Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi DECA Bebe Kad su se vase bebe digle na noge?

Ova tema sadrži 104 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  djoledara 5 godine, 4 meseci ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 105 ukupno)

Kad su se vase bebe digle na noge?

• ruki
    Član
    ruki

kristina se digla na noge sa 7 meseci , i ja mislim da ih netreba sputavati u tome

Medvedic
    Član
    Medvedic

Ja sam sa 6,5 redovno stajala 🙂 Kako sam bila hiperaktivno dete,moju mamu to nije ni iznenadilo…I sad mi kaze da sam „iz besa“ ustala tako rano… 🙂

Zato sad ocekujem da i ovaj moj malac to isto uradi,al kazu da decacima to ide teze i sporije…Videcemo,mada nije zurba….Al u krilu kad ga pridrzavam,bas se dosta svojom tezinom oslanja na noge i djipa ve u 16…

Mako
    Član
    Mako

Тијанчице, уплашиме ти. Нисам ни помишљала да може да устане, али сад морам (нерадо) да спустим душек.
    Него много ти сладак тај зврк тако. :love: Могле би да дођете на дружење.

beby
    Član
    beby

Evo i nas ja taman mislila pisati kad vec ima isti problem ,Nadja je ima jedno 20 dana pocela sama ustajati a prije tog kad se drzi za nesto Ona pravi i korake znaci u isto vrijeme uci hodati i puzati,I meni su rekli da ni slucajno ne smije na noge prije 8 mjeseca ali sta da joj radim kad ona sama hoce,Tako je bilo i za sjedenje pa eto hvala bogu sve u redu, Ja je pustam po malo ,Kako kazu da ne moze da nije spremna ne bi.

Tijancica
    Član
    Tijancica

Mako, daleko smo mi za druzenje. 🙁 Mada bih sigurno dosla da smo blize.

Tanja&Katia

Katia ce sutra da napuni 8 meseci i vec neko vreme djipa i skace kada je uzmem u krilo. Odupire se i kao da joj vise nije interesantno da sedi, nego bi gospodjica dalje. Ja je pratim i gledam koliko i sta moze.

LediIv
    Član
    LediIv

beby, ista stvar i kod nas – uci da hoda i puzi u isto vreme 😆 . vec kad ga drzim za rukice, nekad samo i za jednu, on napravi po neki korak. naravno, to je sve klimavo i leti na sve strane, ali ipak…
    sad je bar naucio da puzi pa je mirniji, tj. zadovoljniji jer moze da dohvati sve sto hoce. dok nije mogao da puzi (prosle nedelje) bio je jako nervozan i samo se umiri kad ga stavim da stoji 🙄 . od kako je propuzao, to je drugo dete, u stanju je da se sam zabavlja po sat vremena, i vise nije toliko zainteresovan za stajanje. mada, kada se dokopa polica pa hoce nesto da dohvati, vuce i podize se, ali mu ne ide bas nesto. uspeo je samo da sebi sruci na glavu igracke s police i da padne zajedno s njima…

Milica81
    Član
    Milica81

Bravo OGI MAJSTORE!!!!!!!!!!!

J.D.
    Član
    J.D.

Evo drugari, ja sam svog deckica prekjuce zatekla kako se rukicama pomogao da se popentra uz ogledalo do uspravnog polozaja…umalo se nisam sokirala kada sam ga videla kako se vera, a zatim mi se nasmejao sa takvim zadovoljstvom…

milenica
    Član
    milenica

Ilija je malo pre nego sto je napunio 8 meseci se propeo na nogice polako, najpre u nekom polustojecem pa u sve uspravniji polozaj i evo sada sa 8 i po meseci on vrlo sigurno stoji na nogicama i vozi dubak vrlo spretno… :-* :-* :-*

Tijancica
    Član
    Tijancica

Evo proslo je sest dana od prvog dizanja na noge, a ja hocu da siznem, bas da siznem. Ona se non-stop uspravlja, samo neka ima za sta da se drzi. Ovo je vise nepodnosljivo. Jutros ustane i stoji kraj stola i sve zivo baca na pod, ali jos je nestabilna i onda se celom udari od sto, pa padne na pod. Sest dana, a vec je puna modrica. Ista stvar kao i sa sjedenjem. Kad je krenula da sjedi vise je nisam mogla natjerati da lezi. Sad hoce samo da stoji. :upomoc:

Moram samo da napomenem da ja nju nikad prije ovog nisam forisirala i niti jedan jedini put stavljala na noge, kao sto vidim ispred zgrade da to neke majke cine. Ni sad je ja nikada ne stavljam na noge, nego ona sama ustaje. Ja sam i dalje u uvjerenju da je to stetno. 🙄

Milica81
    Član
    Milica81

Tijancice, uzivaj u njenoj inicijativi !!!!!!
    I da ti dam savjet za modrice, tj. protiv njih. Cim se udari, namazi to mjesto margarinom ili maslacom. Super je stvar, modrica se ni ne pojavi!

Tijancica
    Član
    Tijancica

Milice hvala na savjetu, nisam znala:-* :caos:

beby
    Član
    beby

I mi smo imali par dobrih padova sva sreca glava bosanska 🙂
    Nadja pravi korake kad se drzi sve sigurnije .a isti problem nema vise lezanja odavno a sad ni sjedenja pa ko izdrzi 😕

JasnaMK
    Član
    JasnaMK

DANAS!!!!! Jao ja se sokirala. Desilo se u kreveticu

Evo slika

Photobucket

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 105 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.