Ova tema sadrži 133 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Micka&Nidza 5 godine, 7 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 134 ukupno)

Kasalj

• Brandza
    Član
    Brandza

Neki virus vlada…Anja mi vec dve nedelje stalno kaslje…lekari kazu da prolazi samo od sebe??? Koristimo i sirupe,kuvam joj i cajeve…vise ni sama nisam pametna kako da joj pomognem…zna li neko neke recepte,cajeve i domace radinosti koje pomazu?

Marija i Peca

Ja znam za one klasike tipa izgoren secer i mleko, i med ujutru na prazan stomak. E da, meni je jednom jako pomoglo sledece: skuva se (u litri vode)luk, jabuka i operes nekoliko oraha, pa ih kucnes tek koliko da pukne ljuska, procedis i pije se umesto vode dok se ne popije sve. To me je zaista izvuklo u trudnoci.

May05
    Član
    May05

slazem se sa Marijom u vezi meda,cula sam i ja za secer i mlijeko al ena to nece da pije,tako da ti nemogu reci dali pomaze ili ne,nama najbolje pomaze sirup od bijelog sljeza,ja to donesem iz bosne,a med joj isto dajem ujutro i u toku dana…kad redovno pije sirup i kad joj dajem med za tri dana maximalno ,prestane skroz da kaslje…ili ako imas caj od bijelog sljeza da joj das i on je dobar,al iskreno nama prije pomogne sirup nego caj…

verce
    Član
    verce

Zdravo svima vam pisem vam iz Makedonija.Meni e pomoglo crni sinap koi mozete naci u apoteki stavjen u vodi dok beba se kupa.Mojoj bebi e pomoglao prestala je da kaslje mnogo brzo nakon nekolika dana .

Marija i Peca

Izvini ali ja ne znam sta mu to dodje crni sinap? Ako je tako efikasno trebalo bi ga imati, samo mi objasni sta je pa da ga nadjem?

May05
    Član
    May05

uh ja sam izgleda sve izbaksuzirala,od ovog mog zadnjeg posta Ena je pocela sledeci dan da kaslje i nista joj ama bas nista ne pomaze, pa smo je jutros vodili doktorici,ima upaljeno grlo i dobila je antibiotik da pije,doktorica je rekla da joj nastavim davati i sirup od bijelog sljeza pa cemo vidjet sta ce biti za dva tri dana…

Misteri
    Član
    Misteri

May, baš mi je žao. Valjda će Enici brzo btit bolje. Za grlo je dobar i čaj od žalfije, koji se ne guta nego krklja i ispljune.

mama dy
    Član
    mama dy

mi smo nedavno prelezali upalu grla i usiju, i od tada kasljuca (uglavnom uvece) doktorica kaze da je ok, da su to sline koje se slijevaju od te prelezane viroze..pije Prospan i imam osjecaj da joj pomaze..medjutim, jos uvijek kasljuca.

ALEK2006
    Član
    ALEK2006

Za grlo je dobar i čaj od žalfije, koji se ne guta nego krklja i ispljune. [/QUOTE]

Kako da objasnim Aleksi koji ima 14 meseci da to uradi? 🙁

maxmara
    Član
    maxmara

Ja sa kasljem imam dosta iskustva,jer je cesto bio od slina koje su se slivale niz grlo zbog zubica a mucili su nas od 3.m,dakle trebalo bi nekako znati razgraniciti da li je kasalj iz pluca ili iz grla,uglavnom onaj iz grla ako se ne sanira na vreme predje na pluca.

Takodje je jako bitno za ici kod doktora ili ne,da li dete ima temperaturu,proliv(ako dete slinavi stolica ce biti retka o tome treba isto voditi racuna dakle to nije proliv)povracanje,
    neraspolozenje,odbijanje hrane,ako je bez toga razloga za paniku i doktora nema.

E sad ja znajuci to uvek cim vidim da mi dete slinice dobije,ono curi nosic vodnjavi,ja ga napadnem Propolisom tri puta dnevno po dvadeset kapi pa svakim danom po sve manje i to sam od sestog meseca vec promenjivala i sve prodje zacas.
    To mi se za sada pokazalo kao najefikasnije i hvala bogu i dalje uspeva.

