Ova tema sadrži 1,359 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Ushtipak 8 godine, 5 meseci ranije.

Gledanje 1,336 članaka - 1,336 do 1,350 (od 1,360 ukupno)

Kako se slazete sa sveki?

• niks
    Član
    niks

„Neka je u svojoj kuci,sto dalje od mene“ :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
    Da me neko ne razume pogresno,ja se s mojom svekrvom slazem,mislim koliko je to moguce ona kod svoje kuce radi kako ona hoce,ja kod svoje kako ja hocu,i dok se jedna drugoj ne trpamo sve je uredu,a kad se POKUSA trpati,cuje sta treba i opet mir

niks
    Član
    niks

„Neka je u svojoj kuci,sto dalje od mene“ :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
    Da me neko ne razume pogresno,ja se s mojom svekrvom slazem,mislim koliko je to moguce ona kod svoje kuce radi kako ona hoce,ja kod svoje kako ja hocu,i dok se jedna drugoj ne trpamo sve je uredu,a kad se POKUSA trpati,cuje sta treba i opet mir

nacafaca
    Član
    nacafaca

sandra_GR – 1/10/2010 23:31 😯 Uopste ne mogu da verujem da je ovo napisala Nacafaca, Ta ista Nacafaca koja se pre dve godine zalila na ovom forumu na sveki, podseti cu je na neke stvarcice koje je mozda zaboravila! Naco koliko si se nervirala (barem si tako pisala) kada vam je svekrva prodala kucu koja ti se tebi navodno mnogo svidjala i kupila vam stan gde je ona htela i opremila ga kako je ona zelela ne pitavsi tebe ni zasta? Koliko si se nervirala sto ti sveki ne dolazi u posete malte ne kao da je ne interesuje tvoje dete? Kolko si se nervirala sto ti sveki nije bila na vencanju? I jos mnogo, mnogo toga si meni licno pisala na chatu, a mozda i bas na ovoj temi negde (nemam vremena da listam unazad) Sada odjednom takav preokret i to ovako na bezobrazan nacin, naj verovatnije da vam sveki dala koju kintu pa si se preokrenula, posto znam da ti je i veliki problem bio sta vas ne pomaze…

Sandra aj se vrati malo unazad pa prtocitaj na tenane sta sam pisla a ako neces ok ali onda nemoj ni da komentarises 😉 ok??Jesam se zalila na nju ali nikako kao druge devojke/zene sa foruma ,nija ona prodal akucu koja se meni svidjala ona je prodala svoju kucu koju je mom muzu trebala da prepise i nisam se zlaila sto je kupila stan hvala joj na tome nego sam se zalila sto nije u istoj vrednosti kao i cerkama nego eto tek tako da nam nesto kupi ;)a ovo z aposete jesam se nervirala jer stvarno nije dolazila niti dolazi sa njom nemamo nikakv kontak vec skoro 2 godine!Na vencanju je bila!I molim te kakv bezobrazan nacin sta pricas ali jebote nerviraju me te devojke koje zive sa tim svekrvama znaci nece ocigledno dupe da pomere da bi platile kiriju znaci em zive pod njenim krovom em se zale ma bre ima da je postuju dok su u njenoj kuci e to me nervira!!!!NIkakve pare nam nije dala ahhhhhhhhhhhhhhhh kamo srece da jeste kao sto sam rekla ne cujemo se niti vidjamo 2 godine ze ne znam ni da li je ziva i zdrava!

nacafaca
    Član
    nacafaca

nacafaca – 27/7/2009 23:59 E ljudi ako vam sve tako smeta u tudjoj kuci onda se potrudite da samo sebi obezbedite smestaj,em ste se ljudima ugurali u stanove em ovde ogovarate te svekrve UZASSSSSSSSSSSSSS uopste vas ne kapiram , ako vam bre toliko smetaju (a njigove su kuce koliko kapiram znaci mogu da rade sta hoce pa i goli da setaju i u svoj wc da ulaze kada hoce) vi se lepo od selite!!!

