Ova tema sadrži 34 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  macaraca 8 godine, 12 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 35 ukupno)

Ko je u kuci "dezurni krivac"

• Irssa
    Član
    Irssa

Kada dete place ili se razboli, da li ste vi mame uglavnom dezurni krivci ili je kriv jos neko drugi??????

zona
    Član
    zona

Ne brini irsa u kuci su mame uvjek dezurni krivci za sve :neznam:

Irssa
    Član
    Irssa

tako sam i mislila………da su mame uvek za sve krive

Dobro je da se bar neko javio…temu sam postavila jos sinoc

kalet
    Član
    kalet

Nisam uvek dezurna. Jos kada sam se porodila dobila sam savet od drugarice da mm ukljucujem u sve, pa sam tako i uradila. Naravno, ako se angazovanost u svakom smislu meri, mislim da je ipak svaka majka vise posvecena detetu, ali to je valjda i priroda regulisala.

MissGak
    Član
    MissGak

U ocima mm nikad nisam bila(bar do sada) a u ocima drugih ne znam i ne zanima me!Mada nevezano za zdravljke bebe,znam da sam sada kod S&S ja kriva sto Aleksa place kod njih posto sam ga JA naviikla samo na sebe 😯 (sto bi mozda moglo da bude jedna sasvim nova tema!) .Mm im je rekao da da je drugacije onda bi TO predstavljalo problem!!!
    Nemoj da te to opterecuje!Problemcica ce uvek biti,a kada se dogode treba traziti nacin kako pomoci detetu a ne traziti krivca!!

Sneki
    Član
    Sneki

Da, sto kaze Miss gak, zavisi cijim ocima gledano. U ocima moje sveki, sam ja krivac za sve. Al bas me briga 😆

Irssa
    Član
    Irssa

Izvela sam u sredu Ivu u setnju, bio je lep danu Beogradu i nije duvao vetar. Setale smo sat vremena. Sutra dan joj sezapusio nosic, ali nije tolikostrasno. Sada ja ispadoh kriva sto sam izvela dete u setnju, pa nemoguda je drzim pod staklenim zvonom kao mm.
    Mada, izvinio se, bio je nervozan sto je nosic zapusen, onda sam mu predlozila da sada ja svoje obaveze prebacim na njega (sto se tice deteta), ali je priznao da se ne bi snasao… Ma neka ide u PM, on ce meni da sam ja  kriva

katarina
    Član
    katarina

nema krivca..mora dete u setnju nos bi joj bio zapusen i da nije izasla cist vazduh moze samo da joj prija a ne obrnuto…dete koje je stalno u kuci pre ce biti bolesno od deteta koje je stalno vani…
    Janu sam kao bebu od 5 dana izvodila napolje iako je bilo hladno ja je lepo obucem i setnja u kolica stima ..Pa i sada jos nije prosao dan da nije napolju minimum 1-3sata..i da kucnem u drvo za svoje skoro 4 godine bila mi 4 puta prehladjena od toga 2 puta je verovatno navukla virus iz vrtica…

ALEK2006
    Član
    ALEK2006

Uglavnom sam ja krivac zbog deteta, priznajem da mi je bila greska sto mm nisam od starta ukljucila u sve to oko deteta, bilo je neka ja cu ti odmori posle celog dana posla. Shvatila sam vremenom da sta god da nevalja ide sto si ovo ili ono i svi su pametni a niko nista neradi. Uposlila sam mm oko bebe i sad je druga prica, on je taj da kad odemo kod njegovih govori sta dete sme a sta nesme i da nisam ja kriva kad je on nesto kenjkav…
    Drago mi je samo kad cujem i vidi da je uglavnom u svakoj kuci to podjednako isto, ali sad se uopste nenerviram kad mi i neko nesto kaze, znam sta je dobro ili lose za moje dete i to je to.
    Samo bez nervoze i svadje, bar sam se ja tako ogradila i to je super po mene u svakom smislu!!! :bravo: :bravo: :bravo:

gorana
    Član
    gorana

Ja nisam dezurni krivac,kod nas to nema!Ja sam vise sa detetom ali sta god da se desi on ne misli da sam ja kriva!Za njega je svaka situacija normalna!
    Pa cak i kada mi je beba ispala,nije me nikako okrivio nego je rekao ok,to se desava!da se ne nerviram i nemislim vise na to!!!

Bojana I Anja

Ni kod mene nema dezurnog krivca. MM i ja smo sve radili zajedno oko Anje. Ako nesto grese njegovi oko Anje ja lepo kazem njemu a on njima.Retko kad je ostavljam da je cuvaju.Gde mi tu i ona.Vodimo je i kad imamo ispite, dok ja imam obaveze on je cuva i obratno. On radi ali cim dodje kuci sam uzima Anju da cuva ja ne moram nista da mu kazem. Kad je bila bolesna i ja sam bila tako da je on vise cuvao. Nikad jedno drugom nismo prebacili nesto. Oboje smo odgovorni za nju, ona i ne pravi razliku izmedju mene i njega.

Talala
    Član
    Talala

Uglavnom sam vise ja sa detetom nego mm. On je mnogo veci panicar od mene i to mi ponekad zasmeta ali ne vidim zasto bih ja bila glavni krivac za sve sto se oko nje desava, zajedno smo je napravili, zajedno treba da brinemo o njoj.
    Ponekad se desi da se oko necega ne slozimo sto se nje tice ali opet kazem, ja nisam toliki panicar kao on pa je to glavni razlog neslaganja.
    Ne moze dete da raste pod staklenim zvonom a on bi to izgleda najvise voleo.

Sanjalica
    Član
    Sanjalica

Ja sam mnogo vise sa Urosem od mm, ali isto tako on za sve trazi moje misljenje, da li sme ovo ili ono oko njega, ne zbog toga sto sam ja opasna, vec kaze da misli da sam ja bolje upoznata sa situacijom. Mada to nekada opterecuje, kao da imam dvoje dece

Masha&Tasha

Kod nas nema dezurnog krivca, srecom nema nemamo u okolini „pravne savetnike“ pa radimo kako mi hocemo. Od prvog dana mm je ukljucen u aktivnosti jer nije imao ko da mi pomognr, naravno ipak sam ja vise s njom, ali prisutan je i on, kad vidi da ja ne mogu i da me lagano hvata nervoza onda me smiruje i kaze ajde polako ona je beba, posao joj je i da place
    Sto se tice SiS, kod njih sam od pocetka dezurni krivac pa se i ne uzbudjujem, znam cije je dete a ostali se ne pitaju,hehe 😉

Guest
    Član
    Guest

Masha Tasha,

:bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 35 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.