Ova tema sadrži 44 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  emili 8 godine ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 45 ukupno)

Kako se odluciti na sledeci brak?

• simona78
    Član
    simona78

Hvala Bogu da zivim u skladnom i zdravom braku, pa na ovu temu nijesam nikad, bas nikad (a nadam se i da necu) razmisljala! Kada sam vidjela da je ovo pitanje postavila meni draga forumasica – mayoli, zamislila sam se zeleci da je nekako posavjetujem i dala neki svoj uopsteni stav.

Onda su uslijedili postovi sa manje-vise istom porukom: NOVI BRAK – NIKAD! Postujem vase stavove, naravno, ali ‘ajde malo da udarim kontru, tacnije da dam jedan svijetli primjer koji ce potvrditi zlatno pravilo – nikad ne reci nikad!

Moja svekrva se udala drugi put za mog svekra, koji je takodje iza sebe imao propali brak. Ona iz tog brvog braka ima dvoje djece, on jedno.

Ne znam sad sve detalje, ali ona je u prvi brak usla dosta mlada, sa 18, 19 god., nije bila srecna, trpjela je neke stvari, na kraju smogla snage i napustila muza sa dvoje djece. Poslije nekoliko godina, upoznala je mog svekra, takodje tada razvedenog, i nakon nekog vremena usli su u brak. On je prihvatio njenu djecu (njegova kcerka ostala je kod majke), zajedno su ih podizali, onda dobili zajednicko dijete (mm-a), radili, borili se, sticali, djeci omogucili skolovanje i izveli ih na put. Naravno da on njenoj djeci nije mogao zamijeniti bioloskog oca, ali se brinio o njima vise nego taj tip. Mog svekra nazalost nijesam upoznala, jer je umro prije nekih 7, 8 godina, ali sam od svekrve o njemu cula samo pozitivne stvari, cak ona i dan danas govori da je to bio njen jedini muz!

Eto tako, mislim da ne treba biti iskljuciv i da isto tako kao sto los brak treba okoncati, treba dati sansu i nekim novim „momentima“. Srecni su oni kod kojih vazi da su se pravi ljudi nasli na pravom mjestu i u pravo vrijeme, ali ima i onih drugih situacija…

Na kraju krajeva, da je moja sveki ostala sama, mozda se ni ja nikad ne bih udala jer se ne bi rodio mm 😆 😆 😆 😆

Pozdrav :caos:

T3
    Član
    T3

simona divna prica tvoje sveki i nazalost pokojnog svekra…naravno nista nije nemoguce i ovo je jos jedan dokaz da zivot itekako zna da pise romane..
    to sto ja ko i vecina ovde tvrdim da u brak nikad vise ne bi ni zagazila a kamoli usla,to neznaci da opet ne bi volela,bila srecna,osecala se ko zena i ponovo se rodila tj zivela..bi..
    ali opet kazem bez obaveze..mada nikad ne reci nikad ,sve je moguce,zivot je nepredvidiv i mozda i pored tog mog nikad bi me iza coska cekala neka druga sansa,i prilika koja bi mi vratila veru i nadu u sebe i bolje sutra i uopste u zivot i u ovom slucaju ljubav i brak..

verujem i znam mnoge izmedju ostalog kao simoninu slicne price i slucajeve gde dvoje ljudi tek u drugom,trecem braku vaskrsnu tj nadju svoju ljubav,srecu,coveka svog zivota,izrode s njim decu,i zive srecno do kraja zivota..nekazem da troga nema,ali ti slucajevi su retki,ima vise onih koje se svaki sledeci put ko i prvi jos vise razocaraju,izgube poverenje,samopouzdanje i uopste tu neku zelju da se vise i dalje bore..

