Ova tema sadrži 379 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  malisha75 7 godine ranije.

Gledanje 361 članaka - 361 do 375 (od 380 ukupno)

Knjige i slikovnice

• njamiii
    Član
    njamiii

ogi;770322 wrote: Neprihvatljivo iz kog razloga? Zaista ne razumem. Poenta je mozda da ih sto pre naucite slovima cirilicnog pisma? Kazem svaka cast, s tom razlikom da cu ga uciti i cirilicu i latnicu podjedanako. Mozda zato sto sam iz Vojvodine pa smo navikli na kulturoloske i druge razlike, naucili da zivimo tolerantno, uvazavajuci se i prihvatajuci jedni druge. Citajuci mu trudicu se da od njega stvorim malo bistro bice bez predrasuda, a na kom pismu su knjige i slikovnice – to je zaista najmanje vazno.

Uh… ove insinuacije su… 🙄 Postavljas pitanje na koje i ne ocekujes odgovor (posto ga prosledjujes u nastavku komentara i to vrlo zacinjenom predrasudama). To sto je neko iz multi-etnicke/kulturne sredine ni najmanje ne znaci da je tolerantniji i otvoreniji prema razlicitostima od nekoga ko ne potice iz takve sredine (nazalost, cesti su suprotni primeri) . Iznosis zakljucke i procene kakvi smo i kako vaspitavamo nasu decu (po „politickoj“ osnovi), a nemas ni priblizno ideju iz kakvih sredina poticemo.
    Ocigledno ti je vrlo vazno na kom pismu su knjige posto ti smeta to sto zelim da moje dete u ovom uzrastu konzumira samo knjige koje su pisane/stampane na cirilici (dok ja stvarno nemam problem da tvoje dete lista sta god da je vama drago).
    Samo izdvajanje „vas“ kroz naglasavanje da si ti iz Vojvodine i da se vi navikli na nesto u odnosu na „nas“ koji nismo, meni govori da i nisi bas toliko „open mind“ kolika ti je zelja da to budes. Deca se ne vaspitavaju samo kroz citanje vec i kroz dela.

MilicaCale

ustipak, riznica se ponovo stampa (videla sam na tezgi, u centru grada) i mala i velika (mala sa istim slikama, ali manjeg formata).
    Maje izdaje laguna, samo nisu kao stare: ja imam jednu svoju kojoj fali sredina, nju nemaju, a ona koju smo uzeli iz biblioteke kao da je ponovo prevodjena, ali nestrucno… jedva sam je procitala do kraja i meni nista nije bilo jasno…
    ni ja ne vidim veliki problem oko latinice: i onako su knjige za sad da ih mi citamo a ne deca. Jedino ako ne bi da zbunjujemo dete kad krene da cita, ali to ce da se desi tek negde pred skolu… i tad moze detetu lepo da se objasni, nemoj tu, nju ces kasnije. A, koliko znam, latinica se uci odmah sledece godine, tako da imaju malo lufta…

Dorothy
    Član
    Dorothy

Maja slikovnice, kao i Hajdi ako se secate nisu kao ranije, ma ni blizu. Sto Cale rece kao da ih je prevodio neko ko bas i nije prevodilac :-))), i ja ne razumem puno toga, a sam tekst prilicno smara, detetu ne drzi paznju, dosadno je… A one iz naseg vremena su bile predivne, ja imam jednu Maju i jednu Hajdi, ali takvih nema da se kupi.
    Riznice na srecu imamo dve (sacuvane i moja i mm), tako da smo barem tu obezbedjeni ;-))
    A sto se pisma tice, ni meni ne igra presudnu ulogu na kom pismu je knjiga, prednost dajem cirilici, ali ne odustajem od neke knjige samo zato sto je na latinici. I inace moraju znati oba pisma, to je neminovnost. A Mimi je prvo naucila latinicu, jer sticajem okolnosti tastatura je latinicna, a trebalo joj je zbog koriscenja racunara pa je naucila :-))) Sada sa 4 godine, znamo i jedno i drugo, i sto je najbolje ni ne pomesa ih puno :-)))

Dorothy
    Član
    Dorothy

Evo i nas, da vidite neke nase nove slikovnice i knjige, jer smo porodicno veliki ljubitelji istih ;-)))
    To su Mimini i Lanini noviteti…

Bojana I Anja

Doroty bas imate lepu kolekciju knjiga.
    I mi smo veliki ljubitelji knjiga. Za Novu godinu uvek kao poklon izaberu knjige.
    Kod nas su najaktuelniji Strumfovi i Dinosaurusi kao i razne bajke za laku noc.

malisha75
    Član
    malisha75

Dečko je dobio ovu knjigu nedavno i potpuno je oduševljen. Ima više tematskih celina, kamioni – ovakvi, onakvi, mašine, bageri… Na kraju ima puno sličica koje se lepe, slažu se kao slagalica i sl. Preporučujem!

malisha75
    Član
    malisha75

Da li je neko u skorije vreme video da ima da se kupi knjiga o igrama? Sećam se da je toga bilo pre 20-30 godina 😆 .
    Interesuje me i da li ima da se kupi knjiga pesama (sa notama, ili CD-om) ili brojalica, koje se upotpunjuju nekim pokretima (koreografijom ili sl). Uh, što sam objasnila 🙄 .

Praslin
    Član
    Praslin

Malisha, moj svekar je pred prosli docek kupio negde knjigu sa igrama. Mislim da su igre koje su opisane za decu do 3. godine. Vecinu smo bili prerasli tako da je knjiga skoro nova i cekamo drugu bebicu da je iskoristimo. ;] Videcu sa njim da pogleda na knjizi koji je izdavac (ovih dana, kada bude isao u nas stan) pa cu ti javiti. Ako se nisi snasla u medjuvremenu.

MilicaCale

meni se nesto cini da takvu ima kreativni centar…
    a mislim da bi posluzila i ova http://www.kcknjizara.rs/edicija?b=D013

Praslin
    Član
    Praslin

Malisa, nije uspeo svekar da nadje tu knjigu. 🙁

malisha75
    Član
    malisha75

Praslin, hvala na dobroj volji!
    Milice, hvala na odličnom predlogu, knjigu sam već naručila i jedva čekam da stigne!

MilicaCale

🙂 nema na cemu. Nadam se da je dobra.

malisha75
    Član
    malisha75

Koje knjige/priče čitate deci pred spavanje?

Može li neko da mi preporuči knjigu basni za malo dete?

MilicaCale

pred spavanje procaskamo na jastuku, nemamo vreme za knjige.
    tako da, na zalost, ne mogu da ti pomognem.
    basne ne citamo (ja ih nikad nisam volela pa ih i ne citam)…

Mikac
    Član
    Mikac

Mi smo sada u fazonu da mu pricam sta sam radila kad sam bila mala pre spavanja, znaci neke dogodovstine iz mog detinjstva, samo ih ja malo prilagodim njemu, i napravim pravu pricicu za decu, sa poucnim krajem:)
    Citali smo par basni iz one stare zute knjige sa lavom i lijom na koricama, po D. Obradovicu, neke krace, i uglavnom sam morala da mu objasnim naravoucenije, mada je neke i skapirao. Licno mislim da je jos prerano za to, ali zavisi od deteta, opet…

Gledanje 361 članaka - 361 do 375 (od 380 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.