Ova tema sadrži 388 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Masha&Tasha 9 godine, 3 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 389 ukupno)

Kad ti se zivot okrene…

• ZZ
    Član
    ZZ

Sad kad znam da je sve u redu,mogu da vam ispričam našu priču.Mislim da sam to trebala ranije da podelim sa vama,jer je podrška u ovakvim situacijama zlata vredna,ali jednostavno sam bila okamenjena i nisam mogla da pričam o tome..

22.maja ,na podlaktici leve ruke naše petnaestomesečne devojčice,primetili smo izraslinu koja nju nije bolela niti joj je na bilo koji način smetala(zato i nismo ranije primetili) i od tog dana počinje agonija koja se tek danas,hvala Bogu,srećno završila..sutradan smo uradili rtg snimak u našem domu zdravlja i snimak je pokazao da postoji neki tumor koji je prilično oštetio kost,skoro da je slomio..sutradan smo već bili na institutu majka i dete u Beogradu,doktor ništa nije znao na osnovu snimka da nam kaže,pa smo 28.maja primljene u bolnicu na ispitivanja..29.maja uradjen je ct koji je pokazao da se radi o sarkomu,veoma teškom malignom koštanom tumoru sa jako lošom prognozom..ne vredi da vam opisujem patnju kroz koju smo prošli jer samo onaj ko je prošao kroz isto ,može da nas u potpunosti razume ..

Naravno,to nije bila konačna dijagnoza,ali je dovoljno bilo to što se sumnja..1.juna,naša devojčica je operisana,uzet je uzorak koji je poslat na patologiju da bi se konačno utvrdilo sa sigurnošću šta je u pitanju..čekanje rezultata,ona teška bolnička atmosfera,nagledaš se svega i svačega,boli te i tudja muka,deca ti umiru pred očima..

Doktor koji nas je vodio se zaista angažovao da nam pomogne i olakša muke,pa je u utorak 5.juna uspeo da sazna preliminarni izveštaj biopsije koji je ukazao da je tumor benigni i da neće ostaviti nikakve posledice na našu princezu..bili smo presrećni,pao nam je veliki teret sa duše,ali je i dalje postojao crv sumnje koji nam nije dao mira do danas kad je stigao i zvanični rezultat biopsije koji je potvrdio da se radi o najobičnijem fibromu..danas smo i pušteni kući..

Još uvek sam kao u transu,još uvek ne mogu da verujem da je sve prošlo i da će moja vesela devojčica rasti,smejati se,živeti..ona je sve to podnela junački,trudili smo se svim silama da ona što manje sve oseti,igrali smo se sa njom dok nam se duša kidala,plakala sam i pevala joj pesmice..sva sreća je što je ona jako mala i ničega se neće sećati,a mene i mog muža je ovo promenilo za ceo život..

Želim samo da vam poručim da se ne nervirate zbog gluposti,da uživate u životu i svojim malim andjelima do maksimuma,da ne trošite energiju na beznačajne stvari jer nikada ne znate šta može da vam donese život.

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Zzivanovic evo sva se tresem dok sam citala tvoju muku i sta te je snaslo,mogu samo da zamislim tvoj strah i ocaj kad god si gledala te male okice i pitala si se da li ce sve biti u redu,jako mi je zao kroz sta ste prosli ti i tm,to sto je tvoja dusa osetila taj bol i cemer u pravu si jedino neko ko je prosao kroz to moze u potpunosti shvatiti,evo pisem ti ovaj post i sama se pitam na sta ce ove moje reci zvucati,Luka se u krevetu pored mene koprca kao ribica,a meni se pune oci sa suzama i od straha da mu se nesto ne dogodi,mi raspravljamo na forumu o bezveznim situacijama i slucajevima,a ovako nesto je pravi sok i udar,zelim vam sve najbolje jednostavno sklopi oci da se malo odmoris od analiza,bolnice,lekara,bolesne dece,veruj mi trebace ti odmor,poljubi devojcicu od mene,zelim joj srecan i dugovecan zivot pun radosti.

