Ova tema sadrži 580 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  zmaj 7 godine, 7 meseci ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 581 ukupno)

Klomifen

• Jeki
    Član
    Jeki

Cekanje je najgore,barem za mene.Strpljenje mi nije vrlina,ali strpljenj -spasen! 🙂 Ja sam tek dvije ture Klomifena prosla,sada cekam mengu,pa da zapocenem s trcom 3×1 tablete dnevno. Navijam i ja za tebe! Kada bi trebala (ne) dobiti mengu?

Leptir
    Član
    Leptir

Jeki treba da piješ 3×1,to je bas mnogo! Mislim ako ti je doktor rekao da tako piješ onda je to ok,ali meni nesto to zvuči puno! Čitala sam u uputstvu leka da pise maximalno 2×1…

Jeki
    Član
    Jeki

Bas je puno,jeste,ali… Smije se piti maksimalni 250mg dnevno,znaci 5×1. Nadam se da mi to nece biti potrebno i da ce uroditi plodom nakon te 3×1 dnevno.Sada bi najradije presvala dok menga ne dodje,pa da pocnem sa terapijom.Odlucila sam ako ne uspije sa Klomifenom,pokusat cu sa nekim travama.Ali,nadam se da cu se u decembru obradovati.

Jeki
    Član
    Jeki

Sta se desava kod tebe,citala sam da si trebala dobiti mengu 10-11-og`?

Leptir
    Član
    Leptir

Da došla mi je 8-og čak je i poranila,nije mi dala da se ponadam. Evo popila sam ovaj mesec 1×1 i sutra idem na UZ da vidim folikule,mada su prosli mesec bili ba sveliki i bilo ih je dosta ali nista.
    Nema veze idemo dalje,može maximalno da se pije 6 meseci,pa posle sa nekim drugim hormonom.

Jeki
    Član
    Jeki

Bas mi je zao, mozda se nije prosli mjesec sve poslozilo kako treba.Ja sam prosli mjesec (kao i svaki prethodni) umislila hiljadu simptoma i nista.
    Javi sta je bilo na UZ.Bice ovaj put sigurno sve za 10,navijam za tebe.

Jeki
    Član
    Jeki

Kako si ovaj mjesec podnijela Klomifen?

andjelaaa
    Član
    andjelaaa

Ovo je prvi mesec kako se druzim sa klomifenom.Danas mi je 18dc a 11dc sam imala jedan folikul od 19 i tri od po 18mm.Sledeceg dana sam primila pregnil.Mm ima blagu oligospermiju (oko16mil) pa me sad to brine.Dok nisam dobila klomifen tesila sam se da je to lek koji ce mi pomoci vec prvog meseca(kao sto je mnogima).Sad se strasno plasim razocarenja.Klomifen mi je pomogao u tom smislu sto su moji folikuli narasli na neku normalnu velicinu i sto sam imala ovulaciju.Sad cekam i osluskujem svoje telo koje za sad ne daje nikakve simptome

Leptir
    Član
    Leptir

Hvala ti na podršci,nadam se da ce sve biti ok,e ovaj mesec mi se malo vrtelo u glavi,slabiji mi je bio vid,mutilo mi se,uglavnom nista dobro,za razliku od prošlog meseca kada mi je bilo sasvim normalno. Al sve prestane čim popijem i taj 5 lek. Nadam se da će uspeti uskoro i tebi to želim od srca!

Jeki
    Član
    Jeki

Hvala ti!Uspjet cemo! Ja sam prvi mjesec od Klomifena imala jake bolove u stomaku, a ovaj mjesec mi se cini da mi je utjecao na raspolozenje. Koji ti je sutra dan ciklusa? Ja sam uvijek isla 10. i 12.d.c. Dalje me nije narucivao,jer je oba puta bio ubjedjen da nema sanse da ostanem u drugom stanju.

Jeki
    Član
    Jeki

Andjelaa, i ja sam se nadala da ce mi pomoci 1. mjesec, ali eto nije ni 1. ni 2. mjesec, jer se folikuli na kraju nisu razvili kako treba. Nadam se da ce ti ovaj mjesec uspjeti i da ces uskoro ugledati II crtice. Jedna moja prijateljica nije imala apsolutno nikakvih simptoma trudnoce, a bila je trudna! Koja ti je duzina ciklusa? Mozda je jos prerano da osjetis bilo kakve simptome jos.

Leptir
    Član
    Leptir

Ja idem 9 i 11 dan ciklusa,e da imala sam i ja bolove sa leve strane,osećam i danas polako sa desne strane,probadanje.
    Prošli mesec sam dobila inekciju pregnil za njihovo pucanje,ne znam da li ću i ovaj mesec. Da i malo je raspoloženje promenjivo!
    Pa kad vidi folikule i ako su mali onda nema potrebe da dolaziš više!

Jeki
    Član
    Jeki

Vjerovatno. Ja sam od polovine ciklusa prosli mjesec imala stalno bolove s desne strane ( na njemu sam imala vodeci folikul), pa do menstruacije. A sto se tice promjene raspolozenja, zena od mog tate je stalno plakala i cijelo vrijeme je bila depresivna. Nadajmo se da je ovo tvoj zadnji mjesec patnje sa Klomifenom i da ces uskoro preci na slatke muke!

Leptir
    Član
    Leptir

Hvala ti na lepim željama i ja tebi to isto želim. Ma nema veze za raspoloženje samo da dođu slatke muke.
    Da i ja sam imala 3 folikula od 20mm na levoj jajniku pa me je zato i bolelo bas bas.

Jeki
    Član
    Jeki

Hvala ti puno, puno.
    :HAG: Doci ce i slatke muke. :andjeo: Krivo mi je samo, sto mi, koje smo sigurne da cemo biti dobre majke, imamo problema da zatrudnimo, a one koje ostavljaju djecu pored kante za smece zatrudne, a da ni neznaju !

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 581 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.