Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi U IŠČEKIVANJU Trudnoća Kada ste prvi put osetile bebu?

Ova tema sadrži 355 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  mirjana sara 4 godine, 8 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 356 ukupno)

Kada ste prvi put osetile bebu?

• Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Drage forumasice interesuje me kada ste prvi put osetile pokrete vase bebe u stomaku i kakav je osecaj bio.Ja trudna tri ipo meseca i jutros me probudilo neko lupkanje u stomaku ,tipa kao da ne neki prst gura polako,ja pomi_slila tripujem ja to jos je rano treba negde oko 20 nedelje da se osete bebini pokreti smirim se ja ono opet nesto me pipka prodje nekoliko minuta ono opet da li je moguce da se moja beba pomera tj da ja osecam njene pokrete,inace na UZ kad sam je videla bila je sva zivahna sta vi mislite da li je moguce i kako je vama bilo,a da nezaboravim da kazem pri svakom tom pipkanju meni je srce lupalo kao ludo :zvezda:

Standzi
    Član
    Standzi

ja sam isto bila jaaaako uzbudjena…i nekako ponosna sto sad ja to osecam u svom stomaku a mm ne moze to nikad osetiti 😆 ali ne secam se bas kada sam tacno osetila da se pomera,mislim ali nisam sigurna …u 5 mesecu… :neznam: kasnije se moglo i lepo videti ,kad gledas u stomak,kako pomera njegovu rukicu ili nogicu…meni je izgledalo kao da mi se mis podvukao pod majicu :ruganje:
    a kad stavim ruku ono tacno osetim kako on meni „sklanja“ ruku kao da mu smeta,pa da pomerim,ma divno :zvezda: :zvezda:
    joj jedva cekam ponovo da zatrudnim!!!!!! :zvezda:

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

ja osecam da me pipka

spuki
    Član
    spuki

Prvi pokreti se najcesce osete izmedju 16 i 22 nedelje.Ja sam ih osetila prvi put negde u 18 nedelji.

kalet
    Član
    kalet

Ne znam koja je bila nedelja, ali znam da sam po njihovom ostala trudna 14. decembra, a dete osetila 26. aprila. Pricali su da cu osetiti leptirice, pa ovo, pa ono, ali ja sam osetila onako jace tup – tup. I od tada je bilo sve cesce i sve jace i bio je bas nemiran dok je bio u stomaku.Dusa mamina.

Mirche
    Član
    Mirche

I ja sam pocetkom petog meseca…meni su bili kao leptirici, blago leprsanje…bas poseban, prijatan osecaj.. :love:

krisstina
    Član
    krisstina

Ne secam se tacno,ali sa oko 4.5 meseci.
    Izgledalo mi je ko ribica kad ti u vodi prodje pored noge,ili kad bi u kadi punoj vode presla rukom preko stomaka 😆
    Meni je Boka bio dosta miran tako da kasnije nisam imala nekih vecih „sutiranja“lopti,aerobika …
    Naravno da je bilo i tih trenutaka,ali je ipak mislio i na mamine unutrasnje organe 🙄

Mozda zato sto je bio krupna beba pa nije imao puno prostora za akrobacije… :neznam:

kalet
    Član
    kalet

Divan je, i u stomaku je mislio na mamu.

mamaLi
    Član
    mamaLi

poslednja menstr. je bila 29.09, a bebca sam osetila 25.01., znaci negde u 17-18 nedelji ako se nisam zabrojala.

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

ja ne umisljam da sam osetila bebu ali stvarno jutros mi je bio poseban osecaj u utorak ulazim u 15 nedelju

Manana
    Član
    Manana

osetila sam bocka kad sam bila 4 mesec i to kao da mi mile neke bubice po stomaku…

simke
    Član
    simke

Zdravo svima koliko god da vas ima………..
    Ja sam u 21 nedelji….i jos nisam osetila bebisku da se pomakla…pomalo sam nervozna zbog toga…..nesto cudno sam osetila pre 2-3 dana….ali pre toga ni posle toga…..nita.Na ultrazvuku…kaze da je sve ok…..
    :trudnica: :doomed:

markova mama

Ja sam osetila u 18 nedelji, kao neko podrhtavanje iznutra, ne mogu da opisem…A mislim da se u prvoj trudnoci kasnije osete prvi pokreti zato sto su misici materice i stomaka jos cvrsti…..

kalet
    Član
    kalet

Da, kazu da se beba u drugoj trudnoci oseti pre.

mica
    Član
    mica

Ja sam je osetila sredinom 4-og meseca, kao lako golicanje. U početku nisam bila sigurna ali se to kasnije ponavljalo i pojacavalo.Sad se već rita kao profesionalac :bravo:

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 356 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.