Ova tema sadrži 111 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  bebe3 7 godine ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 112 ukupno)

Kandida u trudnoci

• Beca
    Član
    Beca

Danas sam bila naklinici gde su me konacno detaljno pregledali i utrdili da imam neku gljivicnu infekciju.Prestravljena sam, nikada u zivotu nisam imala takvih problema.Dr koji me je pregledao bio je zaprepasten postupkom ginekologa koji je poceo da mi vodi trudnocu.Pre dve nedelje kada sam kod tog mog ginekologa bila na redovnom terminu pozalila sam mu se da mi se malo pojacao sekret i da imam problema sa mokrenjem, on apsolutno nije odreagovao na to i rekao mi je da je to normalno.Inace u mojoj trudnickoj sam kada sam dosla kuci videla da mi je samostalno, bez apsolutno i jedne uradjene analize upisao nalaz Pap-a testa kao i brisa vagine.Covek definitivno nije normalan, ni ginekoloski me nije pregledao a ne da mi je uradio te analize.Dobila sam vaginalete dok mi oni ne jave kakvi su nalazi briseva i urino-kulture.
    Ne mogu da verujem, odnose nemam (tj imali smo dva pokusaja i to sa prezervativom), apsolutno odrzavam higijenu i u svom zivotu nisam imala problema sa tim stvarima.
    Uzas!Dr mi danas kaze da je ovaj moj dr odreagovao na vreme, infekcija ne bi napredovala.Mislim da cu u ponedeljak otici kod njega i zadaviti ga! :galamdzija:
    Da li neko bilo sta zna o ovome ili je mozda imao slicnih problema?
    Dr Alveola?
    Ocajna sam 😥

tijanast
    Član
    tijanast

Ne brini, to nije nishta strashno i meni je bio pojachan sekret, dr. mi je dao 3 kanesten vaginalete, bris je bio u redu i to je to. U kojoj si nedelji?
    —–

dr Avluela

Draga moja,prvo se smiri i molim te nemoj nikoga …zadaviti :batina: :>
    mozes jednostavno promeniti doktora.
    Vulvo-vaginitisi ciji je prouzrokovac Monilia ili Candida albicans je dosta ucestalo oboljenje u trudnoci.Ispoljava se u vidu pecenja,svraba,pojacane leukoreje,a na kozi vulve,malih i velikih stidnih usana i na sluzokozi vagine nalazi se belicasti sekret ili gromuljice.Ovo oboljenje mada nije opasno samo po sebi,pored neprijatnosti koje pricinjava trudnici,stvara mogucnost za prenosenje infekcije na plod,zato treba poceti sa lecenjem odmah posle otkrivanja ovog oboljenja.
    Inace gljivice cine normalnu floru genitalnog sistema i samo kada dodje do poremecaja ravnoteze bakterije koje nas stite i patogenih mikroorganizama dolazi do pojave infekcije.Trudnoca je jedno stanje koji pogoduje nastanku takvih infekcija,i secerna bolest takodje.Znaci ne mora da si „zakacila“ tu infekciju negde.
    Pored lekova sto su ti dali,najverovatnije su ti rekli da izbegavas slatkise,uske gacice i pantalone,da jedes jogurta i kiselo mleko,da odrzavas higijenu tog podrucija blagim sapunom…
    Ja licno ne poznajem ni jednu zenu koja nikada nije imala bar jednan slucaj gljivicne infekcije u zivotu,zato nemoj da ocajavas.

p.s. nisam bas razumela sta se desilo sa prvim doktorom ❓

:caos:

Beca
    Član
    Beca

Kada sam saznala da sam u drugom stanju otisla sam kod ginekologa na pregled.On mi je tada konstatovao drugo stanje od 6 nedelja i zakazao mi termin za mesec dana (pocetkom februara) ako sve bude ok.Tada mi je uradio ginekoloski od 25 sekundi i ultra zvuk od mozda 30 sek.Veruj da mi nije bilo jasna ta brzina, ali ok!
    Otisla sam ponovo na dogovoren termin i tada je potvrdio moje drugo stanje, ispunio moj Mutter kind pas (to je trudnicka a kasnije decija zdravstvena), prepisao mi vitamine i Mg za sve sto sam ga ja pitala rekao je da je ok i da je to normalno, tako da smo mi zavrsili za 10 min, veruj mi ne preterujem ni malo.Tada sam mu se pozalila da imam problema sa mokrenjem i da sam primetila da mi se sekret pojacao.Apsolutno me nije konstatovao, bas sam se bezveze osecala posle pregleda, kao roba sa trake.
    Iskreno tek pre neki dan, tacnije posle Trimesterscrininga pregledala sam tu moju, da je nazovemo, trudnicku i kad se nisam slogirala.
    Postoji str koju lekar popunjava sa rezultatima analiza koje je obavezan da obavi po utvrdjivanju trudnoce.Veruj mi od svega sto se tamo zahteva (izmedju ostalog i Pap-a test i bris vagine) ja sam jedino krvi vadila i asolutno nista vise.Medjutim on je sve uveo Pap-a test napisao je da imam II grupu, bris takodje II grupu.
    Uzas, zamisli koji je to osecaj i koliko trebas biti blesav da progutas.Pa ja se bar malo razumem u neke stvari.Pap-a test radim vec 4 godine 1 godisnje.Sve sam poslednji put radila u martu prosle godine kod dr Vejinovica u Novom sadu, tada mi je uradio i bris zato sto sam odlazila za Austriju pa hajd sve kompletno da se proveri.
    Danas sam bila na toj klinici gde sam radila scrining i gde bih trebala da se porodim, ako Bog da i bude sve u redu, i ljudi su mi lepo objasnili neke stari posle detaljnog pregleda.Danas su mi uzli bris i uradicu urino kultur, krvnu sliku i objasnili mi da je infekcija nije od juce.Beba je danas bila ok.
    Dobila sam vaginalete Candibene 100 mg-Vaginaltablete (Delujuca supstanca je Clotrimazol) a oni ce mi javiti kada stignu nalazi jer tada ce biti sve jasnije.
    Eto nadam se da si me razumela.

