Ova tema sadrži 1,348 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  visnjicica 5 godine, 8 meseci ranije.

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 1,349 ukupno)

Kafance za čekanje II crtice

• Lana18
    Član
    Lana18

Dobro jutro drage moje….

Kako ste mi? Sta se desava sa vama? Dobro nam dosle nove cekalice, ali sto brze otisle iz kafanceta na drgu temu 🙂
    Ja sam bljak sva…prosla sedmica mi je bila uzes „WEEK FROM HELL“ ako mi verujete jedva cekam da nadjem novi posao.

Za vikend smo bili bas zauzeti, bili na rodjendancicu decijem u subotu, juce co dan napolju skakali i igrali se…svaka me koska i misic boli….Moj sin bas ume da me izmrcvari i izvuce iz mene poslednji deo snage i enegije :p
    Inace ja danas treba da dobijem i stvarno mislim da me :vestica: nece zaobici ni ovaj put. Takve simptome imam…ali ajde nema veze, ko zna zasto je to dobro….imam toliko stvari na glavi, i pod velikim sam stresom i ja i mm tako da je mozda i bolje da se bebce ne zacne u takvoj situaciji… 🙁 😥 Bice bolje….samo pozitivno….i ja sam sebi rekla da necu vise da razmisljam o :trudnica: kad se desi, desi ce se… malo mi bude tesko kad vidim da su svi oko mene trudni vec po 2-3 put…ili imaju 2-3 male decice 🙁 , pa kad vidim kako je moj Niki divan sa manjom decicom…al’ jbg…sta da se radi to je zivto…

Odo, necu vise da se zalim i da smram sve oko sebe…

Ljubim vas sve….

ćira
    Član
    ćira

Samo da vas sve pozdravim.

Sanja dobrodošla i što pre otišla u prvo tromesečje.
    Kao što ti je Tanja rekla,6 meseci je mali period,bar za ginekologe,za nas je to dugo,dugo…
    Ali ako kažeš da je sve u redu nema vremena za brigu,jedino što moraš je da se opustiš i nema razmišljanja….

Ragaco mila moja,
    ti si te korake baš ubrzala,ili se meni samo tako čini….ali ako je i prvostepena dala zeleno svetlo….samo da kažem JUUUUUUUUUUUUUUUUURRRRRRRRRRRRRIIIIIIIIIŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠ.
    :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

POZDRAV SVIMA

Lana18
    Član
    Lana18

Pa dobro zene gdje ste vi???? bas vas nema….sve smo se nesto ulenjile…. 🙁
    Ja sam na poslu, jedva gledam na oci :buljavko: sinoc sam do pola 2 :vesnapranje: :susenjevesa: :sudopera: :glacanjevesa: crkla sam :leto: :upomoc: jos pored svega zub me uhvatio boliti, sva sam naduvena, natecena, stomak me muci, :vestica: jos nije stigla….ima da me izmrcvari posteno dok se ne smiluje da dodje…

Sta ima kod vas zene moje drage…..

ODO PO JOS JEDNU :kafica:

KISSKO

Lana18
    Član
    Lana18

O boze pa gde ste zene……

Samo da vam javim da je stigla :vestica:

SANJA TM
    Član
    SANJA TM

Draga Tanja BP,

hvala na objašnjenju, sve te činjenice su meni poznate, samo me je zanimalo Vaše iskustvo.
    Jer svi mi poznajemo parove kojima je uspelo iz prve, pa jednostavno je teško ne postaviti sebi pitanje-da li je kod mene sve u redu? Na osnovu toga-što ipak moramo malo duže da radimo na :trudnica:

Ali naravno, bez opterećivanja i sa uživanjem u :ljubav:

Želim svima sto pre II :bravo: :bravo: :bravo:

mimi84
    Član
    mimi84

Drage moje cekalice,

Samo da vas pozdravim! Vidim da ima i novih drugarica, pa ujedno da pozelim i da sve zajedno predjemo u drugu temu:trudnica:

Ragaco svaka cast, radujem se zbog tebe:caos: :-* nadam se da ce se ostvariti tvoje zelje!

