Ova tema sadrži 40 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  ćira 10 godine ranije.

Gledanje 31 članaka - 31 do 41 (od 41 ukupno)

kako sacuvati dete?

• S.K.“FOKA“

НАЈБОЉИ НАЧИН ДА СЕ ПРЕВЕНТИВНО ДЕЛУЈЕ НА СВЕСТ ДЕЦЕ ОД ПРОБЛЕМА БОЛЕСТИ ЗАВИСНОСТИ ЈЕ БАВЉЕЊЕ СПОРТОМ, ЗАТО ЕВО ЈЕДНОГ ПРЕДЛОГА ЗА ВАШУ ДЕЦУ, У САМОМ ЦЕНТРУ ГРАДА ПОСТОЈИ СПОРТСКИ КЛУБ „ФОКА“ ЗА РАД СА ДЕЦОМ ОД 4 ДО 12 ГОДИНА.

Спортски клуба “Фока“, труди се да реши постојеће проблеме најмлађих, тако што својим стручно-педагошким радом врши популаризацију спорта упознавањем основних елемената и правила свих спортова, усмеравањем деце за даље бављење спортом за који имају најбоље психо-физичке предиспозиције и афинитете, обавезно укључивање у програм вежби корективне гимнастике, које имају за циљ да спрече настајање могућих деформитета и обезбеде правилан развој детета, или да коригују и спрече даљу прогресију постојећих деформитета. Деца су управо у узрасту са којим радимо од 4 до 12 година, највише у стању да науче и усавршавају технике, као и да постижу одређене, добре спортске и развојне резултате.

Основни циљ нашег програма је омасовљавање и популаризација свих спортова. Стварање правилних и здравих навика код деце у том узрасту веома је значајно у даљем животу и развоју, пре свега: правилно држање тела, превенција и корекција деформитета, превенција гојазности и сл. Циљ нашег програма је и да обезбеди: развој мотивације код деце, посебно код оне која нису укључена у разне облике организованог тренирања, упознавање са основним елементима и правилима игре свих спортова, развијање физичког и здравственог васпитања, могућност укључивања великог броја деце да своје слободно време проводе на здрав и користан начин, и адекватне услове да се што већи број деце оспособи за наставак активног или рекреативног бављења неким спортом.

ЗА СВЕ ИНФОРМАЦИЈЕ ЈАВИТЕ СЕ НА 011.2.666.000, 061.15.18.426, e-mailom: [email protected] , web: http://www.skfoka.com, ИЛИ ДОЂИТЕ ЛИЧНО НА ТРЕНИНГЕ, ПОНЕДЕЉКОМ И СРЕДОМ ОД 19:00 ДО 20:00 ЧАСОВА, У О.Ш. ЗА ЗАШТИТУ ВИДА „ДРАГАН КОВАЧЕВИЋ“, УЛАЗ ИЗ ЦЕТИЊСКЕ УЛИЦЕ, ИЗА ЗГРАДЕ „ПОЛИТИКА“.

kaja
    Član
    kaja

Da, da, upišete se u S.K. "Foka" i svi problemi nestaju. Dajte, molim vas!:roll: 🙄 🙄

S.K. "Foka", malo ste mu ga dali po preterivanju!!!! Aman, napali ste na sve teme! Pa, videli smo vas, pročitali… jel ima kraja???

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

ju Kajo sta bi ovo … 😯

hippeia
    Član
    hippeia

kaja – 10/10/2009 21:31

Da, da, upišete se u S.K. „Foka“ i svi problemi nestaju. Dajte, molim vas!:roll: 🙄 🙄

S.K. „Foka“, malo ste mu ga dali po preterivanju!!!! Aman, napali ste na sve teme! Pa, videli smo vas, pročitali… jel ima kraja???

hahahahaha Kaaaaajoooooo 🙂 🙂 🙂

maleenaa
    Član
    maleenaa

Nazalost imam i ja sada mali doprinos ovoj temi.Upravo pre par minuta saznala sam da meni jako draga osoba se drogira!E sada verovali ili ne to traje jako kratko mozda nekih 6-7 meseci.Ali ono sto je najludje ta osoba ima pune 43 godine.E sada na to ga je navela po njemu bezizlazna situacija.Prvo gubitak punoletne cerke a posle nemastina(gubitak krova nad glavom i ostatak bez posla)E sad ja sam jako ljuta to je reakcija na prvu loptu.E sada treba toj osobi pomoci.Da mu pricam da je to zlo mislim da je malo suludo posto je svesna i zrela osoba.Treba mu naci posao i pomoci da obezbedi krov nad glavom.Uh a kako na ovoj nemastini.Podrska familije postoji ali mislim da je ta osoba previse razocarana i nemari za svoj zivot.Sad treba biti pametan i odigradi pravo a ne ignorisati pa da bude prekasno.Ali kako to je vec pitanje!