Beca
    Član
    Beca

trenutno sam u 14 nedelji.

dr Avluela

Ti si pametna devojka i …znas sta treba dalje da radis. :caos:

Beca
    Član
    Beca

Malo sam ohladila glavu preko vikenda i zakazala sam termin danas kod njega, otici cu da porazgovaram sa njim.Zanima koji je razlog njegovog takvog nemarnog odnosa i valjda ce ubuduce prema drugima biti odgovorniji.
    Inace on je poreklom sa Braca i 25 god radi kao lekar ovde.Dogurao je do glavnog dr na univerzitetskoj klinici za zene, a veoma mi je vazno bilo da mogu na svom jeziku da se informisem jer svaki put odes pun pitanja, sto je i normalno, a zavrsis sa onim praznim izrazom lica kada jednostavno ne znas ni sta ti se desilo zbog brzine kojom je proslo.
    Primecujem da mi se sekret smanjuje i nadam se da ni brisevi ni urino nece pokazati jos nesto.
    Draga dr Alveola da li mozda znas da li postoji nacin da se sazna da li je infekcija stigla do ploda?

dr Avluela

Ne sekiraj se infekcije ne stize tako lako do ploda.Plod je dobro zasticen tamo gde se nalazi,pa nas vise interesuje u toku porodjaja da genitalni trakt zene bude slobodan od infekcije,jer tada plodu preti opasnost od dobijanja infekcija.
    Moji savet,sto se tice doktora, je da pises na papiru sve sto hoces da ga pitas.Tako nikada neces zaboraviti sta si htela.I da ne odlazis iz njegove ordinacije ako nije ti lepo objasnio sve.
    P.S. Moj nick nije Alveola (to je u plucima :> ) nego Avluela 😉

:caos:

mikica
    Član
    mikica

cao,evo jos jedne koja je imala problema sa gljivicnom infekcijom u trudnoci nemoj se plasiti to nije nista strasno meni su vaginalete resile problem ali znam kako si uplasena pogotovo ako ti je prva trudnoca

Beca
    Član
    Beca

Prilicno sam uplasena, ali sta je tu je.Uhvatila sam se sa problemom i resavama ga.Juce sam bila kod tog mog bivseg dr koji je sve sto se desilo obrazlozio svojom greskom i verovatno se desilo da se zbunio i da mi je upisao tudji rezultat?! :sok:
    Ja sam zaista precutala, pa sta sam trebala da ga potapsem po ramenu i da mu kazem: „Desava se“, i jedva cekala da izadjem iz tog prostora.Nemate pojma sa kojim je mirnom, psihopatskom facom on to meni saopstio.Uzas, nadam se da ce ubuduce paziti, to sam mu i rekla i okrenula se i izasla.
    Sada opet sve iz pocetka, trazim novog ginekologa i cekam nalaze briseva.
    Dr Alvluela :cvecko: ne ljutis se? Imam naviku da skracujem imena inace kao i da nekim terminima jednostavno pripisem neki drugi koji me asocira na njega.Tako sam ja i tebe sa plucnim alveolama 8)
    U svakom slucaju, hvala do neba, ti si :andjeo:

dr Avluela

Ma sta imam da se ljutim? Asociram te na plucnu alveolu? 😯 :ruganje: :ruganje: :batina: :buljavko: :hmm: :smizla: :alkoholicari: :zvezda: :> :-* :caos:

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

potpisujem

Beca
    Član
    Beca

Ne, ti :respekt:
    Nego tvoj nick!
    U svakom slucaju samo se ovde i sa vama iskreno i od srca nasmejem.Tako su svi divni :trudnica: :klanjam: , tako bliski …
    Sta bih mogla da koristim za herpes?
    Do sada sam koristila Hydrocyclin, pretpostavljam da sada ne bih trebala.
    Hvala unapred : :love:

dr Avluela

gde ti je herpes?

Beca
    Član
    Beca

Ma na donjoj usni i prilicno je povelik, cak me i koza ispod i u prdelu brade dosta svrbucka a i ona je iziritirana, a nisam ceskala.Juce sam pitala u apoteci da li imaju nesto na prirodnoj bazi, nisu bili bas sigurni sta bih mogla da koristim. 🙄
    Ne znam otkud mi i to,ne verujem da su B vitamini uzimam ih u vitaminskom kompleksu koji pijem, mozda jedino da je pad imuniteta zbog ove infekcije. :neznam:

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 112 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.