Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi DECA Bebe Kako obuci bebu za izlazak iz porodilista?

Ova tema sadrži 19 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  BeBeBe 2 godine, 3 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 20 ukupno)

Kako obuci bebu za izlazak iz porodilista?

• kija
    Član
    kija

Za devet dana mi je termin i nemam predstavu sta da obucem bebi za izlazak iz porodilista.Da li dozvoljavaju kratak rukav,obzirom kakve su vrucine ili nesto duze jer je prvi izlazak?Molim vas za savet i hvala unapred!

mima80
    Član
    mima80

Ja ti predlazem da poneses i duge i kratke rukave pa neka oni na kraju obuku ono sto smatraju prikladnim. Meni je bezveze to pretopljavanje beba, ja sam ga kad je dosao kuci raskomotila

ivocka
    Član
    ivocka

Ja sam se porodila 2008 god u Visegradskoj, moj muz je poneo sve ono regularno sto treba za izlazak(pelene, bodi, benkicu i zeku), medjutim posto je bila nesnosna vrucina, babica je bebu obukla samo u pampers i u bodi bez rukaval

Estella
    Član
    Estella

Ponesi par kombinacija i babica koja ti bude oblacila dete ce odluciti sta je najprikladnije. Ponesi obavezno i nekoliko tetra pelena da stavis ispod bebe, da pokrijes korpu ili auto sediste jer bebine oci nisu naviknute na svetlost.

kija
    Član
    kija

Svakako cu onda pripremiti par kombinacija.Hvala vam puno!

nakica
    Član
    nakica

obavezno bodi bez rukava, ako bude vruce, jer se bebe mnogo lakse pregreju, sto za njih moze da bude gore od hladnoce… Stavi ipak jedan kompletic sa dugim rukavima, ali neka bude tanak, ipak u junu ne moze oko podne, kada se obicno izlazi, da bude za neku debelu odecu, posebno u kolima, tj. auto-sedistu, u njemu se dosta znoje.Zelim ti sve najbolje i da lepo prodjes, a posebno da beba lepo „prodje“ 🙂

kija
    Član
    kija

Nakice hvala na lepim zeljama 🙂 !Za sada sam mirna i opustena,a kako ce biti kad krene videcemo. 🙂 🙂

T3
    Član
    T3

ja tgi čpredlazem pampers ,benkicu tradi lakseg oblacenja budes li ponela i bodi bilo na duge ili kratke rukave babica ce se pre uhvatiti za bemnkucu jer se lakse oblaci..pelenu da je pokrijes ,jednu da je prekrijes,neke male i tanje carapice,kapica takodje tanja i pamucna i to je to…dole neke zekice opet lčagane i pamucne i dosta je..

blasho tebi kad iznosis bebu u sred leta ja sam secam se u sred decemvbra nosila citav arsenal..te dve kape,pa benkica,pelene,cebe deblje tanje,skafander,odelce,carapice..ajoj…

tako da to ti je moij savet i srecno…

Pakica
    Član
    Pakica

Benkica, jednu pampers pelenu, dve paumcne (jednu da pokrijes nosiljku) i jednu svedsku, carapice. Ja sam odnela i jedno pakovanje pampersa da ostavim u porodilistu..

kija
    Član
    kija

Spakovala sam tri razlicite kombinacije,pa nesto ce biti adekvatno.Ne znam vise ni sa ovim vremenom sta i kako. 🙄 🙂

T3
    Član
    T3

kija – 17/6/2010 19:00 Spakovala sam tri razlicite kombinacije,pa nesto ce biti adekvatno.Ne znam vise ni sa ovim vremenom sta i kako. 🙄 🙂

dobro si uradila… :bravo:

i javi se kad izadjete… :-*

kija
    Član
    kija

Javicu se,jos samo da odemo.Imam utisak da necemo tako brzo. 🙂 🙂 🙂

T3
    Član
    T3

a gde ti je trudnicki tiker kijo..cisto da znamo dokle si stigla..a i posle ga stavi da znamo kolika ti je beba i pridruzi se u caskanju obavezno…

Leptir
    Član
    Leptir

O ovoj temi bas razmisljam pa reko da vidim sta mame kazu koje imaju letnju decu 🙂

Sta mi je potrebno i dovoljno za izlazak sobzirom da ce biti jul mesec?
    Da li moze samo pampers i bodic,ili ipak treba odelce + kapica + carapice..

baky
    Član
    baky

Ja sam se porodila 24. juna, ali bila je kisa u to vreme tako da su joj obukli bodic na kratek rukave, bluzicu, pantalonice i carapice…

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 20 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.