Ova tema sadrži 1,359 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Ushtipak 8 godine, 5 meseci ranije.

Gledanje 1,351 članaka - 1,351 do 1,360 (od 1,360 ukupno)

Kako se slazete sa sveki?

• jelenakovac

O svekrvi sve najbolje samo da nije sa mnom. Zivela sam sa njom skoro 4 godine i ne bih pozelela nikom takvu svekrvu. Ona je je ovako super i sprema i kupuje nasem Vuku svasta ali svi ostali komentari i shvatanja su strasni. Zena ne daje savete nego naredjenja a ja ne podnosim to tako da nismo dobar spoj. Svima kazem da nije Markova majka i vukova baba ne bih se u zitotu druzila i pricala nesto sa njom ali….

mikasin
    Član
    mikasin

Ja i moja sveki se slazemo odlicno!!!! Ali mislim da je to samo zato sto je ona u Bosni, a mi smo u NS-u 🙂 Salim se, ona je stvarno ok zena, opustena i prirodna, normalna. Za sada nikakav problem nismo imale, ujer se niko nikom ne nmesa ni u sta i mislim da je to najbitnije! Da smo pod istim krovom, ne znam kako bi bilo 🙂

Unique81
    Član
    Unique81

Potpisujem ovaj tvoj opis u potpunosti, kao da si i moju opisivala.

Btw, pozdrav svima, ja sam tu sasvim nova.
    Vrlo ste mi zanimljive. Ja sam imala mnogo problema u proslosti, upravo zbog S & S,
    jer su zivjeli s nama 4 i pol godine.
    Sad su hvala Bogu na drugom kontinentu,
    ali mi dolaze u aprilu na najmanje mjesec dana,
    pa se pribojavam da ce mi trebati vasa potpora 🙁
    Inace sam napocetku, prije 7 i pol godina, kada sam se udala bila vrlo usamljena, i nisam ovdje imala BAS nikog svog. Samo sam tu bila zbog MM.
    Inace moj problem su uvijek bila njihova uplitanja u sve, a ujedno i glumatanje i izigravanje ljudi na visokom nivou, kao nikad se ne mjesaju u nista.
    Sad na srecu imam dragih prijateljica, 1 od njih je moja BF, koja prolazi kroz isto i njoj otvaram dusu i srce.
    Sorry sto vas mucim. S mojom detaljnijom situacijom cu vas vec u buducnosti upoznati, a za sada jos da vam samo kazem da su inace ok ljudi,
    vrlo duhoviti, pa se mnogo puta znamo smijati skupa, ali kada to dvoje ustanu na svoje lijeve noge,
    eh onda je to kontra svega normalnog.
    Inace, moj problem je i to sto je MM odgajan u fazonu da su zene LOPOVI koji MM nagovaraju svojim „MARIFETLUCIMA“ – whatever….. :neznam:
    Pa je on pod tim utjecajima i teko mu je i mene podrzati iz starha da se ne predje u vezi zena…..
    Ma, sad smo sami, a i vi ste sa mnom….. :bravo:

macaraca
    Član
    macaraca

spolja gladac iznutra jadac!! dovoljno ne bi duzila, ne znam sta da radim ponekad mm odreaguje kada prevrsi sve mere, ali uglavnom ima isto misljenje ko i ona.
    Ne zivimo together ali mi ona cuva dete ili bar pokusava, tj boga moli da ga ne dovedem ali ako bash mora…………nazalost u vrtic sme tek s proleca

Njanja.ch
    Član
    Njanja.ch

Uf, kako sam je danas ispljuvala! Moje dete ima ekcem, mm i ja ne znamo sta cemo od muke, a ona podjeb… Naime, doktorka nam je rekla da joj ne dajemo mleko, a ona zena prosta i neobrazovana se slogirava na to, i ironicno kaze Daj joj pavlaku! IJAO, POLUDELA SAM!!!!! More, teraj se! E, tako se ja sa njom slazem.

Ushtipak
    Član
    Ushtipak

Ja nikada necu znati da li bih se slagala sa svekrvom ili ne, posto je obolela od alchajmerove bolesti i iskreno, vise bih volela da je zdrava, pa makar bila i prava vestica!! Svaka takva dugotrajna bolest ubija citavu porodicu, a za razliku od uobicajenog misljenja, oboleli od alchajmera su cesto nemirni, uplaseni, uplakani, zbunjeni, vicu, udaraju se uzas! Ponekad sirotica misli da je rat (drugi svetski) i da ce je neko ubiti, pa vristi… Nocu ne spava, ustaje, budi celu kucu, odbija hranu kao malo dete, zvace jedan zalogaj po dva sata pa pljune… Pakao… A bila je profesorka, divna zena… Eto, sad se misle da je stave u dom, ali drzavni su kao stale, barem ta zakljucana odeljenja, a privatni su 500 evra plus troskovi lekova, pelena i potrosnog materijala jos 200, pa vidite… Ja sam samo rekla, necu da se mesam, resite vi (muz, njegov brat i otac) to kako hocete, samo da moj muz ima na umu da je na prvom mestu finansijski i na svaki drugi nacin odgovoran za svoju trudnu zenu, pa onda za sve ostale! Ako sam ispala vestica, neka sam. Zao mi je bolesne zene, ali nije ona moja odgovornost nego moje nerodjeno dete. Molim vas ako mislite da sam pogresila ili ako neko ima iskustva sa takvim situacijama, neka mi odgovori, pomoglo bi!

