Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi U IŠČEKIVANJU Pre Trudnoće Koje preglede treba izvrsiti pre trudnoce?

Ova tema sadrži 188 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  nsstudent 6 godine, 11 meseci ranije.

Gledanje 166 članaka - 166 do 180 (od 189 ukupno)

Koje preglede treba izvrsiti pre trudnoce?

• ija_ftn
    Član
    ija_ftn

lena77* – 17/10/2008 03:21

JA SAM TE ANALIZE URADILA KAD MI JE USTANOVLJENA TRUDNOCA…KOJA SE NAZALOST ZAVRSILA MISEED AB.
    NO SVI NALAZI SU BILI OK,RADILA SAM IH U PRIVATNOJ LAB. JER SU MI NA HIGIJENSKOM TRAZILI 3.600 .:(

Znam da kasno postavljam pitanje. Ja sam takodje imala missed ab. pa sam poslata na TORCH. Iz Novog Sada sam i ne znam gde se radi. U kojoj laboratoriji si ti radila?

beby*8
    Član
    beby*8

ija ftn ja sam radila u higijenskom zavodu, a ima da se radi i u svim boljim labaratorijama, medlabu, eurolabu…
    ako si dobrovoljni davalac krvi ne plaćaš u higijenskom, a inače se plaća 6800, proveri cene, a u privatnim se plaćalo oko 11000

ija_ftn
    Član
    ija_ftn

hvala.
    Zvala sam Biotest na Telepu (kod njih idem vec godinama kadgod mi treba laboratorija) i tamo je 8500 komplet a 4500 IgM. Nije velika razlika u ceni u odnosu na Higijenski zavod, ali mi tu ne treba uput.

da2
    Član
    da2

baby*8
    koliko dugo treba da budes dobrovoljni davac krvi da bi imao privilegije u higijenskom isl?

beby*8
    Član
    beby*8

da2 joj sada se nešto menjao zakon nazovi ih i pitaj…mislim da su sada uveli da mora 10x…
    a pre nije bilo važno koliko se puta dalo krv…

da2
    Član
    da2

ok , hvala ti beby*8
    Ja stalno nesto hocu da idem ali moji nisu bas za to, misle da pole moras stalno.
    Inace mislim da bi ima moja krv dobro dosla 🙂

beby*8
    Član
    beby*8

nema na čemu da2…ako misliš na dobrovoljno davanje krvi možeš samo jednom da daš, a tvoja je dobra volja ako hoćeš još koji put… pozdrav

ija_ftn
    Član
    ija_ftn

Pozdrav cure,

Stigli rezultati TORCH testa.

Sve je ok. Imam povisen Citomegalovirus i Toxoplazmu, ali u granicama normale. Dr kaže da treba samo pratiti i za par meseci ponoviti test. Pitala sam sta ako u međuvremenu ostanem ponovo trudna, rekla je nista. To znaci da je sve ok i da se samo klanjam macaka 🙂 (što nece biti lako, ali ako je to uslov da bude sve ok, onda cu izdržati da ne gnjavim džidžamidže)

Uzela mi je i bris za PAPA, bakterioloski, chlamidiju, ureaplazmu i micoplazmu, a u ponedeljak idem da vadim prolaktin i progesteron.
    (ako nekog zanima: u Biotestu sam za pregled briseva platila 6200 dinara s tim da je chlamidija rađena PCR metodom koja je navodno bolja ali i skuplja, postoji i jeftinija metoda koja košta 900din. Dva hormona će biti po 600dinara, a kompletan TORCH 8500din (Igm i IgG), a samo jedan 4500din)

Javim se u sredu sa novim rezultatima. Nadam se dobrim 😉

ija_ftn
    Član
    ija_ftn

Dobila sam rezultate:
    PAPA, bakterioloski i mikorloski VB, chlamidija, ureaplazma i micoplazma je sve u redu.

Papa je druga grupa (sto je kako sam cula ok), a ostali nalazi su negativni.

Danas su mi vadili krv za Prolaktin i Progesteron, a rezultate cu dobiti u sredu. Ako bude sve ok mozemo ponovo planirati trudnocu 😉 Nadam se da ce ovom prilikom sve biti ok.