sto kazu stari koga ujede zmija taj se boji i gustera pa je stalno na oprezu,to i jeste tako pogotovo kod zena koje su u takvim situacijama…mada i one imaju pravo da ponovo vole i osete sve cari braka mislim na one lepse strane..svi mi gresimo i ako smo se prvi put nesrecno udale ili izabrale pogresnog coveka neznaci da cemo i drugi..nije ni u svakom sledecem braku sve idealno ko sto nije ni u prvom to moze da potvrdi i ko je u njemu i ko ima isti iza sebe.. ali ako se dvoje ljudi zaista nadju,razumevanja,tolerancije i medjusobne srece nece da manjka,a sa svim tim ide i bice i svega ostalog sto je potrebno da se ostari zajedno..

mima80
    Član
    mima80

Simona, potpuno si u pravu. Mozda je bezveze sto sam na taj nacin pristupila celoj prici a Mayoli je trazila ohrabrenje, ja se jednostavno trenutno tako osecam, sto naravno ne znaci da bih u takvoj situaciji postupila drugacije. nikad se ne zna sta nosi zivot, i naravno da je moguce da covek pronadje srecu u drugom braku. Mene je njena prica odmah podsetila na moju skolsku drugaricu, njena majka se vise puta udavala i to sto je njena cerka prezivljavala ne bih nikom pozelela. Nekoliko se puta selila, ko zna kakve nemile scene dozivljavala, verovatno i brojna zlostavljanja, ma uzas blagi… Zato i kazem, samo jako oprezno, promisljeno, realno sagledavati i u datoj situaciji videti koja je od opcija najbolja za dete.

Lavita
    Član
    Lavita

svaka cast svima koji u drugom braku pronadju srecu koju nisu u prvom
    da nemam dve cerke mozda bi i ja razmisljala drugacije
    ma znate sta
    to sto ja pisem nema veze sa vama
    mozda ja tako pisem jer sam ubedjena u neku ruku da nema sanse da se razvedem
    tako je i moja tetka bila ubedjena pa eto razvela se
    a udala se sa 35 godina, kazu tada si pametniji za tako ozbiljne korake vise znas
    ma za takve korake nikada nisi dovoljno pametan

skidam kapu svima koji su prosli super sa drugim brakom

evo ja imam svezu situaciju

KUMA I KUM SU SE RAZVELI POSLE 13 GODINA BRAKA
    IMAJU DVOJE DECE
    ON JE REKAO DA JE VISE NE VOLI I BLA BLA
    VRATILA SE KOD SVOJIH DA BI ON DOVEO ZENU SA TROJE DECE
    ONA JE ZGODNA, MAZNA, SAMO SE SMESKA
    DUSO JEL SI UMORAN, DUSO HOCES DA MI KUPIS OVE CIZMICE VIDI KAKO SU DOBRE
    PA NON STOP PRICAJU O SEXU KAKO TO RADE NA SVAKA DVA SATA
    U SVAKO DOBA I STA JA ZNAM

EVO VEC 3 PUTA JE KUM ZVAO MOG MUZA DA TERAJU NJENE STVARI KADA SE POSVADJAJU
    ZNACI
    U POCETKU SA SVAKIM TECE MED I MLEKO
    JAO ZABAVLJANJE BLA BLA
    POSLE NASTAJU PRAVI PROBLEMI
    KADA KRENE ZIVOT DA SE VODI NORMALAN
    TREAB OVO, TREBA ONO, DECA BOLESNA, AJ OVO PLATI, AJ ONO URADI I SVE TAKO
    TAKO DA JE MOJ KUM VIDEO DA MOZE ONA DA SE SMESKA KOLKO HOCE
    ISTI MU JE DJAVO
    SAMO STO JA KAZEM BOLJE DA SE MALO DISTANCIRAO OD SVEGA, RAZMISLIO DOBRO PA ONDA ULETEO U TAJ DRUGI BRAK

REKTOST JE DA NADJES OSOBU ZA DRUGI BRAK KOJA CE TI BAS ODGOVARATI
    A JA SAMO MISLIM NA DECU
    KAKO CE NEKO TAJ DRUGI PRIHVATITI MOJU DECU
    TAKO DA ZA MENE UDAJE NEMA

