Ova tema sadrži 44 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  emili 8 godine ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 45 ukupno)

Kako se odluciti na sledeci brak?

• mayoli
    Član
    mayoli

ja sam sveze razvedena kao sto mnoge od vas znaju….dve curice…zivot ide dalje bilo je sta je…e sad….trebalo bi krenuti dalje…kako se usuditi i odluciti recimo razmisljati o brako ponovo…koje kriterijume postaviti…biti jos tolerantniji ili obratno???????gledati samo sebe sad ili biti jos kompromisniji….zanima me vase misljenje…?? pisite…ima nas….

Lara NS
    Član
    Lara NS

ja smatram da za svaku vezu/brak vazi isto, bez obzira koji je po redu. U odnos treba uci zrelo i odgovorno, sto znaci da je pored ljubavi koja je vazna za vezu, potrebno da postoji i obostrano razumevanje, poverenje, ali i slaganje u zivotnim prioritetima, ciljevima, navikama i temperamentu.

Lara NS
    Član
    Lara NS

i da…tesko je unapred definisati kriterijume i odluciti kako ces se od sada ponasati…npr od sad cu biti tolerantnija…treba da budes onakva kakva jesi i da se kao takva ukolpis sa novim partnerom. OK je ako zelis da promenis neke stavri kod sebe, ali samo ako to radis radi sebe da bi ti bila srecnija i zadovolnija sobom, a ako to radis radi partnera ili nekog treceg to nije prava motivacija i posle mozes zbog toga samo da ga omrznes…kad zaljubljenost prodje ostaje “ja sam zbog tebe…, a ti to ne cenis i ponasas se…“

mima80
    Član
    mima80

Ne znam sta bih ti rekla posto nemam iskustvo razvoda, ali mislim da kada bi mi se ne daj Boze to desilo da se vise u zivotu ne bih udala. Narocito zbog toga sto i pre braka nisam imala neku preteranu zelju, sada jesam srecna zbog toga, ali mi u principu sam taj cin nije ne znam ni ja kako bitan. I mislim da bih se postavila tako da na prvom mestu zastitim svoje dete, da bi sve drugo bilo sekundarno. Naravno da treba nastaviti dalje, ali mislim da bih bila mnogo, mnogo opreznija zato sto vise nisam samo ja u igri nego i moje dete/deca, osim ako nisam milijardu posto sigurna u nekoga i u sebe ne verujem da bih se upustala. Naravno da zivot treba da se nastavi, i ja sad lupetam bezveze a pojma nemam kako sve to izgleda. Zelim ti od sveg srca da nastavis da zivis, da ti se lepe stvari desavaju i naravno da upoznas nekog novog, samo oprezno i hladne glave!!!

simona78
    Član
    simona78

Lara NS – 20/10/2009 08:29

ja smatram da za svaku vezu/brak vazi isto, bez obzira koji je po redu. U odnos treba uci zrelo i odgovorno, sto znaci da je pored ljubavi koja je vazna za vezu, potrebno da postoji i obostrano razumevanje, poverenje, ali i slaganje u zivotnim prioritetima, ciljevima, navikama i temperamentu.

Potpuno se slazem!

Dodala bih jos i jedan VRLO BITAN kriterijum na koga posebno treba obratiti paznju ukoliko zena ulazi u novi brak sa djecom. Za mene bi bilo odlucujuce to kako buduci partner prihvata moju djecu i kakav odnos izmedju njih postoji.

Mayoli, puno srece i sve najbolje zelim tebi i tvojim djevojcicama :-*

kika
    Član
    kika

DA SAM SVEZE RAZVEDENA, POSLEDNJA STVAR O KOJOJ BIH MISLILA JE BRAK…
    KAKO JE LEPO TANJA VOJTEHOVSKI REKLA, UZROK RAZVODA JE – UPRAVO BRAK.

SVAKA VEZA JE POSEBNA PRICA, I DUBOKO VERUJEM DA @RECEPT ZA LJUBAV JOS NIKO NIJE OTKRIO, MA KOLIKO PUTA DA JE VOLEO…@

NE MOZES PLANIRATI (NE)TOLERANCIJU…..NEKO IZ TEBE IZVLACI ONO NAJBOLJE, I TI U NEKOM…AKO JEDNO U DRUGOM INSPIRISETE I RAZVIJATE ONO DOBRO, ONDA TO OSECAJU I TVOJA DECA, I TO JE TO….

DUBOKO VERUJEM DA TI NIJE SAMO ON BIO SUDJEN, I DA NIJE ON TAKO FATALAN , DA TI SE VISE NIKAD NECE DESITI LEPA VELIKA LJUBAV.
    BAS VERUJEM DA HOCE.

