Ova tema sadrži 162 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  bojana ns 7 godine, 3 meseci ranije.

Gledanje 151 članaka - 151 do 163 (od 163 ukupno)

Kengur

• ana01
    Član
    ana01

Nama su na poslednjem uz kukova sa cetiri meseca rekli da su kukovi sazreli i da slobodno mozemo da je stavljamo u kengura ako hocemo. sobzirom da smo ga vec kupili jedva smo docekali. Imamo onaj Chicco You&Me koji moze od rodjenja tako da je beba okrenuta prema onome ko je nosi. Meni je ipak bilo rano da je odmah stavljam a u taj polozaj nije ni htela, voli devojka da gleda napred. Za polozaj kada gleda napred pise od 4 meseca.

Ne koristimo ga cesto, ja ipak vise volim kolica. Koristi se do 12kg (mada mi nije jasno kako jer mene ledja vec bole iako beba ima tek 7kg). Praktican je jako kada hocu da odem do prodavnice ili da prosetamo negde gde nije moguce proci kolicima (nazalost u BG je takvih mesta mnogo).

Babylicious

Ja sam probala kengur – uzasno mi se usecao u ramena, i bilo mi je komplikovano da se bakcem sa onim kocama. Onda sam kupila sling maramu, koja mi je bila ok za kratke setnje, ali zu dugim (preko sta vremena, recimo) su me vec boleli rame i vrat – jer se kaci tako da je opterecenje na jednom ramenu. Istrpela bih ja to (lakse je od kengura), ali se moja malecka bunila.
    Na netu sam saznala za wrap, tj. maramu koja se simetricno namesta, i – hvala Bogu! – nedavno su dve mame (tako se zive i firma – „Dve mame“ :)) pocele da je proizvode i u Srbiji. Sajt je http://www.hug-bug.com. Materijal je divan, prijatan, imaju je u 5 lepih boja. Ja imam tri komada – da kombinujem boje i da imam kada je neka na pranju. Recicu i da je duplo jeftiniji (ili cak i vise) nego u inostranstvu!

Svoju bebanu sam nosila u njoj od 3,5 meseca i jos uvek je nosim (sada ima 13 meseci i 12kg). Ona vec uveliko hoda, ali kada je umorna, hoce da siki ili spava – samo je ubacim.

Super je sto moja bebana deluje mnogo laksa kada je nosim u Hug Bug-u. Skoro sam skoknula do prodavnice bez marame, moja mala je htela da hoda, ali uvek u suprotnom smeru :-P, pa sam je nosila na povratku kuci – i crkla sam od samo 5 minuta nosenja na rukama (a u marami je nekada nosim i po dva sata i ne bude mi tesko)!

Preporucujem!

gaganele
    Član
    gaganele

evo ga i nas, bio je malo skuplji ali moze od 0 meseci do 13kg i super je sto ima ojacanja za ledja i magnete nazad

marija mara

ja preporucujem mei tai nosiljku koga interesuje moze da pogleda na http://redhotchilibaby.freeforums.org

vele
    Član
    vele

Na prodaju polovan, vrlo ocuvan, Chicco kengur, izuzetno jak i lak za stavljanje/koriscenje. Beba moze da se nosi u dva polozaja, okrenuta ka onome ko je nosi, ili prema napred. cena – 1200din

bojana ns
    Član
    bojana ns

Ja sam juce otisla u Aksu i kupila kengur nosiljku, Infantino od 3,6 kg do 11,3 kg, ali nikako da isprobam. Aleksej sad ima sigurno 4 kg ali ja nikako da se nakanim jer neznam da li je premali za to, a kupila sam bas zato sto hoce cesto da ga drzim uz sebe a sav se izvije pa ne znam kako bi ga uhvatila. Koja ironija, kupim zbog toga a sad se ne usudim da isprobam. Kukovi su mu vec I a oba pa ako neko ima iskustva u tome, pisite.

