Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi DECA Bebe Kada probusiti usi-malim devojcicama

Ova tema sadrži 193 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  maya-37 6 godine, 8 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 194 ukupno)

Kada probusiti usi-malim devojcicama

• una
    Član
    una

Nenadjoh nigde ovu temu,a bas me zanima
    kada ste vi vasim curicama probusili usi i naravno gde??
    Ja se bas plasim,da ce plakati 😥
    Kakva su vasa iskustva,i dali pokusavaju da ih skinu i u kom periodu???

Prex
    Član
    Prex

Una ja jos Tari nisam busila usi i necu sigurno jos neko vreme. Iskreno mene bi bilo strah da ona ne skine mindjusu i proguta je, jer inace sve zivo trpa u usta i sigurno bi probala i mindjusu, tako da cu sacekati verovatno dok ne bude sama svesna toga i ako mi trazi da nosi mindjuse onda cu da je odvedem da joj izbuse usi.

ruki
    Član
    ruki

una ja mislim da je najbolje dok su male jer ih tada manje boli , mojoj kumici su busili usi kada je imala sest meseci, a meni su kada sam napunila godinu ! mada je meni zao i neznam kada cu kristini da stavim mindjusice raspitacu se jos malo kada je najbolje :love:

Brandza
    Član
    Brandza

Mi smo Anji probusili usice sa nepunih 5 meseci…mm i svekrva su isli sa njom u zlataru (ja nisam imala hrabrosti),plakala je samo u momentu kad su se bash busile rupice,a posle ko da nista nije bilo…mislim da im je bolje probusiti dok su mali,iz licnog iskustva znam da je kasnije teze…meni su busili usi sa 2-3 godine,pa sam isla mesec dana sa 1 mindjusom,dok nisam smogla hrabrosti da mi probuse i drugo uvo :),i naravno,bila je dernjava kao da sam uvo ostavila zlataru :):):)

Brandza
    Član
    Brandza

a sto se samih mindjusica tice…prve 2 nedelje nosi medicinke…a posle su najbolje karikice (imaju bash one malene za bebe)..Anja ih nije uopste registrovala,tek posle nekih 1,5 god. je pocela da ih dira,ali ih nije do sada izvlacila…

May05
    Član
    May05

i ja se slazem sa ostalim curama bolje probiti usi dok je malo dijete,znaci sa nekih par mjeseci,mi smo eni probusili usi kad je napunila 2 godine,samo da znate koliko je plakala,vise od 2 mjeseca je nosila te medicinske mindjuse,i nije dala uopste da joj dotaknemo uho,kad spava ako pokusam samo da pipnem mindjusu ona se probudi,dali je to od straha ili je stvarno boljelo neznam,onda sam joj uvukla zlatne i to na spavanju,a jel joj malo dotaknem uho ona se budi,tako da sam cekala momenat da stvarno bude umorna i onda znam da nece da se probudi,posle sam htjela da joj promjenim mindjuse zato sto se desavalo da izvuce jednu,kad sam joj stavila jednu nema sanse da pusti da joj stavim drugo,isto tako opet sam cekala da se previse umori pa sam uvukla drugu koju je ona nakon par dan bukvalno iscupala iz uha,i sad ne nosi nikako.

vojnovici
    Član
    vojnovici

Mi smo planirali probusiti joj usi kad napuni godinu dana, jel to kasno? Ili je rano?

tijanast
    Član
    tijanast

Ja sam potpuno protiv toga, ne shvatam zashto su tako maloj deci potrebne mindjushe uopshte, ne vidim ni jednu drugu funkciju osim estetske a meni to uopshte i nije lepo. Ja sigurno Emi necu bushiti ushi dok ne poraste i sama trazi. Slazem se sa Prex potpuno.

vesna972
    Član
    vesna972

Za starije bebe ima toliko lepih trakica, snalica, gumica… tzv „bebi bizuterija“ i planiram da uskoro kupim nesto od toga. Andrijanu nisam vodila na busenje usiju i ne zelim to da radim do trenutka kada mi bude rekla: „mama, zelim i ja da imam probusene usi.“

Jecca
    Član
    Jecca

tijanast – 20/11/2007 09:56

Ja sam potpuno protiv toga, ne shvatam zashto su tako maloj deci potrebne mindjushe uopshte, ne vidim ni jednu drugu funkciju osim estetske a meni to uopshte i nije lepo. Ja sigurno Emi necu bushiti ushi dok ne poraste i sama trazi. Slazem se sa Prex potpuno.

