Ova tema sadrži 1,348 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  visnjicica 5 godine, 8 meseci ranije.

Gledanje 1,336 članaka - 1,336 do 1,349 (od 1,349 ukupno)

Kafance za čekanje II crtice

• d77
    Član
    d77

Drage, samo da vam :caos:
    Ragaco je u toku…imala sam neuspesan prirodnjak i sada se spremam za svoju prvu u pravu VTO.

ankicav
    Član
    ankicav

🙁 Pozdrav cekalice ,zelim vam svima da vrlo brzo predjete iz ove sobe u neku drugu.Imam neke simtome pa bi da podelim svama,da li se nekoj desavalo da je bole bradavice desetak dana pred :vestica: i neprestaju ,stalno bole na sam dodir osetim bol,i dva tri puta mi se desilo kad obrisem nos maramicom da ima krvi na maramici,da li bi to mogli bii neki simtomi ili ja nesto tripujem.

Balkanika
    Član
    Balkanika

Draga ankicav,sve moze biti simptom i nista ne mora biti simptom,tako da nista nije sigurno.
    To moze biti ili ovulacija ili PMS ili trudnoca…Sacekaj jos koji dan.

Balkanika
    Član
    Balkanika

Drage moje cekalice,obavila sam prvi razgovor za VTO,kako je krenulo mozda cu
    morati cekati do ljeta na sam postupak,ali sta je tu je.
    Stvarno sam se opustila ova 2 mjeseca i sad mi vjestica kasni vec 4-ti dan,uradila sam
    vec 2 jeftina testa koji su,naravno negativni,ne znam zasto mi se sad i ciklus poremetio.
    Niti sam imala moj uobicajeni PMS,samo me zadnjih dana stomak boli kao kad dobijem,a
    od toga ni traga… Joj,sta me sve nece snaci…
    Javljajte se dokle ste dogurale sa svojom borbom!

visnjicica

Draga Balkanika, ja takoreci nisam mrdnula sa mrtve tacke:( Krajem decembra, kad mi je bio ciklus, doktor mi je inseminaciju odlozio za naredni ciklu zbog praznika:galamdzija: :galamdzija: :galamdzija: A onda ovog ciklusa ja nisam mogla da mu se javim jer mi moj dragi poslodavac nije obezbedio na vreme zdravstveno osiguranje.:galamdzija: :galamdzija: :galamdzija: Inace i meni se cudne stvari desavaju grudi me neprestano bole i otekle su kao nikada i to traje bez prestanka vec dva meseca. Dakle nista novo, nista lepo, cekam naredni ciklus pa da se javim doktoru. Kod tebe jel stigla :vestica: ili te je mozda zadesila najveca sreca ovog sveta?:lol:
    :zvezda: :zvezda: :zvezda:

minjaaaa
    Član
    minjaaaa

Zasto ovde vec duze vreme niko ne pise 🙁
    Citala sam neke postove od pre par godina sa ovog sajta i vidim da je lepo druzenje i da se clanice maksimalno trude da odgovore na pitanja koja znaju ili da preko komunikacije malo skrenu paznju dok cekaju II crtice. Ja ko i vecina vas ocekujem te dve famonozne crtice al zelim da pitam prvo mislite li da ima nade ili sam utripovala simptome 🙁

Ovakoc… Zadnju m sam dobila 09.02. ciklusi su mi redovno na 28 dana eventualno porani pa bude 27 a imam oba jajnika policisticna. Odnos sam imala samo 18.02. ili ti 10 DC. Pre godinu dana ginekolog mi je reko da su mi ovulacije odprilike 11 DC po uz kad je pratio. Ne znams amo da li je to stalno tako 🙄
    Posle pet dana je krenula jaka glavobolja ceo dan sam spavala od bolova, sutradan je prosla ali je krenuo nos da curi otekle grudi ali bez bolova temp 37.2 koja je sad 37.4. Osecam blagu malaksalost al nije strasno vise sam umorna, Od tog petog dana psoel odnosa sam tri dana imala uzasan napad gladi ali takav da su mi creva zavijala i da bih povratila ako ne jedem i u pola noci to je proslo posle tri dana ali i dalje osecam glad i blagu mucninu. 10 dan pred ciklus mi se samo jedno vece pojavila neka sekret bez mirisa vodeno belo lepljiva kao da sma se upiskila tri puta sam to vece menjala ves i sutradan nista bukvalno suvo sve 🙁 Ne znam da li je to moglo da bude usadjivanje u matericu znam da se nekome javlja braonksat iscedak ili krv meni ovo 🙁 evo drugi dan toga nema ali od juce tj 9og dana pre nego sto treba da dobijem odprilike na svaka tri sata idem da piskim a danas je krenulo jako zatezanje u donjem stomaku kao da mi je neko bacio kamen zna da zateze izmedju prepone kao da cu eksplodirati i blagi bol. Sto se tice bolova u kicmi to ne znam d aprovalim jer imam problema sa bolovima svakako uvek jer su mi nagnjeceni nervi oko kice i tu ne mogu da tvrdim simptome. Betu Hcg sam radila nedelju dana posle odnosa bila je negativna 0.100 mada mi svi kazu d aje to bilo jako rano za raditi. I sad ocu da crknem od nestrpljenja pa vas eto molim za pomoc 🙁

