Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi DECA Vaspitanje Kada i kojeg ljubimca nabaviti djetetu???

Ova tema sadrži 45 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Micka&Nidza 6 godine, 10 meseci ranije.

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 46 ukupno)

Kada i kojeg ljubimca nabaviti djetetu???

• katarina
    Član
    katarina

ma kakve zivotinje …ne pada mi na pamet imao mm psa kad sam ja dosla u kucu heh i naravno ko ga setao,hranio JA e pa ako misle da mm ili pa cera imaju zivotinje mogu onda kada budu mogli da se o njima i staraju..a sta da radim tek kad idemo na odmor negde ?zar i kuce,mace sa sobom uff ne ne ne treba mi to…kod mene moze ljubimac ali igracka…

ana26
    Član
    ana26

Mi srecom imamo veliko dvoriste i dva psa mesanca (cupavca, bele boje) i jednog macka. Nije im dozvoljen ulaz u kucu, spavaju na terasi u korpi, i nikada ih ne vezujemo.
    Moje dete se vec uveliko igra sa njima, pokusali su par puta da ga liznu po licu, stavila sam im do znanja da to ne rade, i kako su to pametne kuce, vise to nisu pokusavali. Nekad ga liznu po rukama, ali zato sam uvek ja tu sa vlaznim maramicama.
    Mislim da je bitno da, ukoliko imate uslova, dete od najranijih dana ima kucnog ljubimca, jer tako stice zdrav odnos prema zivotinjama. Miroslav vec sad zna da ih mazi, ne cupa ih iako je ranije u vise navrata pokusavao. A, oni ga vole i neverovatno mu se obraduju kad ga vide u dvoristu!
    Pse je bitno redovno vakcinisati, i ako su pusteni da vrsljaju po dvoristu kao nasi, redovno kupati. A da laju, laju!

kitty
    Član
    kitty

Pozdrav svim mamama,deci i ljubimcima…Slucajno sam naletela na ovu temu dok sam trazila nesto vezano za pse u pretrazivacu…Ja imam 17 godina i u mojoj porodici nema male dece,ja sam najmladja,i predhodnih godinu i po dana ja sam non stop pricala kako zelim psa,i dosao je i taj trenutak,31. Jula ove godine u nas dom stigla je patuljasta pudla,koja se uzgred ne linja i nema karakteristican pseci miris,i koliko god sam ja predhodnih godinu dana procitala svu mogucu literaturu vezanu za odgoj psa,praksa me je najbolje naucila…U pocetku su svi bili u fazonu da sve obaveze padaju na mene jer sam JA trazila psa,ali to je izgledalo kao da imam bebu i da mi se ceo zivot vrti oko nje,nisam izlazila iz kuce,e onda kada su i ostali poceli da brinu o njoj to je sasvim druga prica,to je zadovoljstvo…Potpuno razumem sve mame sto se tice ne odobravanja ljubimca u trenucima kada znaju da ce sva obaveza biti samo na njima a pride imaju i malu decu…Po meni je najbolja varijanta uzeti ljubimca u trenutku kada su svi ukucani sposobni podjednako da se brinu i o sebi i o ljubimcu…To je OGROMNA obaveza,ali i veliko zadovoljstvo u kojem ce te maksimalno uzivati ukoliko se svi brinete o ljubimcu…

Ella
    Član
    Ella

Ufff gde me nadje opet sa ovom temom… 🙄 :(:(:(:( Ja ne znam sta da vam kazem, sem da su kucni ljubimci isto ziva bica i da im treba MNOGO paznje, mnogo ljubavi i da budes i njima skroz posvecen. Ne treba ih nabaviti iz dosade ili neke praznine koju trenutno osecate. Vec sa namerom da mu/joj pruzite beskrajnu ljubav uz obecanje da cete se uvek starati o njemu/njoj.

Kada se odlucite za tako nesto, i pocnete da zivite sa kucnim ljubimcem, obozavate ga skroz na skroz, zavolite to jedno malo bice i vezete se… onda koliko god da je lepo, toliko cete da i patite kad ga vise ne bude :(.

Ja sam pisala ranije koliko mi je nemoguce sa 2 malo dece u stanu imati psa, zivimo u stanu, zivimo u gradu, higijenski mi je bilo nemoguce, a i obaveze su se promenile, tj mislim na prioritete… Zbog zdravlja moje dece, a i zbog samog kuceta (da bi dobilo i imalo jos uvek onu ljubav, da mu se neko posveti skroz, kad ne mogu ja), dali smo je prijateljima na neodredjeno. Ona je bila jako srecna, a i mi znajuci da je prihvatila novu porodicu.

I eto bas prekjuce saznali smo da je preminula, da joj je srce stalo, 8 god zivota. E sad kako se osecamo svi mi? Pa nikako 🙁 Nikome nije lepo, kao da smo (ne daj boze) izgubili jednog clana porodice 🙁 Stella vec 2 dana konstantno vice "Dina Dina" (tako se zvala kuca) i spava sa igrackom plisanom kucom. Mm je izgubljen slucaj, jako mu je tesko palo, a ja ne znam kako vise da se osecam.

