Ova tema sadrži 167 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Ushtipak 6 godine, 9 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 168 ukupno)

Kako uspavljujete dete?

• gorana
    Član
    gorana

Moja beba uvece siki i tako se i uspava!Ali s obzirom da uskoro planiramo da prestanemo zanimaju me vasa iskustva sa uspavljivanjem dece!

Sanja N
    Član
    Sanja N

Moja mala,nazalost,nije siskala a ja sam vec u drugom mesecu izgubila mleko,tako da se od rodjenja hranimo na flasicu.Od samog pocetka sam je naucila da se sama uspavka,bez ljuljanja.Popije mleko,stavim je u krevetac i sama se uspava.Nisam htela da je navikavam na ruke,razmisljala sam malo unapred…Tada mi nije bilo tesko da je ljuljam da se uspava,nije bila teska,ali sad kada je vec otezala,iskreno…problem je.A njoj bi ta navika,da se uspava ljuljajuci,sigurno ostala,tako da nisam htela da maltretiram i sebe i nju.Ne znam,mozda to nekom nije ispravno ali ja mislim da je tako najbolje.
    Nadam se de ce se jos neko javiti da cujemo misljenje i savet drugih mama.

Sanjica__
    Član
    Sanjica__

Kada je imao nepunih mesec dana poceli smo da mu dajemo na flasicu posto sam ja izgubila mleko( nikad ga nisam ni imala dovoljno). Na ruke ga nikada nismo navikli, stavljam ga u krevetac dam mu dudu i on sam zaspi.
    Gorana probaj da ga naviknes da sam zaspi u svoj krevetac, kasnije neces imati muke da ga odviknes da spava s tobom, jer je ipak bolje sad nego sa 2-3 godine, tad ce ti biti mnogo teze!

madrag
    Član
    madrag

JAO KAD SE SETIM

moj beban je bio punacak i pretesak za mene (za ruke) tako da je tu uvek bila varijanta kolica pa po sobi do besvesti, samo da ne place.

jedno vreme se desavalo da posle kupanja sam zaspe.

kasnije mi je najlakse bilo da ga ostavim sa mnom u krevetu…da ne bih u toku noci ako zaplace morala ustajati, pa njega vaditi iz kreveca pa ljuljuskati, pa kad zaspe vracati ga u krevetac.
    i nek kazu sta hoce ja sam se PREPORODILA….kad zacvili samo ga pomazis ili ljuljnes….TOPLO PREPORUCUJEM ko ima mesta (mm sam izbacila jer se bacaka dok spava)

a za konkretno uspavljivanje NAJTOPLIJE PREPORUCUJEM sto je meni godilo (oko 5-8 kila dete) da ga stavim preko sebe, zagrlimo se i ljuljuskamo levo desno, pevusimo. PROBAJ (ne uspeva iz prve)

sad ima 1godinu samo legne sklupca se ka meni, ja ga pomazim i gotov je.
    srce mamino.

PS:NIKAKO NA RUKE ISKILAVICES SE!!!

May05
    Član
    May05

Ja sam vec negdje pisala da sam svoju malenu do 9 mjeseca uspavljivala na rukama.to nikome nebi preporucila,znala sam i po 3-4 sata da je nosam,jer samo sto je spustim ona pocne da place,tek u 9 mjesecu mi se to vise na glavu popelo,nosaj po danu nosaj navece,i jedan dan sam rekla stop,sat vremena je plakal u kreveticu ja sam se pojvaljivala ponekad na vratima al bi ona jos jace pocela da place,i na jednom je ucutala kad sam usla u sobu ona spava,navece kad smo posli na spavanje,ja je opet u krevetac stavim a ona poce da histerise,a mm kaze uzmi je pa nek spava sa nama zaspala je u roku od dvije min bez nosanja 😯 ,onda je jedno godinu dana spavala sa nama u krevetu,i to mi je pocelo vec da ide na zivce meni stavi ruku u usta mm nogu,jer se pruzi koliko je duga,e sad lijepo je uspavam na nasem krevetu i cim zaspi odmah je prebacim u krevetac al bez mene u sobi nebi zaspala nema sanse,dvije noci joj je dosla neka dobra uzela je flasicu i meni kaze izadji,i zalupi vratima kad sam usla ona je vec zaspala ali to je nazalost bilo samo dva puta,ja am sad zadovoljna i sa ovim nacinom uspavljivanja samo da je ne nosam to nikome nebi preporucila,sve me zivo boljelo od nosanja.toliko od mene nadam se da vas nisam udavila. 😆

Ella
    Član
    Ella

ljudi, a mene zanima kada se bebi moze dati cucla? Moze li se dati bebi od  mesec dana?

