Ova tema sadrži 580 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  zmaj 5 godine, 8 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 581 ukupno)

Klomifen

• raza
    Član
    raza

moze li mi neko dati preciznije informacije o klomifenu,ima li efekta,nus pojave.JA trenutno pijem klomifen citrat 50 mg,a tablete se zovu ikaklomin.
    pozdrav

xxooxx
    Član
    xxooxx

Koliko je meni poznato Klomifen su tablete za izazivanje ovulacije i kao i svake druge hormonske tablete imaju veliki niz nuspojava. Najcesce su..povracanje, vrtoglavica, glavobolja, krvarenje, maljavost i cesce mokrenje. Takodje dolazi i do visestruke trudnoce. Blizanci su skoro obavezni kod zena koje su se lecile ovim lekom, a da ne pricam o trojkama i cetvorkama 😯 Moja prijateljica je uzimala taj lek i zatrudnela je sa cetvorkama! Na zalost na samom porodjaju 2 bebe nisu prezivele ali to se desilo greskom lekara. U svakom slucaju lek pomaze pri izazivanju ovulacije i ako nema drugog izbora svaka bi se zena odlucila da ga upotrebi da bi zatrudnela.

ljubićica

Čao raza,ja ću ti konkretno reći u vezi klomifena.
    Pila sam ga og 5. do 10. dana menge,i odmah dobila ovulaciju,bez ikakvih nuspojava i bolova i od prvog pokušaja ostala trudna.Sad sam 29nedelja trudna,presretna sam,nosim jednog vrletnog dečka. 😛 😛 😛

Bonita
    Član
    Bonita

Cao,
    Raza i ja pijem klomifen drugi mesec i imala sam ovulaciju 14-tog dana ciklusa.Sad iscekujem rezultat!proslog meseca sam ga pila ,ali nije uspelo.
    Inace klomifen ima puno nezeljenih efekata,i ne moraju se ispoljiti ,ali pak u slucaju jakih bolova u stomaku i uvecanja jajnika kao i problema sa vidom prekida se.To se retko desava!javljaj kako napredujes,jel ides na ultrazvuk?
    Ljubicice, drago mi je sto ti je uspelo od prvog puta ,neka ti je sa srecom!A kakav je bio vas problem,jesi li ti imala ovulaciju u nestimuliranim ciklusima?

ljubićica

ćao bonita,vjerujem da ćete i vi uspjeti,samo se opustite,i uživajte.
    Znam da je teško ne misliti na to,ali potrudite se.
    Ja sam imala policistićne jajnike i nisam imala ovulaciju,a i premalo estrogena.Estrogene sam nadoknadila UTROGESTANOM vaginaletama,a ovulaciju klomifenom.
    Meni iskreno nije bilo ugodno od klomifena,imala sam osjećaj nadutosti,ali moj doktor kaže da je to normalno,jedino kao što si rekla nesmiješ imati jake bolove i probleme sa vidom.
    Držim ti fige i javi… :trudnica: 😛

raza
    Član
    raza

i kod mene je proglasena dijagnoza policisticni jajnici,samo sto ja pijem od 2 do 8 dana ciklusa sad ima napredka ali ne bas puno,danas mi je 13 dan ciklusa i folikuli su 1.5 cm za 4 dana idem opet na ultrazvuk pa cemo vidjet ako ne bude islo ovako (pijem po 2 tbl na dan)probacemo povecat dozu,nadam se da ce uspjeti,zelim vam svima srecu

strangerica

Zna li iko moze li s Klomifen uzeti „na svoju ruku“ ?
    svi ga toliko hvalite i uopste citala sam na raznim stranicama da ima velikog uspjeha . Ja sam trenutno na Dabrostonu vec 2.mjesec. :hmm:

natalija
    Član
    natalija

Ne na svoju ruku, nikako se ne igraj hormonima

Moni
    Član
    Moni

Ja jesam nova na ovom forumu, ali imam iskustva na pretek….
    Nikako, nikako uzimati Klomifen na svoju ruku. Stimulisan ciklus treba da se prati UZ, moze, ne tako cesto, da dodje do hiperstimulacije jajnika, tako da ga treba uzimati samo pod kontrolom doktora.
    Zelim da sto pre uspes, ali nemoj nista sama, samo strpljivo!
    Pozdrav! :-*

Jeki
    Član
    Jeki

Cao cure! Nova sam na ovom forumu. I ja takodjer pijem Klomifen, pocela sam sa 50mg dnevno,pa sa 100mg dnevno, na 10.dan ciklusa sam imala folikul velicine od 18mm i jedan od 13mm, na 12.dan ciklusa se folikul od 18mm podijelio unutar sebe tako da sada izgleda kao da su dva folikula jedan u drugom, a taj od 13mm je narastao na 15mm.Doktor kaze da ni ovaj mjesec nista.Zna li neko od vas mozda zasto se folikul podijelio a ne narstao?

zogo
    Član
    zogo

Jeki stvarno neznam trazi od doktora neko objasnjenje.Ja znam da je 18mm ok velicina a zasto se podelio…stvarno neznam.

Leptir
    Član
    Leptir

Pijem i ja klomifen evo sada drugi mesec,pijem od 3 do 7 dana po jednu tabletu. Prošli mesec sam imala 4 folikula od 20mm ali nije doslo do trudnoće,malo sad naduta od njega,bolela me je glava jedno vreme,uglavnom kad prestanem da ga pijem dobro sam 🙄

Piče da ga maximalno treba piti 6 meseci i ako ne dođe do oplodnje da se proba sa nekim drugim hormonom.

Evo bas je bilja,nasa forumašica,posle prvog pijenja klomifena,ostala trudna i odmah trojke :andjeo: :andjeo: :andjeo:

Čula sam i ja da može da dođe do višestruke trudnoće! 😆

Jeki
    Član
    Jeki

Joj hvala vam sto ste tako brzo odgovorile.:love: Valjda ga necu opet zaboraviti pitati,kada mi je rekao da se folikul podijelio samo sam cekala da izadjem iz ordinacije da se isplacem,tako da ga nisam ni pitala.Vise me to sve ubija u pojam. 😳 Zena od mog tate je citav zivot imala problema sa menstruacijom i u 36.godini zatrudnila sa prvom turom klomifena, a njena prijatiljeca iz drugog puta,jer su joj svi hormoni bili nizi nego sto bi trebali.I moji hormoni su nesto nizi ,ali nista strasno,a nikako ne uspijevam.:twisted: Dr.kaze da bi trebalo upaliti sa 3 tablete dnevno, daj Boze. A sve se nadam da je taj drugi folikul od 15mm jos malo narastao prije nego je prsnuo,pa da se ipak uhvatio bebac.Nada umire uvijek zadnja. 🙂 Izvinite sto sam se raspisala,ali stvarno mi pomaze!Leptiricu i ja pijem Klomifen od 3 do 7 dana.Nadam se da ce ti ovaj put upaliti i da ces nam biti :trudnica: ! Zogo22 pijes li ti klomifen?Izvini nisam stigla procitati sve postove posto sam na poslu pa…

Jeki
    Član
    Jeki

Zogo22 procitala sam sada da pijes Klomifen.Izvini na pitanju!:uzid: Nadam se da ce te silne tablete uroditi plodom!:trudnica: Drzim ti fige!

zogo
    Član
    zogo

Da Jeki ovo mi je treci put za ove 4,5god da sam ga pila tako da…cekamo,cekamo i navijamo 🙂

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 581 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.