Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi ARHIVA U Iščekivanju Klub trudnica – drugo tromesecje

Ova tema sadrži 6,859 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  natasa44 9 godine, 4 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 6,860 ukupno)

Klub trudnica – drugo tromesecje

• Mirche
    Član
    Mirche

Drage trudnice,
    posle duzeg razmisljanja odlucili smo da otvorimo teme „Klub trudnica prvo tromesecje“, „Klub trudnica drugo tromesecje“ i „Klub trudnica trece tromesecje“.
    Mislim da nema potrebe za 9 tema podeljenih na mesece ocekivanog porodjaja jer se one posle isteka prebacuju u arhivu, a sigurno jako mnogo korisnih stvari ima na tim temama koje mozete da podelite i sa buducim trudnicama. Cini mi se, da te teme malo bacaju u senku ostale, jako korisne teme na ovom podforumu koje su tu vec duze vremena i na kojima se sada malo slabije pise.
    Sa druge strane, grupisanje po tromesecjima moze da bude korisno iz razloga sto unapred mozete da saznate sta vas ocekuje u nekom bliskom periodu. Takodje, devet tema se pojavljuje na prvoj strani i deluje pomalo konfuzno i nepregledno, ovako sa tri lepljive teme mislim da ce biti malo urednije.
    Nadam se da cete nastaviti da se lepo druzite i sa ovakvom organizacijom.
    Pozdrav!

Zhunga
    Član
    Zhunga

:bravo: :bravo: za ideju
    Meni je drugo tromesecje mnogo lepse nego prvo, nestali su problemi sa povracanjem i grljenjem wc solje 😉 , nema malaksalosti, sve u svemu bas mi trudnoca prija, nekad mislim da i nisam trudna pa se pitam da li je to ok??? 😯

mira-z
    Član
    mira-z

super dopada mi se ova ideja, bice nas i vise na gomili. I meni je mnogo bolje, raste stomacic, nema mucnina, fizicka aktivnost super, sve u svemu najlepsi period

Hopeful
    Član
    Hopeful

Sviđa mi se ovo, svaka čast, ovako ne moram da pratim tri foruma i na svakom se predstavljam, super! :cvecko:

bebanica
    Član
    bebanica

Super ideja..I meni je toliko divno raspoloženje da prosto poželim da ceo život budem trudna..Ali naravno da jedva čekam da vidim svoje bebironce.. :-* za sve na ovoj temi i nadamo se lepom druženju…

alexandra_d21
    Učesnik
    alexandra_d21

Bas lepo sto ste se setili na ovo :bravo: dopada mi se ovako sto je odvojeno po tromesecja jos jednom bravo :zvezda:

Hopeful
    Član
    Hopeful

I meni je ovo tromesečje lepše od prvog. Još uvek povremeno povraćam ali nemam baš one grozne celodnevne mučnine, a i stomak mi se vidi pa sam srećna 🙂
    Mada su sad počeli prvi bolovi, noge kukovi, leđa… ali sve je to ok samo da mi dr kaže da je sve u redu sa ovim desnim jajnikom na kome je cista i koji me boli

alexandra_d21
    Učesnik
    alexandra_d21

ja iskerno ne pravim neka razlika izmedzu prvo i drugo tromesecje 🙁
    danas opet probleme sa pritiskom- nizak i smeta mi ovo vreme sto je promenlivo 🙁
    nek se vec jednom stabilizue i da mogu malo da uzivam i ja 😕

mira-z
    Član
    mira-z

Narode ne znam sta da radim. Ako u toku dana stojim, setam, ili bilo sta drugo da radim (osim da lezim i sedim) kada legnem da se odmorim ja se tako ukocim da ne mogu noge da pomerim i ne mogu da ustanem. Ukocenost je u donjem delu ledja i guze, pomozite mi sta da radim !!! Ima li neka krema za masazu ili da radim vezbe (ako se od njih jos vise ne ukocim) ???

Petra*
    Član
    Petra*

Ja tek sad vidim ove promene na forumu. Mislim da pripadam ovde, jos jednu nedelju ako se ne varam :neznam: ….

krusicka
    Član
    krusicka

Ćao, društvance!!!!

Ideja je po mom mišljenju sjajna :bravo: :bravo: :bravo: !!! Nadam se da će se sve moje junske mame pridružiti ovom delu foruma i za njih poseban pozdrav i poljubac :-* :-* :-*

Nisam u Bgd već dva ipo meseca i odsečena sam od vas, ali će i to proći! Vraćam se polovinom maja, ado tad kuckam samo kad se dočepam konekcije! Baš nemam pojma šta se dešava….

Ja srećom u prvom tromesečju nisam imala tegobe što se tiče povraćanja i mučnina, ali sambila mnogo uplašenija nego sada… Jedino su me u ovom tromesečju bili zabrinuli bolovi, za koje se ispostavilo da je pesak koji se pokrenuo iz bubrega… Ali, i to je prošlo i sad uživaaaaaaaaaam u šutiranju, raztezanju i ludovanju mog malenog po stomaku….

Kako ste vi ostale?

nina82
    Član
    nina82

Super je ideja ovako nas je vise na jednom mestu i zanimljivije je.
    Imam pitanje mozda je glupo ali meni je ovo prva trudnoca i sve mi je novo i nepoznato. Oa jutros osetim lagano zatezanje dole ali samo kada hodam. Osecaj je cudan i potpuno nepooznat,zatezanje sa ne penje gore prema stomaku. Ne znam da li su to lazne kontrakcije i kako one izgledaju.
    Pomagajte 🙁

Petra*
    Član
    Petra*

Ja sam u prvom tromesciju imala mucnine, i slavila sam kad su prosle :bravo: !
    Nije mi tako lose u drugom tromeseciju, sto me raduje… Ali evo ima mozda 4-5 dana da su poceli da me nocu bude grcevi u listovima i stopalima ili me probudi jak bol u ledjima (krstima)… Ali, prezivecu 😆 !

bucko
    Član
    bucko

Meni je kako sam usla u drugo tromjesecje super. Prestale su mi dosadne mucnine a jos nemam tegobe vezane za veliki stomak. Tako da sada uzivam.
    A ideja je super! :bravo:

krcko
    Član
    krcko

super ideja ovo razgranicenje na tromesecja sad nas ima vise i sve je lepse.
    miro ja sam pocela da radim vezbe i mnogo mi je bolje i mene je isto kadkad boleo donji deo ledja ali ne bas tako puno cisto da ga osecam.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 6,860 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.