Ova tema sadrži 11 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Njanja.ch 8 godine, 11 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 12 (od 12 ukupno)

Kako da pomognem mužu

• okidoki
    Član
    okidoki

Muž mi je jako utučen poslednje dve nedelje zbog problema sa njegovim roditeljima. Živimo privremeno u zajednici kod njegovih roditelja sa detetom. Kupili smo stan u izgradnji i prošli jako loše ostali smo umesto maksimum godinu četiri i po godine. U međuvremenu se i njegova sestra udala i otišla od kuće. Oni su toliko popustljivi prema njoj i toliko joj ugađaju od kako smo ja i mm zajedno 10 godina Prvo su joj finansirali fakultet, ona ništa nije uradila batalila još dovela momka u kuću koji je živeo na njihov račun godinama. Sad ne podnosi njegove pa je iskukala da joj roditelji daju pare poslednje što imaju da njen muž isplati kredit koji je kockarski dug da može da podigne novi kredit za stan. Njegovi su prodali zemlju i dali joj pare još plus su dodali ušteđevinu i pozajmili od nas. Njemu nisu ništa dali niti su nas pitali da li vam išta treba nego su nam savetovali kada smo kupovali stan da uzmemo manji kredit ako nam se nešto sviđa. Još uvek nemamo grejanje nadam se da ćemo ove godine skupiti svi zajednički pare i usleliti se. Muž mi je očajan što su njegovi takvi i što godinama prave razliku. Ja nemam majku i nemam pomoći svekrva mi je čuvala i čuva dete i nezgodno je preseliti se u stan bez grejanja sa malim detetom. Pokušala sam da čak i pravdam svekrvu što radi to za ćerku mada on i dalje govori kako ga ne popušta razočarenje i to što su njemu govorili imaš posao sestra treba da ti studira ona nema posao i nisu ga podržali ni psihički i naravno materijalno nemaju za dva fakulteta bila im je spika pre 9 godina. Muž mi je jako nervozan i to se prenosi na dete i mene i više neznam šta da radim. Molim vas za savet!

TanjaBP
    Član
    TanjaBP

Draga Okidoki, tvoj muz mora da nauci da zivi u postojecem stanju stvari.Nismo birali roditelje pa nije ni on kriv sto oni poklanjaju vecu paznju sestri nego njemu.Da ih menja pod stare dane ni to ne moze…samo moze da pokusa da se shvati kakva je situacija, da ne ocekuje od njih ono sto ne zele da daju i da nastavi da zivi. Okrenite se jedno drugome kada vec u njima nema pomoci. Ne znam da li sam ti bar malo pomogla ali tako ja vidim stavri.Resenje je samo u prihvatnju situacije kakva jeste i nastavka dalje sa sto manje razocarenja koja vode u nezadovoljstvo prema tebi i cerki.Hvala bogu da ste kupili stan (kako god) i kako sam shvatila imate posao i cerkicu…Sreca je u malim stvarima.Velike stvari se i desavaju izmedju milion malih.Takav je zivot.
    Posto morate da budete u stanu/kuci sa njegovim roditeljima jos neko vreme morate da nadjete mehanizam da prezivite do trenutka kada cete moci da se odvojite. Pokusajte da iskoristite to sto ste sa njegovim roditeljima da ponegde izadjete sami, da odete kod prijatelja, u posetu, u bioskop, pozoriste ili jednostavno na kafu ili u setnju.Sami, vas dvoje i da se malo oslobodite pritiska koji vlada u kuci.

katarina
    Član
    katarina

Tanja je vec napisala sto bi ti i ja rekla..Roditelji nisu u obavezi da deci pomazu ako su deca odrasla,imaju posao i svoju porodicu..to sto cerci pomazu je njihovo u to se ne smete mesati..a ono sto ti i muz zaradite je vase i mozete raspolagati kako hocete s tim posto ste sad u zajednici dogovor ko kako i sta placa…
    Budite srecni da ste tu gde ste..mom muzu roditelji nisu puno pruzili,sve sto ima sam je stekao..a nije da nisu imali..i dan danas iako su oboje skoro 70 god svoju ustedjevinu ne daju deci niti unucima…u slucaju da daju zaovi ne bih se smela ljutiti..odakle meni pravo njihov novac njihova stvar.Mogu svu imovinu dati jednom detetu sve dok su zivi oni raspolazu svojom imovinom.
    Budite strpljivi sredite stan pa svako na svoju stranu.

okidoki
    Član
    okidoki

Hvala Vam na odgovorima, da nisam napisala kako smo kupili stan, ja sam nasledila stan od mame manji pa sam ga prodala i malo smo dodali i kupili u izgradnji stan ali smo prošli kako ne treba završavali smo svi stanari sami zgradu jer je investitor pao pod stečaj. Kad smo kupovali stan oni nisu ni pitali da li vam nešto treba ni čak se nisu ponudili da nam pozajme nešto, a za ćerku su prodali poslednje što imaju da bi joj pomogli. Naravno tu se isprsio moj otac i to najviše kupio nam je sav nameštaj, a oni šipak da ne pišem nešto gore. Razlika je velika, koju prave između dece, ali šta se tu može. Ja se samo nadam da nam neće trebati njihova pomoć uskoro da ćemo biti što dalje od njih i manje ćemo se nervirati.