Tanja BP, Lana 18, Cira, Sanja, Visnjicica, sve ostale devojke i ja moramo pokusavati i dalje, mada je teze nego sto sam mislila.

Ja licno pokusavam da zatrudnim od juna, to bi mi bila prva trudnoca. U prethodnom periodu, uradila sam sve potrebne analize, prosle nedelje sam bila na ultra-zvuku bas u vreme ovulacije, i dr je konstatovao da je sve u redu, i prisutnost folikula. Naredio :ukrevetu: +jastuce pod guzu, i bice sve ok! :leto: 🙂 🙂

Muz je takodje radio analize, njegovi ,,plivaci,, i nisu bas najbolji, ali nisu ni losi, tako da- LUDA KUCA!!!:smizla: :galamdzija:
    Gde je onda zapelo? Povremeno mi padne moral, poludim od bedaka, ali kad vidim koliko se sve zene ovde trude-bude me sramota zbog svojih osecanja!

Zahvalicu se svim cekalicama ovde, iskreno pored vas svih mi je lakse da se nosim sa tim. Ne sumnjam u uspeh svih vas, pa i sebe!

Jedva cekam da otvorim trudnicko:trudnica: :trudnica: :trudnica: , pa onda uzivancija dok cekam moju bebu!!!
    Ala cemo onda da se kuckamo, i hrabrimo jedni druge!!

bilja83
    Član
    bilja83

Ragaco drzim ti palceve!!! :love: :love: :love:

Sandra73
    Član
    Sandra73

Pozdrav od nove cekalice. Ja sam Sandra, imam 38 godina, sa MM zivim 18 godina, a zvanicno nam je tek godina dana i tri meseca braka. 🙂 Zbog raznoraznih bezveznih i veznih razloga odlagali smo potomstvo do vencanja. Poslednjih godinu i tri meseca smo cekalice>trudilice, sa prekidom od dva meseca zbog moje operacije sinusa sa totalnom anestezijom.

Upotrebom Maybe baby testa ustanovila sam da sam za poslednjih 15 meseci imala najverovatnije samo 4 ovulacije. Poslednja „paprat“ na mikroskopu se pojavila 12 i 13 oktobra. Obzirom da se 13. pogodilo da zatvorim bolovanje posle prehlade, a postojala je mogucnost po savetu ORL lekara da obavi jos jednu operaciju sinusa u oktobru osim ako ne ostanem do tada u drugom stanju, kao sto nisam, resila sam da se posavetujem sa mojom izabranom doktorkom opste prakse sta da radim, da li da uzimam uput za operaciju, koliko je ona zaista neophodna obzirom da sam se oslobodila 4-godisnje hronicne upale sinusa, doktorka je rekla s obzirom da je toga dana bila ovulacija da ne razmisljam uopste o operaciji, vec da krenemo u akciju, a pri tom, da odmah pocnem da uzimam neko sredstvo za smirenje s obzirom da mi je posao stresan, tako da bi se beba zakacila kada do sada nije, jer su svi moji rezultati uglavnom u redu. Jedna tableta ujutru a jedna uvece. Rekla sam joj da ne osecam nervozu, a ona mi je rekla da ne moram da je osecam da bih bila nervozna.

Poslusala sam doktorku napola i popodne sam odmah uzela 3 mg bromazepama. Iako se nocu ne budim, vec te veceri probudila me i rasanila bol u desnom jajniku i kao da cu da dobijem, po prvi put u zivotu van termina. Tada je usledila akcija. 🙂 Inace mi je ciklus na 26 dana,M mi je kasnila ukupno mozda 2 puta usled stresa, a obzirom da je poslednja bila 29. septembra trebalo bi da mi danas kasni. Po savetu doktorke svako popodne kad se vratim s posla uzimala sam po 3 mg bromazepama, vitamine ACE sa cinkoom i selenom, sok od narandze i limuna kao i folnu kiselinu.
    Ispada da mi je danas prvi dan kako kasni. I sad i pored tih 3 mg cekaaaaaaam sa blagom nervozom i nestrpljenjem. Test sam kupila jos pre nekoliko meseci i ako ne dodje M u subotu cu se testirati. Uh, koliko samo treba strpljenja…

Bebu vec dugo zelimo, ali smo odlagali, do pre 15 meseci. Poslednjih meseci sam posumljala da mi je jedan jajovod zapusen (po tamponu cija je samo jedna strana bila obicno natopljena, a druga nije, ali mi je doktorka potvrdila da je to moguci uzrok anovulativnih meseci i da mogu i ovako da ostanem u drugom stanju. Prema ultrazvucnom nalazu imam desni jajnik za nekoliko milimetara uvecan, ali ona kaze da to nije nista strasno, na ostalim pregledima po njenom misljenju su bili u redu.

