Ova tema sadrži 580 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  zmaj 7 godine, 7 meseci ranije.

Gledanje 541 članaka - 541 do 555 (od 581 ukupno)

Klomifen

• zecka
    Član
    zecka

Mozda sam glupa ali moram da pitam…To kad kazete pila sam klomifen i nista jel to znaci da niste imale ovulaciju ili da je bila ali nije doslo do oplodjenja?

jassa
    Član
    jassa

cao cure ja sam nova na forumu i mnogomi se dopada. Ja sam pila lomifen prosle godine i od prvog puta ostala trudna , ali sam posle imala pobacaj i bilo je vise nego grozno. sad sam opet pila 1mesec nista ,ovo mi je drugi mesec da pijem i neznam jos sta ce biti za par dana treba da dobijem. sve bih dala da nedobijem i da i mi konacno dobijemo bebicu koju toliko zelim. Pozdrav za sve mame sadasnje i buduce

almasa
    Član
    almasa

ja sam prvi put pila ovaj mesec klomifen i sad cekam… 🙁

almasa
    Član
    almasa

cao svima,ja sam nova ovde.. vec godinu ipo pokusavam sa svojim muzem da imamo bebicu ali nista… ovaj mesec sam pila klomifen,da li neko zna koliko je delotvoran?
    🙁

almasa
    Član
    almasa

cao svima,za sto ste svi offline? ;( ja sam nova i treba mi hitno pomoc,pil sam klomifen ovaj mesec prvi put a vec godinu i po pokusavamo praviti bebu,ovaj mesec sam pila klomifen i pratila UZ ovulaciju tj.folikulometriju i kad je doslo do pucanja navalila… sad neznam sta ce biti,da li je nekom upalilo iz prvog puta? 🙂

mirjana77
    Član
    mirjana77

Pozdrav svima!

Imam prilično neredovne cikluse (32-40 dana). Pošto planiram trudnoću (imam 32 godine), a do nje nije došlo uprkos urednim odnosima, moj ginekolog mi je prepisao sledeću terapiju: klomifen 5-9 dc + utrogestan 21-26 dc.
    Prošla menstruacija bila je 2. juna, a danas, 3. jula dobila sam, 8 dana posle poslednje kapsule utrogestana.
    Zanima me da li prekidanje terapije utrogestanom posle 26 dc može nepovoljno da utiče na začeće ukoliko do njega dođe tokom plodnih dana.
    Nadam se da će mi neko stručno pojasniti ovu nedoumicu, hvala

nicegirl
    Član
    nicegirl

Zna li neko da li se klomifen kupuje ili moze na recept? A ako se kupuje, koliko kosta?

TanjaBP
    Član
    TanjaBP

nicegirl klomifen nije skup (ne mogu da se setim cifer ali znam da nije bila ozbiljna-napr. 400din) i moze da se kupi i bez recepta, cak ni ne znam da li je na listi recepata koji se prepisuju preko zavoda za osiguranje.

nicegirl
    Član
    nicegirl

TanjaBP – 10/11/2010 15:07

nicegirl klomifen nije skup (ne mogu da se setim cifer ali znam da nije bila ozbiljna-napr. 400din) i moze da se kupi i bez recepta, cak ni ne znam da li je na listi recepata koji se prepisuju preko zavoda za osiguranje.

Hvala ti, Tanja

goldybgd
    Član
    goldybgd

Cao svima!
    Ja sam ovde nova i ja treba od sledeceg meseca da krenem sa klomifenom. Pre dva meseca sam prestala sa Yasmin-om, a proslog meseca na UZ folikula nigde.
    Nadam se da ce ih biti u sledecem cilkusu. Ja krecem sa terapijom, pa sta bude. Da li je jos neka imala iskustva sa izostankom folikula i klomifenom?

nicegirl
    Član
    nicegirl

goldybgd – 25/11/2010 14:42

Cao svima!
    Ja sam ovde nova i ja treba od sledeceg meseca da krenem sa klomifenom. Pre dva meseca sam prestala sa Yasmin-om, a proslog meseca na UZ folikula nigde.
    Nadam se da ce ih biti u sledecem cilkusu. Ja krecem sa terapijom, pa sta bude. Da li je jos neka imala iskustva sa izostankom folikula i klomifenom?

Ja nemam skroz isti problem kao ti, ali sam pila klomifen ovaj mesec i danas sam isla na folikulometriju, i iskreno nisam ocekivala nista posebno, cak sam mislila da mozda nista nisam ni uradila, ali prevarila sam se, i sa jedne i sa druge strane po par folikula, i to lepih, kako je rekao dr, e sad, videcemo da li ce od tih lepih folikula ispasti i neka lepa bebica

maza
    Član
    maza

zenske trebam savjet ..meni je ovo 7 dmi bezuspjesni mjesec pokusavanja
    i dr me savjetovala da probamo sa klomifenom od ovog ciklusa
    da l da sacekam jos koji mjesec ili da pokusam odmah?

katarina
    Član
    katarina

Mazo ja sam pila klomifen i iz drugog kruga tj drugi mesec po uzimanju ostala u drugom stanju ali pre toga je jako bitno:
    Imam vec dete i pokusavali god dana bez pritiska i razmisljanja kad bude bice,kad se nije desilo isla sam kod dr prvo mm pa onda ja..kada je sa mnom sve bilo ok pokusavali jos 6 meseci sa ovulacionim trakama..e kad ni to nije uspelo isla sam na laparoskopiju koja je pokazala da je sve ok..posle svega dr mi preporuci klomifen gde sam pratila folikule i uspelo iz 2 …
    Jako bitna stavka je da si potpuno zdrava.

TanjaBP
    Član
    TanjaBP

Mazo ja ne bih jos krenula sa Klomifenom. 7 meseci nije predug period, pogotovo sto je kod vas situacija dobra, mladi ste, rezultati su vam dobri, nije proslo puno vremena od kako si rodila…Ako bas hoces da krenes sa Klomifenom dogovori sa dr. da pratis i ovulaciju na UZ.Inace ne bih bas na svoju ruku ila hormonski lek.

maza
    Član
    maza

da imam i ja vec jednog bebirona.. mi pokusavamo vec 7 mjeseci
    ali bezuspjesno ja sam radila nalaze oni su ok. UZ i hormone..

Tanja ..to mi je predlozila dr. da krenem ona je htjela i ranije nego sam ja cekala

Gledanje 541 članaka - 541 do 555 (od 581 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.