Pozdrav svim sadasnjim i buducim trudnicama :-*

ija_ftn
    Član
    ija_ftn

Dobila sam sve rezultate. Na zalost Prolaktin mi je veoma visok (primala sam terapiju pre no sto sam ostala trudna) a Progesteron mi je nizak. U subotu idem kod endokrinologa i nadam se da cu dobiti neku terapiju (najverovatnije ponovo Bromokriptin 🙁 )

Najvise me nervira cinjenica da ni ginekolog iz Doma Zdravlja, ni endokrinolog kod koje sam isla privatno zbog Prolaktina nije se setio da mi proveri Progesteron tokom trudnoce. Ja sam pitala direktno endokrinologa da li trebam proveriti Prolaktin ili bilo sta posto sam ostala trudna tokom terapije. Odgovor koji sam dobila od endokrinologa je „ako si ostala trudna to znaci da je sve u redu. Vidimo se kada se porodis.“ Ja se na zalost nisam porodila, jer sam imala pobacaj u 12 nedelji. Svi ostali rezultati (Torch, chlamidija, ureoplazma, micoplasma, Papa i VB na bakterije i gljive) su u redu.

Provera hormona kosta oko 600 dinara. Ja ne mogu verovati da zbog nemarnosti lekara nismo proverili te hormone. I kome je sada da se zalim?

Sva sreca pa sam pomocu mog novog ginekologa pronasla sta ne stima i nadam se da cu uspeti dovesti u red moje hormone i ponovo zatrudneti i najzad odrzati trudnocu.

beby*8
    Član
    beby*8

ija ftn superišta što ti je sve ok 🙂
    a za dr nemam komentara, osuđeni smo da sami se snalazimo i mi od njih da tražimo da vadimo neke rezultate 🙁
    sada si saznala u čemu je problem i ima sledeća trudnoća da bude super 🙂
    kod kog si sada ginekologa?
    ja sam u trudnoći pila utrogestan, jer sam krvarila, a krvarenje je bilo zbog progresterona 🙁 imala sam spontani isto zbog koje kakvih budala
    drage moje držim vam svima figice i da vam svima trudnoća protekne supeeer 🙂

ija_ftn
    Član
    ija_ftn

beby*8 – 22/12/2009 21:03

ija ftn superišta što ti je sve ok 🙂
    a za dr nemam komentara, osuđeni smo da sami se snalazimo i mi od njih da tražimo da vadimo neke rezultate 🙁
    sada si saznala u čemu je problem i ima sledeća trudnoća da bude super 🙂
    kod kog si sada ginekologa?
    ja sam u trudnoći pila utrogestan, jer sam krvarila, a krvarenje je bilo zbog progresterona 🙁 imala sam spontani isto zbog koje kakvih budala
    drage moje držim vam svima figice i da vam svima trudnoća protekne supeeer 🙂

Sada sam kod dr Lovre. Ona radi u ordinaciji Consilium tri puta nedeljno. Veoma je fina i strpljiva. Ako je potrebno objasni mi i tri puta istu stvar (bez da prevrce ocima:) ).

Nadam se da ce sledeci put biti sve ok. Samo me nervira nezainteresovanost lekara. Mogla je i ova trudnoca da mi bude u redu, samo da su obratili pet minuta vise paznje. Ali bilo kako bilo, vreme na zalost ne mozemo vratiti. Ostaje nam samo da se sledeci put bolje spremimo i ne ostavimo nista slucajnosti. Sve gledam nije april-maj tako daleko. Ako je to cena da bude sve ok, bolje malo duze pricekati nego se kasnije kajati.

beby*8 kako je kod tebe? Cesto se dopisujemo, ali samo znam da si imala pobacaj i to je sve. Da li imas vec bebu, da li si trudna ili tek planiras kao i ja?

beby*8
    Član
    beby*8

Tako sam i ja posle spontanog sama tragala i radila analize…imala sam utisak da bolje znam od njih…
    sada si spremna i ima da bude sve super 🙂
    ja imam bebicu od 6 meseci :)))
    i pij utrogestan celu trudnoću ne može da naškodi, samo može da pomogne
    cmokić

ija_ftn
    Član
    ija_ftn

beby*8 – 22/12/2009 21:48

ja imam bebicu od 6 meseci :)))

Super, cesitam. Ljubni bebicu.

pahuljica
    Član
    pahuljica

Meni dr objasnio da, posto sam imala jednu trudnocu i jedan porodjaj i sve je proslo u redu, ne treba da radim nikakve posebne analize. Uradila sam kolposkopiju, papa test, VS i UZ. Nista vise.
    Cak mi nije preporucio ni folnu kiselinu. Kao, mogu da pijem ako hocu, ali i ne moram.

Gledanje 166 članaka - 166 do 180 (od 189 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.