Ne znam da li umisljam, ali osecam se nekako drugacije poslednjih nekoliko dana. PMS simptome koje sam imala u poslednje vreme ne osecam. Ranije je bila blaga nervoza bez razloga, a sada verovatno zbog tih 3 mg i iscekivanja nije isto,. Iako me nikada glava ne boli, poslednjih dana imam blagu glavobolju. Godinama imam normalnu temperaturu od 35,8 do 36 stepeni, a poslednjih 15 dana je stalno u opsegu od 36,5 do 37, sto je za mene povisena temperatura. Nikada mi nije muka a pre dva dana sam osetila mucninu u sred dana, kao i vrtoglavicu, jedva sam uspela da sednem. proslo je u roku od pola sata. Juce i danas imam blage grceve u stomaku, blagi zatvor, ali nista sto je slicno PM bolu.

Usled mog nestrpljenja i u iscekivanju prijavila sam se na ovaj forum, koji neko vreme vec citam i sad sam na listi cekalica. MM ne razume puno kako mi je, kaze super ako cemo imati bebu, a isto tako da se necemo razocarati ako i ovog puta nismo uspeli.On nema nikakve posebne simptome. 8)

Izvinite na predugom izlaganju, drage cekalice, nemam puno izbora, vec samo da cutim i cekam ili da pisem i cekam. :upomoc:

Balkanika
    Član
    Balkanika

Draga sandra73,moze biti da si trudna a isto tako i ne mora da znaci,sve je individualno.
    Iz licnog iskustva znam da zena moze svasta da umisli u isckekivanju…
    U januaru mi je kasnila bas bas,i pored 100 negativnih testova ja sam bila sigurna da je to TO,jer imala
    sam sve simptome,moguce i nemoguce…
    Na kraju mi je ginekolog rekao da „jednostavno nekad dodje do prekida izmedju jajnika i mozga,nije to nista strasno…..“
    I dobijem posle 30 dana,tacnije jedan ciklus mi je jednostavno izostao…
    Procitaj kakve mogu da budu nuspojave kod uzimanja tog lijeka,mozda je on kriv za tvoje simptome,
    ali ja ti od srca zelim da si trudna!!!
    I svim cekalicama zelim da u novu godinu zakorace sa pozitivnim testicima u rukama!!!
    Pozdrav svima!

Sandra73
    Član
    Sandra73

Juce sam trebala da dobijem, prosao je i danasnji dan, kako sam danas mm rekla – trudni smo 70% 🙂 , nadam se da ce mi po kalendaru ovulacije sutra kasniti, pa da budemo trudni 90% :p

Znam da je psiha cudo. Doktorka mi tvrdi da od leka nema nikakvih nuspojava, vec da ga koriste i trudnice. U svakom slucaju, Balkanika, puno ti hvala na lepim recima.

Vajman
    Član
    Vajman

Draga sandra73 ja sam radila test za trudnocu tri dana pre nego sto cu da dobijem,bila sam nestrpljiva,jer smo radili na bebi i pojavila se druga crtica nakon 3-5 minuta.Znaci nije se odmah ocrtala vec nakon par minuta i to jako bleda crta.Sta ustvari hocu da ti kazem,ako si trudna bez obzira ako je mala trudnoca test ce ti pokazati dve crtice,a ako nisi nece.veruj mi iako su me mnoge devojke dok sam i ja bila u ovom kafancetu savetovale da sacekam par dana,pa onda da ga radim,ja sam testove radila non stop,i na kraju kad je test bio pozzitivan jos mi nije bila ni kasnila menstruacija.kad sam otisla na betahcg bio je 250,i dr mi je rekao pa kad si pre saznala da si u drugom stanju:)
    tako da ti je moj savet da slobodno uradis test.Inace ja sam protiv bilo kakvih lekova za smirenje,ako tebi prijaju onda ok mada ja licno ne volim tu vrstu hemije i laznog opustanja organizma.Idi u setnju,radi stvari koje volis,slusaj dobru muziku,gledaj dobre filmove,i lek za smirenje ti nece ni trebati.
    Veliki pozdrav svim cekalicama:)

