Ova tema sadrži 162 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  bojana ns 7 godine, 3 meseci ranije.

Gledanje 136 članaka - 136 do 150 (od 163 ukupno)

Kengur

• MilicaCale

Beba u kenguru ne sedi, vec je oslonac izmedju nogu, kao kad je i sami drzite uspavno. Ako je okrenuta prema vama, onda vam se naslanja na grudi, a prirodan refleiks nam je da se malo nagnemo, tako da se vise oslanja na nas, nego na kengura. Ako je okrenuta na spolja, onda je oslonac medju nogama i ispod rukica (bas kako je njami opisala). Fora je sto se mi prirodno malo krivimo kad je beba u kenguru, tako da ne opterecuje kicmu u potpunosti.
    Kengur, naravno, ne treba da sluzi za nosanje po ceo dan, ali, da pridrzi bebu na nekoliko minuta dok spustite kolica niz stepenice ili kupite nesto u radnjici preko puta, tu stvarno nema problema.
    Po meni je ok, od 40 dana, na dalje, za kraca setnje do sat vremena. Mislim, normalan polozaj da beba podrigne od rodjenja je uspavan na ramenu, a u kenguru vam je nesto slicno.

Ksenija 09

Informacija:U Aksi ima da se kupi kengur Pan Dan domaćeg proizvođača 850,00 din,kvalitet mi se sviđa,dezen kockice roze belo… i dr. boja,0+ i što je najvažnije mogu sama da ga zakopčam kao brus i ubacim bebu kada idemo na 1h po batu u vrtić,pa ko ima sličan problem eto ga rešenje.Ruke su mi slobodne da bati zakopčamo jaknu,uzmemo sveske…

dialectica

Ja moje bebe uglavnom nosim u Mei Tei nosiljci – neke slike mozete da vidite ovde: http://www.thebabywearer.com/gallery/showimage.php?i=1315&c=12.

Mei Tei moze da se koristi od rodjenja dokle god zelite da nosite bebu/dete a ono sto je dobro je da moze da se nosi i na ledjima, sto je mnogo prakticnije kad beba nesto poraste.

Inace, http://www.thebabywearer.com je super website gde mozete sve nauciti o tome da nosite bebu udobno i bezbedno.

[email protected]@

Mi smo kupili neku Chipolino nosiljku, 2500 din je bila i fantasticno izgleda, ima krovic koji moze da se skine, ne znam sta mi bi ali sam se zaljubila u nosiljku zbog tog krovica :kreten:

Tacno 3 puta smo je koristili! 🙄

Uzas, na jedno rame je (sto mi se bas svidelo kad smo je kupili, nekako je strava izgledalo, drugacije) ali kad osetis na tom jednom ramenu 6-7 kila, odjednom shvatis zasto su ostale nosiljke na oba ramena :uzid: :uzid:

A da, taj krovic koji mi se toliko svideo, eno ga u kutiji, nisam ga ni vadila! :kreten: :kreten: :kreten:

Ivina mama

MilicaCale – 14/4/2009 21:24

Mi moramo da se pohvalimo, redovno smo koristili kengura, od 40 dana do 9 kg, koliko mu je ograničenje. Imali smo ranije pomenut Chicco model. Divno nam je pomagao, pošto živimo na trećem spratu bez lifta, pa nisam svuda morala da vučem kolica. Redovno smo išli u jutarnju nabavku, slobodne ruke, pa mogu puno toga da ponesem. Bio je dobar za velike nabavke i za šetnju po gradu, kad kupujemo nešto pa ne možemo kolicima. Dečko je u startu bio okrenut prema meni i uspavkao bi se čim krenemo nih stepenice, a posle 3 meseca od mene, da bi razgledao okolinu.
    E, sad, pažljivo smo razmotrili sve razloge protiv, i ipak smo ga kupili. A evo zbog čega:
    Razlog, ne dečake, imaće problema jer je pritisnut. Ovo važi, samo ako je dugo pritisnut. Mi ga nikad nismo koristili duže od 1h dnevno, možda 1.5.
    Razlog, ne valja zbog kičme. E, to je tačno, samo… Moje dete nikad nije pristalo da nam leži u naručju, daleko bilo na krevetu kad je budan. Uvek je morao da bude uspravljen. U svakom slučaju mu je bila opterećena kičma. (inače, sedi od 5 u mom krilu, od 6 samostalno, i ima savršeno prava leđa).

Potpisujem! I kod nas isti slučaj od reči do reči! Kengur je extra stvar i puno pomaže!

MilicaCale

Dialektika, zasto je mei/tai bolji od kengura? Osim sto moze na ledja (mnogi kenguri mogu), i sto je jeftiniji?