Ushtipak
    Član
    Ushtipak

Izgleda da ne dolazi bas mnogo forumasica na ovu temu ili niko nema iskustva sa takvim stvarima?

njamiii
    Član
    njamiii

Uh Ushtipak… Nemam iskustva sa Alchajmerom, ali znam kako je kada neko ko treba da ti bude oslonac i podrska to vise nije. Jako je tesko kada se zamene uloge, kada dete mora da bude roditelj svome roditelju. To je nesto sa cime je prilicno mucno emotivno izaci na kraj. Ne znam kakva je situacija sto se porodicnih odnosa tice i da li si ti znala kakvo je stanje, nije ni bitno u krajnjem slucaju, cinjenica je da jeste tako kako je i da je to majka tvoga muza i uvek ce to biti u kakvom god stanju ona bila. Naravno da tebi ne moze (i ne treba) nista da bude prece od tvoga deteta, ali ona jeste i tvoja odgovornost jer ste tvoj muz i ti porodica, a porodica deli sve, pa i ovakve stvari. Znam da ti je sve to jako stresno i normalno je da se svakako osecas, tvoja zrtva je tu jako velika, ali budi vrlo oprezna. Tesko je odreci se deteta u sebi, a to je ono sa cime se tvoj muz nosi (pored toga sto gleda majku kako se muci). Trudi se da ga ne uslovljavas i ne stavljas pred svrsen cin jer odluka je ogromna. ne postavljaj stvari tako kao da treba da bira izmedju vas (bebe i tebe) i njih (na prvom mestu majke, a na to se svodi) i ne kaznjavaj ga (nesvesno) za nesto za sta nije kriv-polazim od pretpostavke da se brat i otac u izvesnoj meri ogradjuju, svakako da treba insistirati na tome da i oni preuzmu deo obaveze, ali nemoj se na njega ljutiti ako oni to nece. nemoj pogresno da me shvatis, ne kazem da ti sve ovo radis, samo skrecem paznju da povedes racuna jer svi smo mi skloni u ovako ozbiljnim situacijama da izgubimo kompas (ja prva). Cini mi se da bih ja u tako nekoj situaciji mm-u dala odresene ruke, pa kako nam bude… Isto to bih ocekivala i od njega, svakako bih imala svest o tome da zastitim decu i njega u najvecoj mogucoj meri, ali bi mi tim postupkom stavio do znanja da je apsolutno uz mene sta god i kako god sto i jeste najbitnije. Jako je bitno da se drzite zajedno jer zivot je pun svakavog sr….
    ne mislim da si pogresila, mislim da si reagovala ljudski, ali probaj da budes fleksilnija da se on ne bi nasao u vakuumu. blizu nas se nalazi drzavni dom, ne znam kako je unutra, ali ono sto moze da se nasluti spolja je vise nego tuzno. Svaka bolest je teska i nosi odredjene traume, ali one koje se ticu mentalnog stanja su posebno stresne… Jako mi je zao i zene i vas koji sa njom prolazite kroz sve sto jedno takvo stanje nosi sa sobom,
    A da unajmite neku zenu da je pazi?

tamara082
    Član
    tamara082

Ushtipak u potpunosti se slazem sa njamiii,pruzi svom suprugu podrsku,budi jaka i veruj u njega.Nemoj dozvoliti sebi da ti jednog dana prebaci,sinovi su u sustini jako vezani za svoju majku,kakva god da je.Samo razmisli kako bi bilo NE DAJ BOZE da je situacija obrnuta,kako bi ti reagovala?Nadam se da te nisam uvredila?DRZI SE.

Ushtipak
    Član
    Ushtipak

Hvala punoooo, Njami i Tamara! Mnogo mi znaci vase misljenje jer zbog prirode bolesti muz je zamolio da ne sirim pricu, pa zaista nemam sa kime da se posavetujem… Potpuno se slazem da je ona sad i moja porodica i isto bih to rekla i da je moja majka u pitanju – na prvom mestu su deca… Mozda zato sto je moja majka uvek tako postavljala stvari. A zaista cinim sve sto mogu – moj svekar je tu glavni problem i kamen spoticanja, posto odbija pomoc u kuci, hoce posto-poto zenu da smesti u dom! A bilo bi i njoj udobnije da bude u svojoj kuci, a i svima nama lakse da placamo zenu puno radno vreme da je pripazi i pospremi (raspitali smo se za cene). Samo, svekar nece da mu iko dolazi u kucu, sta reci… Zbilja je tvrdoglav! Nece pa nece! A za privatni dom oni svi zajedno realno nemaju sredstava. Prosto ne znam sta bi jeli da ga placaju. Tako da je sada status kvo, nista se ne menja, sirotica je i dalje u kuci, a moj muz i dever idu naizmenicno da je cuvaju, potpuno besmisleno! Ipak, ne mesam se, poslusacu vase savete, majka je majka i necu da jos vise otezavam muzu. Hvala jos jednom i puno :hag:

Gledanje 1,351 članaka - 1,351 do 1,360 (od 1,360 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.