Ova tema sadrži 162 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  bojana ns 7 godine, 5 meseci ranije.

Gledanje 121 članaka - 121 do 135 (od 163 ukupno)

Kengur

• uniona
    Član
    uniona

phoenix, mi smo jos uvek u lezecem polozaju tako da nism primetila bilo sta na nogicama
    probaj da ga okrenes na drugu stranu, tj. ako je bio ka tebi onda ga okreni od sebe, ili u drugom slucaju ka tebi

phoenix
    Član
    phoenix

Izgleda je sve OK sa kengurom. Skroz smo ga ispregledali i nigde ga ne steze. Najverovatnije je u stvari bilo to da smo ga digli iz lezeceg polozaja u kom je duze bio, pa mu krenula krv u noge. Nosili smo ga jedno pola sata u kenguru i to se nije vise ponovilo. Pojma nemam :neznam:

idealna losa

Evo kako nas kengur izgleda koji smo dobili na poklon

lelly
    Član
    lelly

Već 15 dana kada god pođemo u šetnju, to se završi tako da ja nosim Bebea u rukama, a kolica guram prazna. Mislim :galamdzija:

Zato sam uzela od drugarice kengur da se malo spasim. Koristiće mi i kad mm nije tu da spusti kolica sa trećeg sprata (ma ta kolica ionako sada služe kao dekoracija), a hoću da idem napolje.

Kengur je lep, Tomy, od 0 meseci, može beba do 9 kg, tako da ćemo moći još sigurno dva meseca u njemu da se nosamo.

baš ovako izgleda, sviđa mi se i dezen teget plavo sa kariranim… Samo što se moj Bebe nosi tako da može da gleda

мирка

МИ смо јуче добили кенгура на зајам од једне маме из комшилука, па смо данас скитале цело преподне. Јани се свиђа јер боље види него у колицима, а и мени је супер јер са колицима сам могла да шетам само око зграде или кад ми је мм ту да идемо негде аутом.
    Сад већ распоређујем где ћу који дан да идем….

J.D.
    Član
    J.D.

Mi nismo koristili do 6 mes, a i sada ga koristimo skoro nikada, jer nam je Dr. Smoljanic rekao-nikako do 6 m.-nije fizioloski, jer bebini misici ne mogu da drze kicmu kako treba te se ona sabija…eto toliko o tome od nas mislim da smo negde vec pisali na ovu temu… isto to vazi i za sedenje i stajanje, koji nisu toliko vezani za kukove koliko na neki predstavljaju…poenta je u misicima koji drze kicmu tj. u kicmi.

marijana
    Član
    marijana

ovo je nas kengur placen 1200din nije neka marka ali bilo mi je mnogo dati 9000 za chiccov sobzirom da cemo ga koristiti par puta dok ne kupim kolica

[img=http://img208.imageshack.us/img208/5929/a688a.jpg]

Danijela&Jovana

Mi smo kengura upotrebili mozda desetak puta. Od sve opreme, njega smo najmanje koristili. Ali je odlican za neke krace setnje ili ako vodite dete u velike nabavke!

MilicaCale

Mi moramo da se pohvalimo, redovno smo koristili kengura, od 40 dana do 9 kg, koliko mu je ograničenje. Imali smo ranije pomenut Chicco model. Divno nam je pomagao, pošto živimo na trećem spratu bez lifta, pa nisam svuda morala da vučem kolica. Redovno smo išli u jutarnju nabavku, slobodne ruke, pa mogu puno toga da ponesem. Bio je dobar za velike nabavke i za šetnju po gradu, kad kupujemo nešto pa ne možemo kolicima. Dečko je u startu bio okrenut prema meni i uspavkao bi se čim krenemo nih stepenice, a posle 3 meseca od mene, da bi razgledao okolinu.
    E, sad, pažljivo smo razmotrili sve razloge protiv, i ipak smo ga kupili. A evo zbog čega:
    Razlog, ne dečake, imaće problema jer je pritisnut. Ovo važi, samo ako je dugo pritisnut. Mi ga nikad nismo koristili duže od 1h dnevno, možda 1.5.
    Razlog, ne valja zbog kičme. E, to je tačno, samo… Moje dete nikad nije pristalo da nam leži u naručju, daleko bilo na krevetu kad je budan. Uvek je morao da bude uspravljen. U svakom slučaju mu je bila opterećena kičma. (inače, sedi od 5 u mom krilu, od 6 samostalno, i ima savršeno prava leđa).