P.S-nisi trebala temu da stavis u ,,Svastaru,, ovo je trebalo da ide pod ,,Zdravlje dece,, ako nemas nista protiv moderatori mogu je tamo premestiti,jer ako se nesto slicno desi nekom da moze da procita tvoje iskustvo,jer ovo je jako bitno,jer se tice zdravlje nase dece.

ZZ
    Član
    ZZ

hvala ti Ivana na lepim rečima,a ja tebi i svima vama želim da nikada ne osetite ovako nešto..veruj mi da ni sama nisam znala gde da je postavim i smatrala sam da će je moderatori smestiti gde treba..samo sam htela da podelim ovo teško iskustvo sa vama i pomognem nekom ko se (ne daj BOže) nadje u sličnoj situaciji..

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

ZZivanovic,kako se devojcica ponasala u bolnici,da li je osecala vasu zabrinutost,nervozu,koliko ste ukupno dana bili u bolnici,jesi li primecivala neke promene na njoj dok je treajala ta agonija,da li cete u buduice raditi ispitivanja i kontrolicati,izvini mozda sam dosadna ali bas me je uznemirilo sta si sve prosla,sobzirom da sam i ja majka saosecam se sa tobom i vasim problemima koje ste imali,evo vidim na slici decica su ti preslatka,a mala bebana je izgleda velika maza :-* :-*

Karli
    Član
    Karli

Zivanovic jako mi je zao sto ste kroz sve to prosli i drago mi je da se sve zavrsilo!
    Znas kako kazu,Bog je spor ali dostizan i uvek nas stavlja na iskusenje!
    Vazno da je sada to iza vas!

ZZ
    Član
    ZZ

samo ti sve pitaj što te interesuje..

devojčica se prilično normalno ponašala u bolnici jer smo mi dali sve od sebe da ona što manje oseti taj pakao i nervozu..mm je stalno bio sa nama,od ujutru do nekih šest popodne..noći su bile najgore kad ostanem sama sa svojim mislima..još je dora tamo zatradila i neki stomačni virus,pa je na sve muke imala još i proliv i temperaturu..

dr je rekao da ćemo se kontrolisati s vremena na vreme da pratimo kako reaguje kost,da li se popunjava sama od sebe ili će trebati još neka operacija za koju godinu kad dete malo ojača..

maxmara
    Član
    maxmara

Kao sto sam ti vec rekla,a evo napisacu isto i ovde,zlu ne trebalo.

Hvala sto si nam javila,i podelila ovo sa nama,bas pricam mom muzu i streso se i on,prosto ne moze do mozga da ti dodje zasto se to desi tolicnom bicu,a jos kad je cerkica pa usto dosla posle duze vremena,sve je nekako jos osetljivije,opet ponavljam ne mogu ni da zamislim kako ti je i kako bi meni bilo,kao i svima vama to je ludilo verujem.

Sada je najbitnije da je najgore proslo,proslo je i to nek ti bude glavna stavka za tvoje i vase psihicko stanje i oporavljanje od shoka,za njen oporavak se pripremajte,pitajte doktore i najmanje sitnice ako treba sve zapisi sta i kako,budi im dosadna ali isteraj svoje jer znam da oni mnogo ne pricaju,jer kao sto vidis svega ima ovih dana,sta sve cujem njihovim greskama da se desava,prosto ti se ni ne ide,ali eto vidim da je vama pao neki dobar tim i to je sreca,ali definitivno ako ne drzis stvari u svojim rukama i pod bidnim okom i punom koncentracijom,kolko god to tesko bilo,moze biti uhhh…tako da,neko nesto nebi zaboravio od njih,jer imaju obicaj ti sve lepo zapisuj,i na pregledima uvek napomeni.Eto ja ti sad pametujem ko da sam neka starica al eto bas mi je zao da i ne mogu opisati jer deca su na probliznog uzrasta pa nekako te shvatam bar donekle,ne znam u svemu tome se covek verujem izgubi i sve prepusti njima samo da sve bude ok sve a oni kao sto vidis nisu uvek u svom ‘elementu’

Pitaj ih mozete li na more,bar nekoliko nocnih setnji pored mora i udisanje joda bi joj mnogo znacilo verujem,jer je meni stvorilo vrlo jak imunitet kad sam bila mala,i pitaj kako sa suncem sme li i koliko vidis da je svake godine sve ludje.

