Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi U IŠČEKIVANJU Pre Trudnoće Koje preglede treba izvrsiti pre trudnoce?

Ova tema sadrži 188 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  nsstudent 6 godine, 11 meseci ranije.

Gledanje 151 članaka - 151 do 165 (od 189 ukupno)

Koje preglede treba izvrsiti pre trudnoce?

• Nastasija
    Član
    Nastasija

D77, javicu se i ovde, vidim da ovo vec traje, a prosto nema smisla. Hocu da ti ukazem na par stvari, onako laicki,a opet ja mislim korisno. 8 meseci rada folikolimetrije?? Previse!!! Istina je da svaka gadura nije ovulatorna, i da recimo ako jedan ciklus nema folikula, to moze da bude trugi mesec, ali 8 meseci, prvo nepotrebno maltretiranje, drugo prolongiranje EVENTUALNOG problema, trece izvlacenje para. Predpostavljam da se radi o dr privatnicima koji uzimaju samo pare, sto ih jedino i interesuje, a ne resavaju problem! A ako je upitanju dr iz drzavanog doma zdravlja, bezi od njega sto pre, jer to nije dr to je azdaja! Dakle, da skratim, da se ti vise nebi mucila, predlazem ti ako zelis uradi jednostavno progesteron svakog ciklusa i znaces da li je bila O. A sto se tice prskanja folikula, tipa cistice (pupu da nije za tvoju kucu) to moze da vidi samo UZ, i da predlozi ako primeti ajd da vidimo sledeci mesec tog i tog dana da li ima iste, i ako ima da preduzmeno nesto konkretno. Mislim sramota sta rade dr, sramota!

d77
    Član
    d77

Samo je jedna dr iz D.Zdravlja, ostali su iz privatnih ordinacija…Veruj mi, Nastasija-smucili su mi se … A progesteron se radi 21.dana ciklusa? Verovatno ujutru, pre jela?

Nastasija
    Član
    Nastasija

D77 ne znam kada se radi progesteron, to bi trebala da pitas tamo u ordinaciji,a upravu si on se inace radi 21 ciklusa.
    I vidim da ti je vecina privatnih dr umesala prste, neka ih je sramota, treba da se postide svoje profesije, ne znam samo kakvu su oni zakletvu polozili. Menjaj dr i pokusaj da nadjes nekog prvo dobrog coveka, a onda profesionalca koji ce se pozabaviti tobom kao sto uostalom to i zasluzujes

d77
    Član
    d77

Draga, pa ja sam obisla sve dr u Nisu( sve na glasu, koje su mnogi hvalili), i to njih 5.oro i svi razlicite price pricaju, samo ovaj sto mi rekao da merim T, o0dbija da radi UZ pregled i odbija da mi bilo sta naplati, vec govori da dodjem kada napravim bebu…

Nastasija
    Član
    Nastasija

D77 ni ovaj sto nece da ti uradi UZ nije neki profesionalac, jer tako profesionalci po meni nerade. Ne znam sta da ti kazem, ja bi ih sto promenila kad bi videla da su takvi,a ti kako hoces

bonee
    Član
    bonee

DALI NEKO YNA GDE MOGU DA RADIM KARIOTIP,I KOJE JOS ANALIZE TREBA DA SE RADE PRE TRUDNOCE

Mozart
    Član
    Mozart

Ako si iz Novog Sada ili okoline, kariotip se radi u decijoj bolnici na odeljenju genetike. Vadi se krv i rezultati budu gotovi za 4 nedelje

Nastasija
    Član
    Nastasija

Joj Mozart,al je sladak Aleksa, ljubim ga u malenu nogicu.

kobrica
    Član
    kobrica

D77, meni je moja ginekolog rekla da uradim analizu hormona izmedju drugog i petog dana menstruacije, a da je to tako, potvrdili su mi i u laboratoriji.

