Ova tema sadrži 580 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  zmaj 7 godine, 7 meseci ranije.

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 581 ukupno)

Klomifen

• Leptir
    Član
    Leptir

Da sve znam,moja jetrva je čist primer,nije bas mesto da pričam o tome ali stvarno svako ima decu,a i mi ćemo biti mame jednog dana i biće nam žao sto smo se ovoliko nervirale,zar ne?! 🙄

Ali kako ludoj glavi obajsniti :batina:

Važno je dok ima leka za naše sitne problemčiće! :alkoholicari:

kicun
    Član
    kicun

Evo i mene sa klomifenom!
    Prva tri dana mi je bilo ok ali juce i danas sam fuj jednom recju.Nekako sam malaksala sama sam sebi teska.Valjda je to od klomifena?
    Iskreno se nadam da cemo sve uspeti!

Jeki
    Član
    Jeki

Bicemo mame, a i bice nam sigurno zao sto smo se ovoliko nervirale, ali nebi bilo normalno da se ne nerviramo. I stvarno jeste u sustini sitan problemcic!Samo me nerviraju komentari kao sto je onaj moje svekrve “ Ja bi dosad zatrudnila 5 puta“ i „ti razmisljas previse o tome i zato nisi zatrudnila“. To je kao da mi indirektno govore da sam ja kriva za to.
    Ali uskoro cemo imati razloga za slavlje!

Jeki
    Član
    Jeki

Kicun, moze biti da ti je to od Klomifena. :neznam: Svako reaguje drugacije. Ja svaki mjesec reagujem drugacije! Uspjet cemo svi sigurno! Kada ides na UZ?

kicun
    Član
    kicun

Bravo Jeki dobro si to rekla! Nerviraju me komentari tog tipa uf…meni je isto jedna rodjaka punila glavu pa nerviras se ti nije da se ne nerviras i onda sam se ja jos vise iznervirala…

Jeki
    Član
    Jeki

Ja sam citala jedan text koji je napisao neki psiholog gdje kaze da stres NE UZROKUJE neplodnost vec da neplodnost UZROKUJE STRES! I to je tacno. Pred menzes ja budem ko napeta puska, hoce li doce ili nece.

andjelaaa
    Član
    andjelaaa

Cini mi se da nisam osecala nista posebno dok sam pila klomifen.Nervozu i umor osecam stalno tako da se to ne racuna :hmm: .Od 13 do 15dc stomak mi je natekao i boleo.Verujem da se tad desavala ovulacija pod uticajem klomifena.Meni ciklusi u poslednjih godinu dana traju od 26 do 31.

zogo
    Član
    zogo

Evo i mene.Ja cu sutra saznati rezultate klomifena i insemenacije.Ujutru vadim betu mada sam ubedjena da cu dzabe da je vadim ali ajde poslusacu doktorku.Inace netreba da dobijem 22og.I ja sam na prvu turu klomifena reagovala burno folikuli su prerasli u neke velike ciste pa sam pila kontraceprciju da se smiri to.Sad ok reagujem verovatno je taj prvi udar hormona bio prejak za moj organizam.Ja sam uz zadnjih godinu dana radlila tako sto pocnem od 10tog dana pa svaki drugi dok nepukne folikul a prosli mesec sam radila samo 11dan i imala sam 1od 18mm i 3manja po15mm.12 dan pregnil a 14i 15dan radjena insemenacija.Sutra cu konacno znati na cemu sam ali se ne nadam previse imam uveliko uobicajene simptome tako da….:(

Leptir
    Član
    Leptir

zogo22 a možes li mi reći kako se radi ta insemenacija i zašto se ona radi?

zogo
    Član
    zogo

Aha..obicno se radi kada je kod muskarca mala pokretljivost ali kod nas ni to nije slucaj.Ja sam se prijavila za vantelesnu ali posto nam je sve u redu kazu mi da pokusam bar 4 insemenacije pre toga.Ovo mi je druga.Radi se tako sto u trenutku pucanja folikula ubrizgavaju prethodno obradjenu spermu(vade se najpokretljiviji spermatozoidi) ti lezis na gin.stolu uvuce ti kateter i kroz to ubrizgava spermu.12 dan kad dobijes pregnil nakon toga36-48 sati radi se to ubrizgavanje.Mala je uspesnost ja mislim da je to samo nekih 10% uspesnije od prirodnog odnosa jedino eto sto se vade ti najpokretljiviji.Meni su ubrizgavali 2puta 14i15dan dok kod prve koju sam radila u svom mestu ubrizgavano mi je jednom.Ovu drugu sam inace radila u Betaniji i deluje mi mnogo strucnije.Prvi put u mom mestu doktor mi nije ni obradjivao spermu vec je samo onako svezu ubrizgao (posto je spermogram dobar kao nema potrebe) a u Betaniji biolog odradi posao i celo vreme je tu pored dok mi je doktorka to ubrizgavala….mada opet kazem mala je uspesnost od4-6 jedna uspe….

Leptir
    Član
    Leptir

Zahvaljujem ti na odgovoru ;] I mislila sam da je to u pitanju ali reko da proverim,i jel to bolno??
    Jel to znači da bi radila vantelesnu ako ne uspe ni posle 4 puta?
    A da li se to nesto plaća?

zogo
    Član
    zogo

Aha pa ja vec pokusavam 4,5god i nebih vise da cekam tako da cu raditi vantelesnu ukoliko mi ove 4insemenacije ne uspeju.Nije bolno prvi put mi je bilo stresno jer nisam znala kako se radi cisto ono iz price od drugih ali kad legnes na sto i nesznas sta te ceka…:) neizvesnost je najgora.Ali nije bolno skoro isto kao i za pregled legnes a taj kateter je toliko tanak da ga uopste i ne osecas.Cene su razlicite.U mom mestu me izaslo 200eur (privatno) a inace cene idu i do 400(toliko je jedan doktor trazio mojoj drugarici).U betaniji je 4000din jedno ubrizgavanje(sa uputom) sto znaci 8000din je kod njih.A za vantelesnu sam se prijavila u ovaj program o trosku drzave to bi trebalo da je besplatno.Ustvari ja sam usla prakticno u taj program prijavila sam se jos prosle godine pa su mi prosli mesec radili histeroskopiju tako da sad cekam….U medjuvremenu pokusavam ovo( naravno insemenacije mi nisu obaveza da radim u Betaniji vec moja odluka jer mislim da su strucniji nego ovde kod mene).Koliko ti dugo pokusavas?

Leptir
    Član
    Leptir

Ja sam iz N.Sada a vidim da si ti u komšiluku ;]
    Da čula sam za to u Betaniji,za vantelesnu. Pa i nije to toliko jeftino ako uspeva u tako malo slučaja!!
    Sigurno da bi i ja posle toliko godina isto učinila.

Mi pokušavamo 2,5 godine 🙁
    Tek sam prosli mesec počela sa klomifenom ,sve ostalo mi je ok,ali eto neće pa neće,valjda treba novu glavu kupiti :>

zogo
    Član
    zogo

Hehe i ja da mogu kupila bih novu glavu ali sta ces sta je tu je kao sto kazes jednostavno nece pa nece i tako 4,5god…..E al isto tako nece taj sterilitet mene pobediti bistra je ova moja glava jos uvek 🙂 tako da samo napred u borbu :).Poslala sam ti pp.

Jeki
    Član
    Jeki

Leptiricu, jesi li bila na UZ? Kako napreduju folikuli? Zogo22 kolika je beta?

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 581 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.