Ova tema sadrži 379 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  malisha75 7 godine ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 380 ukupno)

Knjige i slikovnice

• NSmama
    Član
    NSmama

za roditelje preporucujem UMECE RODITELJSTVA u izdanju Kreativnog centra

za decu – HAJDI, GODISNJA DOBA, RIZNICA PESAMA ZA DECU od J.J. Zmaja, MAJA, 1000 ZASTO 1000 ZATO, BIBLIJA ZA DECU. Nama je HAJDI No.1!

ciciban
    Član
    ciciban

Za roditelje preprucujem: Psihologija predskolskog deteta,dzepni roditelj-kreativni centar(sve od kreativnog centra na tu temu)
    Moj sin obozava knjigu:“Carobna suma bajki“-Tony Wolf,sve od Miska,Hajdi

Dorothy
    Član
    Dorothy

Pored ovih koje ste vi do sada naveli, Dora je obožavala Pipi dugu čarapu, Petra Pana, Cicu i Saru B.Savić!!! Naravno skoro sva izdanja Kreativnog centra.
    Pošto smo mnogo knjiga i kupovali, i sada ih imamo za manju biblioteku (ja uvek radije kupujem knjigu nego igračku), Mima kreće istim putem (odnosno mi krećemo sa čitanjem ispočetka)!!!

Aiko
    Član
    Aiko

Kod nas su na najvece odusevljenje izazvale tzv. knjige sa prozorcicem. Ima ih dosta u izdanju Kreativnog centra. Ja citam Nedi, ona otvara te prozorcice i super je zabava, a naucila je tako maltene sve zivotinje 🙂

Prex
    Član
    Prex

Aiko – 12/8/2008 10:16

Kod nas su na najvece odusevljenje izazvale tzv. knjige sa prozorcicem. Ima ih dosta u izdanju Kreativnog centra. Ja citam Nedi, ona otvara te prozorcice i super je zabava, a naucila je tako maltene sve zivotinje 🙂

Kod nas je identicna situacija, imamo celu kolekciju ovih knjizica i obozavamo ih 😆

Misteri
    Član
    Misteri

Mi smo trenutno u fazi čitanja bajki: Pepeljuge, tri prasića, Trnoružice, Pinokija itd. Takođe, kupila sam joj veliku slikovnicu sa basnama, koje naprosto obožava. I da, neprevaziđene pjesmice čika Jove Zmaja. Zna ih već dosta napamet.

bubili74
    Član
    bubili74

Kad vam deca vole te knjigice sa prozorima sledeća faza su knjigice preklapalice od Kreativnog centa, super su. Naslovi za njih za sad su BOJE, VREME, BROJEVI, OBLICI, OSEĆANJA I POTREBE

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Otvaram ovu temu jer volim da cujem i vasa misljenja.

Naime,moj deckic ima 20 meseci i strasno je zaljubljen u knjige i slikovnice.Igra se on i sa igrackama,ali ne toliko koliko obozava da lista slikovnice,toliko se udibi da je to strasno.
    Primecujem u zadnje vreme da ga nista toliko ne moze obradovati kao kad dobije neku knjigu.
    Svako jutro kad se probudi nece odmah da izadje iz krevetica,nego kaze,,daj kigu-knjigu,, i onda tako sedi po 20 minuta i lista razgleda,udubi se haos.I sedeo bi ko zna koliko da mu je ja ne uzmem da bi ga sredila i dala dorucak.
    Evo sve slikovnice koje ima nijedna nije izgrizana,pocepana,iskrivljena,cim zavrsi on ih vraca na mesto gde stoje.
    Kad idemo negde kolima,sedi u auto sedistu i lista,lista nista drugo ne vidi.Jednom nisam ponela on u radnji video jednu malu kako drzi neku knjigu i poceo da place na sav glas,muke moje morala sma da mu kupim jednu pored toliko slikovnica koje imamo kuci.
    Moj muz je nasao dobri knjizaru gde prodaju samo knjige za decu i nakupovao je bas dosta,i cuva ih u gepeku ne da mu sve od jednom,ali svaki drugi treci dan ga obraduje sa po jednom slikovnicom.
    Koja je to radost,cika i pljeskanje rucicama.

Sta vi mislite o tome?Da li i vas deca tako?Koliko je preporucljivo da on toliko vremena providi sa slikovnicama?
    On vec sad tacno zna u kojoj se knjizi sta nalazi,gde koja zivotinja,zna kad ga pitam gde je:,,Pesmarica za dan i noc,, gde su,,zivotinje sa farme,, u kojoj knjizi ,,Vini prosipa med,, gde je knjiga:,,Zoo,, i nikad ne pogresi uvek pokaze ono sta ga pitam.