chencha
    Član
    chencha

Okidoki, ti i tvoj muz cete se nervirati dokle god budete vagali i poredili koliko kome roditelji daju, pomazu, kupuju…Meni je to, blago receno, ruzno. Koliko god se oni trudili, nikada se na toj vasoj vagi nece izjednaciti tasovi jer stvari posmatrate samo iz svoje perspektive. Ne razumem zasto se tvoj muz nervira sto su roditelji pomogli sestri? Pa valjda bi trebalo da mu bude drago sto ce njegova sestra resiti stambeno pitanje kao sto ste i vi to uradili (ili cete uskoro).
    Katarina je lepo rekla: nisu roditelji duzni da pomazu svoju odraslu decu, niti deca imaju prava da ocekuju to od njih. Zasto ne biste cenili to sto muzevljevi roditelji ipak to cine: sestri su pomogli materijalno, vama pomazu oko deteta i zaista nije vazno da ta njihova pomoc bude izmerena „u milimetar“ – pomazu vam koliko mogu ili koliko vam treba. Mozda da pomognes muzu da stvari sagleda u tom svetlu?

katarina
    Član
    katarina

okidoki – 5/1/2011 13:54

Hvala Vam na odgovorima, da nisam napisala kako smo kupili stan, ja sam nasledila stan od mame manji pa sam ga prodala i malo smo dodali i kupili u izgradnji stan ali smo prošli kako ne treba završavali smo svi stanari sami zgradu jer je investitor pao pod stečaj. Kad smo kupovali stan oni nisu ni pitali da li vam nešto treba ni čak se nisu ponudili da nam pozajme nešto, a za ćerku su prodali poslednje što imaju da bi joj pomogli. Naravno tu se isprsio moj otac i to najviše kupio nam je sav nameštaj, a oni šipak da ne pišem nešto gore. Razlika je velika, koju prave između dece, ali šta se tu može. Ja se samo nadam da nam neće trebati njihova pomoć uskoro da ćemo biti što dalje od njih i manje ćemo se nervirati.

vEc sam napisala da nisu duzni niti tvom muzu ni cerci da pomazu a ako hoce njihova dobra volja..
    Budi srecna da su vam pruzili krov nad glavom ipak ste vi kod njih i to je nesto a ni to ne moraju..
    Kazes cuva ti svekrva dete moja nece i ne ljutim se, jer mi je rekla ja sam svoju decu porasla rasti ti tvoju..i u pravu je..kad moze cuva, tad sam zahvalna kad ne ne..sto se pomoci tice moj muz je nemac i drugacije su vaspitani od 16 te god zivi sam i nikad mu nisu pomogli niti nam pomazu jer toga kod njih nema..podignes kredit pa vracas banci iako mama i tata imaju milione (mozda)…svako zivi svoj zivot i niko se nikom ne mesa..praznici, rodjendani pa i neka popodnevna kafica i to je to..

srecna mama

chencha – 5/1/2011 15:45 Okidoki, ti i tvoj muz cete se nervirati dokle god budete vagali i poredili koliko kome roditelji daju, pomazu, kupuju…Meni je to, blago receno, ruzno. Koliko god se oni trudili, nikada se na toj vasoj vagi nece izjednaciti tasovi jer stvari posmatrate samo iz svoje perspektive. Ne razumem zasto se tvoj muz nervira sto su roditelji pomogli sestri? Pa valjda bi trebalo da mu bude drago sto ce njegova sestra resiti stambeno pitanje kao sto ste i vi to uradili (ili cete uskoro). Katarina je lepo rekla: nisu roditelji duzni da pomazu svoju odraslu decu, niti deca imaju prava da ocekuju to od njih. Zasto ne biste cenili to sto muzevljevi roditelji ipak to cine: sestri su pomogli materijalno, vama pomazu oko deteta i zaista nije vazno da ta njihova pomoc bude izmerena "u milimetar" – pomazu vam koliko mogu ili koliko vam treba. Mozda da pomognes muzu da stvari sagleda u tom svetlu?

Draga moja,

Koliko god da je ovo mozda malo grublje, ipak bih se slozila.Koa sto su vec rekle clanice u prethodnim postovima, prestani da vagas, jer to samo stvara nervozu vecu.Pokusaj da sagledas stvari iz ovakvog ugla, i razgovaraj s amuzem da i on pokusa da na ovaj nacin sgaleda stvari.