visnjicica

draga minjaaaa,

na zalost, mislim da bi tesko ko mogao da ti da odgovor koji bi zadovoljio tvoju znatizelju i zataskao tvoje nestrpljenje. ja sam takodje „ponosna“ vlasnica policisticnih jajnika i ono sto sam primetila jeste da je savki moj ciklus prica za sebe. mene stomak zna zatetzati, boleti, cesto imam pritisak u besici, bolove u kicmi, najrazlicitije oblike i obime sekreta u razlicitim periodima ciklusa, bol u jednoj dojci, drugoj dojci, obostrano, bradavice znaju biti uvecane i zatamljene….znaci sve ono sto kod mogih zena moze da bude simptom:trudnica: , kod mene znaci samo jedno:( hocu reci da sve sto si nabrojala uvek moze ali na zalost i ne mora biti simptom trudnoce, narucito kod nas sa problemom:( . verujem da ti nisam pomogla mnogo, verovatno cak i nista, samo sam ti prenela moje iskustvo.
    ja ti iz sveg srca zelim da svi ovi neprijatni simptomi znace jednu najprijatniju stvar:trudnica: 🙂
    drzim fige, a ti javi sta se desava:)

ćira
    Član
    ćira

pozdrav svima

ćira
    Član
    ćira

Draga Ragaco,plakala sam od sreće,emocija i ne znam od čega još kada sam pročitala da si napokon ugledala dve crtice. Želim ti od srca lepu i veselu trudnoću. Nemaš pojma koliko mi je drago. Ljubim te puuuuno puuno.

visnjicica

Gde ste devojke, nigde nikog, da niste sve vec zabebile?Ja skupila papire za VTO pa uponedeljak pravac fond;-)
    Balkanika javi sta se desava, znam da je januara trebalo da ides na razgovor.
    Devojke javite se:-*

Berna2
    Član
    Berna2

Ima li neko da je imao tri carska kako je prosao i da li je rizicno pozz:doomed:

ćira
    Član
    ćira

najbolje ti je da se prošunjaš po forumu za te carske porodjaje…..

pegava
    Član
    pegava

Zdravo svima,
    ja sam ovde nova ali nekako kao da niko vise ne prica o ovoj temi….
    Ocajna sam….vec preko godinu dana pokusavamo da dobijemo bebu ali ne ide…dobili smo i uput za ambulantu za sterilitet u GAKu, gde nas je doca primio i rekao da dodjemo kroz mesec ipo kad dodje sa odmora pa da vidimo test ovulacije,prohodnost jajovoda itd….jer su sve ostale analize ok,ciklusi redovni aspermogram super…..
    Juce sam se taman ponadala da ce biti 2 crte i danas dobila….
    Bedak…..:oops:

visnjicica

pegava,
    ako ti sta znaci ja svratim povremeno u kafance, ali tema nikako da se podigne:( kao sto rekoh nadam se da su sve ceklaice vec:trudnica: pa da vise nemaju vremena za forum:)
    to o cemu pricas potpuno razumem, taj serilitet bez konstatacije konkretnog problema ubija u pojam…ali dobro korak po korak..neki doktori smatraju da tek nakon 2 godine redovnih :ukrevetu: bez uspeha treba posumnjati na problem, tako da samo polako:)

Gledanje 1,336 članaka - 1,336 do 1,349 (od 1,349 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.