Ova tema sadrži 1,359 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Ushtipak 8 godine, 5 meseci ranije.

Gledanje 1,321 članaka - 1,321 do 1,335 (od 1,360 ukupno)

Kako se slazete sa sveki?

• Natasa
    Član
    Natasa

Moja sveki je divna zena i dobra baka i nemam ni jednu ruznu rec za nju. Izgleda da sam jedna od retkih kojoj se to posrecilo. Zivimo u razlicitim mestima, ali odlazimo jedni kod drugih na ruckove, letos smo isli sa njima na bazen, u setnje. U sustini kada se vidimo gledamo da vreme maksimalno iskoristimo.

T3
    Član
    T3

ajme natasa ti si bas jedna od retkih koja ima srece da ima dobru svekrvu i isti takav odnos i komunikaciju sa njom..
    sa sveki na bazen hihi ja s mojom ni do coska nemogu tj ne bi mogla vec bi se poklale a kamoli da se ovako ko ti i tvoja druzimo i provodimo vreme zajedno..
    mozda je to zato sto zivite u razlicitim mestima i nevidjate se cesto da zivite zajedno mozda bi bilo drugacije,a mozda je zena ko zena stvarno normalna ,na svom mestu,savremenih razmisljanja i shvatanja a ujedno i jedna od milion takvih..
    divno sto eto s te strane nemas problema ko vecina nas…bas ti zavidim..s obzirom da ja s mojom zivim naravno u istoj kuci samo razlicitim delovima iste volela bi da mozemo zajednop da popijemo kafu,popricamo,posto je uvek tu da moze i hoce da mi pricuva decu kad treba,pomogne,posavetuje..ali nazalost to je nemoguce i neizvodljivo i koliko god sam se trudila svaki pokusaj da joj se priblizim ili joj omeksam srce je bio uzaludan i bezuspesan pa sam na kraju digla ruke i odustala tj shvatila da nismo i nikada necemo biti na istim talasnim duzinama,da je ona samo zena koja siri zlo i mrznju,samozivax koji voli samo sebe….i da joj ne nabrajam epitete vise i dalje…. ja sam se pomirila s tim da nemam srece sa sveki tj da nisam jedna u hiljadu srecnica koju zadesi normalna ko recimo tebe tvoja…

Micka&Nidza

Ne znam da li sam vec pisala na ovoj temi i sta sam pisala,mozda sam se zalila na sveki… ne secam se.
    Sad se super slazemo, zaista….postuje me vise nego ikad. Mislim da bi umrla kad sew ne bi igrala sa Sofijom, kad je ne bi izvela u setnju pa makar i u nasoj ulici.
    Uvek mogu da ostavim Sofiju sa njom, bice nahranjena,presvucena…nasmejana…samo pod uslovom da je sveki dobro,tj da se dobro oseca. Nekad je muci pritisak,nekad je boli glava…pa nije ni zasta. Cak i tad ostane sa Sofijom ako mm i ja pozelimo da odemo do grada ili budemo malo sami.
    Imala je neko vreme naviku da nam u sobu ulazi bez kucanja ali posle razgovora sa mm -pocela je obavezno da kuca,vise puta dok ne kazemo „udji“…

Hanan
    Član
    Hanan

Moram i ja da napisem koju rijec za moju svekrvu. Ne znam jesam li prije pisala.