Puno pozdrava :cvecko:

Sanja88
    Član
    Sanja88

Okidoki, i ja zivim u zajednici, ali je malo drugacija situacija. To sto su joj pomogli nije nista strasno, ali neko moje misljenje je, kada moze da se kocka moze i da otplati kockarski dug. Ako se tm ljuti zbog toga, po meni je u pravu. Ali sto je ucinjeno, ucinjeno je. Ne vrijedi se nervirati sad je kasno!
    Kod nas zivi muzeva sestricina, koja ima masala prohtjeve, a meni je neki dan receno da imam velike zelje zato sto hocu svom djetetu da kupim gym i lezaljku. Pop…ila sam! Doslo mi je da podjem da cjepidlacim, kako ova ima ovo ono, jede, spava, kupa se, pere ves, a nista ne placa, a meni se stalno zvoca za troskove i ako hocu nesto da kupim, dajem u kucu skoro sve pare! Medjutim nista nisam rekla, ne vrijedi. Oni se po stare dane nece mjenjati! Razliku su napravili daaavnoo, tako da sad moze samo da dodje do konflikta pri samom spomenu. Razgovaraj sa njim, nema ti druge.

Lilypie First Birthday tickers

okidoki
    Član
    okidoki

Hvala vam svima na odgovorima i na razumevanju. Katarina malo se ne slažem sa tobom jer je u Nemačkoj ipak drugačije nego kod nas. Imam malo dalju rodbinu u Nemačkoj. Tetka dalja mi je udata tamo za Nemca njegovi nisu ni bili da vide unučad koliko sam razumela, ali kod njih je vaspitanje drugačije oni su hladni. Ona je jedinica ali njeni roditelji pošto su iz Srbije i tekako joj pomažu i čuvaju joj decu, tako da ima sreće.
    Situacija se malo promenila na gore ali se više nisam nervirala, samo sam se smejala. Pošto gotovanki to nije dovoljno traži još za učešće. Od mm su pozajmili i njega više ne smeju da pitaju (treba da mu vrate) sad izokola pitaju mene, ali sam ih ja otresla. Neću više da se sekiram uopšte razgovarala sam sa mm tešila ga i nekako pokušala da ih opravdam. On se primirio shvatio je da nema druge.

katarina
    Član
    katarina

okidoki – 12/1/2011 07:23

Hvala vam svima na odgovorima i na razumevanju. Katarina malo se ne slažem sa tobom jer je u Nemačkoj ipak drugačije nego kod nas. Imam malo dalju rodbinu u Nemačkoj. Tetka dalja mi je udata tamo za Nemca njegovi nisu ni bili da vide unučad koliko sam razumela, ali kod njih je vaspitanje drugačije oni su hladni. Ona je jedinica ali njeni roditelji pošto su iz Srbije i tekako joj pomažu i čuvaju joj decu, tako da ima sreće.
    Situacija se malo promenila na gore ali se više nisam nervirala, samo sam se smejala. Pošto gotovanki to inije dovoljno traži još za učešće. Od mm su pozajmili i njega više ne smeju da pitaju (treba da mu vrate) sad izokola pitaju mene, ali sam ih ja otresla. Neću više da se sekiram uopšte razgovarala sam sa mm tešila ga i nekako pokušala da ih opravdam. On se primirio shvatio je da nema druge.

sama si potvrdila da je kod nas drugacije, vama su svekar i svekrva izasli u susret tako sto zivite kod njih(moji ne bi vec bi se snalazili kako znamo i umemo) i trebate biti zahvalni na tome..sad dal cete pozajmiti ili necete vasa je odluka..a to da roditelji njoj pomazu opet kazem nemate prava na zamerku njihov novac njihova stvar.U Srbiji ocekuju od roditelja cini mi se dok su zivi da ih pomazu ..ja sam srecna da mogu mojoj majci pomoci (iako ima dovoljno za sebe) a kad da mojoj sestri za letovanje mozda taj isti novac koji sam joj ja dala ne ljutim se njena je odluka kako ce i gde ce novac potrositi..Ja cu moje dete pomagati sve dok se skoluje i ne zaposli cim se zaposli nek zivi kako joj je volja..pomoci cu koliko mogu a sigurno joj necu servirati na tacni i kucu,stan,auto i sta ti ja znam…sve sto smo ja i mm stekli dobice posle nase smrti a do tada sve je nase..

Njanja.ch
    Član
    Njanja.ch

Zeno, bezi odatle! I muz ti je u pravu sto je utucen, jbt kao da su ga nasli na ulici, boli to. Kretencine!! I on i ti ste potrebni detetu, zdravi, i psihicki i fizicki! Ako treba privatno, onda privatno! Teraj sve to u …. Nije tu bitno materjalno, bitno je da je i on njihovo dete i u potpunosti razumem coveka. Bori se za svoju porodicu!!!!

Njanja.ch
    Član
    Njanja.ch

Iju taman posla da vas nisu jos primili kod njih, onda bi bili bolesni! Izvini ako sam preterala, ali stvarno tako mislim.

Gledanje 1 članaka - 1 do 12 (od 12 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.