MilicaCale

sava je bio u kenguru (po 15 minuta dnevno, eventualno jedan sat kad idemo u kupovinu) od 40 dana (tad se snimanje kukova radilo tek sa 3 meseca) u chicco 0+
    ja sam procenila da ne moze da steti kukovima, zato sto je u pitanju polozaj koji inace zauzimaju kod im se stave kajsevi, za kukove…
    samo, sa tako malom bebom je nezgodno stavljanje u kengura, skroz je mlitava… to je jedini problem koji mozete da imate

bojana ns
    Član
    bojana ns

I ja se bas pitam kako cu ga staviti unutra 😆 A inace, bas smo sinoc isli kod nase dr i ja ju pitam za nosenje u kenguru. Kaze ona „da naravno da moze, slobodno ga nosite u tome“ tako da ja cu njoj vjerovati jer s njom saradjujemo odkako se Lola rodila i jos ni jednom nas nije pogresno savjetovala, naprotiv, uvijek je bila u pravu tako da mi cemo od danas da se malo nosamo 😆

Saky
    Član
    Saky

Znam da je ot…Bojana a sta mislis o maramama?Sling ili Hug bug?Moj mladji je bio bas takva beba,stalno na rukama,iskljucivo na mojim naravno.Sling smo koristili za sve pare i jos bi sigurno da ne cekamo jos jednog zvrka.U njoj sam i bez problema dojila gde god smo se nasli pa je od srca preporucujem.

bojana ns
    Član
    bojana ns

Saky vec sam probala sling maramu sa prvim djetetom i nikako nam nije islo, ona nam je non stop visila u rukama ali kad probamo maramu vristala je kao magare, tako da sam ju poklonila i nisam htjela ponovo da kupujem, a i meni nikako nije to sve odgovaralo, nekako mi je bilo neudobno sa maramom.
    E sad, kupila sam kengur pa malo isprobavamo, lako mi je za nosenje, samo dok se malo ne uhodam sa tim ubacivanjem bebca u to. Vjerovatno je malo nezgodno dok se ne uhodamo malo 🙂

MilicaCale

bojana, uopste nije strasno. Malo se zabaci unazad i nasloni bebu na grudi (mislim da je moglo i sedeci) i pakovanje uspeva 😉

njamiii
    Član
    njamiii

Ja bez marame ne napustam kucu. Kengur mi uopste ne odgovara (da budem iskrena, i nisam pristalica), jako me bole ledja i ramena, a ni mala nije bila odusevljena njime, jer je ukalupljena i odvojena od mene (za razliku od marame). U marami uziva, uzela sam je kada je imala mesec dana i kada i krenuli grcevi nosile smo se golisave, momenatalno bi zaspala. Zimu smo prezimile u njoj (kolica smo aktivirali pre mesec dana), sankali se, grudvali, i cini mi se da mi je dosta pomogla kod starijeg sto se tice ljubomore, jer kada je spakujem unutra, seka se slao i vidi, a ruke su mi slobodne tako da mogu da se igram sa njim. Sve u svemu, ja sam bas zadovoljna, u setnji provedemo po 2, 3 sata bez da me zabole ledja, a desi se cesto i duze, bez problema mogu i u prevoz sa njih dvoje ako se desi da se stariji zamorio u setnji, ili kada krenemo kolicima nju prebacim u maramu, a njega u kolica i guraj. Jedina zamerka je cena od 3500din. (hug bug), ali sam skoro videla da ih neka zena pravi i prodaje za 2500 sto je vec ok cena. Mada, ja stvarno ni u jednom trenutu nisam zazalila, jer su mi ovo za sad najpamaetnije ulozeni novci.
    p.s.(Za starijeg sam imala neki mothercare sling i on nikako nije hteo u to, a ni meni nije bio zgodan, dok mi recimo ovaj wrap sistem savrseno pase)

bojana ns
    Član
    bojana ns

MilicaCale;789260 wrote: bojana, uopste nije strasno. Malo se zabaci unazad i nasloni bebu na grudi (mislim da je moglo i sedeci) i pakovanje uspeva 😉

Hvala na savjetu 🙂 Inace probala sam sjedeci pa sam se malo spetljala i na kraju mi mama pomogla, ali ovo da se zabacim unazad i njega naslonim na sebe, djeluje mi bas dobro pa cu obavezno probati, ali za koji dan, sad smo se prehladili pa nam nista ne odgovara, osim da sisa 24h dnevno 😆
    ma sigurna sam da cu se snaci, samo da skontam koji mi je najlaksi nacin, a on mi je bas bio smijesan kad sam ga prvi put stavila, kao da je znao da ga ne drze moje ruke tako se grcevito sakama uhvatio za mene i napravio neki upitan pogled 😆 Mis mali, jako mi je bio sladak.

A za maramu, pa mozda je bila neka losa, meni je bila jako kruta i nikako nisam mogla sa tim, a ko zna mozda bi drugacija odgovarala. Ali sta je tu je, sad smo na ovom pa nadam se da ce ici, svakako mi ne treba stalno, ali po nekad, kad zatreba dodatni par ruku, dobro je bilo sta 😆

Gledanje 151 članaka - 151 do 163 (od 163 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.