Zelim vam reci da je krajnje lepo imati kucnog ljubimca, ali budite spremni da oni sa sobom bas kao i deca donose veliku odgovornost, obaveze, a ne samo ljubav. Razmislite dobro, uzmite u obzir sve opcije; higijena, zdravlje, ljubav, obaveza itd i onda se odlucite na tako nesto.

gorana
    Član
    gorana

Rekla sam,nema sanse zivotinja u stan!Sigurno cu ostati dosledna ali me dusa boli koliko moje dete uziva da se igra sa kucama,koliko zeli da ga ima.
    Objasnjavam mu da kuca ne moze da zivi u stanu.Da zanemarimo cinjenicu da stvarno ne mogu jos da se bavim i kucom,zaista mislim da mu nije mesto u stanu.Ja mislim da ni mom detetu nije mesto u stanu nego u kuci gde ce imati dvoriste a ne biti zatvoren u 4 zida.Ali..on me samo pogleda i kaze,a kako baka ima kucu u stanu!
    Sta onda da mu kazem.
    Mazimo kuce po ulici,svaki dan.

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

da nije vise pitanje stana ili kuce ili komoditeta pitanje je najpre odnosa prema psu, bas kao sto ella napisa…evo posle Dininog “ odlaska “ ja se pitam kako dalje…

OBOZAVAMO zivotinje a narocite pse, svi u kuci bas mi je tata prekljuce rekao “ molim te nabavi na prolece sene sar pei ! “ nasta sam ja odgovorila da nema sanse …

Razmisljam i razmisljacu jos dugo da li cu imati psa ikada vise u zivotu ! ne znam u opste.
    O odnosu dece sa zivotinjama sam pisalala i ranije da ne ponavljam sada, pogotovu koliko je pas znacajan za dete …

kao sto ella rece DOBRO RAZMISLITE o svemu pre nego udjete u to !

Marizo
    Član
    Marizo

Da li neko ima maltezera?Intersuje me kakav je sa decom i koliko je zahtevan za odrzavnje(cula sam da je to idealan pas za stan).

Kaca082
    Član
    Kaca082

Mi imamo labradora starog 9 godina.Kad sam ostala trudna neki ljudi iz nase okoline su bili sokirani sto ce on ostati sa nama kad stigne beba ali smo mi bili sigurni da nece biti nikakvih problema.Cura ga obozava,naucili smo je da ga mazi i da bude nezna prema njemu.On je naucen svemu sto je nama bilo vazno da zna (nikad se ne penje na namestaj,u spavacu sobu ne ulazi,ne dira Elenine igracke koje su po podu….). Redovno se seta ,cetka ,vakcinise….
    Higijena u stanu nikad nije bila problem.Imam vise obaveza nego ljudi koji nemaju psa ali to mi je preslo u naviku i nije mi tesko .
    Nas Kan je odrastao pas i nije bilo problema da se prilagodi na promene koje su se desile kad se Elena rodila.Stene nikad nebi sad uzela jer ono voli sve da gricka ,u pocetku ponekad obavi nuzdu u kuci…Da nemamo psa sacekala bi da cura jos malo poraste kako bi ucestvovala u vaspitanju i negovanju psa.
    O tome koliko psi pozitivno deluju na ljude koliko su korisni za decu (i psihicki a i u prevenciji alergija i sl.) necu pisati ,sigurna sam da svi to znaju.
    Nikad se nisam pokajala sto je Kan sa nama od Eleninog rodjenja .Sad kad mu pridje i pocne da ga mazi ( MADI kako to ona kaze 🙂 ) i da se igra sa njim istopim se od srece :love:
    Ljudi koji do sad nisu imali psa treba da znaju da je to obaveza kao da imate jos jedno dete u kuci ali vredi se potruditi jer oni uzvracaju 100 puta vise 😛

kitty
    Član
    kitty

MARIZO,ja licno nemam Maltezera,imam Pudlu,ali mnogi prijatelji imaju Maltezera,a i buduci da sam ja pre nego sto smo uzeli Pudlu jako zelela Maltezera,ucila sam puno o njima…Oni su jako zahtevni za odrzavanje,dobro ukoliko ih osisas na krace,malo je lakse,ali oni imaju problema sa suzenjem ociju,pa se mora dodatna briga i oko toga voditi,brzo se prljaju pa treba kupiti kvalitetne i skuplje sampone i balzame s kojima mozes cesto kupati psa,i moraju se redovno cetkati,zapravo nije ni to previse nekog posla,ali ljudi koji ih imaju kazu-zahtevni su,inace jako su zivahni i razdragani i vole decu,pravi su psi za stan u tom smislu sto se ne linjaju,nemaju pseci miris i maleni su rastom…

Blue
    Član
    Blue

Volim životinje zaista i imala sam i sama ceo zoo vrt u kući. naravno ne kao beba ili malo dete, bila sam starija. Iskreno ježim se kada vidim dete da se ljubi sa macom ili kucom, možda je to nekome ok, ne osuđujem, ali ja to ne volim. Mojoj komšinici beba od 15 meseci i mačka spavaju zajedno u krevecu preko dana, mačka se penje na sto, krevete, fotelje, kuhinjske elemente, ma svuda se mota!
    Želela bih zlatnog retrivera ali bojim se dlaka, pa ćemo možda za koju godinu kupiti neko štene jer imamo dvorište i u kući je odvojen spavaći deo. ali to je još uvek daleko, Aleksa ima tek 4 meseca.