JELENA ORG hahahahaha e jesi luda i iskrena majkemi
    UGADJAJ MI pa da vidis kako cu da se udam hahahahaha

emili
    Član
    emili

znam da ja mayoli nisam ohrabrila mojim postom ,ali jace je od mene ja imam iza sebe moje lose detinstvo i ne mogu da razmisljam drugacije .znam kako deca osecaju razvod a drugo znam sta znaci kad pored sebe imas i nekog ko nije tvoj roditelj i zbog toga svega ja mojim cerkama ne bih mogla da dovedem nekog ko im nije otac pa makar se odrekla moje srece..skidam kapu svakome ko moze ponovo da voli i tu nema niceg loseg ali kao sto je jedna forumasica napisala koga zmija ujede i gustera se plasi.mogu samo da kazem da u drugi brak treba ulaziti sa velikom opreznoscu.

Natasa
    Član
    Natasa

Uh…tesko je odgovoriti. Da sam ja ne daj Boze u toj situaciji mislim da bih se totalno posvetila deci, pa posle nekog vremena nasla partnera sa kojim bi izlazila ali ne i zivela. Slazem se sa ostalim mamama da novi partner ne moze da voli dete kao svoje.

Lavita
    Član
    Lavita

samo moram jos da napisem da je moja baka izgubila muza u ratu 44 godine a tada se rodio moj tata
    ona nije nikoga imala 54 godine posle toga
    cuvala je uspomenu na dedu mnogo ga je volela
    a tatu je izvela na pravi put i od njega napravila coveka
    MOJA BABA SE JEDINA U TO VREME UDALA IZ LJUBAVI SA 33 GODINE A ZNATE KAKO JE BILO RANIJE
    PLUS CRNOGORKA
    UDAVALE SE ZENE DEVOJKE SA 17, 18 GODINA
    ALI ONA NIJE HTELA ZA ONOGA STO JOJ OTAC ODREDI
    NEGO SE ZALJUBILA U SIROMASNIJEG I UDALA ZA NJEGA
    BILI SU ZAJEDNO SVEGA DVE GODINE
    ONA JE SAMO O TOME PRICALA KAKO SU SE VOLELI
    I NIKADA NIJE MOGLA DA IMA DRUGOG

PITALA SAM TATU STA BI RADIO DA JE IMALA DRUGOG
    ON KAZE DA SIGURNO NEBI BIO TO STO JESTE
    I DA BI MU BILO TESKO ALI DA BI SHVATIO KASNIJE

OVO JE MOZDA OF TOPIK
    ALI HTELA SAM DA NAPISEM KAKO IMA ZENA KOJE SE NEBI UDAVALE
    OVO JE MOZDA I DRUGA PRICA JER RAZVODA NIJE BILO
    ALI ETO
    MOZDA NEKOME POSLUZI

emili
    Član
    emili

Evo me ponovo na ovu temu ja ne volim mnogo da pricam o svom zivotu ali sad mogu da ti odgovorim na pitanje najiskrenije.Nikad nisam mislila da se nadjem u tvojoj situaciji ali nasla sam se sama sa dve devojcice.Posle 14 braka i trpenja mnogo stvari i krpljenja sa svih strana odlucila sam konacno da se razidjem.Nema vise poravka prevario mi je i to u nasoj kuci kad ja nisam bila tu.To sad i nema veze sa tvojim pitanjem e ja vise nikad necu da se udajem garant.Deca su mi sve i vise mi patnje nisu potrebne ne verujem vise u ljubav.Neko ce reci to je momentalna ljutnja ,nije mozda sam ja trebala ovo mnogo pre da prekinem ali nisam volela sam ga.Zato nikakav brak vise i zelim ti mayoli sve najbolje ko i sebi.

mayya
    Član
    mayya

Ima mnogo primera srecnih brakova iz drugog puta. Pa postoji i stara narodna: najvise se voli prvo dete i druga zena. : )

Ko zna, sudbina je cudo. Nikada ne znas kada ti se jedna vrata zatvore, da li te bas iza zatvorenog prozora nalazi zrak sunca, koji ce bas tebe obasjati. Samo treba biti hrabar i otvoriti taj prozor, iako ne znas sta se iza njega nalazi.