MilicaCale

Dialektika, zasto je mei/tai bolji od kengura? Osim sto moze na ledja (mnogi kenguri mogu), i sto je jeftiniji?

dialectica

MilicaCale – 3/3/2010 12:41

Ne, nisu jeftiniji! Nosiljke tipa Mei tai su bolje jer je vaša beba u prirodnom sedećem položaju koji podstiče normalan razvoj kičme i podržava kukove. U nosiljkama tipa bjorn ili chicco, beba visi obešena o međunožje, što je prihvatljivo u kraćim vremenskim periodima, ali se ne preporučuje na duže staze. Osim što su neudobne za bebe, ove nosiljke su takođe nezgodne i za mamina leđa, po mom iskustvu!

sladjanam
    Član
    sladjanam

ja semislim da kupim kengur sad, ali sam u dilemi, mali sa tri meseca ima više od 7 kg, i ovim tempom bi mogli da koristimo kengur 2 meseca, tj do njegovog 5. Postoji li neki koji nosi dete preko 9 kg? Koji? Koliko košta? Pozz

dialectica

sladjanam – 14/3/2010 11:14

ja semislim da kupim kengur sad, ali sam u dilemi, mali sa tri meseca ima više od 7 kg, i ovim tempom bi mogli da koristimo kengur 2 meseca, tj do njegovog 5. Postoji li neki koji nosi dete preko 9 kg? Koji? Koliko košta? Pozz

Nekad nosim i svoju cerku koja ima 3 godina i 16 kg – ali ne napred, negop na ledjima. Vrlo je udobno.

sladjanam
    Član
    sladjanam

dialectica- a kengur koje marke koristiš?

dialectica

sladjanam – 14/3/2010 20:46

dialectica- a kengur koje marke koristiš?

Imam ih vise, a sad koristim Ergo baby carrier – http://www.ergobabycarrier.com/.

Ako te zanima da narucis, imam prijateljicu koja ima svoj website gde prodaje razne nosiljke, a koja je sasvim voljna da salje za Srbiju. Njen website je http://www.quirkybaby.com/.

Ovakve nosiljke su malo skupe, tako da ti se mozda ne isplati ako je beba vec starija. Ali 3 meseca je bas pravo vreme da mozes pocneti da koristis Ergo. Ja koristim nosiljke svaki dan, zgodno je za pijacu, autobus, trzni centar… Sa prvom bebom, imala sam i „chicco“ kengur, onaj sto moze samo napred, ali bilo je strasno neudobno za mene, a kasnije sam naucila i da predstavlaju opterecenje za bebinu kicmu.

dialectica

Ako hoces citati vise o raznoraznim nosiljkama i kakve su prednosti i mane, ovo je odlican website – http://www.thebabywearer.com/. Ima i forum gde mozes postaviti pitanja. A da, ono sto je isto dobro je sto ima i povoljne, vec koriscene nosiljke da se kupe preko „malih oglasa“ koji su na forumu tamo.

MilicaCale

dialectica – 12/3/2010 19:37

[QUOTE]MilicaCale – 3/3/2010 12:41

Ne, nisu jeftiniji! Nosiljke tipa Mei tai su bolje jer je vaša beba u prirodnom sedećem položaju koji podstiče normalan razvoj kičme i podržava kukove. U nosiljkama tipa bjorn ili chicco, beba visi obešena o međunožje, što je prihvatljivo u kraćim vremenskim periodima, ali se ne preporučuje na duže staze. Osim što su neudobne za bebe, ove nosiljke su takođe nezgodne i za mamina leđa, po mom iskustvu!

pa beba do 6 meseci ne sme u sedeci polozaj. Onda je meitai za vecu decu?
    Ja sam imala chicco. Zaista je dobar za kraci vremenski period, zbog toga je i kupljen. (do 9 kg, tako da je radio posao od 1 do 9 meseci). Posle 9 meseci i nije hteo da ga nosim tako blizu. Kasnije su bila aktuelna kolica, smenjivanje u nosenju i konacno hodanje.

dialectica

MilicaCale – 15/3/2010 12:24

[QUOTE]dialectica – 12/3/2010 19:37

[QUOTE]MilicaCale – 3/3/2010 12:41

pa beba do 6 meseci ne sme u sedeci polozaj. Onda je meitai za vecu decu?
    Ja sam imala chicco. Zaista je dobar za kraci vremenski period, zbog toga je i kupljen. (do 9 kg, tako da je radio posao od 1 do 9 meseci). Posle 9 meseci i nije hteo da ga nosim tako blizu. Kasnije su bila aktuelna kolica, smenjivanje u nosenju i konacno hodanje.

Sme. Isti je polozaj kao kada umete bebu u rukama, u ispravnim poloazju – nije kao sedenje na stolici ili u kolicima. U periodu kada beba jos ne moze da drzi svoju glavu dobro, jedino je bitno da ima podrsku za glavu.

Gledanje 136 članaka - 136 do 150 (od 163 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.