Mi zivimo u istom dvoristu, ja sam tu vec 4,5g, na pocetku posto sam mislila da su sve svekrve na isti fazon bila sma oprezna, svaka rijec pogresko izgovorena mislila sam „evo je protiv mene“ali danas samo mogu reci da joj dragi Bog da sve najbolje.To je jedna divna, plemenita zena, spremna pomoci u svakom momentu, i na svaki moguci nacin. Ne mogu je voljeti kao svoju majku , to je jasno , ali da je volim, cijenim, postujem na jedan drugi nacin da.Uvijek kazem kad bi bila upola svekrva kao sto je ona meni, znala bih da sam nesto dobro uradila u svom zivotu. Nikad joj nije bilo tesko doci pomoci mi u bilo cemu, skuhati i za nas rucak, pomoci oko dijeta, pricuvati ga, igrati se sa njim,dok je bio manji mene posalje da se naspavam a ona oko njega…desilo se par puta da je dijete bolesno, ona dodje i sredi mi u kuci sto treba da bi ja bila uz njega.
    Ja sam sad tu u kuci sama sa malim, mogla sam otici kod mojih da budem 3mj dok mi muza nema, nikad mi to nije palo na pamet jer se s njima super osjecam, pomognu mi ako gdje pomoc treba, posavjetuju me. Ako negdje ide uvijek mi neku sitnicu pokloni, nikad nisam primijetila da me odvaja od svoje rodjene kcerke. U vecini stvari se slazemo,a gdje se ne slazemo najcesce oko sitnica vezanih za dijete, uvijek je spremna da poslusa i da mi ne kontrira. Kad dolazi kod nas a kuca do kuce , obicno zove telefonom da vidi sta radimo pa tek dolazi, ako je vrijeme za Muazovo spavanje nema sanse da ce tad doci, i ako je nesto hitno tiho kucne u vrata da nas ne probudi u slucaju da i ja spavam, a ako sam budna dovoljno da je cujem.

Divna majka prije svega svojoj djeci, divna svekrva i divnaaa nena mom sinu.Nek je Bog nagradi za svaku lijepu rijec izgovorenu, za svako dobro djelo…a sitnice nek zaboravi, i meni su nevazne!

srecna mama

Mi zivimo na drugom spratu,a svekva i svekar na prvom.Mogu samo reci da se jako lepo slazemo, da se medjusobno pomazemo, takodje ne mogu je voleti kao svoju majku, ali je jako dobra, blaga, uvek spremna da mi pomogne, sve naj naj naj…

sneki555
    Član
    sneki555

jaoo ja imam veliki problem sa majke mog decka!!! znaci nismo ni udati a ona samo nesto cmizdri, glumi uveliko i stalno ga smara kako se to ja ponasam! a ja sam trpela na pocetak i vise ne mogu , pa sve sto mi ne valja ja to akazem jasno i glasno! i onda ona sve i svasta prica njemu i ja se svadzam do neba sa mog decka!! zalosno!!! i ne znam sta da radim iskreno…3 godine sam u vezi , on zivi sa roditeljima a ja sama rentam stan, a on nece da cuje za renta zato sto je pomalo mamin sin, pa kako to on da ode iz kuce!!! i naj strasnije je sto ja ako se udam njega moram ziveti tamo!!!! ja cu da poludim, ja ne mogu da smislim tu zenu!!!! Stalno je ona ta koja mora bit centar paznja!!! Ima i drugi sin stariji ima i snaha i isto imaju i oni iste probleme zbog nje!!! Stalno je nesto ljuta i nju(snahu)
    I stvarno ne znam sta je najpametnije !! Kako da resim to prvenstveno sa mojim deckom zato sto ga volim , ali ne mogu da izdrzim svadzati se radi to sto nesto se nesviga njegooj mami misliiimm!!! poludecu!!! Molim vas dajte mi neku savjet…

Natasa
    Član
    Natasa

Pa zar on ne vidi da se vas dve vec sad ne slazete, a kako bi tek bilo pod istim krovom? Razgovaraj sa njim. Srecno!

Natasa
    Član
    Natasa

Pa zar on ne vidi da se vas dve vec sad ne slazete, a kako bi tek bilo pod istim krovom? Razgovaraj sa njim. Srecno!

STOJNICR
    Član
    STOJNICR

kako bi vi reagovale kad bi vam u kucu dosla drugarica i javi se svekrvi a ova pocne da prevrce ocima i jedva da joj se javi nekim odvratnim tonom?pa vas posle ova pita sta joj je?

STOJNICR
    Član
    STOJNICR

kako bi se ponasale ako mislite da ona nije normalna i jako je zla sa tom svojom mrznjom,kako reci muzu,a da ga ne uvredite jer mu je to ipak mama?