Uh ja sad preterujem…nista ne moras odgovarati znam da nemas vremena puno,ali eto znaj da neko misli na vas a to uvek telepatski pomaze bar promil…

Nek ti je Bog cuva svakog sekunda dalje u zivotu.

Pozdrav od Marije i Viktora za vas.

Jelenaorg nadam se da ces i ti napisati svoju pricu,koju si prezivela i prezivljavas,kad nadjes vremena za to,ako ne zelis izvini sto sam to pomenula,ali verujem da znaci ljudima kojima se to desava,pa ce sigurna sam znaciti i tebi podrska i lepa rec.:HAG:tebi :-* Matiji

:caos:

gorana
    Član
    gorana

Zivanovic sva sam se najezila dok sam citala!Nemogu ni da zamislim kroz sta ste porsli!Moj Danilo kada je prvi put imao temperaturu(sto je prilino beznacajno) ja sa jedva hodala i disala a mogu misliti tvoju muku!!!
    Strasno!!!Sreca da je sve u redu,ni neznas koliko mi je drago i koliko saosecam sa tobom!!!Valjda zato sto sam majka pa me svaka takva prica dotakne!
    Trebala si ranije postaviti temu,da budemo tu,da te saslusamo i pruzimo podrsku!!!Ali nekada ljudi nemogu da pricaju o nekim stvarima dok sve ne prodje!!!
    I ja smatram da ova tema netreba da bude u svastari,jer je veoma ozbiljna!!!
    Ja se slazem sa tobom da se netreba nervirati oko beznacajnih stvari u zivotu i trositi energiju za gluposti!Ja se trudim da sledim tu teoriju i da uzivam u svakom danu jer znam sta je sreca u zivotu i znam da cenim to!To sto smo zivi i sto smo zdravi!!!

Sanjalica
    Član
    Sanjalica

Ja sam sa mojim sinom pre tri meseca lezala na odeljenju prve pedijatrije(hematolosko-onkolosko odeljenje), svega sam se nagledala i tacno znam kako ti je. Budi hrabra, sve ste prebrodili, nadam se da nas ta bolnica vise nikada nece videti. Puno poljubaca za malenu.

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Administrator je obavesten i tema ce biti prebacena u zdravlje dece,ja bih je rado prebacila,ali sam moderator za ,,trudnocu i porodjaj,, naravno da treba da se tamo nalazi,i da drugi roditelji sa slicnim iskustvima mogu pisati svoje probleme i iskustva.

katarina
    Član
    katarina

zz zao mi je sto je mala doro morala kroz to da prolazi njena je sreca sto je mala pa se nece secati..tebi je tada bilo najteze jer komu drugo ako ne majci..jos sto rece svasta si i videla…
    nego to je iza vas,gledaj napred i ne misli o tome,zivite kvalitetno i srecno ovo sta vam se desilo je proslost od koje ste ojacali i naucili da se netreba nervirati oko gluposti samo da nam je porodica ziva i zdrava a sve ostalo je manje bitno….Zelim vam brz oporavak a najvise da ne dodje do druge operacije..bice sve ok videces!

makica 265

strasno,strasno,strasno!!!
    Hvala Bogu da je sve kako treba!Ljubi sreckicu malu :-* :-* :-*

ZZ
    Član
    ZZ

zaboravila sam da napišem da nas je naš doktor posle tog katastrofalnog ct-a poslao na Banjicu kod svog kolege koji se bavi samo koštanim tumorima,da čuje njegovo mišljenje o svemu jer jednostavno nije mogao da veruje u to što je ct pokazao..sa nama je išao i dvogodišnji dečak koji je imao malu izraslinu na rebrima,ali pošto je on imao i temperaturu i malo lošiju krvnu sliku,to su sve pripisali infekciji,a mojoj devojčici nisu baš prdskazivali nikakvu budućnost..sećam se radosti majke kad je saznala da dete ima samo običnu infekciju i kako je krila oči od mene jer joj je bilo prosto neprijatno da se raduje u mom prisustvu..na kraju su tom malo dečaku utvrdili da ima leukemiju,a moja coka jednu najobičniju benignu izraslinu..šta ti je život!?