TAKAV JE ZIVOT, KLACKALICA ….

OPUSTI SE I UZIVAJ U DECI, RADU, DRUZENJU, CITANJU, SMAOVANJU, A LJUBAV CE DOCI , KAD TAD.

marmit
    Član
    marmit

Ovo je veoma zanimljivo pitanje, i ja sam vise puta razmisljala o tome.
    Nisam razvedena, ali imam pored sebe 2 propala braka prijatelja koji su istih godina (30tak) posle nekih godinu dana bracnog zivota. Jedni su se posle par meseci pomirili i sad, par godina posle i dalje zive zajedno. Imaju jedno dete (jos od starta). Bili su se zakrvili, radila je i socijalna sluzba jer nisu mogli da se dogovore oko vidjanja deteta, haos je bio. Da li ih je dete ponovo spojilo, tj bojazan kako ce neko drugi prihvatiti dete, ne znam.
    Drugi brak se skoro raspao, isto imaju dete od godinu dana…
    Ne znam, ja isto mislim da se ne bih ponovo udala, ali ne bih ni prestala da zivim, izlazila bih, uzivala, koliko se to moze pored dece i ostalih obaveza. Mozda bih i nasla nekog, cisto da imam, bez obaveza, jer, dete je na prvom mestu, ali opet, deca odrastu i osamostale se, bojim se nekako te staracke usamljenosti.
    Kao sto rekoh, tesko pitanje…

emili
    Član
    emili

Da se sad razvedem nedaj boze zadnje o cemu bih razmisljala je o novoj ljubavi.Kaze se nikad ne reci nikad ali nikad vise udaja to ja kazem.Imam dve cerke koje bi mi bile na prvom mestu a danas svega ima zivela bih u strahu bas zato sto su zensko,drugo da ja ponovo upoznajem neciji karakter sta voli sta mu smeta ma to ne dolazi u obzir.Mozda bih imala nekog tek onako ziva dusa sam,ali obaveze vise ne.Opet nismo svi isti mayoli na tebi je odluka i zelim ti sve najbolje.

katarina
    Član
    katarina

potpisujem mimu od reci do reci!
    ama bas isto je i kod mene posto nisam neka „udavaca“ i sam cin mi nista ne znaci i da nije bilo moranje (viza je u pitanju i ostanak ovde zbog deteta)nikad se ne bi ni udalaPapir manje vise bitno je da je nama lepo dok smo zajedno…da mi se sad ne daj boze desi razvod mislim da bi se u zivotu nikad ne bi ni udala.Za novu ljubav bi mi trebalo mnooogooo vremena dok se od svega oporavim a na prvom mestu bi mi uvek bilo dete tako da bi njemu sigurno ne bi bilo lako sa mnom jer bi tada bila egoista i imala jako malo vremena za novu ljubav.Ne znam sta da kazem sem da bi mi posle razvoda bilo jako tesko naci osobu sa kojom bi ponovo mogla ziveti sto zbog sebe sto zbog deteta.

Lavita
    Član
    Lavita

IZGLEDA DA SMO SVE SLICNOG MISLJENJA

nebi nikada mogla da se udam
    to sto neko moze da prica kako neki drugi covek gleda na decu tudju kao da su njegova to su samo price
    mojim cerkama bi pruzila sve sto im treba i nikada ih nebi dovela u takvu situaciju
    svasta se sada desava i nebi rizikovala nista
    valjda sve mame zive za svoju decu

ne kazem da ne treba da se vidjate sa nekim da izlazite
    a kasnije kada deca odrastu dovoljno da mogu da se staraju sama o sebi
    onda eto nadjite nekoga sa kime biste proveli starost

tako je uradila majka od moje drugarice
    ima troje dece sve ih je izvela na put sada ima 50 godina i ima decka haha
    ali ona kaze da joj ne pada na pamet da se udaje za njega

meni ne treba neko cisto da bi imala nekoga
    meni treba neko da me postuje i voli i da sam ja toliko zaljubljena da bi se udala
    to sam vec uradila
    tako da
    iako se razvedem ne daj boze, zivot je nepredvidiv
    ovde mogu da napisem DA SE NIKADA NEBI UDALA I DA NIKADA VISE NEBI ZIVELA SA NEKIM DRUGIM MUSKARCEM

