Ova tema sadrži 162 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  bojana ns 7 godine, 5 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 163 ukupno)

Kengur

• Manana
    Član
    Manana

Da li ste koristile i sta mislite?Mi smo koristili zimus i mnogo mi je pomogao…Bilo je hladno za kolica a Bocko je bio bas tezak za nosenje u rukama.Kakva su vasa iskustva?

Standzi
    Član
    Standzi

sta vam dodje to kengur???mozda se to ovde „kod mene“ drugacije zove?? :hmm: jel to ona marama sto vezes oko sebe ???

Manana
    Član
    Manana

Pa nije bas marama…To se zove kengur torba,i stvlja se beba u to a ide na ramena a beba ti dodje napred na stomaku i grudima…valjda sam dobro objasnila…

Standzi
    Član
    Standzi

jaooooooo boze pa eno stoji mi u ormaru!!!!! to mi je kupio svekar,ljubim ga ja :ruganje:
    veruj mi dok to nisam imala,zavidela sam svima ali kad sam i ja dobila -otpade mi kicma… :neznam: bar je moje iskustvo takvo

Manana
    Član
    Manana

Da ,da…zavisi…Kriticno je kad su bebani teski! Nego ,pricaju neki dr da nije dobar za kicmu…ali vidim da i svoje klince nosaju u njima.Mom Bocku nista nije falilo u njemu…

Standzi
    Član
    Standzi

pa sta znam…koliko puta sam videla bebe,jadne sve se iskrive u tome…ali bitno je da je roditeljima lakse, :batina: kod mene kengur stoji u ormaru i necu ga,stvarno koristiti sa sledecim detetom,u to sam sigurna…kolica su mi najprakticnija,plus jos mogu svasta da natrpam i dole u korpu :smizla:

njanja
    Član
    njanja

Standzi, ako mozes (a tu mozes sigurno) da nadjes maramu iliti Tragetuch iliti Baby sling, preporucila bih ti je svim srcem! I svima drugima kojima je potrebno da „im bude lakse“ a dvoume se da li da stavljaju bebu u kengur ili ne.
    Marama je zakon!
    Nosila sam N. prakticno od rodjenja (ima mnogo razlicitih polozaja), bebica je u totalno anatomskom polozaju (tj. ne steze je i nije neprirodno iskrivljena) a i mene ledja nisu bolela uopste, za razliku od onda kad sam je nosila u kenguru! Nekako mi se cini da su tacke oslonca na roditelju (tj. osobi koja nosi dete) drugacije rasporedjene nego kod kengura…
    Plus: N. nije ni po koju cenu htela (do negde 7. meseca) da sedne/legne u kolica! Vriska katastrofa! A rodila se sa 4,350 i verujte mi da je vec sa 3 meseca bila jaaako teska i da su mi ruke odpadale ako bih je nesto duze nosila napolju na rukama, zato me je marama i spasila!

Standzi
    Član
    Standzi

da,i ja kad vidim zene koje nose bebe u marama ,izgleda na prvi pogled nekako udobno a nikad nisam imala prilkike nikog da pitam kako je….
    a mogu ti reci da je to ovde apsolutni hit!!totalno u modi,jos ako imas u razlicitim bojama pa kombinujes sa garderobom ma ko bombona a i beba izgleda jako zadovoljno u tome :hmm: zar ne?

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

OVDE U PARIZU SU MARAME AKTUELNE?AFRIKANKE NOSE SVOJU DECU U MARAMAMA OD OBICNOG MATERIJALA?MENI TO BILO U POCETKU SMESNO PA PITAM MM DA LI JE OVA ZENA NORMALNA POLOMICE DETETU KICMU?A ON MI KAZE DA DOKTORI NAJVISE PREPORUCUJU NOSENJE TE MARAME ZBOG KICME I KUKOVA SAD MI BAS I SLATKO KAD TO VIDIM?MISLIM DA CU I JA NABAVITI MARAMU KAD ZA TO DOJE VREME?INACE KENGURI SE SLABO KORISTE :neznam:

Amara
    Član
    Amara

Ja sam imala taj kengur i koristila sam ga jedno kratko vreme jer bebac nije hteo da bude u njemu 😕

krisstina
    Član
    krisstina

Ja sam koristila taj kengur i stvarno smo ga „iznosili“
    Iako nisam visoka,nije me bolela kicma.
    Boka je uzivao u njemu.
    Da je plakao sigurno ga ne bi mucila.
    😆

kalet
    Član
    kalet

Mi smo imali kengur, ali ga nismo nesto preterano koristili jer je dete raslo i nekako nije nam bilo vreme za to. Kada je mogao u kengur, meni je bio pretezak da ga nosim. Verovatno zavisi i kada se dete rodi.

RELJINA_MAMA

Zna li neko da mi kaže gde da nađem maramu,može li preko neta da se naruči.Relja sve manje hoće iz ruku a meni leđa već otpadaju

Manana
    Član
    Manana

Ejk Reljina mama koliko ima Relja?ajde nam malo pricaj o sebi i Relji u delu upoznavanje ili caskanje! :HAG: :cvecko: :caos:

Mirche
    Član
    Mirche

Reljina mama, http://www.100knots.com.au ovde ima nesto ali je dosta skupa ta marama..

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 163 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.