Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi DECA Bebe Kad su se vase bebe digle na noge?

Ova tema sadrži 104 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  djoledara 5 godine, 4 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 105 ukupno)

Kad su se vase bebe digle na noge?

• Tijancica
    Član
    Tijancica

Molila bih moderatore da ne spajaju ovu temu sa temom kad su vase bebe prohodale. 😉

Mene interesuje koliko su imale vase bebe kad su stale na noge. Nisam se puno zanimala na ovu temu zbog toga sto nisam ocekivala prije 9 mjeseca, jer su neke bebe u nasoj blizini toliko imale kad su se podizale. (cak i vise)

Jutros moja Mia djipa po kreveticu, gledam je i kontam kako bi za mjesec dana mogla da ustane. Onda sam lezala okrenuta njoj ledjima, da bi mm rekao vidi pa ona ustala. Ma sta ustala? Ja se okrenem i soookiiiiiiiraaaaaaam 😯 😯 😯

E sad to ne bi bio toliki problem da ja nisam posteno isprepadana. Na poslednjoj kontroli dr je rekla da joj ni slucajno ne damo da se oslanja na noge nabrajajuci mi moguce posledice ako joj dopustimo. Inace Mia vec nekoliko mjeseci cim je uzmemo u ruke samo mlati nogama i cim osjeti podlogu odmah krene da djipa, skace. Kad je dr vidjela sta radi zena je samo rekla uuuuu, niposto. I eto sad taj sok jutros. Maloprije sam je za trenutak ostavila u kreveticu i ona je odmah krenula da se podize.

Ne znam da li da je pustim da se podize ili da joj branim, sta da radim.

Tijancica
    Član
    Tijancica

Kao sto se vidi u tickeru 7mjeseci i 2 sedmice; skoro 7,5 mjeseci.

Fokica
    Član
    Fokica

Nikola sa 7 i po meseci, a Milan sa punih 8.

Mia :-*

nacafaca
    Član
    nacafaca

Acko negde sa 8 meseci:)

LediIv
    Član
    LediIv

tijancice, ne mozes to da joj zabranis osim ako ne planiras da je vezujes za krevet 😉 . a ona da nije sposobna da stoji, ne bi ni stajala. mislim da je to sasvim ok, cim ona sama moze da se podigne. to znaci da njoj njen razvoj to dozvoljava. nisu sva deca ista, neka prohodaju s 9, neka s 13 meseci… tako neka stanu ranije, neka kasnije. samo opusteno. moj ivan isto vec insistira na stajanju i ja ga pustam vec neko vreme, mada jos nije uspeo sam da se uspentra i stane (iako je pokusavao).

SInCerITy
    Član
    SInCerITy

Tijancice, po meni, ako je sve u redu sa kukicima, tj pocelo okostavanje itd i ako se do sada pravilno razvijala ( u sta ne sumnjam ) nema nikakve potrebe da sputavas svoju bebu. Koliko ja znam, a dobila sam za to potvrdu i pedijatra i djecijeg hirurga, sve sto beba zeli i napravi sama ne trebamo je sputavati, znaci ukoliko beba zeli i moze da samostalno sjedi ne treba joj zabranjivati. Po meni je malo cudna takva izjava vase dr, pa kako bebe prohodaju sa 9 mjeseci ? Sto Mia moze vrlo lako da uradi, da prohoda do tada.
    Dr se inace izmedju sebe prepucavaju i imaju najrazlicitija iskustva i savjete, po meni, ne treba ih slusati sve zdravo za gotovo, ja uvijek trecinu odbacim i uvijek se ispostavi da sam ispravno postupila.
    Moj ti je savjet da je NE SPUTAVAS, bebu samo ne treba forsirati, sad kad se sama podigla na nogice trazice ti da je vodas za rukice i to mozes slobodno.
    Moja Tijana se podigla tek sa 9.5 mjeseci, i to je super obzirom da je poteska i buckasta. Inace ja sam je odranije vodala za rukice i to mi je trazila, ali mi je dr rekla da to ne radim, iza razloga jer je poteska, a nije samostalno ustala, e to je bilo forsiranje, i u tom slucaju se ne dozvoljava oslanjanje bebe na nogice.
    Pozdrav i opusteno 🙂

mayoli
    Član
    mayoli

Da slazem se…
    Milica je ustala sa 7 mj a Ana sa skoro 10 kada je spremno ono nam to jasno da do znanja…samo malo pripazi kada skace u krevetcu da se ne udari u bradicu
    to sre desilo mojim curama i bas je bilo bolno… 🙁

LediIv
    Član
    LediIv

tijancice, obavezno joj spusti dusek, ako na ovu visinu moze sama da se popne, moze vrlo lako i da ispadne.

Tijancica
    Član
    Tijancica

Eh dusek. Dusek se ne spusta. Tako su prije 24 godine pravili krevetice. 🙂 To je moj krevetac. Ja zapela hocu njega pa njega, e sad vidim da ce biti problem. 🙄 Ne znam koliko mi se sada isplati kupovati novi :hmm: imamo jos i putni krevetac pa ce on vjerovatno zamijeniti ovaj. Ne znam.

Inace hvala vam na odgovorima, znaci nije moja Mia bas usamljen slucaj. Meni jos ova slika ne izlazi iz glave. :kreten: Koliko mi je drago, toliko se i plasim, a i tako mi nesto brzo proleti od momenta kad je donesoh iz porodilista i ovog momenta kad ona STOJI. :sok:

ciciban
    Član
    ciciban

Ovi moji banditosi vrlo rano ustali i Vlado i Una sa 6,5 meseci.Ona vec polako i pravi korake drzeci se za krevet. 🙂

jasminakg
    Član
    jasminakg

Sofija se podigla sa 7 meseci i dve nedelje ,i od tada ustaje non stop i podize se uz sta stigne…

J.D.
    Član
    J.D.

I mi smo vrlo rano krenuli u nove pohode 6mes… a dr. u Sokobanjskoj rekla sve je individualno, najcesce deca sama znaju najbolje sta mogu i to cine onda kada su spremna. Mi sve vreme vezbamo misice u stanju smo da djuskamo gore dole i po sat sat i po dok mami ne otpadnu ruke…

Milica81
    Član
    Milica81

Bravo Mia ljepotice!!!!!!!!!!!!
    KOd nas je pitanje dana… zasad se zakaci rucicama za nesto, podigne se 3cm, i padne na dupe..

JOgi
    Član
    JOgi

Na ovoj fotografiji Ognjen ima 6 meseci i desetak dana, to je na moru ustao sam na stolici.
    Kad smo dosli kuci, sa sedam meseci ustao je sam u kreveticu i evo kako se zavrsilo

Danas, sa devet meseci i deset dana on hoda drzeci se samo za moj prst, stoji i hoda sam uz krevet, stocic, stolicu…

Mia odlicna si :bravo: :bravo: :bravo:

Ivana B.
    Član
    Ivana B.

Bravo Mia, pusti doktorku, nema ona pojma! Samo naprijed! Cmok!

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 105 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.