Ova tema sadrži 13 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  visnjicica 7 godine, 7 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 14 (od 14 ukupno)

Klomifen

• christina
    Član
    christina

Pozdrav za sve na forumu 🙂 Ja sam nova pa imam par pitanja za sve one koje imaju slicna iskustva…

Pocela sam da pijem Klomifen po preporuci svog gin. na 3.dan od ciklusa 2 puta na dan.Citajuci vase postove zvala sam ga da pitam kad da dodjem da mi izmjeri folikule rekao je da ne treba ovaj mjesec,da samo ispijem i imam odnose.U strasnoj sam nedoumici jer uopste nzm ni kad pucaju ,ni kad da imam odnose ama bas nista:) Za svaki slucaj ja imam svaki dan,ali danas mi je vec 13. dan od kada sam ispila Klomifen..Sta da radim???Dajte neke savjete please :*

TanjaBP
    Član
    TanjaBP

Zdravo Chistina,

Mislim da se nisi razumela sa dr. jer nije nemoguce da ti dr. jedan mesec pusti bez pracenja folikula ali nije uobicajeno da pijes Klomifen bas ceo ciklus.Ako mozes opet ga pitaj da li treba da pijes ceo ciklus.Iskustva koja ja imam i devojke koje znam piju ga samo do 5.do 10. dana ciklusa.
    Sto se odnosa tice naravno da mozes da ih imas cese, svaki dan ili svaki drugi dan (nece da skodi a mozda i ubodete pravi dan).

zmaj
    Član
    zmaj

Draga Christina,

dobrodošla

Ja nemam lično dobra iskustva sa kolomifenom zbog pomeranja ciklusa isto sam pila 2 puta po 1 tabletu ujutru i uveče,pila sam od 3 dana ciklusa, 5 dana nakon toga mi je zakazana folikulometrija da bi se videlo koliko je folikula proizvedeno, određenog dana kada je folikul bio 19 mm dali su mi pregnyl za pucanje istog.

Prosto je bitno da te neko pogleda na ultrazvuku da vidi da li su ti folikuli pukli da ne bi slučajno prerasli u ciste to se retko dešava ali se dešava.Popričaj ponovo sa doktorom i insistiraj da ti zakaže ultrazvuk.

Pozdrav draga i srećno :caos:

christina
    Član
    christina

da,da ..ja sam to pila tih 5 dana vise ne.Naravno,opet sam se cula sa njim i rekao je da ne treba,sve je ok,samo imaj odnose i to je to..
    Hvala vam sto odg…veliki poz

MAZA1972
    Član
    MAZA1972

Dugo me nije bilo na ovom forumu…kod mene priča ide malo čudnim redosledom.Imam 39 god i iza sebe neuspešan postupak VTO i jednu IUI nestimulisanu.
    U ovom ciklusu sam uzimala klomifen 2*50 (prvi put u životu ) i trebalo bi da se ponovo pokuša IUI ,ako sve bude dobro.Interesuje me da li je nekome uspelo da zatrudni pomoću IUI i koliko pokušaja sa klomifenom mogu da imam uzastopno?
    Odlučila sam se da pokušam IUI jer čekam na drugi pokušaj VTO o trošku Fonda,a čeka se mesecima -pa da pokušam ,da mi ne prolazi vreme.Mnogi dr.su mi rekli da je uredu da pokušamo ,jer je kod nas sve uredu sa nalazima.
    Ako bi neko mogao da mi preporuči kliniku za IUI u Bg koja ima dobru uspešnost ,trenutno sam pokušala u Frontu,međutim nije mi odgovarao njihov pristup .

SANJA TM
    Član
    SANJA TM

Mazo, evo i ja ti se pridružujem.
    Ja krećem sa klomifenom, pa cu da radim IUI, ovaj ciklus.
    Radim privatno, u NS.
    Koliko sam razumela, klomifen se moze piti tri ciklusa uzastopno. Onda pauza.
    Ja sam tri meseca „čista“. Pila ga taj jedan mesec, išla na fol.,pokusali prirodno, i opet nista.
    Tako da ovaj mesec krećem sa radikalnim metodama 🙂
    Isto, nalazi i mm i moji,uredni.

zmaj
    Član
    zmaj

Mazo delimo mišljenje za front, ni meni se njihov pristup uopšte ne sviđa,
    kod njih sam inseminaciju radila krajem decembra i imam jako loše iskustvo

Koja je klinika najbolja stvarno ne znam i meni je potrebna ta informacija, samo da stabilizujem ciklus i krećem sa IUI

SANJA TM
    Član
    SANJA TM

Zmajče, pitaj Tanju, ona je hvalila jednu privatnu, i ja sam čula za nju, ali je Bg u pitanju.
    Ja od sutra krećem sa klomifenom, u petak kod dr., pa ću cuti sta dalje.