Ipak, mislim da je u svemu najbitnije osetiti koliko taj novi covek ( ili nova zena ) mogu da postuju i cene tvoje dete ili decu.

Prex
    Član
    Prex

Ella – 22/10/2009 15:56

Nikad se ne zna sta donosi „sutra“. Ne razmisljam o nekom drugom dok sam srecna sa sadasnjim 🙂 Nema potrebe za tim. Ali ako bi doslo do razvoda, nisam takvog razmisljanja da nikad nikog necu imati, niti nikad sa nikim ziveti… Uvek sam govorila sebi „bolje sam nego s’bilo kim“ i pre mm. I sada mislim tako. Ali ako sretnem opet nekoga koga cu da zavolim, da se zaljubim, onda mi je normalno da delim zivot sa njim. Papir i udaja mi nikad nije bila obavezna, pa nece ni tad. Sreca bi bilo naci opet nekoga ko ti odgovara.

I kao sto rece Katarina, deca ce porasti, svako ce imati zivot svoj, nece vecito deca ostati uz mene. Zasto bi ja vecno ostala sama, ako sam nasla opet nekog koga mogu da volim i on mene?!!! 

Potpisujem Ellu od reci do reci. :-*

I jos zelim da vam navedem tri meni jako bliska primera. Tetka mm-a, razvela se kada joj je cerka bila mlada, tinejdzerka u osetljivim godinama. Maksimalno se posvetila njoj jer je ona bila u osetljivim godinama i sigurno joj je bilo tesko tada. U medjuvremenu je pocela da se vidja sa drugim muskarcem, on je takodje bio razveden i ima sina iz prvog braka. Bilo im je jako lepo zajedno ali su ipak odvojeno ziveli, a kada je moja zaova (njena cerka) vec dovoljno odrasla i ona sama je maksimalno podrzala svoju majku u tome da se preseli kod svog novog partnera. Oni sada vec nekoliko godina zive zajedno, mada nemaju nameru da se vencaju jer im to vise nista ne znaci, a i stvarno taj papir nema nikakav znacaj.
    Druga prica, moja dobra drugarica, razvedena, ima cerku 11 godina, razvela se kad je dete bilo malo. Upoznala je divnog muskarca koji je u to vreme bio rastavljen sa svojom prethodnom zenom i zapocinjao proces razvoda. Bila je to obostrana ljubav maltene na prvi pogled. Posto je i on imao cerku iz prvog braka jako su oprezno gradili svoju vezu kako bi njihove cerke prihvatile tu novu vezu i tek kada su oboje bili sigurni da su i njihove cerke srecne i zadovoljne oni su poceli da zive zajedno (doduse njena cerka sa njima, a druga devojcica vikendom i sl. posto je ostala sa majkom). Ali divno im je zajedno, i verujem da je bas taj oprezan pristup i lagano gradjenje nove porodice sve dok deca potpuno ne prihvate tu novu vezu ustvari kljuc srece. Jer ni oni ne bi mogli da budu srecni ako su im deca nesrecna u toj novoj situaciji. A svi mi kao roditelji imamo pre svega odgovornost prema deci, pogotovo u takvoj situaciji koja njih moze mnogo da povredi i da utice na njihov dalji psiholoski razvoj.
    I treca prica, rodjena sestra naseg dobrog druga, udala se za muskarca koji ima dete iz prvog braka, ali divno se slazu, ona je potpuno prihvatila njegovo dete i ona nju takodje, i to je jos jedan primer gde sve stvarno funkcionise kako treba. Jednostavno treba biti otvoren prema zivotu, nikada ne reci nikad, svako ima pravo na srecu i pravo na druge, trece pa i pete sanse…

