Ova tema sadrži 379 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  malisha75 7 godine ranije.

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 380 ukupno)

Knjige i slikovnice

• Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Ja nisam ni rekla da je problem,htela sam samo da cujem vasa misljenja,koliko vasa deca drze knjige u rukama,koliko se ,,udube,, kad gledaju i pricaju svojim jezikom.
    Da mislim da je stetno ne bi mu kupovali i ucili ga sta je sta.

Takodje me je intersovao odabir knjiga.Sta i kako ste vi kupovali u tom uzrastu.
    Mi recimo imamo knjigu brojevi od 1 do 10.Pa na prvoj strani gde je broj jedan je jedno pile, gde je broj dva pile i kokoska i kako je veci broj ima toliko zivotinja.

Takodje najvise voli,,Pesmaricu za dan i noc,, to mu moja sestra kupila kad je bio beba.Zivotinje sa farme.

Nikako mu ne kupujem slikovnce gde ima macevanja i ostalo.

Kronki sto se izlazaka tice u parkic voli da ide da se igra sa ostalom decom,ali dok se vozi u kolicima,,cita,, knjigu:ruganje:

U prakic moramo obavezno i loptu da nosimo da se izjurca i grabulju,sita i lopate da se isprlja kao prase 🙂

Ella
    Član
    Ella

Moje misljenje na ovu temu, ne moze da bude nikako negativno! 🙂 Normalno je da je super sto se klinci zabavljaju tim sto citaju, gledaju, listaju slikovnice. To je pametna "igracka" iz koje se brzo uci 🙂 MJa Stelli kupujem dosta slikovnica, bas te kao sto je i Ivana opisala… tvrde korice, listovi, dosta zivotinja, predmeta, novih reci, dosta boja, onda razlicitih predmeta koji su nalepljeni unutra, prozorcica za otvaranje, dugmica, razne pesmice imaju… takodje i puzle (koje su odabrane za njen uzrast), koje su u slikovnici, gde ona to izvadi, pa posle sama slaze i sastavlja npr zirafu itd. Veoma je vazno dok listaju da smo tu kod njih i da im objasnjavamo… da imitiramo zivotinje, ili da menjamo glas, da bi njima bili jos zanimljivije. Stella cesto imitira mene, ono sto ja kazem ili odglumim – ona isto. Ako sam ja prase, ona je isto prase 😆 Onda mi lepo prsticem pokaze gde se sta nalazi i tako. Ma to je super… Ali slazem se sa Kronki da je verovatnoca da je to neka faza… Sad su oni u tom periodu gde ih to jako zanima, dok ne otkriju druge stvari… Naravno postoji i ljubav prema knjigama… Moj otac npr nikad nije imao to, dok je moja mama prava biblioteka 🙂 I ona je prenela ljubav prema knjigama na mene. Nadam se da cu i ja na moju decu… Ma nista nije moranje, ali da je korisno i zdravo da deca rastu uz knjige, potpuno se slazem. Onda je isto vazno uz koje knjige… Kao i sve drugo, uz koje crtane filmove, programe na TVu, koja ishrana, koje igracke, koje drustvo… Mi smo tu da ih uputimo na pravi pravac, ali ne da ih silimo, ni teramo.

:bravo: za knjige!

zvjezdica
    Član
    zvjezdica

meni je super kad djete hoce da gleda slikovnice ili slicno,mi smo poceli sa citanjem prica pred spavanje ali nam slabo ide.cim vidi da ja drzim knjigu ona hoce da je uzme i tu se citanje zavrsi.

suzisu
    Član
    suzisu

Moj mali decak ce se roditi za desetak dana,ali zainteresovala me je vasa prica jer sam oduvek prolazeci pored knjizara gledala decije knjige i radovala se vremenu kada cu ih kupoovati,tako da se nadam da ce i moj mali voleti knjige.Mene zanima u kom uzrastu su pocele da ih zanimaju i kada ste pocele da im citate ili pricate price za laku noc.Znam da su za mene ove stvari jos suvise rane 🙂 ali bas me to zanima

Lukina mama

Takodje, kao sto su djevojke prije mene rekle, on je sad u fazi u kojoj ga to jako zanima i samo neka uziva. Predivno je sto ga knjige interesuju toliko, a najvaznije je sto ga i ti u tome podrzavas, jer jako je bitno u najranijem periodu djetetu dozvoliti da zivi u svojoj masti na taj nacin, da uziva u necemu sto nije fizicki opipljivo. Da u svojoj glavici stvara slike i uci se da o njima razmislja. To je jako bitna stavka u razvoju, faza koja ce polako biti potisnuta nekom drugom koja dodje, ali vazno je da postoji, prije ili kasnije.

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

i mi i mi…mir u kuci kad se izvade slikovnice

ZZ
    Član
    ZZ

a zamislite nas letos na moru..svi nose na plažu dušek, gumu, čamac, lopatice, a mi punuuu kesu slikovnica ..
    šta reći?!

gorana
    Član
    gorana

:ruganje: :bravo: :bravo:
    Daki se zakacio danas za foto-album u kom se nalaze njegove slike kad je bio beba!
    Dala sam mu da prelistava i gleda a onda sam mu uzela da vratim na policu da slucajno ne pocepa.Odmah je poceo da se nervira i kaze:“Mama,daj knjigu-citam mene“ 😆

Inace kod nas je hit PINOKIO i knjiga Najlepse basne za decu,naravo zbog ilustracije!