T3
    Član
    T3

Lavita – 22/10/2009 12:22

nebi nikada mogla da se udam to sto neko moze da prica kako neki drugi covek gleda na decu tudju kao da su njegova to su samo price mojim cerkama bi pruzila sve sto im treba i nikada ih nebi dovela u takvu situaciju svasta se sada desava i nebi rizikovala nista valjda sve mame zive za svoju decu

ne kazem da ne treba da se vidjate sa nekim da izlazite a kasnije kada deca odrastu dovoljno da mogu da se staraju sama o sebi onda eto nadjite nekoga sa kime biste proveli starost

meni ne treba neko cisto da bi imala nekoga meni treba neko da me postuje i voli i da sam ja toliko zaljubljena da bi se udala to sam vec uradila…

IZGLEDA DA SMO SVE SLICNOG MISLJENJA..ja u potpunosti delim tvoje misljenje i slazem se sa tvojim razmisljanjem i svakom napisanom recju..kao da sam je ja pisala..

tako da iako se razvedem ne daj boze, zivot je nepredvidiv ovde mogu da napisem… [/QUOTE]

nikad ne reci nikad,ali ja ko i lavita i ovde pred vama i pred bogom kao svedokom mogu da potvrdim da

…DA SE NIKADA NE BI UDALA I DA NIKADA VISE NE BI ZIVELA SA NEKIM DRUGIM MUSKARCEM…

katarina
    Član
    katarina

glupost je reci ne bi zivela sa drugim muskarcem..nisam luda da ostanem sama celog zivota dece ce porasti a ja bi ostala sama..pricamo o udaji a partnera bi svakako imala (ako bi uopste nasla nekog ko bi mi odgovarao).

T3
    Član
    T3

nekazem da mozda ne bi vremenom nekog nasla tj imala,ali svakako mogu da potpisem i cvrsto stojim iza toga da se vise nikad ne bi udala za tog nekog ,ili zivela s njim..prvenstveno mislim u smislu da mu perem ,kuvam,peglam itd bez potpisanog papira..pa u tim godinama nismo deca,nije to kao zajednicki zivot za vreme zabavljanja ili brak na probi pre istog..pa da sve bude super i zanimljivo..bilo bi to vise mucenje bar za mene ili osecaj ne(slobode)koji bi mi najvise smetao i koji ne bi mogla da podnesem..
    za sve sam pa zivi smo ljudi od krvi i mesa normalno je da imamo potrebe i zelju za suprotnim polom..ako bi bile razvedene nismo ustrojene,ali opet kazem sve bez obaveze…

moja majka se odrekla fakticki svog privatnog zivota zbog mene tj deteta,znala je ihvala joj puno na tome da me nijedan covek koliko god bio ili se pravio dobar prema meni i nkoj nemoze da me voli ili zavoli ko da sam njegovo dete i da bi kad tad da se kojim slucajem udala doslo do razgovora,svadje ili prebacivanja ja sam tebi ,ti si meni,moje,tvoje,nase..itd..

nekazem da nikad nikog nije imala i ako je to vesto sakrivala ja znam da jeste i nezameram joj to niti prebacujem uopste..zivi je stvor i normalna je stvar da je to nesto samo sto muskarac moze da joj pruzi trazila u istima..
    stoga jako vrlo dobro na osnovu njenog primera znam koliko i lepo i ruzno mogu da zive razvedenme zene..sve ce dati i sve moze ali svoje dete i svoju slobodu nikad i nikom..

no o tome niti hocu niti zelim da razmisljam..

Ella
    Član
    Ella

Nikad se ne zna sta donosi "sutra". Ne razmisljam o nekom drugom dok sam srecna sa sadasnjim 🙂 Nema potrebe za tim. Ali ako bi doslo do razvoda, nisam takvog razmisljanja da nikad nikog necu imati, niti nikad sa nikim ziveti… Uvek sam govorila sebi "bolje sam nego s’bilo kim" i pre mm. I sada mislim tako. Ali ako sretnem opet nekoga koga cu da zavolim, da se zaljubim, onda mi je normalno da delim zivot sa njim. Papir i udaja mi nikad nije bila obavezna, pa nece ni tad. Sreca bi bilo naci opet nekoga ko ti odgovara.

I kao sto rece Katarina, deca ce porasti, svako ce imati zivot svoj, nece vecito deca ostati uz mene. Zasto bi ja vecno ostala sama, ako sam nasla opet nekog koga mogu da volim i on mene?!!!

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

jako zanimljiva tema smao sam ja duduk za davanje saveta na ovom planu ja sma vise MAMA nego zena. :doomed:

toliko sma zeljna svega da se bojim da bi pala na prvog koji bi mi pruzio osmeh , a to nikako nevalja.
    Ako bi se i razvela… imala bi visoke kriterijume za sledeci brak. Pretvorila bi se u ono sto ljudi zovu sponzorusa, dakle zanimala bi me prvo dubina i tezina njegovog dzepa, kao i darezljivost prema meni pa onda sve drugo.
    :kreten:

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 45 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.