TanjaBP
    Član
    TanjaBP

MAZA1972;787105 wrote: Dugo me nije bilo na ovom forumu…kod mene priča ide malo čudnim redosledom.Imam 39 god i iza sebe neuspešan postupak VTO i jednu IUI nestimulisanu.
    U ovom ciklusu sam uzimala klomifen 2*50 (prvi put u životu ) i trebalo bi da se ponovo pokuša IUI ,ako sve bude dobro.Interesuje me da li je nekome uspelo da zatrudni pomoću IUI i koliko pokušaja sa klomifenom mogu da imam uzastopno?
    Odlučila sam se da pokušam IUI jer čekam na drugi pokušaj VTO o trošku Fonda,a čeka se mesecima -pa da pokušam ,da mi ne prolazi vreme.Mnogi dr.su mi rekli da je uredu da pokušamo ,jer je kod nas sve uredu sa nalazima.
    Ako bi neko mogao da mi preporuči kliniku za IUI u Bg koja ima dobru uspešnost ,trenutno sam pokušala u Frontu,međutim nije mi odgovarao njihov pristup .

Draga Mazo,

Zao mi je zbog neuspeha ali i ja sam uspela VTO iz drugog pokusaja.Statistika kaze da preko 90% parova ostvari trudnocu u prva tri pokusaja tako da pokusaj da se dignes i ides dalje.Ja sam radila 5 IUI pre prve VTO i u nasem slucaju to je bilo gubljenje vremena (ali i hvatanje za slamku jer smo Unu dobili prirodno pa smo se i mi i dr. nadali da moze tako). Ne znam koji je vas problem.Ako je muski sterilitet moj savet je da se odmoris psihicki i ne cimas za IUI jer je i to stres, nadanje i cekanje…Ja sam samo jednom koristila klomifen u stimulaciji za IUI. Na ovom forumu devojka sa nadimkom Kobrica je uspela iz 5 puta IUI. Kod njih nije bilo nista posebno strasno, malo losiji spermogram.
    Ja sam se od proslog maja prebacila u priv.kliniku Ivanovic i jako sam zadovoljna sa njima u mnogo toga. NS nije preko sveta (od Bgd), cene su im normalne ili slicne kao kod drugih a svakako nisu vsie od drugih a odnos prema poslu i jos dosta toga je za pohvalu.Ako ti treba jos podataka pisacu ti na pp da ne smaramo ostale i da ne bude bas prevelika reklama ;]
    Sto se tice Fronta ja imam samo reci pohvale a lecim se kod njih od 1999.Iako je velika guzva imaju strucan kadar, dobre sale i opremu i kako kod njig dolazi pola Srbije da se leci nije ni cudo sto su nekad u haosu, sto ne mogu da budu uvek najljubazniji.Porodila sam se sa Unom kod njih a i sada planiram.Inace da nisam morala da platim popstupak VTO sigurno bih isla u Front.

Pozdrav i drzite se.
    Tu sam iako sam zvanicno na drugom forumu :-*

SANJA TM
    Član
    SANJA TM

Hvala Tanja sto se uključujes, znam da uvek čitas, iz I tromesečja (čitam i ja nekad vas 🙂 )
    Ja ovde imam svoju dr., extra sam zadovoljna, kod nje radim IUI, pa ćemo videti.
    Za sada ne menjam 😆

Ali nekim devojkama treba preporuka, definitivno. Zato se i pozivam na tebe Tanja :-*

TanjaBP
    Član
    TanjaBP

SANJA TM;787148 wrote: Hvala Tanja sto se uključujes, znam da uvek čitas, iz I tromesečja (čitam i ja nekad vas 🙂 )
    Ja ovde imam svoju dr., extra sam zadovoljna, kod nje radim IUI, pa ćemo videti.
    Za sada ne menjam 😆

Ali nekim devojkama treba preporuka, definitivno. Zato se i pozivam na tebe Tanja :-*

Draga ja moram da se pohvalim da sam zvanicno presla u II tromesecje :bravo: ali kada neko pusti nesto zanimljivo ili vazno (ili me iznervira…) ja se javim i na to…

SANJA TM
    Član
    SANJA TM

Čestitam draga :bravo: :bravo: Ko mi kriv kad ne čitam tiker :love: :love: a prelep je..

Čitala sam te u I tromesečju…Tamo je i XLAGUANA, pa sam nekako povezala da ste blizu…

zmaj
    Član
    zmaj

Sve čestitke Tanji za II tromesečije:bravo: :bravo: :bravo:

visnjicica

evo da prenesem moja iskustva sa klomifenom. pila sam od 4.dan ciklusa 5 tableta, nisam hvala bog imala bas nikakve teskoce. 15.dana ciklusa, t.j.danas, kad su mi folikuli bili 23 mm i 24mm, dr. je proceni da je vreme za pregnyl. jutros u 11h sam primila pregnyl i dr. je rekao da vec za 10-12 sati mogu krenuti u akciju. buni me malo sto mi nije zakazao jos jedan uz da vidi da li su folikuli pukli:neznam: :neznam: :neznam: eto, to je to…sad sam preuzbudjena i ako sebi stalno ponavljam da je sada najbitnije da se opustim …ako sto bude javljam…
    :zvezda: :zvezda: :zvezda:

Gledanje 1 članaka - 1 do 14 (od 14 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.