MilicaCale

Mislim da je stvarno nezahvalno odgovarati na postavljeno pitanje, iz srecnog braka.
    Nemamo predstavu sta moze da nam se desi.
    Isto tako, verujem da u ljubavi ne vrede odluke.
    Ne mozete da se zaljubite, ako ste tako odlucile. Ne mozete da se ne zaljubite na isti nacin.
    Nikad ne znate sa kim cete da budete, ni kada.
    Iz iskustva i okoline, ljubav se dogadja kad se najmanje nadate. Tako da je pravi odgovor, mayoli, nema odgovora. Ako nadjes pravog coveka, ako sve bude kako treba, neces ni da razmisljas, kao sto sad razmisljas.
    Naravno, prvo i osnovno je da je da deca ne pate, ali, ako nadjes coveka sa kojim „moras“ a ne „mozes“ da zivis, on ce biti i dobar prema tvojoj deci. Jer, deca su u jednacini od pocetka, pa ako uspete, uspeli ste sa njima.
    Prema tome: opusti se, sredi se, uzivaj sa svojom decom a novi covek, brak, ili sta vec ce doci (ili nece). Ti tu ne mozes nista.

emili
    Član
    emili

J a sam odlucila definitivno da se povucem sa ovog foruma osecam se grozno.Mnogo je lako davati savete dok ne osetis nesto na svojoj kozi.I ja sam zivela za bice bolje kao i mnoge ali nije doslo tako da sam ogorcena.Nisam u stanju vise da bilo sta pisem ne znam ja kako cu a kamoli nekome savet da dam.Ali imam da kazem svim ovim zenama ovde da se ne prepucavate na tudjim patnjama jer nikad se u zivotu ne zna nista jer samo onaj ko proba takav bol zna kako je .Mayoli ja ne vidim nikakvog drugog cuveka u mom zivotu a jos manje oca moje dece.Ne prozivljavamo svi isto bol patnju razocarenje srecu itd.Svako moze da ti napise svoje misljenje a na tebi je da odlucis kako ces.

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Ma daj emili zasto da se povuces sa foruma? Napisala si sta si mala,napisala svoje misljenje i razmisljanje,a kome se ne svidja neka preskoci tvoj post? Dosta toga treba uzeti sa rezervom kao i pisanje na ovom forumu,znam da ti je tesko i pogodjena si,ali glavu gore i idi napred 😉

MilicaCale

Svasta, emili, sta ti je? Pa i nije ovde bilo prepucavanja (bar ga ja nisam osetila).
    Ne napustaj forum, imas teme koje te interesuju, forumasice sa kojima mozes da se druzis.
    Trenutno ti je grozno, verujem, i verovatno ne mogu ni da zamislim. Probaj da se sredis, da uzivas u svojoj deci. Zelim ti sve najbolje.

Prex
    Član
    Prex

MilicaCale – 6/11/2009 11:01

Svasta, emili, sta ti je? Pa i nije ovde bilo prepucavanja (bar ga ja nisam osetila).
    Ne napustaj forum, imas teme koje te interesuju, forumasice sa kojima mozes da se druzis.
    Trenutno ti je grozno, verujem, i verovatno ne mogu ni da zamislim. Probaj da se sredis, da uzivas u svojoj deci. Zelim ti sve najbolje.

Potpisujem Milicu, ja sam stvarno zbunjena, o kakvom prepucavanju ti pricas Emili? Pa bar na ovoj temi su stvarno svi dobronamerno iznosili svoje misljenje, a ovaj forum i sluzi da ljudi razmenjuju misljenja…
    Zao mi je sto prolazis kroz veoma tezak period i iskreno ti zelim sve najbolje.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 45 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.