Treba takodje toga dana ili tih dana zavisi kolko traje smanjiti unos mlecnih proizvoda jer oni pospesuju stvaranje sekreta,poslebno pred spavanje jer onda beba se muci nocu.
    Dodajem propolis i u caj koji pijucka tokom dana,i pije samo to,povecam drasticno unos
    C-vitamina ima ga najvise u svim HIPP-ovim proizvodima,tako da pojacamo ciste vocne kasice.

Ja sam se vise ispraksala pa me doktor ne gleda,sve sama sredim,jer ako odem vrate me kuci i isto kazu,tako da znam sada da prepoznam koji kasalj je i kako leciti pa sprecim na vreme razvoj sekreta.
    E sad dok nisam to znala,i kad se kasalj bas razvije,pomagao mi je sirup Mucosolvan30mg/5ml doza 2,5ml dva puta dnevno,ako ne nadjete to kod nas idealan vam je Fluimucil100 po pola kesice dva puta dnevno za iskasljavanje i razmeksavanje sekreta bas lepo ublazi sve to i super je ukusa lako ga dete popije,to je sasvim dovoljno.

Eto nadam se da ce pomoci nekome.

Samo je vazno znati da kasalj nije uvek bolest za lecenje,
    nego su nekada zubici u pitanju ili suv vazduh u prostorijama kao i jos dosta toga.
    :caos:

May05
    Član
    May05

Max hvala sto si ovo podijelila sa nama,ja eni do sad nikad nisam davala Propolis kapi,dali si ih kupovala u njemackoj ili u srbiji?,a Mucosolvan joj nista ne pomaze,mi smo je vodili u cetvrtak kod doktorice,nije imala tepmeraturu,proliv,sta vise cak ima tvrdu stolicu i muku mucimo sa njom,tek danas je posle dva-tri dana kakila,doktorica nam je dala CECLOR sirup antibiotik da pije,a ja joj dajem i caj od bijelog sljeza,danas sam vec primjetila da joj je bolj,da manje kaslje,al cim padne noc kasalj je uhvati.

maxmara
    Član
    maxmara

Cekaj a za sta antibiotik izvini nisam u toku sta je Eni tacno?

Propilis sam uzela dole u Srbiji.
    A za tvrdu stolicu odma kupi u prvi DM Milchzucker daj joj prema uputstvu nekoliko dana dok se ne ustali redovna stolica,to je jako efikasno a bezazleno,mogu ga koristiti od odojcadi do trudnica.
    A uvece obicno krece taj dosadni kasalj jer organizam se umiri,oslabi opusti se,a pogotovo ako das melko pred spavanje oce malo zesce jer se vise stvara sekreta.

:caos: :-* Enici

May05
    Član
    May05

Maxmara hvala na savjetu za milchzuker za to nisam znala,sta bi mi bez tebe :HAG:

antibitoik je dobila zato sto ima i upalu grla…

veceras cu joj dati caj umjesto mlijeka da popije pa se nadam ca biti bolje.

maxmara
    Član
    maxmara

May05 – 18/11/2007 13:38

antibitoik je dobila zato sto ima i upalu grla…

veceras cu joj dati caj umjesto mlijeka da popije pa se nadam ca biti bolje.

Aaaa nisam znalaaaa jadnicak,cigurno i tesko jede,aaaa tu bi ti isto dobro dosao Propolis da ispira grlo,nista sledeci put kad odes dole uzmi neki.

A za veceru,vidi neku vocnu kasu sa zitaricama,ili povrce bez mleka u sebi,pa bas javi da li je to istina,ja sam eto cula pa prenosim.

:-* :-* Drago mi je samo da pomogne:wink:

Angel
    Član
    Angel

Imas u sobi ZDRAVLJE temu „Prirodan lek protiv kaslja za decu, odrasle i trudnice“

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 134 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.