Iako u literaturi pise da je preporucljivo da deca provode vremena sa knjigama,da kroz njih uce,ali pitam se koliko i u kojoj meri?

Svaki savet bi mi dobro dosao 🙂

Aiko
    Član
    Aiko

Vec sam pisala o tome. Moje dete bi samo knjige i ni jedna igracka nije ravna knjizi. Isto kao i tvoj Luka.

Najdraze su joj sa prozorcicima, ja je pitam npr. ko je u sumi, ona otvori i kaze recimo sova i onda imitira sovu i sl. Imao vec ozbiljnu biblioteku njenih knjiga.

Mislim da ne skodi uopste da stalno gledaju slikovnice (knjige). Iz toga moze samo da uci svasta. Sto rece Zdravko Colic-ne bi’ ja tu nista diro’. ❗

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Jeste Aiko,to si u pravu i mi imamo puno knjiga,dosta je dobio od moje sestre,od Elle,Sneki,mi smo mu dosta kupili,ali to su bas lepe knjige sa debelim koricama,kroz koje bas uci.

Cini mi se da je uz te knjge dosta propricao,dosta imitira.

Pre neko vece ,tata mu je doneo knjigu Winnie,isto sa nekim prozorcicima,i na jednoj strani kao Winnie prosipa cup sa medom,i kad se pipne med kao blago se lepe prstici,tako svaka knjiga ima neku posebnu pricu,prozorcice,krugove koji se rotiraju,svasta nesto,ali je on opasno zaljubljen.

Bojana I Anja

I Anja obozava knjige i ima ih dosta.
    I ja mislim da tu nema ogranicenja. Odavno zna da nabraja sta se nalazi u knjigama.
    Ume da recituje dosta pesmica, a sad pocinje i pricice da pamti.
    Najvise voli knjigu Plavi zec,to je citanka za predskolski period.
    Iz nje smo joj pevali pesmice od rodjenja. Voli i knjige o zivotinjama, kao i knjige iz kolekcije Sesame steet koje smo dobili na poklon,
    i kupila bih joj jos tih knjiga ali ne mogu da ih nadjem. Neke sam pronasla u Turbolimacu ali ih ima malo i mnogo su skupe.
    Obicna bojanka je 400 dinara.

GaGaT
    Član
    GaGaT

Ivana ne moze da skodi, samo napred, ja cu biti presrecna ako moje dete bude takav zaljubljenik u knjige!!! Jedino sto mozes da utices na odabir „dobrih“ knjiga! Da bi dijete zavoljelo knjige potrebno ga je od samog pocetka upoznati s istim. Amerikanci su bas po tom pitanju jako osjetljivi, vec od starta pocinju praviti malu deciju biblioteku sto je meni fenomenalno!
    samo napred. Bravo za tvog Luku :bravo: :bravo: :bravo:

MissGak
    Član
    MissGak

I mi smo zaljubljenici u knjige,cini mi se oduvek.Tek je poceo da sedi kada je sa uzivanjem listao slikovnice.Sada cak sam bira knjige u prodavnici(do sada nisam imala zamerke u odabiru) i sa zadovoljstvom mu ih kupujem.
    Trenutno su aktuelne one sa prepoznavanjem likova,zivotinja i predmeta.

Kronkusa
    Član
    Kronkusa

Ja tu ne vidim nista lose. To sto ga sada najvise zanimaju knjige i slikovnice je faza kroz koju sam i ja prosla s Damjanom, otprilike u Lukinom uzrastu. Kad su manji jos lakse uce mnoge stvari, tako da bih ja to samo podsticala. Jedino, ako ne bi npr. htio izaci napolje da se igra ili u setnju, nego bi ostao kuci da „cita“ slikovnice onda bih bila zabrinuta .
    Inace, svaki uzrast ima svoje faze. Tako se Damjan jedno vrijeme igrao iskljucivo sa auticima da sam ja bila pomislila da se skroz zaglupiti od njih, ali proslo ga je, na svu srecu 🙂 .

gorana
    Član
    gorana

:hmm: Ne razumem u cemu je problem ako dete voli slikovnice…zar ima nesto lose u tome?To treba samo da raduje coveka.
    Ponekad mi se cini da ljudi prave dramu i tamo gde je nema!
    Mi smo takodje ljubitelji knjiga i slikovnica.Ja obozavam slikovnice a Daki se redovno hvata za moje knjige :ruganje:
    Salu na stranu ali moram od njega sklanjati svoje knjige jer ga uzasno zanima sta ja citam! On takodje ima dosto svojih knjiga i uglavnom ih citamo pre spavanja, inace je verovatno „povukao“ na tatu jer kod nas po stanu lopte lete na sve strane!
    Ja bih jako volela da on place u nekoj knjizari da mu kupim knjigu 😆 To bi za mene bio divan dan :caos:

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 380 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.