Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi U IŠČEKIVANJU Pre Trudnoće Koje preglede treba izvrsiti pre trudnoce?

Ova tema sadrži 188 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  nsstudent 6 godine, 11 meseci ranije.

Gledanje 181 članaka - 181 do 189 (od 189 ukupno)

Koje preglede treba izvrsiti pre trudnoce?

• Vajman
    Član
    Vajman

Redovno idem na kontrole kod svog ginekologa,tacnije na svakih 8 meseci.Pre pet meseci sam joj rekla da zelim bebu i ona mi je uradila sve potrbne briseve
    (ureoplazmu, micoplazmu i hlamidiju, zatim, cervikalni bris, kolposlopiju i papa test),radila sa i UZ i hvala bogu sve je ok.Dala mi je da pijem folnu 400,i evo vec cetvrti mesec prolazi i jos uvek nista.
    Ne nopterecujem se previse,al se ipak nadam da ce uskoro doci i trudnoca.Jako je bitno imati dobrog ginekologa i obaviti sve preglede.Sta mislite koje preglede bi trebalo da obave muskarci?
    Pozdrav svima!!!!

Mirjana S.

Muskarci su jako osetljivi kada se radi o pregledima 😉 Pretpostavka je da ako ti nemas neke bakterije-nema ni on, ali ne bi bilo na odmet de uradi testiranje brisa (ne znam kako se to zove) na infekcije i sl. a pozeljno je i da testira spermu, cisto da znate koliki je procenat zdravih, koliko su pokretljivi itd… Ima tu nekih stvari koje se mogu poboljsati cajevima, ishranom… Svakako je pozeljno znati cime raspolazete, cesto zene provedu godine pokusavajuci, lececi se, a na kraju se ispostavi da on ima problem koji se moze resiti sa par tabletica 😛

Vajman
    Član
    Vajman

Draga Mirjana,hvala puno na dragocenim savetima.

Iccy
    Član
    Iccy

Cao, devojke!
    Vidim da i neke od vas imaju problema sa svojim dr, kao i ja. Ja sam pre godinu i po dana imala pobacaj i od tada ne uspevam :trudnica: Kada sam se ponovo javila svojoj dr, posle dugog ubedjivanja napisala mi je uput za cervikalni i vaginalni bris (sve sto ide u okviru toga). Analize su pokazale jedino prisustvo clue celija (koje se smatraju rizicim za trudnocu), ali ona je rekla da je sve ok i da joj se javim za godinu dana za papa test. Toliko o pokusajima od dve i po godine i nasim doktorima. Terapiju sam zapocela sama, pa videcemo.
    Interesuje me koje je analize potrebno uraditi pre trudnoce (koje hormone) i da li se one rade uz uput – besplatno/jeftinije?
    Ne bih da i ovog puta to prepustim slucaju, pa da ponovo dodjem u istu uzasnu situaciju.
    Veliki pozzz

Iccy
    Član
    Iccy

Hvala, odgovor mi vise nije potreban :anene:
    :bravo: :bravo: :bravo:

Tara
    Član
    Tara

Iccy,ja imam isti takav problem. I meni je dosadilo da cekam i uveravam se kako doktoru nije bitno moje cekanje i zelja i presla da radim sama, sama sam otisla u ambulantu za sterilitet i krenula sam sa analizama, naime treba ti bris na clamidiju, ureoplazmu,mikoplazmu,cervikalnibris, kolposkopija,PA, krvna slika,od muza spermogram i spermokultura. S obzirom da cu ja da idem i na hsg treba mi i potvrda od interniste… eto… da ti napomenem da to sve radim iako imam sina od tri godine,fenomenalnu prvu trudnocu i porodjaj, ali eto…

MAZA1972
    Član
    MAZA1972

Napisaću moje iskustvo:
    Ženski partner treba da uradi briseve na mikopl.ureopl.hlamidiju.cerv .bris ,Papa test i kolposkopiju,hormone 2-3 dana ciklusa i progesteron 21 dana ciklusa.HSG
    Muški partner treba da uradi briseve na mikopl.ureopl.hlamidiju.Spermogram ,spermokulturu i ASA test.

bilja83
    Član
    bilja83

Slazem se sa Mazom, jos bi dodala da muskarac obavezno treba da uradi i ultra zvuk testisa.

nsstudent
    Član
    nsstudent

Pozdrav,
    Skupljamo papire za VTO i trenutno ne mozemo da predamo, sve dok ovu Toxoplasmu ne resimo.

Supruga je radila skoro test na Rubelu i Toxoplasmu.

Stari rez. je pokazao Rubela IgG 4.48 (0.8-1.1) – sto znaci da je to ok, jer su prisutna antitela.
    Toxoplasma IgM 1.67 (0.8-1.1) – sto znaci da je trenutna infekcija aktivna.

Nakon ovih rez. popila je bocicu SOLTRIK-a i ponovili nalaze:

Rubela IgG 4.08 (0.8-1.1)
    Toxoplasma IgM 1.57 (0.8-1.1) !!!

Da li neko ima savet ili iskustvo?

Unapred hvala

Gledanje 181 članaka - 181 do 189 (od 189 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.