ketica
    Član
    ketica

Planiramo drugu bebicu krajem godine…
    Princeza nam je pre 4 dana napunila 2 godine.
    Prvu trudnocu smo planirali i nisam isla ni na jedan pregled vezan za planiranu trudnocu…Samo kompletnu krvnu sliku vise zbog sebe uradih.
    Mislila sam mlada sam imam 20 god sta moze da bude lose…i sve je bilo o.k zatrudnela sam iz prve,svi nalazi su bili odlicni…prvi put na uz smo otisli za moj 21 rodjendan i dobili slicicu nase katarine…sve je bilo bajka…
    A dva dana posle prvog uz sam dobila boginje…posle njih i grip…tako da radile i ne radile preglede pre trudnoce na vecinu stvari nemozemo da uticemo ali svakako mislim da je bolje uraditi sve preglede pre trudnoce!!!
    Ja trebam ovih dana kod gin na redovan pregled,a i da joj saopstim da planiram trudnocu i da mi da spisak svih pregleda pa polako…
    Pretpostavljam obavezno uz,papa,sekret,vaginalni i cervikalni bris,kolposkopija…

BabyLove
    Član
    BabyLove

Pozdrav! I ja planiram bebicu uskoro tako da i mene bas zanima ova tema. 13.10. imam zakazan pregled kod ginekologa pa i sa njom planiram da popricam o ovome ali bih volela da procitam i vasa iskustva pre trudnoce.

suzy86
    Član
    suzy86

Drage moje,ja pre prve trudnoce(imam cerkicu od cetiri godine) nisam radila nikakve preglede i analize,cak sam prvi put u zivotu bila kod ginekologa kada sam utvrdjivala trudnocu i hvala Bogu sve je proslo u najboljem redu.Misleci da ce sve da bude kao i u prvoj trudnoci,ni pre druge trudnoce nisam odradila preglede i analize i tu sam pogresila,jer sam pre mesec dana imala pobacaj u 26-nedelji trudnoce.Sada kod ginekologa idem bar jednom nedeljno jer hocu da odradim sve,ali bas sve analize i preglede pre sledece trudnoce koju rekli su mi smem da planiram tek za godinu dana.Radim na odvikavanju od cigareta,hranim se zdravo i pijem vitamine.Moze li mi neka od vas reci sta je to TORCH-analiza?Zelim vam sve najbolje isto kao i sebi…

suzy86
    Član
    suzy86

🙁 🙁 🙁

beby*8
    Član
    beby*8

suzy86 – 3/10/2009 13:19 Drage moje,ja pre prve trudnoce(imam cerkicu od cetiri godine) nisam radila nikakve preglede i analize,cak sam prvi put u zivotu bila kod ginekologa kada sam utvrdjivala trudnocu i hvala Bogu sve je proslo u najboljem redu.Misleci da ce sve da bude kao i u prvoj trudnoci,ni pre druge trudnoce nisam odradila preglede i analize i tu sam pogresila,jer sam pre mesec dana imala pobacaj u 26-nedelji trudnoce.Sada kod ginekologa idem bar jednom nedeljno jer hocu da odradim sve,ali bas sve analize i preglede pre sledece trudnoce koju rekli su mi smem da planiram tek za godinu dana.Radim na odvikavanju od cigareta,hranim se zdravo i pijem vitamine.Moze li mi neka od vas reci sta je to TORCH-analiza?Zelim vam sve najbolje isto kao i sebi…

TORCH je analiza krvi na antitela, na rubeolu, citomegano virus, i još neka dva ili tri čuda ne sećam se više, ja sam to radila posle spontanog da vidim da nije nešto od toga uzročnik spontanog i ispostavilo se da sam imala citomegano virus i da je zbog toga došlo do spontanog, ali to se ne leči..

jako mi je žao što ti se to desilo, želim ti što pre da držiš svoje čedo i nemoj da se opterećuje!!!!

Okica
    Član
    Okica

Hvala svima koji su me tešili.
    Dacika, naše rode su izgleda pijane ko one u crtanom filmu Dambo 👿
    Roko, ma znam, držimo se :love: :love: :love:
    Čekalice drage više sreće onima koji odbrojavaju :strikam: :strikam: :strikam:
    i više uspeha onima koji su u radovima :ukrevetu: :ukrevetu: :ukrevetu:
    A našim divnim trudnicama :cvecko: :cvecko: :cvecko: :HAG: :HAG: :HAG:

Gledanje 151 članaka - 151 do 165 (od 189 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.