Ova tema sadrži 167 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Ushtipak 6 godine, 9 meseci ranije.

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 168 ukupno)

Kako uspavljujete dete?

• ZZ
    Član
    ZZ

mi se nekad uspavljujemo tako što legnemo zajedno i pričam joj pričice,a često moram i da je nosim i ljuljuškam i pevam..jako sam je razmazila,ali nije ni čudo posle svega..

Jade
    Član
    Jade

Ni mi se ne uspavljujemo.Popije svoju dozu mleka ,podrigne ( svetski) i legne u svoj krevetac.Prvo nesto prica sebi u bradu ,pa peva i tako sam zaspi .Ja budem naravno u sobi na svom krevetu i izadjem cim osetim da je zaspao.

kaja
    Član
    kaja

Poigramo se. Okupamo se. Poćopka (sika + malo adaptiranog). Podrigić za lakši san. Spuštanje u krevetić uz malu tj. jako kratku uspavanku. Uz put gasim svetlo dok pevušim. Ja izlazim iz sobe. Ona, uglavnom, zaciči najjače što može. To traje minut, ako ne i kraće. Sledeće što znam je da Jana čvrsto spava. Sve je gotovo u 21:15 najkasnije.

Ali da bih došla do ove "lake situacije" morala sam da budem dosledna i da poštujem ritual svako veče od kad nemamo noćni obrok. Nije uvek bilo lako.

Bambina.
    Član
    Bambina.

Okupamo se, sikimo i malo adaptiranog, podrigivanje, spustim je u krevet, dam dudu, pustim vrtesku al bez muzike samo se okrecu igracke takodje na njoj ima nocno svetlo koje upalim, na izlazku ugasim veliko svetlo, pritvorim vrata (ovi moji ukucani su strasno glasni) i to je to. Jos se ona nekoliko puta budi da siki, tj. pije adaptirano al svaki put je isto uspavljujemo. Takoje vec nedelju dana a nadam se da ce trajati dugo.

nacafaca
    Član
    nacafaca

Ja mog deckonju vec par dana ne uspavljujem 🙂 nego ga posle kupanja nahranim i samo stavim u nas krevet na stomacic i dam mu dudu koja naravno ispada u narednih pola sata pa moram da mu je vracam dok se ne uspava,ugasim svetlo i to je to a i on se jos u toku noci probudi 2x i opet ponavljamo istu pricu 🙂

pečurke
    Član
    pečurke

Mame a zašto dajete pored sisanja i adaptirano mleko?

Iki
    Član
    Iki

sad procitah vase postove,pa skoro ni jedna ne ljulja beba pred spavanje.
    lara je isto na pocetku uvek sama zaspala, sa dudom, bez problema. i onda je nekolio puta bila bas nervozna i ja kao ajde da je ljuljkam lakse ce joj biti i ops ona sada vise nece sama da zaspi. evo dva dana sam je ostavila u krevetac da se sama uspava, sedela sam pored nje,inace place. ovako je kenkala i kenkala, okrecala se na stomak pa se vracala na ledjim i to je trajalo 2h dok je zaspala, jer vise nije imala snage. e sad da sam je uzela zaspala bi za 10-15min. samo sto bih htela ipak da je od toga odviknem,postaje mi teska. valjda cemo uspeti, sto pre pocnemo pre cemo i uspeti.

Sanjalica
    Član
    Sanjalica

Urosa sam nosala duze od god. dana, a Aleksu stavim u krevetac, drzim flasicu dok ne popije mlekce i zaspi. Odnosno to sam uspela pre dva i po meseca kada me je Bubili posavetovala, hvala joj do neba

laura
    Član
    laura

blago vama ja moje malo bebce isto ne ljuljam zaspi dok ciki ali nije uvek tako sto je najgore nece dudu a neznam kako da ga naviknem na dudu dali je neko imao ovakav problem neka mi neko kaze neki savet kako da ga naviknem na dudu,,hvala unapred nadam se da cu dobiti odgovor

vesna972
    Član
    vesna972

Moja mica kada spavka pre i posle podne ne trazi uspavljivanje, bez problema se sama uspavka. A uvece se nunamo… uzmem je u narucje, pevkam joj ili pricam nesto, tako se malo prosetkamo po sobi, prodje deset, petnaest minuta i… uspavkala se. Ma super je, bas je zahvalno dete sto se toga tice. A problem sa dudom… prvih nekoliko meseci uopste je nije htela.. Sada obozava da se uspava sa njom i nakon izvesnog vremana sama je izbaci. Inace duda nas je spasila kada su joj krenuli zubici, vise je grickala i zvakala dudu nego glodalicu, a i uzme pa je vuce napred-nazad i tako ceska desni, to je bila jedina stvar koja je uspevala da je smiri.

bubili74
    Član
    bubili74

Uros i Aleksa – 28/11/2007 23:59

Urosa sam nosala duze od god. dana, a Aleksu stavim u krevetac, drzim flasicu dok ne popije mlekce i zaspi. Odnosno to sam uspela pre dva i po meseca kada me je Bubili posavetovala, hvala joj do neba

😳 😳 😳 😳 😳 HVALA TI NA POHVALI DRAGA, SAVET JE BIO OD SRCA

uros
    Član
    uros

Nikada Uroša nisam uspavljivala. I to ne treba raditi jer će vam kasnije biti sve teže, dete dođe do 13 kg a vi ljuljuškate, zato najbolje je odmah da ih naviknemo da se sami uspavaju. Ja izađem iz sobe dok je još skroz budan i tako od rođenja do današnjeg dana. Pakao je na početku, dva dana, ne više, ali sam izdržala i to je najvažnije-biti uporan. Znam da je čist, nahranjen, okupan… i nema pravog razloga za plač. Sada mu, naravno ne pada na pamet da plače, još je tada video da se time ništa ne postiže i jedva čeka da ide na spavanje sa rečenicom “ Pao mak (mrak) , deca pavaju ( spavaju)“.

bozana
    Član
    bozana

Dojila sam Tamaru do nekih njenih godinu ipo,i dok je sisala vrtila mi je kosu i tako se uspavljivala.Kasnije je dobila lutku sa dugackom kosom ali nije vredelo morala sam i ja da lezim pored nje,ali sad vise ne.Ume svoju lutku i ja je ispratim do kreveta i ususkam,samo sto jos uvek spava snama u sobi.

ivy
    Član
    ivy

Boki se vec duze vreme sam uspavljuje uvece,samo ga spustim,on se malo igra sa tigricem i zaspi.
    Preko dana bas nece sam,uglavnom ga ljuljam u kreveticu ili u rukama ali to je bukvalno par minuta jer se on igra dok ga umor skroz ne sastavi pa postane jako nervozan,zato odmah zaspi

srna
    Član
    srna

moja devojcica sa 3 godine i 4 meseca i sada nema sanse da zaspi bez mene, jedino kad je bas mrtva umorna! uvece se ona, tata i ja zagrlimo (uglavnom moramo da budemo oboje) i ja joj pevusim repertoar uvek istih pesmica ( moja mama divno prica, pismo deda mrazu, kada se voli, pitala deca medveda brunda):-)

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 168 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.