Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi DECA Dojenje Kako pripremiti dojke za dojenje?

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 142 ukupno)

Dojenje

• Brandza
    Član
    Brandza

„Uh meni su se grudi u trudnoci povecale za broj. Kad sam se porodila kao da su se izduvale, a kad je mlijeko nadoslo povecale se za tri broja. Ma strasno. Kad sam dosla kuci nisam mogla ni jedan svoj grudnjak da obucem, sreca pa mi je mama pozajmila svoj. Mislim da vam je sve jasno….“
    isti sluchaj 😆 😆 😆 …
    potpisujem i ivy za kupus…on pomaze u resavanju upale grudi,a ne pospezuje priliv mleka…da bih povecala kolicinu mleka,ja sam koristila Humana Caj za dojilje i stvarno mi je pomogao…

ivy
    Član
    ivy

Humana caj je odlican!!!
    Ja sam imala kriznu sitaciju u dojenju u 6.mesecu Bokijevom i taj caj je resio problem…
    I meni je mama dala grudnjak taj dan kad sam izasla iz porodilista :>

nosic
    Član
    nosic

Secam se da su mi u prvoj trudnoci bradavice tj areole bas porasle i potamnele (iako sam ja svetli tip zene)…sada su porasle ali nisu jos potamnele…ne mogu da se setim da li su potamnele kad sam pocela da dojim ili pred kraj trudnoce.
    Znam da sam se zacudila kad sam videla kako su crne bradavice mojoj drugarici pre 4 meseca kad je pocela da doji sina…a pre neki dan je bila kod mene i normalne su boje…mora dok se nije regulisalo mleko i hormoni da tako deluje..

mama malog Borisa

oprezno sa mazanjem, naime ne smete iritirati bradavice sve do 37. nedelje kako ne bi doslo do nezeljenih kontrakcija, posto su bradavice „povezane“ sa matericom. Dovoljno je na kraju trudnoce se pozabaviti sa njima. Znaci i to kada ih posle tusiranja dobro istrljate peskirom kako bi ocvrsle.

Brandza
    Član
    Brandza

sto se tamnih i velikih bradavica tice,meni su i potamnele i povecale se u obe trudnoce…ali se to vrati kasnije u normalu,znaci bez brige,nece ostati ringle od sporeta 😆

мирка

Brankica021 – 17/2/2008 09:55

sto se tamnih i velikih bradavica tice,meni su i potamnele i povecale se u obe trudnoce…ali se to vrati kasnije u normalu,znaci bez brige,nece ostati ringle od sporeta 😆

Ха-ха :> одлично поређење!
    Надам се да ће се вратити у нормалу,јер овако су ми баш ружне брадавице….

dragana024

Brankice i ja se nadam da će se stanje vratiti u normalu. Jel ovo je stvarno tragikomično. 😆 😆 😆

nosic
    Član
    nosic

vratice se ne brinite!

Nena75
    Član
    Nena75

Bas sam htela da pitam za ovaj caj za dojilje, a vidim da ste zadovoljne. Mada kazu da ga treba piti jos u trudnoci. Za dojilje se narocito preporucuju zitarice, pogotovo psenica, onda i bademi, lesnici,orasi, naravno i sva ostala zdrava hrana sem jakih zacina i puno tecnosti.

Cvetic
    Član
    Cvetic

Samo nemojte da trljate i frotirate bradavice pre porodjaja!!To belicasto sto se luci je zastitna mast koja stiti od ragada kad uhvati beba .
    Lanolin je zakon za sprecavanje ragada.To treba kupiti kad saznate da ste trudni, ozbiljno!

Cvetic
    Član
    Cvetic

Inace ja mislim da nikakve pripreme nisu potrebne. Pravilno dojenje je najbitnije.

Tijancica
    Član
    Tijancica

Ja se ne bih slozila. Moja Mia nista bolje ne hvata bradavicu nego prvih dana. Jos sad gospodjica sto sta naucila. Izbaci, pa je usisa, pa razvlaci. Samo im je bilo potrebno da ocvrsnu. Sad su kao smirgl papir.

Brandza
    Član
    Brandza

Svim mamama i buducim mamama,preporuka za kremu za bradavice…meni su u zadnje vreme bradavice bile jako osetljive i suve,pa sam odlucila da ih mazem…uzela sam „BabyLove“ kremu za bradavice (ima u svim DM-ovim prodavnicama),sadrzi lanolin i minerale,sve je na prirodnoj bazi i isto ne mora da se ispira pre dojenja…ja sam prezadovoljna,vec nakon jedne upotrebe mi se kozha preporodila…krema ima 30ml a cena je oko 170 din.

Tijancica
    Član
    Tijancica

Ja sam koristila tu BabyLove kremicu i Zagrebacki melem. Njega isto preporucuju za bradavice. I u reklamama melema stoji da ih treba mazati prije poroda.

Mako
    Član
    Mako

На почетку треба измлазати млеко пре подоја да мало омегшају груди, да беба може да ухвати брадавицу. А не као ја све сам била у страху да беба неће имати довољно млека ако се мало измлазам, а он шта да ради са два камена тако мали. 😳

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 142 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.