hvala vam devojke na lepim rečima i podršci,mislim da mi ona sada više znači,kad je sve prošlo,nego u trenucima kad se sve ono dešavalo..ne znam zašto,ali tako osećam..

katarina
    Član
    katarina

Budi srecna da je tvoja doro medju onom decom koja su imala srecu u nesreci….veruj mi znam kroz sta si prosla jer je moja majka 2 puta prolazila kroz taj pakao..
    Prvi put kada je rodila sina posle nas dve cerke i sa 2 god operacija srca nazalost tragicno se zavrsilo a mojoj mami se svet srusio…posle 2 godine dobijemo jos jednog brata i na tacno 2 god i on se razboli i moja mama opet u bolnicu i opet 2 operacije ovaj put je bio tumor i to maligni,hemoterapije..ja se svega secam imala sam 11 godina…kroz sta je moja mama sve prosla ali hvala bogu brat mi u semptembru puni 18 godina i ne seca se nicega…cesto mi mama kaze covek je tvrdji od kamena!

Standzi
    Član
    Standzi

jao jao jao Zzivanovic!
    sokirana sam i jako mi je zao kroz sta ste sve prosli! Verujem koji je to bio sok za vas!
    Znam kako ti je bilo,jer ja prosle godine kad sam bila u SRB,sama sa Markom kod mojih,Marko se razboleo ,prehladio,kasljanje,povracanje,temperatura 40 stepeni,secam se da je nedelja bila i otilsi smo hitno u obliznju dezurnu ambulantu,doktor ga je pregledao i rekao Marko ima verovatno upalu pluca i da idemo kuci i prepisao neke lekove!!!! i gledao me kao u neku odvratnu majku koja ne brine o svom detetu,ja sam bila sokirana,i preplasena jer sam pomislila „ja i moje da se posto poto ide u SRB bas kad vladaju virusi“ plakalo mi se,gledala sam u Marka i molila Boga da ne zavrsi u bolnici!Nisam bila zadovoljna sa ovom dijagnozom,i rekla sam mami i najboljoj prijateljici koja je isla sa nama,da ja njega vozim za NS u deciju bolnicu,otisli smo,i nacekali smo se dok smo stigli na red,bilo je mnogo bolesne dece,nisam znala gde sam,svaki put kad bi Marko kasljao meni se srce cepalo,bila sam u stanju sve da uradim da moj decko ozdravi!
    Vadili su mu krv,snimali pluca,moja drugarica kad je videla snimak sva je prebledela jer je videla ogromnu mrlju na plucima,ja sam ubedjivala sebe da ce biti sve biti u redu i ljubila i grlila Marka,mama samo sto nije plakala,tresla se sva,ja sam bila van sebe,a drugarica je otisla napolje i telefonirala sam bratom koji je lekar i opisivala sta je videla,ispitivala ga sta je moguce da se desi….
    Kad smo dosli na red kod doktora,dok ga je jos i ona pregledala,ja sam umirala,svet mi se rusio,odbijala sam da poverujem da Marko moze ostati u bolnici!
    Svima nam je laknulo kad je doktorica rekla je sve u redu,i da se Marko prehladio ali da nije nikakva upala pluca kao sta nam je onaj odvratni doktor rekao,i na onakav nacin!!!
    Marko je morao na inhalacije 3 puta dnevno 10 dana!!!dobio je i 2 sirupa,koja je morao do kraja da popije.Samo kad nije morao u bolnici da ostane!kupila sam inhalator i sama ga inhalirala,bilo je u pocetku tesko,smetalo mu je,ali se navikao posle par puta.
    i sad odk pisem i setim se svega tresem se!

Samo kad je tvojoj devojcici dobro ,znam kako vam je bilo,i znam koliko ti je sad lakse,kao da se cerkica ponovo rodila! Ljubi cerkicu!Uzivajte u zivotu,divan je!

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 389 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.