Dikina mama

Predivno je kada dete voli knjige i nikada nije rano da pocne da ih voli! Naravno da postoje periodi kada ih privlace vise a nekad manje! Moj Dimitrije ima mnogo slikovnica,knjiga i bojanki ali medju omiljenima su mu „Misko necejed“ i „Misko pisko“. Uz te dve knjige on je shvatio koliko je vazna hrana a uz ovu drugu smo se odvikli od pampersa! I jos uvek trazi da mu ih citam iako ih vec zna napamet! Stvarno su poucne i preporucujem vam ih! Naravno imamo i sve moguce bajke i na makedonskom i na srpskom! Sad smo u fazi kupovanja Hajdi iako je decak voli je!

jelenab
    Član
    jelenab

Aiko – 19/9/2008 17:21Najdraze su joj sa prozorcicima, ja je pitam npr. ko je u sumi, ona otvori i kaze recimo sova i onda imitira sovu i sl. Imao vec ozbiljnu biblioteku njenih knjiga.

I Akiju su sa prozorcicima najmilije 🙂

Sto rece Zdravko Colic-ne bi’ ja tu nista diro’. ❗ :ruganje: :ruganje: :ruganje: :ruganje:

Andrej voli knjigice i bas mi je drago zbog toga. Opet nameravam da poharam sajam ove godine. Od kad ne sisa, tata ga uspavljuje uz knjigice: listaju zajedno dok se Akiju ne prispava i onda samo legne. Volela bih da tu naviku zadrzi i kasnije. Kao profesor sam bila zgranuta koliko "nove generacije", i to dece koja su stvarno pametna, malo citaju…….

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Dikina mama – 28/9/2008 23:52

Predivno je kada dete voli knjige i nikada nije rano da pocne da ih voli! Naravno da postoje periodi kada ih privlace vise a nekad manje! Moj Dimitrije ima mnogo slikovnica,knjiga i bojanki ali medju omiljenima su mu „Misko necejed“ i „Misko pisko“. Uz te dve knjige on je shvatio koliko je vazna hrana a uz ovu drugu smo se odvikli od pampersa! I jos uvek trazi da mu ih citam iako ih vec zna napamet! Stvarno su poucne i preporucujem vam ih! Naravno imamo i sve moguce bajke i na makedonskom i na srpskom! Sad smo u fazi kupovanja Hajdi iako je decak voli je!

Mi smo dobili ,,Misko pisko,, od teta Sneki,i Luki je bas pomogla da se navikne na nosu,zatim posle na wc solju,cesto je drzi u rukama i lista dok sedi nas solji,super knjizica 🙂

Srcka
    Član
    Srcka

E blago vama kada vam se dete hoce uspavati uz knjigu, ova moja se uglavnom otima iz narucja i nema sanse da bude mirna u mom krilu dok joj citam :ruganje: moze, ali da sedi pored mene i onda kada joj citam hoce da joj ubrzam i uzme sama i okrece mi stranice :ruganje:
    Voli slikovnice i knjige sa prozorcicima, to joj je zanimljivo. E sada nije nesto odusevljena posebno, podjednako ih voli kao i ostale igracke.
    :bravo: za Luku citalicu i pametnicu i za ostalu decu koja vole knjige.

jelenab
    Član
    jelenab

He he Srcka pa to bi bilo nemoguce i sa Akijem (sem u nekim retkim situacijama). On i tata sednu na bracni krevet (iskljucivo tata jer smo pre nedelju dana prestali da sikimo, a tako smo se uspavljivali), iznese se 5-6 slikovnica i onda ih AKI vrti, a mm pokusava to da isprati prigodnim tekstom i tonalitetom. I onda mu se prispava i legne i zaspi. Moram da priznam da sam i ja iznenadjena. Bas smo se brinuli kako ce to ici nakon prestanka dojenja, ali ovo je stvarno super. Nikad ne traje duze od 15 minuta. Ja sam sad malo ljubomorna, volela bih i ja da ucestvujem u tome, ali za sad nema sanse-ako mene vidi pocne kenjkanje i trljanje glavicom o grudi 🙁

Ella
    Član
    Ella

Hocemo i mi MISKA-PISKA, jer sad se upravo privikavamo na nosu, i dobro smo poceli 😉

katarina
    Član
    katarina

Eh a mi imamo knjige za izvoz 🙄 Janu su interesovale knjige od nekoliko meseci kad smo imali problema sa hranom ja bi je stavila na stolicu za hranjenje ,slikovnicu u ruke ona bi se zanimala a ja je hranila 🙄 tako je krenulo da bi kasnije svake nedelje dobijala po jednu knjigu i mozete misliti koliko ih imamo 🙄 🙄 I na Srpskom i na Nemackom tako da su joj knjige duplirane…i ritual je kod nas da Jana obuce pizamu,opere zube,legne u krevet,aaaaaaa ja jos procitam jednu pricicu, poljubim je pokrijem i izadjem iz sobe 😉
    Na pocetku je bilo i plakanja htela bi 2,3,4 pricice 🙄 e onda je nastupio ultimatum ili jedna il nijedna 😉

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 380 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.