Coka78
    Član
    Coka78

I ja sam vec pisala na ovoj temi… moj stav je malo drugaciji od vecine, mi smo Flafija usvojili pre nego sto sam ostala u drugom stanju. On je mesanac, bio je stene na samrti od gladi, jedva smo ga izvukli da ostane ziv… Obozavamo ga svi! On je prepametan i dobar i Teodor i on se super slazu. I moja okolina je bila u soku sto smo ga zadrzali kad sam bila trudna, ali ja sam istrajala do danasnjeg dana u uverenju da je za dete super da raste uz psa, i zbog psihofizickog razvoja i zbog imuniteta… i nikad se nismo pokajali (lazem, dlake me izludjuju, ali beneficije kad vidim kako se njih dvojica vole su mnoge vece). Flafijevi drugari takodje obozavaju Teodora, a i on njih… Evo vam par slicica pa procenite sami 🙂

Coka78
    Član
    Coka78

Flafijev najbolji drug Kobi, kog Teo obozava! Ljubav je obostrana 🙂

a ovako smo bili trudni 🙂

srecna mama

Moj sincic obozava papagaje.Uvek kada prodjemo pored pet shop-a toliko zagleda u njih da me dusa boli sto ih nemamo.Nisam pristalica k.ljubimaca dok malo ne porastu, ali mi je nesto sada palo na pamet da mu kupim papagaja.Inace, ja sam ih kao mala imala, i uvek mi je bilo zao gledati pticu u kavezu, ali kada vidim koliko su Marku zanimljivi.Sta mi vi predlazete?

JecaN
    Član
    JecaN

Mi imamo maltezera. Imam sve reči pohvale za ovog psa, obožava da se igra sa decom, nema dlaka po stanu i opšte se ne oseća miris psa u stanu. Nije težak za održavanje,po meni idealan pas za čuvanje u stanu.
    Dugo sam razmišljala pre nego smo doneli konačnu odluku da li kupiti psa ili ne, i kad se samo setim sebe kad sam bila dete (stalno sam dovlačila kući pse i mačke) i čuvali smo ih. Bilo bi sebično da sad ja to uskaratim mojoj deci.
    Ovo je naš Tedi.

znljubica
    Član
    znljubica

Iako volim životinje, bila sam protiv držanja pasa i mačaka u stanu, iz više razloga, naročito higijenskih.
    Jednog dana, moja deca, koja su tada imala 14 i 15 godina, su donela kući kucu. Kucu su pronašli u ulazu zgrade. Videlo se da je kuca došla na svet pre nekoliko sati, bila je bespomoćna, napolju je bilo hladno i ja nisam mogla da odbijem njen ulazak u našu porodicu.
    Odmah smo definisali obaveze. Njihova obaveza je bila da šetaju kucu, a ja sam preuzela brigu o ishrani.
    Tako se kucin dolazak u našu kuću pretvorio u vrlo koristan vaspitni proces.
    Moja deca su svoju obavezu shvatila vrlo ozbiljno. Svaki dan se završavao njihovim dogovorom o sutrašnjem rasporedu obaveza. Kada su oboje išli pre podne u školu, ustajali su čitav sat ranije da bi prošetali svog ljubimca. Zavisno od obaveza, menjali su svoje termine. Kasnije, kada su počeli samostalno da putuju, uklapali su period odsutnosti, a ako bi se desilo da svo troje moramo biti odsutni, pitali su svoje drugove za uslugu brige o kuci. Kasnije su, naravno, tu uslugu vraćali.
    Pri svemu tome, morali su da vode računa da kuca ni na koji način ne ugrožava okolinu i ljude iz okoline.
    Tako je kućni ljubimac učio moju decu disciplini i odgovornosti i doprinosio bržem razvoju socijalne inteligencije.
    Kuca je i danas kod nas, ima 12 godina i u dobroj je kondiciji.
    Ako vaše dete voli životinje i želi kućnog ljubimca, prvo mu objasnite koje nove obaveze to podrazumeva. Ako dete prihvata nove obaveze, dozvolite mu. Budite odlučni u zahtevu da se preuzete obaveze moraju izvršavati uvek i na vreme.
    Biće to vrlo korisno. Dete će naučiti da osećanje ljubavi nije dovoljno, već da je potrebno uložiti mnogo truda da se ta ljubav održi i razvije.
    Korisno iskustvo i za odnos prema ljudima, zar ne?

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 46 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.