milica-cica

black_horse – 16/5/2009 21:33

Hm,da.Treba dete nauciti samostalnosti,jer dok zavisi od roditelja i njihovog dzeparca nema osecaj za novac,i tu pocinje problem.E to je ono sto krece iz sredjenih porodica,kako deca iz normalnih brakova zavrsavaju tu. Kada naucite dete da se novac ne zaradjuje lako, i da treba za njega da se preznoji,nece mu pasti na pamet da tako mukotrpno zaradjen novac baca na drogu.Lako se dolazi do ovog zakljucka kada se uporedi doba kada su nasi roditelji rmbali, te im nije padalo na pamet da daju novaca za gluposti,zato i nije bilo toliko droge u narodu. Danasnja deca ostaju u roditeljskim jaslama cak i posle punoletstva zato sto je mamama i tatama zao da i njihova deca idu tim putem,mazeci ih i pazeci,dovode ih u situaciju gde deca ne znaju sta je socijalna i moralna odgovornost,sta je novac, ma da ne nabrajam kakve sve greske proisticu iz toga.I najveci procenat narkomana nastaje upravo zbog ovoga.Recimo da od nekih 50 njih koje sam ja poznavao svi dolaze iz potpuno normalno materijalno situiranih porodica (to znaci da ne zive u karton sitiju)49 njih apsolutno mi kao razlog navodi dosadu i radoznalost.Dosada dolazi upravo iz dela gde deca koja imaju sve( odecu,obucu,hranu smestaj) dolaze u situaciju da ne znaju sta bi sama sa sobom jer imaju i previse slobodnog vremena i previse dzeparca. E tada na scenu nastupaju ovaj ili onaj drugar ili drugarica koji vec konzumiraju marihuanu,i tako to krene.Nema govora ni o kakvom porodicnom rasulu,o tragicnim ljubavima,te ne znam ovom ili onom. Narkomanija nije isto sto i alkoholizam,te nisu isti razlozi zasto neko ulazi u jedno a zasto u drugo.Cak ni siromastvo nije to koje utice na to da li ce neko probati drogu ili ne. Kada „strucnjaci“ kazu da siromastvo utice na visok stepen narkomanije,zapravo niko ne izgovara da je: drzava siromasna,te je korupcija ogromna,tako da je omogucena distribucija droga u nasu drzavu,zakon je blag prema teskim pociniocima ovih krivicnih dela,i sve to zapravo ima veze sa samom drzavom.Pa odakle nekom siromasku crvena na dan za drogu???

Tek sada kada znate pravi razlog znate i kako da sprecite vase dete da odluta putem sa kojeg se tesko vraca.
    Iskreno se nadam da ste iz ove moje konfuzije uspeli nesto da naucite,jer zapravo daleko brze mi mozak diktira nego sto mogu da kucam,tako da sve napisano izgleda zbrda zdola.Izvinjavam se.

Potpuno se slazem.

Zibic
    Član
    Zibic

maleenaa – 19/10/2009 14:13

Nazalost imam i ja sada mali doprinos ovoj temi.Upravo pre par minuta saznala sam da meni jako draga osoba se drogira!E sada verovali ili ne to traje jako kratko mozda nekih 6-7 meseci.Ali ono sto je najludje ta osoba ima pune 43 godine.E sada na to ga je navela po njemu bezizlazna situacija.Prvo gubitak punoletne cerke a posle nemastina(gubitak krova nad glavom i ostatak bez posla)E sad ja sam jako ljuta to je reakcija na prvu loptu.E sada treba toj osobi pomoci.Da mu pricam da je to zlo mislim da je malo suludo posto je svesna i zrela osoba.Treba mu naci posao i pomoci da obezbedi krov nad glavom.Uh a kako na ovoj nemastini.Podrska familije postoji ali mislim da je ta osoba previse razocarana i nemari za svoj zivot.Sad treba biti pametan i odigradi pravo a ne ignorisati pa da bude prekasno.Ali kako to je vec pitanje!

ima li u vasoj blizini komuna za odvikavanje od droge. mislim da ako ima ikakvih sansi da ga privolite da ode na jedan edukativan razgovor sigurno bi ga to zainteresovalo. tamo bi za pocetak imao sve to a skidao bi se postepeno radom i vjerom u boga. ja licno poznam nekoliko osoba koje su se spasile pomocu tih komuna.

