Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi DECA Dojenje Kako pojacati proizvodnju mleka?

Ova tema sadrži 95 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  snezulin 7 godine, 4 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 96 ukupno)

Kako pojacati proizvodnju mleka?

• Cvetic
    Član
    Cvetic

Skupila sam na jedno mesto sve ovo pa ako nekome koristi super!

1.Alfa Alfa (Medicago sativa) ili Lucerka,prodaje se za ljudsku upotrebu u kapsulama, obicno doza je 4 kapsule 3 puta na dan.

2.Anis

http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/770/

Sameljite seme anisa i prelijte 2 kasike kljucalom vodom.Popijte nakon 10-15 min ,2-3 puta na dan.

3.Blessed Thistle ,Cnicus Benedictus,ili Blazeni Ckalj Biljka

Moze se naci kao tinktura ili kapsule i uzima se u dozi prepisanoj na ambalazi.Moze se uzimati i kao caj, od osusene biljke.Nemojte nikako sami brati biljke iz porodice ckalj, jer su veoma slicne one korisne i one stetne, prepustite ovo iskusnim travarima i apotekarima.

4.Pivski kvasac -maksimum dve kasike na dan, kod novorodjencadi izaziva gasove.Najukusniji je u pecivima, kolacima.

5.Mleveno laneno seme-blago povecava produkciju mleka ali dodaje puno Omega masnih kiselina majcinom mleku sto potpomaze zdravom rastu i razvoju bebe i mame.

6.Beli luk-super za mleko ali ne za okolinu. 😉

7.Komorac-dobar za povecanje mleka i za bebine grceve. Mama moze piti caj od komoraca po zelji.Postoje price da komorac stvara masnije mleko-eto vam bucko bebe.

8.Pivo-u stvari hmelj je sastojak koji pojacava proizvodnju.Birajte bezalkoholno!

9.Slez-jeste, slez! Ako se kojim slucajem razbolite ,nalivajte se ovim cajem i mleko ce povecati.

10.Kopriva-najbolje ekstrakt ali moze i caj.

11.FENUGREEK ,PISKAVICA, GRCKO SEME
    Doza je 600mg 3-4 puta na dan.Ili caj od semena piskavice bar 5 puta na dan.

12.OVAS -ovsena kasa i kolaci od ovsa su ukusan nacin da povecate mlekce.

13.Domperidon je lek koji se dobija na recept za povecanje mleka.Nemojte uzimati na svoju ruku!!!Postoje i nekoliko drugih vrsta lekova ali imaju ozbiljne propratne pojave.Svi lekovi imaju propratne pojave koje mogu biti stetne.

Ovo su dokazane stvarcice za pojacanje proizvodnje mleka.
    Medjutim ,nece biti efekta ako beba sisa retko, manje od 5 puta na dan , ako ne pumpate uopste ili ako beba sisa cesto ali nepravilno drzi bradavicu(novorodjencad).
    I dalje, najefektivniji nacin povecanja mleka je cesto dojenje uz sto je moguce vise prazniti dojke rucnim izmlazanjem ili pumpom.

kaja
    Član
    kaja

Gde si, bre Cvetic, bila pre osam meseci?? 😉

Brandza
    Član
    Brandza

Svaka chast Cvetic za temu!!!
    ja sam prvi put koristila pivski kvasac …pila sam ga pomesanog sa jogurtom i Humanin chaj za dojilje i mleko je krenulo kao ludo…jedinu stvar koju sa spiska ne bih preporuchila je luk…zato shto i mleko dobije neprijatan miris od njega,pa se moze desiti da bebi ne prija…

zvjezdica
    Član
    zvjezdica

anis,komorac i jos neka biljka imau u caju za dojenje koji ja koristim.imam dosta mlijeka a caj je dobrog ukusa.teekane,plava kutija

LediIv
    Član
    LediIv

u hipp-ovom caju za dojilje su komorac, anis i kim. ok je ukus.
    ps zvjezdice, cestitam na ceri!!!

ivy
    Član
    ivy

Sisanje najbolje pomaze proizvodnju mleka i to je jedini pravi recept.
    Usput mozete raditi jos gomilu stvari ali ono sto je najefikasnije je da beba sto cesce sisa.

LediIv
    Član
    LediIv

to je apsolutnno tacno. jedini je problem – kako naterati bebu koja lose sisa da lepo povuce? meni je ivan bio nonstop na grudima, ali je lose vukao…

Brandza
    Član
    Brandza

eee…ledi,kad bi nam neko dao odgovor na to pitanje…Anja uopste nije htela da sisa…a danas sam sa Leonom bash isprobala…posle sisanja sam joj dala moje mleko na flasicu,i popila je 40ml…shto znachi da se nije dovoljno nasikila…kad se izmuzam,mleko ne kaplje nego bash ide u mlazevima…ja sam sve nade polagala da cu ovaj put iskljuchivo da dojim,nadam se da cemo ipak uspeti u tome…a ako nam se ponovi sluchaj kao sa Anjom -9 meseci izmuzanja pa na flajku…uzas,al` bolje ikako nego nikako 😕