STOJNICR
    Član
    STOJNICR

kako bi se ponasale ako mislite da ona nije normalna i jako je zla sa tom svojom mrznjom,kako reci muzu,a da ga ne uvredite jer mu je to ipak mama?

sandra_GR
    Član
    sandra_GR

Evo i mene na ovoj temi, nadam se da cu dobiti neki koristan savet. Ja ne zivim sa svekrvom ali zivimo u istom gradu, generalno moja svekrva je super zena, znaci ne mesa nam se u brak malte ne kod nje vazi pravilo „dogovor kucu gradi“ Ona je bolestna od leukemije, e sada mene strasno nervira kada mi se god razboli dete (pricam o virusima) ona pozove telefonom i kao jaoj Aleksandra da ja ne dolazim da ga vidim ako nije preko potrebno da ne bi i ja zakacila virus, znaci prodje i po nedelju dana i vise ona ne dolazi, zove po nekoliko puta telefonom da pita kako je… E sada ja mislim da moja mama ne bi mogla da izdrzi da joj unuce bolesno a da je ona u istom gradu a da ne dodje da ga vidi. Znaci jedini problem je to. Planiram da joj jednog dana kazem kako moze da izdrzi da ne dodje da vidi unuce kada je bolesno? Iskreno se nadam da ce neko od vas posavetovati da li da joj kazem ili ne?
    Da napomenem kada mi dete bilo u bolnici bila je non stop sa nama cak je i spavala u bolnici.
    Ljubim vas puno i molim da mi date sto pre neki savet.

sandra_GR
    Član
    sandra_GR

😯
    Uopste ne mogu da verujem da je ovo napisala Nacafaca, Ta ista Nacafaca koja se pre dve godine zalila na ovom forumu na sveki, podseti cu je na neke stvarcice koje je mozda zaboravila! Naco koliko si se nervirala (barem si tako pisala) kada vam je svekrva prodala kucu koja ti se tebi navodno mnogo svidjala i kupila vam stan gde je ona htela i opremila ga kako je ona zelela ne pitavsi tebe ni zasta? Koliko si se nervirala sto ti sveki ne dolazi u posete malte ne kao da je ne interesuje tvoje dete? Kolko si se nervirala sto ti sveki nije bila na vencanju? I jos mnogo, mnogo toga si meni licno pisala na chatu, a mozda i bas na ovoj temi negde (nemam vremena da listam unazad)
    Sada odjednom takav preokret i to ovako na bezobrazan nacin, naj verovatnije da vam sveki dala koju kintu pa si se preokrenula, posto znam da ti je i veliki problem bio sta vas ne pomaze…

Praslin
    Član
    Praslin

Sandra GR , moje misljenje je da i ne treba da dolazi. Ipak je leukemija ozbiljna bolest i mislim da joj pored toga ne trebaju i virusi koji bi dodatno iscrpeli njen organizam. Moja svekrva je operisala rak grla. Mi dete ne vodimo kod njih niti ona dolazi kod nas cak ni kada Anja ima obicnu kijavicu. Mislim da ne treba zbog toga da se ljutis. Imaj malo razumevanja za nju.

A ovaj drugi post nije u redu. Toliko.

katarina
    Član
    katarina

Snadra Prazlin je u pravu nemoj biti egoista ipak je ona bolesna zena i mora se paziti jer svi znamo koliko joj jedan visrus moze naneti stetu..Cim zove i pita kako ste znaci da je interesuje i jadna zena ko zna kolikoo joj je tesko,ko zna jos koliko joj je ostalo a ne moze videti unuce onoliko kooliko bi volela…Imaj razumevanja i nemoj joj reci na taj nacin ko sto si htela ispala bi bezobrazna…
    Druga je situacija kao moja svekrva sto je operisana od osecaja za unucad ne samo za moje vec za sva 4.Iako zivimo blizu, nikad ALI niikad nije dosla da mi pomogne oko bebe iako je znala da imam temperaturu,da sam sama sa detetom bolesna..ili pa da pa ako treba da idem na posao ili do doktora(placala sam devojku koja ce da je cuva) jer je moja svekrva rekla ja sam porasla svoju decu sad rasti ti tvoju.I u pravu je nemam prava da je pitam,molim ili pa od nje ocekujem da mi pomogne..nece i gotovo a kad hoce ja sam joj zahvalna.Sto se kupovine necega uuuuuuuuu nikad nista nije kupila Jani za ovih skoro 8 god.Ni sladoled!Samo kad je rodjendan da mi novac da joj ja nesto kupim…Takva je kakva je i neka je u svojoj kuci dalje od mene!

Gledanje 1,321 članaka - 1,321 do 1,335 (od 1,360 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.