Ova tema sadrži 379 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  malisha75 7 godine ranije.

Gledanje 346 članaka - 346 do 360 (od 380 ukupno)

Knjige i slikovnice

• njamiii
    Član
    njamiii

Ne znam gde se nazlaze radnje sa polovnim knjigama kod nas? Znam da na sajmu knjiga mogu da se ulove te polovne knjige, ali to je tih nedelju dana. Mm se bavi „sakupljanjem sekundarnih sirovina“, kulturiska se to kaze kolekcionarstvo, ali se svodi na ovo prvo :), do duse on je fokusiran na numizmatiku, ali preko „kolege“ iz detinjstva nabavlja stare knjige, pa mu on probere da valjaju, tj. da su u dobrom stanju.
    Decije sveznanje uopste nije skupo.
    Resila sam da isceprkam i Bajke u slici, mm kaze da u teoriji ima negde nesto od njih, a videcu i sa mojom mamom da nije slucjano neka prezivela, pa da dokupimo samo ono sto fali.

MilicaCale

ja sam pronasla svoje bajke u slici (i spakovala u kutiju, za kasnije). Sad cu morati da ih iskopam, poceo je decko da cita…

zek4pek4
    Član
    zek4pek4

Moji takodje obozavaju slikovnice sa zivotinjama.
    Nama je logoped preporucila sto vise citanje slikovnica,radi brzeg razvoja govora.
    Svako vece mi citamo slikovnice,prepricavamo i tako.Viki nije puno zainteresovan,on voli samo da ih lista,ali mu nije zanimljivo dok mu ja pricam,dok Davdi obozava i ponavlja zamnom.
    Znaci i njima,a i meni da ih malo umirim.UZivam dok citamo slikovnice.

Dorothy
    Član
    Dorothy

Ukoliko niste primetila na kioscima stampe su se pojavile nove knjizice, u pitanju su Bajke u svakoj ima po tri, jako su lepe ilustracije i povez, a kostaju samo 180 dinara. Preporucujem!

Dorothy
    Član
    Dorothy

Ukoliko niste primetila na kioscima stampe su se pojavile nove knjizice, u pitanju su Bajke u svakoj ima po tri, jako su lepe ilustracije i povez, a kostaju samo 180 dinara. Preporucujem!

layla
    Član
    layla

mi smo se nedavno uclanili u biblioteku. tamo ima pregrst knjizica, slikovnica, bajki..ma prelepe knjizice imaju. svakih mesec dana mozemo da uzmemo 5 novih knjizica:)

njamiii
    Član
    njamiii

Juhuuuu! :bravo: Uzivancija i odusevljenje :zvezda:

Ivanica81
    Član
    Ivanica81

Aaaaaaa Njami ne mogu da verujem!!!!!!!

Ovu knjigu sam imala kada sam bila mala i obozavala sam je, ali je nazalost dosla u ruke moje mladje sestre koja je skorz raskupusala, ali bez obzira, svaki put kada odem kod mojih Jana trazi da je gleda i onda ja izmisljam price na osnovu onih slicica.

Juce sam gledala gde mogu da je nadjem, i jedino sam nasla na onim sajtovima Limudo, Kupindo, ali vise nemaju, a tako bi je rado kupila, ako neko zna gde ima neka javi:)

Dorothy
    Član
    Dorothy

E i mi imamo taj Disney Recnik, ali bio je mm-ov kad je bio mali!!! Moje devojke ga nisu nesto puno koristile, mozda ce ova treca videcemo!

njamiii
    Član
    njamiii

Mi smo aaaapsolutno ocarani, stalno je „citamo“. Ivana, ovu smo uzeli pre neki dan na Kupindu za 150din. (plus 60din. postarina) na sprskom je (cirilica), nije bas u nekom specijalnom stanju, ali sluzi svrsi. Imamo i jednu koja je neostecena (ima posvetu), nju sam narucitala preko sajta koji prodaje polovne knjige (kucazasunce.com), pa kada su je nabavili poslali su mi obavestenje da dodjem da je pogledam ako hocu (500din. je bila), medjutim ta je na latinici (hrvatski termini) i uzela sam je samo zato sto nisam znala da li cu i kada naleteti na neku koja je cirilicna, ali sam inace striktna po pitanju pisma (narocito za malisane jer polako ucimo da prepoznajemo slova). Provrte se svreme na vreme na limundu i kupindu, ali su meni uvek redovno bezale za po 2 nedelje, kao i ova knjiga http://www.limundo.com/originalslika-4771220.jpg a jurim je vec…. hm godiama (omiljena iz detinjstva)?

Ivanica81
    Član
    Ivanica81

Ja sam pronasla tu na latinici kao i srpsko engleski recnik, ali ja bas zelim taj na srpskom. Videh i nekom ranijem postu da si napisala da na sajmu knjiga podaju stare knjige, tako da cu ako ne nadjem potraziti na sajmu, i onako ce uskoro.
    Ja nisam bila tako luda za Pipi Dugom Carapom ali ako vidim, javljam

Ushtipak
    Član
    Ushtipak

Videla sam u knjizari u Merkatoru da imaju Riznicu Zmajevih pesama za decu, onu! Mislim onu zutu, sa lepim ilustracijama, ako je neko citao? Izgleda da su ponovili izdanje. Inace sam u toj knjizari videla najbolji izbor knjiga, Delfi me je razocarao jako, skoro sve su knjigice na latinici??!! A bas sam mislila, jao kakav izbor imaju, strava! Jedino kod njih sto mi se dopalo to je sto imaju slikovnice Maja. Ne znam da li se neko seca tih slikovnica? Ono, Maja na jedrenju, Maja i magarence, Maja mala mama itd.

ogi
    Član
    ogi

[quote=Ushtipak;769490]… Delfi me je razocarao jako, skoro sve su knjigice na latinici??!! A bas sam mislila, jao kakav izbor imaju, strava! …

ne vidim u cemu je problem???? detetu kupujem knjige i slikovnice u kojima su ilustracije lepe, a tekst prilagodjen uzrastu i gramaticki ispravan. Na pismo ne obracam paznju.

njamiii
    Član
    njamiii

Ja vrlo vidim. nema sanse da detetu kupim knjigu koja je na srpskom jeziku, a na latinici, narocito ovako malom. Meni je to neprihvatljivo. U koliko je pisana nekim pismom koje nije cirilicno, onda mora da bude i na stranom jeziku.
    Ustipak, delim razocarenje (nazalost nisu jedini).

ogi
    Član
    ogi

Neprihvatljivo iz kog razloga? Zaista ne razumem. Poenta je mozda da ih sto pre naucite slovima cirilicnog pisma? Kazem svaka cast, s tom razlikom da cu ga uciti i cirilicu i latnicu podjedanako. Mozda zato sto sam iz Vojvodine pa smo navikli na kulturoloske i druge razlike, naucili da zivimo tolerantno, uvazavajuci se i prihvatajuci jedni druge. Citajuci mu trudicu se da od njega stvorim malo bistro bice bez predrasuda, a na kom pismu su knjige i slikovnice – to je zaista najmanje vazno.

Gledanje 346 članaka - 346 do 360 (od 380 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.