Ova tema sadrži 167 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Ushtipak 6 godine, 8 meseci ranije.

Gledanje 166 članka - 166 do 168 (od 168 ukupno)

Kako uspavljujete dete?

• MilicaCale

🙂 anita, sve to stoji. I niko normalan nece da pusti dete da se smrzne (tu na scenu stupa stalno pipkanje i utopljavanje po potrebi, ne preventivno)
    ali mojim roditeljima je normala temperatura u sobi uvek bila preko 25 stepeni, na sta sam se ja navikla, a u mojoj kuci je 20-22 (nocu pada do 18). I normalno je da smo se navikli na razne uslove: evo, ja sam bila smrznuta, dok mi se nije poremetio termostat u trudnoci, pa se onda normalizovao posle, a moje dete nece imati problema sa time…
    naravno, sa nama matorima postoje i drugi faktori, kao sto su hronicno smrzavanje u skoli, na poslu… sto ume da poremeti termostate dalje (primer smo muz i ja… ali to je sira prica)
    grlo i hladno moze da ima veze, samo ako ste dete (ili sebe) celog zivota sklanjali od hladnog, pa kad uzmete hladno – obolite.
    moje dete (a srecom ni ja) nismo imali taj tretman – sve se pije direktno iz frizidera, sladoled i zimi i zato nama ne smeta

njamiii
    Član
    njamiii

Sto se mene tice, termoregulacija jeste stvar driblinga, sto se kaze – ziv se covek na sve navikne, i mene jeste majka urnisala (a pokusava i moju decu), da sam i leti spavala u carapama, dok nisam pocela da zivim ovde gde zivim, pa sam se prve zime setala u kaputu po kuci, a sada spavam sa kipovanim prozorom. Ja ne mogu da pijem hladan sok, a sa ledom nikako, gazirane mogu iz frizidera, ali negazirane iskljcivo na sobnoj temeperaturi i nikada ih ne drzim u frizideru. Bivsem momku je majka grejala jogurt (imao je 24, 25 godina tada), meni je to bilo mhm? Tada sam prvi put videla i cula da neko to radi? Mislim da nikada ne bih mogla ni da probam „topao“ jogurt, a sladoled je posebna prica, i kod nas je na meniju uvek, stalno i svuda (upale grla lecimo rumenkom i ostalim vodenim sladisima). Dodji ovde kod nas u park i videces ne da sede, nego leze na betonu, svi, kolektivno. Ja sam totalno liberalan roditelj po tom pitanju 🙂 Kada je bio ovaj kisni period, obujem im gumenjake, obucem kabanice i nema bare u koju se nisu uvaljali i u kojoj ruke nisu „oprali“, trenerke im do dupeta mokre i nista im nije bilo i ako je bilo od 10 do 15C, seka sa tada svojih 15 meseci ni smrcnula nije, a kamoli da je proceureo nosic, ali kisa, sneg, + – mi smo uvek napolju bar sat vremena, jedno kada bas duva vetar, i kada je ispod -10 onda ne izlazimo, medjutim, druge dece tek sada ima po parkovima, zimi, retko koga sretnemo.

Ushtipak
    Član
    Ushtipak

Da, Njami, i ja sam to primetila. U Cuburskom parku citave zime nikog zivog nije bilo, osim jedne devojke koja je svaki dan setala Pjetra, malog stranca koga je cuvala. Roditelji su insistirali da se on seta po svakom vremenu. I mi smo tako, samovali po parkovima ove zime 🙂 Mozemo da napravimo neki klub Belih medveda 🙂 Izvinjavam se na OT.
    Sto se spavanja tice, pokusavam da vratim Pavla na dva spavanja dnevno, jer je on jedno izbacio, ali mislim da je sad preumoran i da mu je to malo. Danas sam ga stavila ranije da spava, da bi ovo prepodnevno spavanje ranije zavrsio, tako da se umori dovoljno da ga jos jednom stavim u krevet popodne. Videcemo kako ce to ici.

Gledanje 166 članka - 166 do 168 (od 168 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.