Ova tema sadrži 379 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  malisha75 4 godine, 5 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 380 ukupno)

Knjige i slikovnice

• jelenab
    Član
    jelenab

Nisam sigurna da li sam na pravo mesto stavila temu…

Elem nisam bas skroz blesava, znam da mi dete ima samo dva meseca, ali priblizava se sajam knjiga i ja hocu da pocnem da mu kupujem neke lepe velike knjigice (kao recimo one sa zmajevima, carobnjacima i sl.), kao i one koje bi mu lepo bilo citati uskoro pred spavanje……..

Volela bih da cujem vase preporuke, sta vole vasa deca.

Koka Loka
    Član
    Koka Loka

:bravo: Mi ne propuštamo Sajam knjiga :bravo:

Zmajevu Riznicu obavezno :klanjam:

Sve ostalo je stvar ukusa :>

Kreativni Centar, Evro, Marso – ma svi su veoma veoma dobri što se izbora tiče.

mrivana
    Član
    mrivana

Ja preporucujem Vini zvani Pu i Kuca na Puovom uglu od A.A. Milna (izdavac Plato) za pred spavanje. Meni citali od kad znam za sebe, a ja cu Suncici poceti za koji dan.

jelenab
    Član
    jelenab

Hvala devojkle, i da – preporucite mi i neke dobre knjige o roditeljstvu. Cula sam recimo da je Porodicni bukvar odlicna knjiga. Jel’ citao neko?

mrivana
    Član
    mrivana

Ja imam ove: Srecno roditeljstvo (dobila na poklon u Visegradskoj – nije lose, ali je zapravo jedna velika reklama za Pampers i nije mnogo korisno); Beba – radost i briga (prodali mojoj drugarici u Narodnom frontu) mala knjizica, ima gluposti ali je dosta koncizna i zgodna za nas skroz neiskusne i Sta da ocekujete u prvoj godini (izdavac Kreativni centar, dosta je skupa, ima dobrih stvari ali je donekle izneverila moja ocekivanja. Mislim ima nekih bas naprednih akcija – beba moze da se kupa jednom nedeljno, flasice i cucle mogu u masinu za sudove i ne treba im sterilizacija, beba moze da se stavi da sedi otprilike cim se rodi a sa tri meseca vec moze u svoju sobu itd.). Mada izgleda mi da su mame generalno odusevljene tom knjigom.

jelenab
    Član
    jelenab

Imam sve te plus je mm za rodjendan dobio Umece roditeljstva-pocela sam da citam ali vec tri poglavlja pisu samo o tome kako im je taj kurs o roditeljstvu super i svi su mnogo odusevljeni i bas ih svi hvale i zaista se nadam da u cetvrtom poglavlju pocinje nesto konkretno jer sam majke mi vec savladala cinjenicu da su nevidjeno dobri!!!!!!!

mrivana
    Član
    mrivana

OK, javi kad stignes do cetvrtog poglavlja, pa ako valja da nabavljamo…Imam ja i kod mame ono Vase dete i vi iz dana u dan, ali mislim da je to prilicno prevazidjeno posto je, je li, moja mama mene uz to gajila. Ja sam videla na nekom standu na Novom Beogradu gomilu nekih knjizica tipa „Resavanje konfliktinih situacija sa detetom “ (sad sam lupila naslov, ali taj je fazon), al to cu da kupujem kad zaprete konfliktne situacije.. Mislim, jos su nam klinci mali, a tih knjiga ce biti. Ja imam drugo pitanje – kako si planirala na Sajam? Da se organizujes sa bepcem ili ces solo? Ja bih vrlo rado isla, ali bebu nema ko da cuva, a meni je tamo uvek uzasno vruce, ne znam da li je bas pametno da je vodim. Eventualno da budem prva na otvaranju, pa da se proguram s kolicima (jer jos uvek nisam skapirala kako da je strpam u sling, eno ga skuplja prasinu).

jelenab
    Član
    jelenab

Hahahaha mi imamo slican problem sa slingom i jedva cekam da Koka Loki ozdrave deca!!!!!!!!! Danas sam ga malo nosila u kenguru, ali plasim se losih stvari koje o njemu pricaju (mada je Andrej bas uzivao i cak je i zaspao). Tamo jeste uvek pakao i kad ides vikendom bude golgota. Meni ce mama da cuva Andreja, ali posto dojim necu bas moci da ostanem kao uvek…….

Koka Loka
    Član
    Koka Loka

Lečimo se lečimo :bravo:

Sin je prošle godine imao „vatreno krštenje“ što se tiče sajma knjiga i dopalo mu se. Ove godine ne znam kako sa ćerom, jedino nekim radnim danom da muž zbriše sa posla, inače će biti krkljanac vikendom. I mi se smorimo, a kamoli ona u gužvi. A da je ostavim nema šanse. Ona je kao flaster zakačena za mene :>

Ja imam „Umeće roditeljstva“ nekih 6 godina i nisam je pročitala, još uvek 😳 Kako krenem – nešto me udavi i odustanem :neznam:

jelenab
    Član
    jelenab

Pa moraju ljudi da objasne i onima koji slabije razumeju kako je njihov kurs dobar i neophodan. Procitala sam nedavno i Kako odgajati decake i zanimljivo je mada definitivno ne i neophodno…..

Lukina mama

jelenab, sto se knjiga o roditeljstvu tice, probaj naci „Godine prve-zasto su vazne“, autora dr. Milivoja Jovancevica. Knjiga je odlicna, imas savjete o bukvalno svemu sto te zanima. Dr. Jovancevic je zagrebacki pedijatar, mi smo knjigu bas tamo i kupili, ali se moze naruciti preko interneta. Nije ni skupa, desetak eura.

mimoza
    Član
    mimoza

DR DŽON GREJ: D E C A S U I Z R A J A :andjeo:
    inače on je autor i još nekih sjajnih knjiga: MUŠKARCI SU SA MARSA ŽENE SU SA VENERE 💡 🙄 :respekt:
    MARS I VENERA U SPAVAĆOJ SOBI …

A ŠTA VOLE NAŠA DECA???? pa S L I K O V N I C E I BAJKE
    moj sin je obožavao kreativni centar SVE , naročito MIŠKO I PUNDRAVCI :bravo: :bravo: :bravo:

Lukina mama

mimoza, hvala sto si me sjetila Miska, te knjizice o njemu su jako simpaticne, moracu naci! :bravo:

sakicar
    Član
    sakicar

Mi obavezno idemo na sajam knjiga….jedan dan odvojim za Luku a jedan za mene….. stanemo na svaki stand, prelistamo svaku knjigicu i naravno kupimo sve sto nam se svidja, na kraju za mamu ne ostane da kupi skoro nista….. :> :> :>
    Kreativni centar je najbolji po meni za decu….imamo sve knjige Misko pisko, Misko necejed, Misko i pundravci, Misko strasljivko itd…..svaki put se nasmejem kada ih procitam, zatim posebno mesto na nasoj polici zauzimaju enciklopedije za pocetnike, razni atlasi i nasa mala biblioteka engleskih slikovnica, knjizica i knjiga…..

jelenab
    Član
    jelenab

I planirala sam da mi Kreativni centar bude jedna od glavnih meta….
    Dajte jos predloga za decije knjige…..

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 380 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.