Ova tema sadrži 162 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  bojana ns 7 godine, 7 meseci ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 163 ukupno)

Kengur

• RELJINA_MAMA

Vrlo rado,ali moraću nekom drugom prilikom,Rrelja jednostavno ne da preko dana ni da dišem,evo ga već me traži,samo mi reci ako znaš gde ima baby slinga kod nas,a upoznaćemo se neke od narednih noći jer sam jedino tada slobodna

markova mama

A do kada moze da se nosi beba u toj marami?

njanja
    Član
    njanja

evo, pogledajte ovde: http://www.slingmarama.com
    nisam sigurna za cene, niti kako ide narucivanje, jer sam svoju dobila iz nemacke, ali, mozete kontaktirati te ljude, pa proverite!
    inace, ovo ovde je sling marama (sa alkama) a ja imam obicnu maramu. kazu da je za koriscenje jednostavnija ova sa alkama, mada je meni i ova super!

Lea011
    Član
    Lea011

Ja nemam ni kengura ni maramu, iako bih rado volela da uzmem jedno od ta dva. Sada mogu kada klinci imaju po 3 ipo meseca, valjda pre toga nije preporucljivo.

petra
    Član
    petra

ja imam kengur,ali par puta sam ga samo stavljala,uzasno me bole ledja
    posle njega

Standzi
    Član
    Standzi

pa da petra,i ja imam takvo iskustvo ,jednom sam koristila i nikad vise posle toga!

njanja
    Član
    njanja

pa da, i mene su od kengura znala da bole ledja, ali posle marame ne…

mare
    Član
    mare

ja idem u teretanu i nemam problema sa nosenjem kengura

katarina
    Član
    katarina

Kakve veze ima teretana sa kengurom? :hmm:

Snezana
    Član
    Snezana

Nosila sam klinca od 4 do 9 meseci i nisam imala nikakvih problema sa ledjima, ali je on sitan. Zima, cetvrti sprat, nema lifta, sama, hocu da trknem do prodavnice a dok skinem kolica, upakujem bebu, guram po bljuzgavici, dovucem sve to gore kicma puca. Ovako u kengur, jednom rukom ga pridrzavam drugom vucem kese i milina. A i on ga je voleo.

mare
    Član
    mare

pa svi se zale da ih bole ledja 😳

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

ja cu najverovatnije kad se porodim da kupim maramu ,a mm je simpaticno kad vidi tate da nose bebe u kenguru on ce kengur a ja maramu

madrag
    Član
    madrag

e da sam bar videla ove tekstove pre nego sto sam kupila kengura. kupili smo ga pre nedelju dana i jednom sam ga stavila a kako dete ima preko 8 kg nema sanse da ga nosim dugo ledja mi otpadaju. ali najvazniije je da mi dete ima nepunih 5 mes i nije bas stabila – ne mpze da sedi, a kengur koji smo uzeli uopste nema nikakve podrske za vrat…jedino smo taj nasli….plus sto sam isla da ga menjam za isti takav jer se kod drugog kaisici malo vise zatezu. valjda treba da budem debela kao tenk jer ja ovako sitna mogu dve bebe nositi koliko je labav.
    znaci
    ne moze da se zategne dete mi se klima i skljoka u kenguru i nezgodno je i tesko…..a sling ne mogu da nadjem.
    mom muzu odgovara (glupo mu je da gura kolica a ovako moze da se hvali komsijama kako ima lepog sina) kaze da ce on da ga koristi.

Standzi
    Član
    Standzi

Ja mislim da su kenguri namenjeni iskljucivo muskarcima,primetila sam da se nijedan od njih ne zali,dok nama zenama otpadaju ledja…Tako da cu ja moj kengur sacuvati za drugu bebu (kad je budem imala) pa nek muz koristi kengur a za sebe cu kupiti maramu sigurno….Ali ja volim kolica jer mogu svasta da natrpam kad idem u manju kupovinu po gradu…a marama je za laganu setnju i uzivanciju…tako da mi sve treba u svakom slucaju 😆

malisa
    Član
    malisa

hm …. 😕

Mi se tek trebamo odluciti sta cemo i kako cemo. Malo sam pogledao one marame na sajtu (na zalost ovdje nigdje na ulici nisam vidio), nisu mi nesto privlacne. Nekako mi nezgodne djeluju. Kengure sam vidio pa znam kako izgleda u stvarnom zivotu (i vjerovatno cu ga uzeti, ako nista za sebe, a za mamu cemo naci neko njoj prijatnije rjesenje). Ona ne zeli da bebca naviknemo na ruke pa ce vjerovatno traziti da kolica ostanu njen favorit.
    Interesuje me u kojoj dobi klinci mogu u kengura?

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 163 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.