Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi U IŠČEKIVANJU Pre Trudnoće Koje preglede treba izvrsiti pre trudnoce?

Ova tema sadrži 188 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  nsstudent 6 godine, 11 meseci ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 189 ukupno)

Koje preglede treba izvrsiti pre trudnoce?

• Sandra K.
    Član
    Sandra K.

Draga Hanan i kod mene je isti slučaj kao kod tebe. Niti sam radila ikakve pretrage, niti išla doktoru, a planirali nakon godišnjice, doduše blizu je (02.09.). Hvala Bogu sve je OK.
    Svima koji žele da što prije zatrudne želim PUUUUUUUNOOOOOOO SREĆE!!!
    :caos: :caos:

Snezana
    Član
    Snezana

ja sam radila papa, sekret, uz, i test na hlamidiju

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

i ja sam radila papa test i sekret

Marija
    Član
    Marija

Ja sam radila UZ, papa, test na clamidiju, grupu sekreta. Sve je bilo dobro. Nisam trebala to ni da radim. Ne znam sta mi bi! Al dobro odmah je dosla i bebica.

katarina
    Član
    katarina

Ja te preglede radim svaka tri meseca cisto da znam da je sve ok i pre trudnoce a i sada mirna sam posle kad znam da je sve ok…plus vaginalni ultrazvuk i anal na svaki 6 mesec

Ivanica
    Član
    Ivanica

Ja sam na primer isla u dom zdravlja oni su mi uradili samo papa teste kolposkopiju i ultra zvuk sve je bilo u redu ostale testove mi nisu ni radili jer smatraju da tek posle 1 godine ako ne zatrudnis tek treba raditi ostale testove, a tako me je savetovala i moj ginekolog kod koga sam otisla posle jer kaze da su neke pretrage skupe i duze se ceka kod drzavnog moj suprug treba da uradi spermogram kod drzavnog i ceka se oko mesec dana

Bonita
    Član
    Bonita

Pa nije lose da se odradi ginekoloski pregled,vaginalni i cervikalni brisevi,kolposkopija,ultrazvuk,bris na hlamidiju,mikoplazmu,ureaplazmu,folikulometrija….moze i hormoni da se provere……sve zavisi koliko se radi na trudnoci i da li postoji problem zatrudnjivanja ili ne….za muskarca je obavezan spermogram.

bubica
    Član
    bubica

Bogami, treba uraditi testove na vreme, a na da se doživi moje iskustvo…Mi nemamo problem zatrudnjivanja, ali…U februaru sam imala spontani, i lepo pitam doktorku da li treba da odem i da uradim neke analize (jer, bolje sprečiti, nego lečiti), a ona tad reče, ma ne , ne treba…i ja budala, ne uradih ništa…I sad u avgustu opet ostanem u drugom stanju i evo pre pet dana ponovo spontani i kiretaža…E, sad ću bogami, da sačekam da se malo oporavim i psihički i fizički, pa zdravlje Bože, posle Nove godine, radim sve moguće preglede i analize jer silno želim bebu i ne želim da više eksperimentišem sa svojim telom… 8)

Ceca25
    Član
    Ceca25

Ja sam uradila sve preglede. PA test, VI sekret, h(k)lamidiju i neke plazme.
    Sve je bilo u redu ( da li je u redu da rezultat na PA testu bude II grupa?) Bila sam u privatnoj labaratoriji pa su mi oni rekli da je to u redu ali ja bih da to proverim…
    Koji testovi bi trebali da se urade da bi se znalo (koliko se u opste i moze znati unapred) da li postoji sansa za spontani?

katarina
    Član
    katarina

druga grupa je u redu..a za preglede pitaj ginekologa sve zavisi koliko ti god.dal imas nekih problema ili pu pu bolesti…ako ne onda kao i uvek plus papa test

Ceca25
    Član
    Ceca25

Pa ginekolog mi je rekao da mi ne trebaju nikakvi pregledi vec da cekam kada ostanem u drugom stanju (t mi je malo bezveze).
    Zato sam ja sama otisla u privatnu labaratoriju i uradila te testove.Imam 25 godina i nisam imala nikakvih problema osim sekreta sa kojim imam cesto problema.

gaga nis
    Član
    gaga nis

da li stres utice na neplodnost i u kojoj meri moze zakomplikovati.gaga

Balerina
    Član
    Balerina

Pa znas kako Gaga ne moze stres da utice na neplodnost….
    Prost stres moze da utice uopste da ne dodje do zaceca, nervoza, napetost, stres….

Neplodnost je gruba rec. Hocu reci da stres moze da odlaze trudnocu…
    E sada neplodnost bi mora da se ispituje kod zene da bi se utvrdila….
    Obave osnovne preglede za pocetak, ultrazvuk, papa, brisevi na bakteriji i infekcije….Pa zatim mozes dalje da vidis sta se desava kroz par meseci.

Znaci stres ima uticaja da se ne ostaje u drugom stanju….
    Ali ja opet znam zene koje su i pos velikim stresovima ostajale u drugom stanju….

Ja toliko mogu da ti pomognem….

Balerina
    Član
    Balerina

Evo Gago imas i temu STRES I TRUDNOCA, mozda tu nadjes nesto sto bi ti pomoglo….
    Srecno….

Leonilla
    Član
    Leonilla

Curee da vam kazem nesto jakoo jakoo je vazno da uradıte prıje trudnoce takozvanı TORCH to vam je toksoplazma.ureoplazma ı mıkoplazma.cıtomegalovırus.rubeola.lısterıja.test na hpv ı na klamıdıju..to je jako vazno..Ja sam prosle godıne ostala trudna.nazalost moja trudnoca se lose zavrsıla jer sam ımala ureoplazmu nadeno u vagınalnom brısu..ta bakterıja ızazıva u vecını slucajeva spontane..ı menı se to upravo desılo u 3 mj..Stres manje vıse.znam mnogo zena koje su pod velıkım stresom bıle pa su ostajale trudne..

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 189 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.