Kakve veze majke ti ovaj moj post ima veze sa drugim mojim postovima na ovoj temi!!!!Ahhhhhhhhhhhhhhh Sandraaaaaaaaaa citaj pazljivije! MOja svekrva ako je uopste imam nije savrsena ali sta me sada briga za to nemamo kontankt ali opet kazem nerivraju me devojke koje im se em uvale u kucu em se zale kako ne kapiraju d anisu u svojoj kuci!

lillyblue
    Član
    lillyblue

sandra-gr, u pravu su devojke. treba da postedis sveki. po tvom opisu, ona je jedna pazljiva baka, brizna za svoje unuce, a sad to sto ne dodje kad je bolesna, ipak ima dobar razlog.
    ja imam dobar odnos sa sveki. Korektan, na distanci. Uvek se lepo ismejemo , ispricamo kad se vidimo, mada naravno ona dolazi da vidi unuka, ja samo tu usput ulecem. Uvek se trudim da je lepo docekam, kafa, sok, neki rucak ako ostaju duze, kolaci. i volim kad dodje. moderna je i interesantna, ali ima i ona svojih momenata, ali su oni nebitni uopste u nasem celokupnom odnosu, tako da ih ja stavim na ignore i super.

malisha75
    Član
    malisha75

sandra_GR – 1/10/2010 22:04 Evo i mene na ovoj temi, nadam se da cu dobiti neki koristan savet. Ja ne zivim sa svekrvom ali zivimo u istom gradu, generalno moja svekrva je super zena, znaci ne mesa nam se u brak malte ne kod nje vazi pravilo "dogovor kucu gradi" Ona je bolestna od leukemije, e sada mene strasno nervira kada mi se god razboli dete (pricam o virusima) ona pozove telefonom i kao jaoj Aleksandra da ja ne dolazim da ga vidim ako nije preko potrebno da ne bi i ja zakacila virus, znaci prodje i po nedelju dana i vise ona ne dolazi, zove po nekoliko puta telefonom da pita kako je… E sada ja mislim da moja mama ne bi mogla da izdrzi da joj unuce bolesno a da je ona u istom gradu a da ne dodje da ga vidi. Znaci jedini problem je to. Planiram da joj jednog dana kazem kako moze da izdrzi da ne dodje da vidi unuce kada je bolesno? Iskreno se nadam da ce neko od vas posavetovati da li da joj kazem ili ne? Da napomenem kada mi dete bilo u bolnici bila je non stop sa nama cak je i spavala u bolnici. Ljubim vas puno i molim da mi date sto pre neki savet.

😯 Ako ti za ovu situaciju treba savet, onda samo za sekund pomisli kako bi se ti ponašala da je obrnuto. Da ne daj Bože tvoje dete ima leukemiju, a sveki virozu, jel bi je zvala da dođe da vidi bolesno unuče??? Znaš li uopšte šta je leukemija i kakve probleme nosi sa sobom?

nakica
    Član
    nakica

Sandra, verovatno ti nije prijatno da citas nase postove, ali se slazem sa ostalim komentarima i savetima. Ako ne drugacije, kao lekar cu ti reci da je tvoja svekrva u pravu sto se kloni viroza…jeste tvoje dete malo, ali i ono ih itekako prenosi…Guglaj malo o leukemiji, njenom toku i komplikacijama, infekcijama i sl. pa ces verovatno promeniti misljenje za 180 stepeni, a pomisli i da je tvoja majka, nedaj Boze, bolesna od leukemije…verujem da sama ne bi dozvolila da bude pored deteta koje ima temperaturu, smrcka i kaslje joj u lice….zar ne? Pozdrav!

dunja26
    Član
    dunja26

ne valja kad dolazi, ne valja kad ne dolazi…ah te snajke 😆 😆

VesnaS
    Član
    VesnaS

Sandra nemoj da se ljutis nisi u pravu!!
    Zena je ipak ozbiljno bolesna, a o tome sta bi tvoja mama uradila, a sta ne nemoj ni da mislis. Srce bi ti puklo da je tvoja majka ne daj Boze.
    Ona zove, jer voli unuce, to je ipak dete njenog deteta.
    Devojke su napisale sve pa da se ne ponavljam, ali iskreno mislim da nisi u pravu, meni zvucis jako sebicno!

