Ova tema sadrži 175 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  bojana ns 5 godine, 7 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 176 ukupno)

Kiselina, zgaravica, gorusica

• bokans
    Član
    bokans

Ja sam trenutno u 26 nedelji i ubija me zgaravica.Da li i vi imate tih problema i kako da je se resim… 🙁 Unapred hvala…

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

ja sam 30 nedelja i ja imam probleme sa kiselinom ubi me,jedino mi je resenje da za veceru nejedem puno zacinjenu hranu,mislim da ovako pomoci nema nego da se strpimo dok se ne porodimo :trudnica: :beba:

dragana
    Član
    dragana

Probajte sa bademima meni su pomogli i u prvoj trudnoci i sada. Prvo sam jela kokice kazu da su i one dobre samo sto je meni bilo gore od njih.

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

JA SAM I KOKICE I BADEME I SVE ZIVO PROBALA MENI NISTA NE POMAZE BEBA PRITISKA NA ZELUDAC I TAKO SE STVARA KISELINA A CINI MI SE DA MI SE ZELUDAC POPEO DO IZMEDJU GRUDI 🙄

bokans
    Član
    bokans

Ja sam takodje sve probala ali nista ne pomaze.Moj mali akrobata mi neda mira ni sekunde 😛

sakicar
    Član
    sakicar

Slatke moje bez brige, kiselinu necete nicim ubiti dok sama ne prodje od sebe iz prostog razloga sto u tom periodu bebi u stomaku rastu nokti i kosa. To je i mene vise nerviralo nego mucilo. No sve to ti ide u rok sluzbe. 😉

crnokosa
    Član
    crnokosa

Ja se lijecim u tom slucaju sa mlijekom.Stalno ga pijem po malo popijem po litru na dan nekad.Uspem i po malo gutljaj po gutljaj zalijevam i uvijek djeluje.

Prex
    Član
    Prex

Ja stalno imam gorusicu, ali neki dan je bas nepodnosljivo, a neki dan mi je kao malo lakse. Meni pomaze kisela voda, a kada mi bas bude lose uzmem jedan Gelusil-lak. Trudnice smeju bez problema do dve tablete dnevno (tablete se sisaju ili zvacu). Ja izbegavam i to kad mogu i uvek probam da olaksam sebi kiselom vodom, ali neki dan kad mi je bas tesko uzmem jednu tabletu uvece da bih mogla da se nekako uspavam. Slobodno mozes to da probas, pitala sam i doktorku i apotekarku, potpuno je bezbedno.

Cale
    Član
    Cale

Trenutno sam u 23. nedelji, i u ovoj trudnoći mi za sada pomažu bademi, dok u prošloj, u početku, jesu a posle mi je Dr dala lek (Rupurut) koji je delovao kako kad, više NE nego DA. :trudnica:

aptjiha
    Član
    aptjiha

verovale ili ne meni najvise pomaze KAFA!!! i to crna, vruca i bez secera. jabuka, banana ili mleko takodje zavrse posao, ali na kratko.

May05
    Član
    May05

moja sveki je negdje procitala da su zvake dobre za zgaravicu,ja joj nisam vjerovala pa sam jela bademe,pila mlijeko a i dr mi je dao neki sirup neznam tacno kako se zove,ali nista od toga nije pomoglo,i na kraju sam uzela zvake i meni su pomogle,uviijek sam imala pune dzepove zvaka,probajte mozda i vama pomogne kao sto je meni pomoglo.

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

ja sam zaboravila da kazem da na zadnjem pregedu kod mog ginekologa sam se pozalila na gorusicu i prepisao mi je sirup,,GAVISCON,, 3x dnevno po jedna supena kasika,medjutim posto ja imam jaku gorusicu uvece kad legnem ja samo tad popijem jednu supenu kasiku ovog sirupa i posle sam mirna spavam kao beba,dok nije bilo sirupa kao zmaj vatru sam bljuvala,ni bademi,ni mleko,ni zavke,nista mi nije pomoglo sem ovog sirupa 😆

May05
    Član
    May05

bravo ivana,hvala bogu da ti je nesto uspjelo da pomogne,bas mi je drago,jer je gorusica bas neugodna.

veki
    Član
    veki

Управо имам горушицу, и хоћу да се угушим. Појела сам мало корице хлеба, ваљда ће помоћи. Иначе у прошлој трудноћи сам чак на породиљском столу имала горушицу све док се нисам породила. Грозно!!! :leto:

nina*****
    Član
    nina*****

Meni za sada pomaze res prepeceno parce hleba ili dvopek.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 176 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.