Sanja N
    Član
    Sanja N

Ella,koliko ja znam,moze se davati bebi od mesec dana.

JelaJana
    Član
    JelaJana

I ja mislim da moze. Samo kupi one anatomske.

JelaJana
    Član
    JelaJana

Sanja N – 20/4/2007 2:56 PM

Moja mala,nazalost,nije siskala a ja sam vec u drugom mesecu izgubila mleko,tako da se od rodjenja hranimo na flasicu.Od samog pocetka sam je naucila da se sama uspavka,bez ljuljanja.Popije mleko,stavim je u krevetac i sama se uspava.Nisam htela da je navikavam na ruke,razmisljala sam malo unapred…Tada mi nije bilo tesko da je ljuljam da se uspava,nije bila teska,ali sad kada je vec otezala,iskreno…problem je.A njoj bi ta navika,da se uspava ljuljajuci,sigurno ostala,tako da nisam htela da maltretiram i sebe i nju.Ne znam,mozda to nekom nije ispravno ali ja mislim da je tako najbolje.
    Nadam se de ce se jos neko javiti da cujemo misljenje i savet drugih mama.

Potpisujem.

madrag
    Član
    madrag

dudu smo mu odmah kupili ali je nije odmah hteo.
    sreca moja svekrva mu je jednom dala ne znam kako al odtad je ne vadi.

znam da su neki protiv toga ali kao prvo: kad mu nije u ustima stalno kenjka, sto stvarno iritira.
    ali bitnije kako je porastao i sve voli da pipne cesto au mu prljave ruke pa da ih ne bi nahotice ubacio u usta meni je ipak bolje da jos malo dudla.

valjda ce odbaciti kasnije.

PS: ja sam mm odavno izbacila iz spavace sobe jer je jako nemiran kad spava i to je stalno budilo bebilija. mada i ja sad imam problema kad se mali okrene pa me isutira nogama.

gorana
    Član
    gorana

Nasa misija uspeva!
    Uvece mu pripremim flasicu i posle kupanja ga stavim u krevetac i on tako pije i zaspi….
    Ali ne bas svako vece.Nekada bas i nece sam da pije nego ustane i stoji u mraku u krevetcu i zove me i bude mi ga jako zao pa ga uzmem stavim pored sebe dam mu flasicu i on zaspe!
    Cak ga i tata odnese na spavanje a do sada to nikada nije bilo jer je sikio.Tako da sam zadovoljna.Cim zaspi prebacim ga u krevetac i spava do ujutru!
    Mislila sam da ce biti mnogo teze ali nije.
    Sto se tice dude on je od prvog dana nece i mrsti se i gadi na nju tako da mu stoji medju igrackama!!!

Sanja N
    Član
    Sanja N

Gorana  :bravo: za tebe.Drago mi je da si to resila sa lakocom i da nisi imala probleme.

Ines
    Član
    Ines

Ja sam obojicu uspavljivala dojenjem,poslije citanjem,mazenjem, krevetici su im sluzili samo za ukras,spavali su samnom,meni licno nije smetalo.

Jade
    Član
    Jade

Moj Dejan nije nikad spavao samnom ,oduvek je imao svoje cebence i sa njim je spavao u svom kreveticu .Hvala Bogu jer sam se tako jedino mogla odmoriti,sama u svom krevetu.Cak i danas kad je recimo bolestan ili ako iz bilo kog razloga nocu zaplace ,probam da ga stavim pored sebe ,ali on nece i trazi svoj krevetac .

Marry
    Član
    Marry

Kao beba, moj sin se uspavljivao tako sto je sisao. Kada sam prestala da ga dojim stigla je flasica u zamenu, ali pod uslovom da mi izvrce uvo, stipa nos… To i nije tako tesko jer legnemo jedan pored drugog, on popije mleko i zaspi sam. Ali imam problem jer ne znam kako da ga odviknem od trazenja flasice nocu (ponekad uspevam da ga slazem sa vodom), ali uglavnom to mora da bude mleko, inace nece da nastavi da spava. Ukoliko se razbudi pocinje da se igra, to traje oko dva sata i onda opet trazi flasicu. Kako da on ne trazi vise mleko nocu i kako da ga odviknem od budjenja nocu uopste? Hvala unapred

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 168 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.