Cvetic
    Član
    Cvetic

Brankice, molim te da mi verujes kad ti kazem da to koliko bebe popiju na bocicu blage veze nema dali su gladne ili nisu. Moj sin je bio u stanju da pije i pije…jednom smo mu dali 400ml da popije i povratio je u mlazevima.Novorodjence ima jak nagon za sisanje i daj joj i mali prst na ruci i sisace nekoliko minuta.
    Imas puno mleka i ako sada bebi dajes bocice nakon podoja ugrozavas dojenje. Njoj daj iskljucivo siku a skladiraj to mleko za trenutke kad hoces da spavas, da se odmoris i sl.

ivy
    Član
    ivy

Brano ako imas toliko mleka Leona ne moze biti gladna!
    Bilo kojoj bebi ponudi flasicu posle podoja i popice.
    Moj savet je da to ne radis jer ces napraviti problem! zaboravi flasicu skroz i ne razmisljaj

Cvetic
    Član
    Cvetic

Ja ne mislim da postoje bebe koje slabo vuku.Mislim da postoje bebe koje se najedu brze ili sporije.I treba postovati detinju licnost. Ako nemate vremena i imate malu decicu oko vas, ili ste umorne i sl, ispumpajte ostatak koji beba ne moze posisati i dajte bebi ,ali neka to bude jednom u toku dana da ne bi beba dobijala previse bocica. Znaci jednom kad ste najzauzeti.
    Mada okolina i vasi najblizi bi trebalo da imaju razumevanja u prvih 6 nedelja i da 90% beba visi na sisi, ko sto je ledi rekla i satima. Dok beba ne ojaca, neka neko drugi pomogne oko dece, kuce i sl ako je moguce.
    Ja nemam NIKOGA ovde.Potpuno sam sama od rodjenja Angeline, od prvog dana.MM radi u patronazi i ne dolazi kuci ponekad po 14 sati.U nasoj kuci vikendi nista ne znace.Ja sam sama nosila i vracala kolima sina iz skole 5 dana nakon porodjaja, sa bebom i uz put isla u prodavnicu.I pored svega toga, i kuca, Angelina je sisala non stop polako smanjivala da bi tek sa 2 meseca pocela da se lepo uobrocava.Formula mi nije padala na pamet. Zasto bih gubila vreme bocicama, 100 puta mije bilo lakse da joj dam da sisa a ja odmaram, gledam TV…MM bi dosao i doneo rucak kad bismo bas zaglavili.Izdrzali smo, nije nemoguce.

Brandza
    Član
    Brandza

Ja je ostavim da sisa koliko ona hoce…i ne prekidam joj podoj dok god ona sama ne pusti siku napolje…ona se uspava svaki put na siki,ali ne prodje ni 15-20 min. ona se opet javlja-da jede!Probala sam opet da joj dam da sisa…povuche 2-3 puta i zaspi…pa sam u grchu i strahu da ne bude gladna…pa joj dam na flasicu…mozhda joj je teshko da vuche,jer mi se grudi stalno pune pa budu tvrde…sve mislim da chim se njen apetit pojacha,da ce biti drugachije…ne znam ni sama,nisam pametna shta i kako da radim…izmuzati se svakako moram,jer ona ne popije ni trecinu…skrenusmo mi totalno sa teme…

Cvetic
    Član
    Cvetic

Brankice, razumem potpuno sta pricas. Otvori temicu Dojenje novorodjenceta, vreme joj je :bravo:

LediIv
    Član
    LediIv

brankice, potpuno mi je isto bilo s ivanom, osim sto meni nisu bile tako pune grudi jer ocigledno ne proizvodim tako intenzivno kao ti 🙂
    pokusaj da se ne zeznes kao ja. mada je meni pedijatar rekla posle dve nedelje da nije dovoljno napredovao, ali mislim da ce tebi biti bolje jer ocigledno imas vise mleka. zbog toga sto nije napredovao ja sam se uspanicila i pocela da mu dodajem moje na flasicu ne bi li on vise popio, jer je sisajuci ocigledno premalo uzimao. i na kraju je on odbio da sisa… mada je on bas lenstina, on i ovo na flasicu uzasno mrljavi – kad mu dam obrok u 9, on ga razvlaci do 12, i odmah trazi sledeci, koji opet razvlaci satima… umesto sise, sad mu je po ceo dan flasica u ustima. stvarno je jezivo lenj, tako da nije ni cudo da odbija sisu od kad ima flasicu.
    ako ti imas toliko mleka mora biti da ona dobija dovoljno, a ti za svaki slucaj cuvaj to svoje mleko pa ce ga piti kad ne budes mogla da je dojis. ako mozes da izdrzis taj tempo sa sve anjom, probaj, bice ti lakse nego da se na sve to jos po ceo dan izmuzavas.

lav
    Član
    lav

super je ova tema,ali bi mogla da bude i sta ne konzumirati da se mleko ne bi smanjivalo,negde sam procitala da nana nije dobra za dojilje!ja sam upravo bolesna i osecam da mi se mleko smanjilo,zato sto ne mogu da izmuzem koliko inace,pokusacu sa slezom!

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 96 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.