visnjicica

Drage moje,
    samo da vas pozdravim. Ja sam u iscekivanju vesticare, taman se ponadah da ce konacno da me zaobidje, kad od juce grudi buknuse, do douse ne bole kao obicno nego su se jednostavno buknule, pa sam i dalje u nadi… ljudski je nadati se, bar to niko ne moze da nam zabrani 😆 Strasno sam nestrpljiva a doc. me stano opominje kako treba da se iskljucim…kako bre:shock:. mima84 moracu sledeci mesec da probam to jastuce pod guzu:lol: 😆 😆 ja i ti smo vrsnjakinje u pokusajima, i ja sa prekidom, pokusavamo jedno 4-5 meseci…mislim ja i moj dragi, ne ide da zanemarim i njegov trud:ljubav: odoh ja drage u jednu setnju pa se pisemo:zvezda:

visnjicica

lana i ja imam taj problem svud oko nas mala deca, i ja i moj mm uzivamo u njima, ali mi nikako da se prikljucimo toj roditeljskoj bulumenti.tek kad krenu sa pitanjima:` Ajde pa kad ce te vi?`- dodjemi da ih sve oteram do djavola, kao da mi necemo, a svi dobro znaju da radimo na tome:galamdzija: :galamdzija: :galamdzija:
    sandra zaista moze biti ali i ne mora, drzim palceve da jeste:bravo: najvise volim cekalice koje tek sto se prikljuce kafancetu produze dalje:zvezda: :zvezda: :zvezda: mozda ces bas ti biti jedna od njih:zvezda: :zvezda: :zvezda:

ćira
    Član
    ćira

Zdravo društvo.

Sandra dobrodošla,ali po tebi već vidim da ćeš nas napustiti i to brzo…
    U stvari ja želim da ti već predješ u „prvo tromesečje“.

Višnjcice,
    držim fige da to „buktanje grudi“ nije najava za :vestica: dolazak.

Balkanika,
    tebi draga želim da do novaka i ti udješ u taj klub lepih, debelih,slatkih :trudnica: .

Za Vajman i bebca jedan veeeeeeeliki poljubac:caos: :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*

Mimi,
    samo :ukrevetu: :ukrevetu: :ukrevetu: i jastuče pod guzu s tim da se utopliš oko stomaka,tj.da obaviješ stomak nekim ćebencetom(bar je meni tako govorila doca,kaže čula od nekih njenih pacijentkinja).

Biljka draga,
    kako si mi ti? Šta ima novo kod vas?
    veliki pozdrav i poljubac

Lana,mila,
    posle odmora (:vestica: ) ide obnova (:ukrevetu: ).
    Ne prekidaj „obaveze“.
    ljubim te

mimi84
    Član
    mimi84

Visnjice,

To jastuce ispod guze sluzi da plivaci stignu na pravo mesto:) +pozeljno je malo i podici noge:shock: Mozes misliti!
    Ali nista ne kosta da pokusam. 😯 Treba da dobijem pocetkom meseca, a grudi su mi natekle jos pre 7 dana, i pri tom nisu bolne. Nemam pojma vise sta se dogaca u meni. 😯 😐

Ciro,

Ne znam za to cebence, ali ima da mi ga muz donese sledeci put+neku casu vina, da probamo i sa tim!!
    Mislice muz da sam nacisto odlepila zbog svega toga.:-* :-* :zvezda:

Sve ostale cekalice, cule ste! Jastuce, cebence i samo relax u glavi……oko tog poslednjeg se najvise mucimo, tako bih rekla8)

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 1,349 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.