Ova tema sadrži 1,359 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Ushtipak 8 godine, 5 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 1,360 ukupno)

Kako se slazete sa sveki?

• markova mama

😯 , 👿 , 😈 ,

Jovana Stojanović
    Glavni majstor
    Jovana Stojanović

hm …. mislim da cemo za ovu temu morati da ubacimo jos opcionalnih „smajlica“ 😉

Mirche
    Član
    Mirche

Na srecu, ne zivim sa njom…tako da se lepo slazemo 😀

markova mama

Ne zivim ni ja, ali….ona zivi blizu. Dok se nisam porodila sve je bilo manje-vise OK, ali kad je stigao bebach, zena je pukla s mozgom. Otprilike, ako nas ostavi same sa bebom, bebine sanse da prezivi su minimalne. Onda saveti tipa:“ stavljajte bebinu pisu u peleni nagore, da vam ne bude zao posle“ i sl., pa nosanje po ceo dan, utopljavanja na 35C i pricanja detetu po ceo dan dok se jadnik ne sludi. E, sad vi sigurno mislite-pa sto joj ne kazes itd. Stvar je u tome sto sam ja pokusala zen pristup-kao, pa ona je tu po dva,tri sata pa ce otici, ili pa to je sin njenog sina mora da ga voli, tako ona to pokazuje itd. Medjutim, kad je MM otisao na seminar na 5 dana i ona dosla da mi pomogne, moj zen je doziveo 😯 .Prvo, nije ni pokusala da mi pomogne u kuci, a dok sam ja spremala rucak, ona je lepo obukla bebacha, zamotala ga u cebe, nabila mu kapu do usta i rekla:“mama, mi idemo kod mene, ti samo dodji da ga podojis“. 😕 , 😡 , 👿 , znaci cacnula je mecku gde ne treba. Zavrsilo se tako da je otisla kuci dan ranije i sad smo na dobar dan.

Mirche
    Član
    Mirche

Razumem te…ali nemoj da se nerviras. Svi ti saveti od njih su od pre najmanje 25-30 godina…sve te savete sam ja lepo saslusala ali sam radila onako kako ja mislim. I posto sam procitala sve zivo i informisala se sa svih strana objasnila sam joj neke od mojih postupaka (zasto dete koje ima temperaturu ne treba da se pokriva sa 3 jorgana, i zasto se hleb ne daje detetu od 3 meseca…), shvatila je pa cak i priznala da u tome ima logike….Mislim da je bitno da shvate da smo mi mame i da mame odlucuju sta ce i kako da obuku detetu, kada ce da jedu i kada im je vreme za spavanje…
    I tate treba da popricaju sa svojim mamama, barem da pokusaju…njih ce pre poslusati nego nas… 😀

petra
    Član
    petra

ja se divno slazem sa svojom svekrvom,jer zivimo u dva razlicita grada i vidjamo se jedamput u dva meseca,sto je po mom misljenju sasvim dovoljno 😀

markova mama

Ne znam vise, mozda i preterujem, verovatno su mi hormoni jos uzburkani, a i njoj. Dok sam bila trudna,mislila sam- nece biti problema, ko hoce da nosa bebu nek nosa, ja se necu ljutiti, ali sada…ne znam sta se desava, to je kao neka ljubomora- potpuno iracionalna. Siroti MM, on je upao izmedju dve vatre.

vania
    Član
    vania

…fenomenalno….moja sveki i ja smo prave drugarice…. 🙂

petra
    Član
    petra

jedna si od retkih srecnica 😀

Koka Loka
    Član
    Koka Loka

Što se manje viđamo više se volimo. Tako slatko se ispričamo telefonom. Ma super smo kada se viđamo retko ali kada smo zajedno tj. kada smo bili zajedno znalo je i da bude gusto.

Trudim se da budem 8) kada se 👿 ćutim pa onda zna koliko je sati :>

kalet
    Član
    kalet

Najlepse je kada imas mogucnosti da zakljucas vrata za njom….

petra
    Član
    petra

markova mama – 9/6/2006 2:42 PM

Ne znam vise, mozda i preterujem, verovatno su mi hormoni jos uzburkani, a i njoj. Dok sam bila trudna,mislila sam- nece biti problema, ko hoce da nosa bebu nek nosa, ja se necu ljutiti, ali sada…ne znam sta se desava, to je kao neka ljubomora- potpuno iracionalna. Siroti MM, on je upao izmedju dve vatre.

neces verovati potpuno isto se meni desava,kazem srecom daleko smo ali ……

kalet
    Član
    kalet

A ja sam do pre dva meseca zivela sa njom???? 😕

petra
    Član
    petra

ima zena koje se slazu sa svojom svekrvom ali ih je jako malo.Ja nemogu da kazem da je moja svekrva babaroga normalana je zena,ali koliko samo puta dojdemo u konflikt sa nasom majkom koju volimo najvise na svetu,a kako da nedodjemo u konflikt sa zenom koja je nama relativno nepoznata,neznamo njene navike niti ona zna nase,zato se rasprava sa njom gleda drugacijim ocima nego rasprava sa majkom i ima drugacije posledice sto je i logicno.Zato je moje misljenje da je najbolje ko moze da zivi odvojeno da zivi,jer tako ce biti mnogo bolje svima,a posebno muzu kome je ustvari najgore jar se nalazi izmedju dve vatre.

kalet
    Član
    kalet

Potpuno si u pravu. Ja sam mozda par puta imala neke konflikte sa mojom i naravno sve to tragicno dozivljavala, jer sam i takva osoba. Sve to da je bilo sa mojom mamom, shvatala bi totalno drugacije. A, ovako je moj mm bio sludjen mojom nepotrebnom sekiracijom. Imam ja drugarice koje mogu onaj fazon – na jedno uvo uslo na drugo izaslo. Ali, kod mene kad udje na jedno nekako tesko nalazi put da izadje. Zato je najbolje sami.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 1,360 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.