Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi DECA Bebe Kad su se vase bebe digle na noge?

Ova tema sadrži 104 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  djoledara 5 godine, 4 meseci ranije.

Gledanje 91 članaka - 91 do 105 (od 105 ukupno)

Kad su se vase bebe digle na noge?

• Micka&Nidza

Sofija se sad dize redovno,kako otvori oci,dize se na noge.
    Najvise me izludjuje to sto se u sred noci probudi (oko 02h) i ustane.
    I tako stoji i prica dok se ja ne probudim da je stavim kod mene i mm.
    E tek onda pravi zurku,celu noc se pentra uz uzglavlje kreveta,pa se preseli na tatina ledja….

Mako
    Član
    Mako

Тачно када је напунио девет месеци.
    Ево дванаест дана како је успео и сада се већ помера уз ограду кревета.
    Ја сам била убеђена да ће касније, али ето никад се не зна.

nex015
    Član
    nex015

Andjelina se pre nedelju dana podigla na noge u ogradici….i sada to non -stop radi,samo joj je to zanimljivo,igracke joj vise nisu interesantne,samo gleda kako ce da dohvati ruckice i da ustane :andjeo:

Nena75
    Član
    Nena75

Prekljuce se uhvatila za naslon francuskog lezaja i skoro se uspravila! 😯 :buljavko: Od skoro se pentra po nama, prvo klekne pa onda na nozice ali polusavijena. Doduse ovo sa uspravljanjem se desilo samo tada, uglavnom se sada nesto trudi da se uspravi ali ne ide. Iskreno mislim da je jos rano, volela bi saceka sa uspravljenje do osmog-devetog meseca.

cica-maca
    Član
    cica-maca

Moj Rasa je od 7 meseci vec ustajao na nogice i gurao tabure, pakete… dubak nije voleo nimalo, zato ga sad obozava i ne vadi se iz njega. prohodao je sa nepunih 10 i po meseci.

natasa ns
    Član
    natasa ns

mi imamo 8.5 meseci, stabilan je u dubku, i obozava ga ali jos se sam nije digao na nozice. a i ne voli da puzi. nasa alexandra, koja je napunila pre dve nedelje tri godine, je prohodala sa godinu dana, pa ce verovatno i veljko tako malo kasnije.
    svaka cast rasi na hodanju sa deset meseci.
    bravooooooooooooo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    pozdrav iz novog sada

Angel
    Član
    Angel

Prvi put je pocela da se dize u ogradici pre jedno dve nedelje, znaci sa nepunih 10 meseci.

mišur
    Član
    mišur

Moj Luka se prvi put digao na nogice sa 7 mjeseci i to uz mene, a kasnije uz krevetac, ogradicu, sto u dnevnoj sobi…
    Sad mu je skoro 8,5 mjeseci i nije jos poceo da koraca..Meni se i ne zuri sa tim, razmisljam da ce poceti kad bude spreman, ali me nervira mm koji ga stalno potencira da hoda.
    Uzme ga za rucice i vodi da hoda…Luka napravi dva tri koraka i sjedne…
    Sta vi mislite? Treba li potencirati to vodanje za rucice?
    Meni je nekako logicno da se sa time pocne kad beba sama počne koračati uz namještaj ili u svom krevetiću…

ocokoljic
    Član
    ocokoljic

Sanja mali zmaj sa 6,5 meseci, sama ustala u krevetcu. Ljubi je majka.

Starije dvoje isto tako oko 7 punih meseci.

ocokoljic
    Član
    ocokoljic

Mislim da nije dobro ništa forsirati. Ukoliko je beba spremna sama će načiniti prvi korak. Sanja je počela da hoda uz nameštaj i traži naše ruke da pređe od tačke A do tačke B. Toliko je sigurna i stabilna da čak pusti jednu ruku da bi nešto uzela, pipnula…Polako, sve će doći na svoje. Svaka beba ima svoj tempo.

Maja-belgija

klara je prvi put ustala sa nepuni sedam meseci :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: sad puzi uhvati se za nesto i podize se i trazi mamu da i pomogne da hoda hihihihihihi

nikolicina mama

moj bebac je bas pozurio 🙂 ustao je u ogradici sa sedam meseci,a sad sa 10 vec uveliko hoda!!! pre par dana je cak i ustao iz mesta sam, prvo na kolena i onda hoop, ne drzeci se pritom nizasta. nisam mogla da verujem,suze su mi krenule od srece !!!

lelly
    Član
    lelly

Pa ima nekih 15 do 20 dana kako je počeo sam da se diže, znači sa sedam i po meseci. Non stop se trudi da ustane, hop na kolena, pa onda na stopala… mada je još uvek jako nesiguran. Ruke su mu jake pa se pridržava, ali se nogice tresu, one još nisu dovoljno ojačale 🙂

Milena81
    Član
    Milena81

Lena je trazila da ustane sa 6,5 meseci. Evo sad sa 7,5 meseci uveliko sama stoji i penje se uz sve vrste naslona. Dovoljan joj je samo mali oslonac i hop na nogama je. Kazu da sve sto moze sama, netreba sputavati. Neplaniram doduse bar jos mesec dana da je stavljam u dubak.

Lilypie 1st Birthday Ticker

djoledara
    Član
    djoledara

Moje dete se podiglo na noge sa nepunih 5 meseci! I sto je najzanimljivije, od tad ne prestaje da se dize, sem kad spava…:(

Gledanje 91 članaka - 91 do 105 (od 105 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.