Ma budalastine ,valjda da se razlikuje decak od devojcice! I meni je ruzno da beba mala ima mindjuse. AKo hoce ona da busi kad poraste nek busi brate mili, vise me plasi ono „mama ja bih jedan pirsing….“ 👿 👿 👿

Jecca
    Član
    Jecca

May05 – 20/11/2007 09:08

i ja se slazem sa ostalim curama bolje probiti usi dok je malo dijete,znaci sa nekih par mjeseci,mi smo eni probusili usi kad je napunila 2 godine,samo da znate koliko je plakala,vise od 2 mjeseca je nosila te medicinske mindjuse,i nije dala uopste da joj dotaknemo uho,kad spava ako pokusam samo da pipnem mindjusu ona se probudi,dali je to od straha ili je stvarno boljelo neznam,onda sam joj uvukla zlatne i to na spavanju,a jel joj malo dotaknem uho ona se budi,tako da sam cekala momenat da stvarno bude umorna i onda znam da nece da se probudi,posle sam htjela da joj promjenim mindjuse zato sto se desavalo da izvuce jednu,kad sam joj stavila jednu nema sanse da pusti da joj stavim drugo,isto tako opet sam cekala da se previse umori pa sam uvukla drugu koju je ona nakon par dan bukvalno iscupala iz uha,i sad ne nosi nikako.

I eto je l to nije maltretiranje deteta!!! Sto da je gnjavim jos i s tim???

LediIv
    Član
    LediIv

meni je to isto neobjasnjivo i nepojmljivo, sto bismo deci busili usi!? pa njihove usice su najlepse ovakve kakve su. sto bismo ih maltretirali (jer ih ocigledno zaboli makar i na kratko) cak i da ih to cini lepsima (sto po meni nije slucaj, ali to je vec pitanje ukusa)??
    nema sanse da leni busim usi, a ako bude ona sama htela jednog dana kad poraste (pri tom ne mislim kad bude imala 4 godine, nego kad vec bude devojka), to je onda njena odluka

May05
    Član
    May05

Jeco u pravu si da je to maltretiranje djeteta,vjeruj da se nisam naljutila uopste na tvoj post,jer posle silnih „ubjednjivanja“ ja sam pristala eni probusiti usi,samo da ti kazem da ja kad sam rodila moju bebicu meni su pojedinci govorili da joj sa mjesec dana probusim usi,eto kad je napunila 2 godine ubjedili su me sa pricama tipa,pa ona je djevojcica a ti joj jos nisi probusila usi,pa znas li koliko ona ima zlatnih mindjusa steta je da ne nosi itd,tako da sam popustila,posle sam rekla isto ko sto i vi kazete nek sama sebi probija usi kad bude velika,a ako nece nikako to je njen problem,ja sam imala pune usi mindjusa sad stavim jedino kad idem negdje i to jedan par,a rekla sam ako drugo dijete mi bude zensko ni na kraj pameti mi nece biti da joj busim usi…ja sam rekla da je bolje kad je dijete manje jer se moja mala bas ispatila sa tim mindjusama,a sve je to licni izbor dali ce neko svom djetetu busiti usi ili ne.

andrea
    Član
    andrea

Meni se bas svidja kad beba od 6 meseci napr. ima mindjusice….Ema dobila 4 para za krstenje sve su predivne ;] Iako jos necu da joj busim usi, mada mi i dr. rekla da sto pre to bolje, sigurno cu joj probusiti do godinu dana(a mozda i necu jer mi zao da place 🙁 :neznam: ) Ma nemam pojma i hocu i necu :hmm: Meni i seki busili kad smo imale tri meseca i vec me nagovaraju da Emi busim ali bice kada ja odlucim 😆

Magija
    Član
    Magija

ledi005 – 21/11/2007 00:42 meni je to isto neobjasnjivo i nepojmljivo, sto bismo deci busili usi!? pa njihove usice su najlepse ovakve kakve su. sto bismo ih maltretirali (jer ih ocigledno zaboli makar i na kratko) cak i da ih to cini lepsima (sto po meni nije slucaj, ali to je vec pitanje ukusa)?? nema sanse da leni busim usi, a ako bude ona sama htela jednog dana kad poraste (pri tom ne mislim kad bude imala 4 godine, nego kad vec bude devojka), to je onda njena odluka

Bas slicno razmisljamo, a pritom smo izarale i isto ime za devojcice!;] Pozdrav za nasu imenjakinju!!!:-*

Izbusicu joj usi kad bude rekla da zeli, ali cu joj najpre objasniti da usi mogu i da gnoje kao i meni i pri tom uzasno me boli kad mi je mindjusa u uvu duze od 12h. Valjda sam alergicna na bilo koji metal, pa cak i na zlato…

Zamisli, izbusis usi maloj bebi a nju to boli, gnoji, svrbi, dobije temperaturu…:twisted:

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 194 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.