Ella
    Član
    Ella

Ja licno nemam nekog iskustva po tom pitanju. Ali moram navesti da se moja mama bavila izmedju ostalog i ovome. Radila je bas u komuni, kao socijalni radnik, tj u svedskoj se to bukvalno zove "familijarni pedagog". Znaci bila je "prijatelj", neko ko ce da pomogne, saslusa ljudima koji imaju problema. Secam se da mi je pricala o par porodica gde se deca drogiraju i da se jako zblizila sa clanovima porodice, i da je uzimala neke stvari licno i srcu (sto ne bi smela, jer posao je posao kojeg ne treba nositi sa sobom kuci). Veoma je tezak posao, moras bas biti u psihi jak, da bi pomogao drugima. Htela sam sam reci da ovakav nacin terapije zna i te kako da pomogne. Znam da su neki uspeli uz pomoc price da se iskopaju iz ovoga. Ali bio je i jedan slucaj znam, gde je bila u bolnici sa "zrtvom" i danima je bodrila i borila se zajednom sa njom za zivot 🙁 Mislim da je dobra ideja pronaci nekog (ko ti nije blizak, ni rod, ni prijatelj), vec strucnije lice, sa kim mozes popricati o svim vrstama problema. :blabla:

Nataša 86

Maleenaa prvo razgovor i želja pa onda komuna.Ja sam dugo radila na psihijatriji ovdje u Banja Luci na odjelu 6-bolesti zavisnosti tj tabletomanija,alkoholizam i narkomanija.Ako taj gospodin odbija razgovor onda je jako teško bilo gdje suradjivati sa njim.Ja sam bila svjedok da su mnogi dolazili na liječenje pa im je posjeta švercovala drogu.Leže da bi se liječili a kada im ujutru uradimo urinski test on bude pozitivan na drogu.Dobar psihoterapeut je jedini pravi početak.Da bi se neko izliječio on mora spoznati motiv zašto želi da se liječi.Veliku ulogu ima i snaga karaktera.To vam je kao sa cigaretama-neko ih lako ostavi a neko pokušava cjeli život.Po mom mišljenju najviše efekta ima ugradnja implatanata.Liječenja u komunama su pomalo i rizična jer tamo ima svakakvih ljudi.Svi su sa različitim motivima došli tu.Djeci treba sve otvoreno objasniti.Droga je katastrofa i kada dodje vrijeme za to ja ću svoje djete odvesti na staro mamino radno mjesto i pokazati mu posljedice koje ona ostavlja na mladim ljudima.

Nataša 86

Zaboravih pitati-maleenaa kako ima para za drogu ako je izgubio posao i krov nad glavom?Ne znam koliko ti znaš o tome ali droga je skupa a onaj ko se drogira on je treba svaki dan.Nije to samo ponekad.Ne vjerujem ni da je uzimao pa da plati kasnije jer svaki diler odmah pare uzima.Ako ti je to bliska osoba onda se pozabavite i time jer bi mogao upasti u još veće probleme ako npr. krade ili pozajmljuje pare…

ćira
    Član
    ćira

da,stvarno maleena,kako ima love za drogu? Evo i ja da vam se pridružim u ovoj temi i da kažem da i sama po neki put razmišljam šta da radim kada mi dete dođe do puberteta i kada krene sa svojeglavošću ili možda sličnim stvarima!!??? Što je rekla jedna osoba u ovom postu pravimo korak za korakom kako dete raste.I tačno je da se mora graditi iskrenost i poverenje kod deteta i otvoreni razgovori obavezno.U mom kraju dok sam odrastala nije bilo ni narkomana ni droge,čak nije bilo ni hladnog oružja.ako se neko sa nekim posvađao dolazilo je do tuča,ali to je ono pesničenje i ćao.ako smo imali višak vremena a to je bilo leti kada je školski raspust,većinom smo sedeli na igralištu,igrali basket,tenis pod obavezno ili neke druge igre.Ali takvo vreme je davno prošlo,ratovi i siromaštvo su učinili svoje,tako da generacije koje su rođene devedesetih nisu imale neko srećno vreme,a sve loše stvari su pustile duboko korenje. u mom kraju je i danas mirno,nema frka,pucnjava ili nekog maltretiranja drugara između sebe.Pretežno su ta deca na basketu ili igraju fudbal,mada u kraju IPAK postoji pravi diler droge i to mi je drug iz detinjstva,ali koliko sam primetila da se deca iz kraja uopšte ne druže sa njim, a i on ima svoje mušterije koje je lako provaliti. Ali,eto droga mi je ispred praga. trenutno mi je dete još malo da bih joj objasnila šta je to,ali ću se svim silama truditi da joj na vreme objasnim štetnost i posledice konzumiranja droge.

Gledanje 31 članaka - 31 do 41 (od 41 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.