Blue
    Član
    Blue

Sandra da je ne interesuje onda ne bi ni zvala. Ona ima leukemiju, njen organizam i imunitet su veoma slabi. nek se čuva žena i neka poživi što duže da vidi kako joj unuče raste, mislim da je to važnije nego da ti dolazi svaki dan ne bi li ti dokazala svoju ljubav.

E, sad ja :> sa mojom voljenom nisam u kontaktu od maja meseca ove godine, kada nas je sa detetom na rukama izbacila iz kuće. za ovih, koliko? pola godine, videla je unuče dva puta i boli je baš i uvo za njega. skoro sam pokušala da razgovaram s njom, da mi dete ima babu, al ona neće. pa dobro, ne mora, njen problem! meni je lepo 🙂
    tako da se sad ODLIČNO slažemo :> :klanjam:

nakica
    Član
    nakica

Cime ste „zasluzili“ to izbacivanje, Blue?!

Blue
    Član
    Blue

zato što nije imala šta da prigovori. račune smo mi plaćali, hranu kupovala ja na čekove, plus što moji baba i deda pošalju iz sela zimnicu, meso, povrće, nismo nikad uvaljivali dete, itd. a ona je tražila razlog za svađu. pa mi onda sušilicu sa detetovim vešom izbaci u dvorište pozadi iako se veš NIKADA nije sušio tamo jer komšija ima višnju koja se naginje nad našim dvorištem pa plodovi i trunje padaju kod nas, smetalo joj kada pojačam grejanje zbog deteta iako smo ga mi plaćali, smetalo joj što njen sin ne sedi sa nogama podignutim na sto već pomaže svojoj ženi, smetalo joj što dišem, postojim, što imam energije i volje, smetalo joj sve! tako da je stvarala probleme tamo gde ih nije bilo, svašta je rekla i uradila i dovela do toga da ni njen sin ne može da je gleda.

ogi
    Član
    ogi

ne vidjam je i nemamo nikakav kontakt, ali to ne znači mi ne zagorčava život. u poslednje dve godine potrudila se da me pričama toliko ocrni da nisam mogla ni u najludjim snovima da zamislim. čak se ni ne ustručava da u pričama koristi izraze veštica i sl. ne kapira da svojim ponašanjem pravi kretena i od svog sina. lakše joj je valjda da veruje da je omadjijana budala, jadnik i papučar. najgore je sto je strasno lajava i nema gde nije nabacila svoju pricu jadne žene koju su svi ostavili, pogotovo sin koji je eto ostavio mamu da bi bio sa svojom poordicom. krajnje neprirodan izbor zar ne? grozno je što gde god se okrenem i pojavim (u sopstvenom gradu) ljudi komentarišu i gledaju popreko. ili što je još gore smeškaju se u lice a posle jedva čekaju da okreneš leđa. pokušavam da ignorišem te priče, ali ej ponekad zaista, zaista teško 🙁

baky
    Član
    baky

Sandra citam i ne verujem sta pises!!!!!!! Alo zena je ozbiljno bolesna a ti se nasla uvredjenom, svasta…. Em joj imunitet slab, pa joj samo fali da joj predje visrus neki… Imala sam primer nazalost u porodici, nije bila leukemija nego rak, i znam kako je to i mogi da ti kazem da si stvarno sebicna kad tako razmisljas!!!! Nemam reci!!!

pejana
    Član
    pejana

Ja ne mogu da se ne umesam, ovde sam i ja pisala pa moram da odgovorim Naci: nije istina da nece niko da pomeri dupe i plati kiriju. Jako mali broj ljudi koje poznajem moze da izdrzava sebe i svoju porodicu a da pritom placa i kiriju. Vecina nas nije u tako dobroj finansijskoj situaciji. Neki nemogu bas mnogo da biraju. Eto toliko.

Gledanje 1,336 članaka - 1,336 do 1,350 (od 1,360 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.