Hanah
    Član
    Hanah

gita75 – 28/4/2007 15:55

Meni taj kengur nikad nije sjeo, a bogami ni Maši. Ja sam ju nosila u tome od mjesec dana, ali tako je jadna bila stisnuta da sam počela tražiti drugo rješenje. Marama je super za male bebe ali ja sam šeprtlja koja to nikad ne bi zavezala. Onda sam otkrila baby bag od Premaxx-a i prezadovoljna sam. Nije da mogu baš na maraton s time, ali mogu svuda gdje ne mogu s kolicima zbog stepenica, javnog prijevoza, gužve itd. Maša ima 9 mjeseci i još se nosi u premaxxu.

Pozdrav! 😛

Da li mi neko moze reci gde u Beogradu moze da se kupi Premaxx-ov baby bag?

ana26
    Član
    ana26

Imamo i kengura i sling, kengura smo probali kad je bio bas mali, ali mi se taj polozaj nije svideo. U slingu jepolozaj bio mnogo prirodniji pa smo poceli njega da koristimo. sling smo nosili bas dosta, kengur- bacene pare, a sad ga stavim u sling samo kad na kratko idemo do prodavnice jer je bas vruce.

Hanah
    Član
    Hanah

Ja trazim nesto ovako. Ima li ih kod nas?

njamiii
    Član
    njamiii

Mi smo ovakav dobili iz Engleske http://www.mothercarethailand.com/productdetail.aspx?pid=RDAxMzktMDAx&nav=NjQ2NA== ali gotovo da ga nismo ni koristili, jer je bio krupnije rodjena beba i brzo je rastao u duzinu, tako da u lezeci nikako nisam uspela da ga smestim. Za sedeci smo ga koristili par puta, i to za toliko dok sklopim i rasklopim kolica ako idemo negde kolima, a sami smo nas dvoje pa ne mogu i njega da drzim i kolicima da se bakcem, ili kad smo ishli kod lekara, pa da ne teglim kolica il’ da ga ne muljam po rukama.
    Generalno nisam za tako te nosiljke, a posebno za kengura. Ja sam mog nanosala na rukama za 15 zivota i bilo mi je zadovoljstvo, jer to je tad i nikada vishe. Evo, vec sad sa samo 9 meseci, pa mi „bezi“ i gura me, svashta neshto bi, da puzi, da se pridize, ko mamu shisha. Mama je dobra samo kad je teshko, kad muche zubici ili mori glad, i’ se ne daj Boze udarimo.
    Eventulano ovako neshto, al’ preporuchujem maramu pre, posebno na prolece i leto. Ovo je ok zimi i kad je malko hladnije, al’ po mojoj proceni nije za leto. Posebno shto bebe nemaju regulisanu termoregulaciju. Marama je ipak s te strane praktichnija.

MilicaCale, ni moj niiikada nije hteo u lezecem da se drzi, ma ni sa par dana, uvek i samo u uspravnom, ali nije tachno da im je tada nuzno opterecenje na kichmi. Mi smo ishli na vezbice u Sokobanjsku zbog tortikolisa i pojachanog tonusa mishica i pokazali su nam polozaje za noshenje, jedan je lezeci, a jedan je uspravno i tada jednom rukom bebu drzish ispod mishke preko grudi (da joj obe rukice budu napred, prebachene preko tvoje ruke), ali ne da se oslanja ledjima na tebe, nego na napred, a drugom rukom drzeci je za tabane je postavljash u neshto kao turski sed, odnosno savijash joj nogice u kolenima tako da joj se spoje tabani. Na taj nachnin beba kasnije vezba i jacha mishice vrata i da drzi glavicu, i mishice ledja, koji su kasnije bitni za sedenje. Isto tako, imash i polozaje u koje mozesh bebu od 4,5 meseca da stavljash shto se sedenja tiche, a da nije opterecenje ni za kukove ni za kichmu, a to je podizanje u sedeci polozaj preko boka, al’ te je vec neshto drugo. (Sorry za offtopic)

Hanah
    Član
    Hanah

Hvala na odgovoru i korisnim savjetima. ;]

Ja polako kupujem opremu za bebe, ocekujemo je pocetkom avgusta. Kolica smo kupili, ali treci smo sprat, bez lifta, a imam osjecaj da ce mi faliti ruku. Nisam za kengur, maramu cu naruciti, ali za sebe, muz rece da nece bebu u tome nositi.

T3
    Član
    T3

kengur je korisna stvar,imala sam ga i koristila sa oba deteta,pogotovo za setnjice i to sto moja nina nikako nije volela niti htela u kolica dok nije mogla da sedi i naravno vidib zenska sve.

moja komsinica malog stavlja u kengur sa tri meseca sto mislim da je rano,ipak dete tu sedi,kicma mu ne stoji pravo i mislim da pre sestog,sedmog meseca nije preporucljiv,ali dobro svako radi kako oce,ja ga nisam koristila i moje stavljala u njega dok nisu mogli da sede.

Gledanje 121 članaka - 121 do 135 (od 163 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.