macaraca

boga mi mene su mama i muz budili nocu na svaka 3h da se uizmuzam jer je jako opasno spavati sa toliko mleka, al ipak ni to mi nije vredelo kad je uki imao 3 meseca dobila zam zesci mastitis, tako da nema pravila…

superhelena

MyTickerScript.com Ticker

MilicaCale

Helena, sve smo imale isti problem. Ja sam pustila da se samo regulise. Izdrzis nekoliko noci kamen, pa se posle smanji samo. Ako redovno navijas sat, imaces uvek mleko u to vreme, iako je beca prerastao nocno budjenje. Samo problem. Imala sam i ja mastitis, ali ne od te prepunjenosti nocne, u prvim mesecima, vec kasnije. Jos nisam cula da je neko dobio mastitis na taj nacin. Mozda i gresim. Ispravite me?

kika
    Član
    kika

OBLOGE OD SVEZEG KUPUSA ISPOD BRUSA SU PRILICNO POMOGLE….IZMEDJU TIH POVRMEENIH MINIMALNIH IZMUZAVANJA….
    BLAGOTVORNO SU DELOVALE….AKO STE U FAZI DA POLAKO PREKIDATE….

malisha75
    Član
    malisha75

Superhelena, nemoj da te brine sta ces ako se ti tek izmuzes a beba se probudi. Mozes da das to mleko koje si izmuzla ili da dojis bebu, jer uvek ostane jos mleka u grudima i posle izmuzavanja. Samo nemoj da uradis ono sto sam ja. Napravila sam zezcu glupost. Moje dete je pocelo da spava duze sa dva meseca, ali sam ja bila totalno umorna i ukomirana i mnogo mi je bilo lakse da njega dojim nego da se izmuzavam. Tako, kad bi me pritisak u grudima probudio, ja sam njega dojila. Nije ga to budilo, ali sam se ja posle lose osecala jer nisam pratila njegov nego svoj ritam. Ali, sta cu, bila sam toliko umorna da sam samo mislila na to kad cu opet da spavam. I dan danas se pitam da li bi bolje spavao da ga tad nisam „iskoriscavala“ umesto pumpice…

njamiii
    Član
    njamiii

Uff al’ su elektricne pump skupe 🙄 Vidim da ovde vecina preferira Aventove… Da li Medela pumpe mogu da se pronadju kod nas, tj. njihove flasice? Da li je neko mozda koristio Philips AVENT Manual Breast Pump with VIA Cups ( http://www.boots.com/en/Philips-AVENT-Manual-Breast-Pump-with-VIA-Cups_998929/ )? Ne znam da li se pumpa razlikuje u odnos na klasicu Aventovu ili je razlika samo u flasicama i dodacima. Razmisljala sam da li da porucim Medelinu rucnu, Tommee Tippee ili Avent, a onda sam nasla ovu na snizenju za 18 funti sto je i vise nego ok, ali se pitam kako i da li radi… 😕

Gledanje 61 članaka - 61 do 75 (od 79 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.